January 11-12, 2020
|
Dartmouth-Leverone FH - Hanover, NH
|
200m (Flat)

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Charlotte Kouroriez Sophomore Newton North 1:41.16 10
2 Melina Gallé Senior Laval high school 1:41.30 8
3 Tyler Howard Senior Guilderland 1:41.39 6
4 Lizzie Martell Senior Essex 1:41.53 4
5 Asia Mercier Senior Manchester Memorial 1:41.65 2
6 Sarah Morin Senior Portsmouth 1:42.08 1
7 Macy Graves Junior Pinkerton 1:42.09 -
8 Jasmine Nails Sophomore Champlain Valley 1:42.65 -
9 Autumn Agri Junior Exeter 1:43.15 -
10 Brianna Malone Freshman Portsmouth Christian 1:43.16 -
11 Kennedy Mullen Senior Hartford 1:43.36 -
12 Adrianna Zlotnick Junior Souhegan 1:43.39 -
13 Silvia Caddell Senior Salem 1:43.39 -
14 Hadley Raymond Senior Exeter 1:44.37 -
15 Morgan Gallivan Sophomore Newton North 1:44.39 -
16 Hannah Shepard Sophomore Keene 1:44.64 -
17 Alyssa Champagne Junior Melrose 1:44.88 -
18 Ella Fleming Junior Melrose 1:44.99 -
19 Paige Hurst Junior Pelham 1:45.78 -
20 Ashlyn Smith Sophomore Dover 1:46.20 -
21 Delaney Krogh Junior Scotia-Glenville 1:47.14 -
22 Katrina Breen Junior Dover 1:47.80 -
23 Christine Aman Senior Hanover 1:48.01 -
24 Sophia Lunati Junior Souhegan 1:48.99 -
25 Hannah Lewis Junior Burnt Hills-Ballston Lake 1:49.14 -
26 Olivia Lenk Senior Oyster River 1:49.29 -
27 Emily Johnson Senior Cobleskill-Richmondville 1:49.69 -
28 Jane Kakalec Sophomore South Burlington 1:49.71 -
29 Grace Kubat Senior Bishop Fenwick 1:50.10 -
30 Emma Herrero Sophomore Souhegan 1:50.65 -
31 Catherine Mawn Senior Austin Prep 1:51.01 -
32 Lilia Urban Senior Guilderland 1:51.20 -
33 Alison Glavin Sophomore Weymouth 1:51.75 -
34 Julianna Messina Senior Concord 1:52.35 -
35 Madison Powers Sophomore Thetford Academy 1:52.65 -
36 Charlotte Flanders Junior St. Johnsbury Academy 1:53.04 -
37 Kate Butcher Junior Oyster River 1:53.22 -
38 Lauren Thompson Junior Guilderland 1:53.54 -
39 Joanne Tsang Senior Manchester Central 1:53.86 -
40 Emma Burr Sophomore Keene 1:54.00 -
41 Chloe Jackson Junior Oyster River 1:54.02 -
42 Chantal Finlay Senior Nashua North 1:54.06 -
43 Mariana Santos Sophomore Nashua North 1:54.13 -
44 Mia Brown Sophomore Keene 1:54.25 -
45 Sophia Velasco Sophomore Scotia-Glenville 1:54.82 -
46 Jordyn O'Brien Freshman Burlington 1:54.85 -
47 Phoebe Chace Junior St. Mary Bay View 1:55.18 -
48 Taylor Rogers Senior Manchester Central 1:56.00 -
49 Mollie Lytje Sophomore Melrose 1:56.35 -
50 Emma Ball Freshman Burnt Hills-Ballston Lake 1:56.38 -
51 Isabella Bostic Junior St. Johnsbury Academy 1:57.85 -
52 Emma Herndon Senior Lebanon 1:58.22 -
53 Emily Chen Freshman College Jean-Eudes 1:58.44 -
54 Isabella Levine Senior Weymouth 1:58.52 -
55 SYDNEY ALEXANIAN Senior Schuylerville 1:59.47 -
56 Madison Cortes Sophomore St. Dominic 2:00.61 -
57 Arya Gupta Junior Austin Prep 2:01.11 -
58 Molly Leonard Junior Springfield 2:01.93 -
59 Katherine Barney Junior St. Johnsbury Academy 2:02.04 -
60 Kayla Sullivan Junior St. Dominic 2:02.56 -
61 Morgan Gaffney Senior Thetford Academy 2:03.45 -
62 Madalyn Willette 7 Saranac 2:05.18 -
63 Megan Pelletier-Millan 8 Heritage 2:05.37 -
64 Madlyn Phillips Sophomore Nashua North 2:07.86 -
65 Kathryn Brennan Junior Lebanon 2:13.40 -
66 Charlotte Hennessey Junior St. Dominic 2:24.48 -
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Charlotte Kouroriez Sophomore Newton North 1:41.16 10
2 Melina Gallé Senior Laval high school 1:41.30 8
4 Lizzie Martell Senior Essex 1:41.53 4
5 Asia Mercier Senior Manchester Memorial 1:41.65 2
7 Macy Graves Junior Pinkerton 1:42.09 -
13 Silvia Caddell Senior Salem 1:43.39 -
23 Christine Aman Senior Hanover 1:48.01 -
25 Hannah Lewis Junior Burnt Hills-Ballston Lake 1:49.14 -
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Tyler Howard Senior Guilderland 1:41.39 6
6 Sarah Morin Senior Portsmouth 1:42.08 1
11 Kennedy Mullen Senior Hartford 1:43.36 -
12 Adrianna Zlotnick Junior Souhegan 1:43.39 -
14 Hadley Raymond Senior Exeter 1:44.37 -
15 Morgan Gallivan Sophomore Newton North 1:44.39 -
19 Paige Hurst Junior Pelham 1:45.78 -
60 Kayla Sullivan Junior St. Dominic 2:02.56 -
Girls' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jasmine Nails Sophomore Champlain Valley 1:42.65 -
9 Autumn Agri Junior Exeter 1:43.15 -
10 Brianna Malone Freshman Portsmouth Christian 1:43.16 -
16 Hannah Shepard Sophomore Keene 1:44.64 -
17 Alyssa Champagne Junior Melrose 1:44.88 -
18 Ella Fleming Junior Melrose 1:44.99 -
20 Ashlyn Smith Sophomore Dover 1:46.20 -
66 Charlotte Hennessey Junior St. Dominic 2:24.48 -
Girls' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Delaney Krogh Junior Scotia-Glenville 1:47.14 -
22 Katrina Breen Junior Dover 1:47.80 -
24 Sophia Lunati Junior Souhegan 1:48.99 -
26 Olivia Lenk Senior Oyster River 1:49.29 -
29 Grace Kubat Senior Bishop Fenwick 1:50.10 -
32 Lilia Urban Senior Guilderland 1:51.20 -
35 Madison Powers Sophomore Thetford Academy 1:52.65 -
38 Lauren Thompson Junior Guilderland 1:53.54 -
Girls' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Emily Johnson Senior Cobleskill-Richmondville 1:49.69 -
30 Emma Herrero Sophomore Souhegan 1:50.65 -
31 Catherine Mawn Senior Austin Prep 1:51.01 -
33 Alison Glavin Sophomore Weymouth 1:51.75 -
40 Emma Burr Sophomore Keene 1:54.00 -
43 Mariana Santos Sophomore Nashua North 1:54.13 -
48 Taylor Rogers Senior Manchester Central 1:56.00 -
56 Madison Cortes Sophomore St. Dominic 2:00.61 -
Girls' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Julianna Messina Senior Concord 1:52.35 -
36 Charlotte Flanders Junior St. Johnsbury Academy 1:53.04 -
37 Kate Butcher Junior Oyster River 1:53.22 -
39 Joanne Tsang Senior Manchester Central 1:53.86 -
44 Mia Brown Sophomore Keene 1:54.25 -
47 Phoebe Chace Junior St. Mary Bay View 1:55.18 -
49 Mollie Lytje Sophomore Melrose 1:56.35 -
53 Emily Chen Freshman College Jean-Eudes 1:58.44 -
Girls' 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Jane Kakalec Sophomore South Burlington 1:49.71 -
41 Chloe Jackson Junior Oyster River 1:54.02 -
42 Chantal Finlay Senior Nashua North 1:54.06 -
45 Sophia Velasco Sophomore Scotia-Glenville 1:54.82 -
46 Jordyn O'Brien Freshman Burlington 1:54.85 -
50 Emma Ball Freshman Burnt Hills-Ballston Lake 1:56.38 -
54 Isabella Levine Senior Weymouth 1:58.52 -
57 Arya Gupta Junior Austin Prep 2:01.11 -
Girls' 600 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
51 Isabella Bostic Junior St. Johnsbury Academy 1:57.85 -
52 Emma Herndon Senior Lebanon 1:58.22 -
55 SYDNEY ALEXANIAN Senior Schuylerville 1:59.47 -
58 Molly Leonard Junior Springfield 2:01.93 -
59 Katherine Barney Junior St. Johnsbury Academy 2:02.04 -
61 Morgan Gaffney Senior Thetford Academy 2:03.45 -
62 Madalyn Willette 7 Saranac 2:05.18 -
63 Megan Pelletier-Millan 8 Heritage 2:05.37 -
64 Madlyn Phillips Sophomore Nashua North 2:07.86 -
65 Kathryn Brennan Junior Lebanon 2:13.40 -