January 19, 2020
|
UNH--Paul Sweet Oval - Durham, NH
|
160m (Flat)

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nico Ramirez Senior Keene 2:39.39
2 Stephen Connelly Junior Pinkerton 2:40.56
3 Zach Plaza Senior Pinkerton 2:40.62
4 Jeremiah Payeur Sophomore Dover 2:42.06
5 Tyler Sleedy   Dover 2:44.50
6 Josh Felo Junior Merrimack 2:45.55
7 Sergio Sartini Senior Keene 2:45.63
8 Matt Bonner Senior Hanover 2:46.21
9 Ryan Fischer Junior Merrimack 2:46.43
10 Nick Norris Junior Portsmouth 2:47.84
11 Benjamin Berman Junior Winnacunnet 2:53.44
12 Shane Cameron Senior Coe-Brown 2:54.81
13 Ryan McClure Junior Timberlane 2:55.49
14 Jeremy Melendez Junior Nashua South 2:55.53
15 Kyle Duffy Senior Timberlane 2:55.61
16 AliNoor Ibrahim Senior Manchester Central 2:56.44
17 Adam Roy Sophomore Spaulding 2:57.92
18 Michael O'Neil Sophomore Portsmouth 2:58.07
19 Benjamin Webb-McClain Junior Winnacunnet 2:59.73
20 Caeleb Fortunato Junior Milford 3:01.74
21 Justin Discua Junior Manchester Memorial 3:03.06
22 David Testerman Sophomore Pembroke 3:04.56
23 Marshall Carey-Matthews Freshman Merrimack Valley 3:04.84
24 Mark Mercier Freshman Merrimack Valley 3:05.08
25 Connor Theodore   Nashua South 3:05.22
26 Mason Arseneau   Milford 3:05.65
27 Tyler Telge Freshman Manchester Memorial 3:13.43
28 Ben Dugas Freshman Pembroke 3:13.74
29 Mark Basnett Junior Manchester West 3:53.06
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Benjamin Webb-McClain Junior Winnacunnet 2:59.73
21 Justin Discua Junior Manchester Memorial 3:03.06
22 David Testerman Sophomore Pembroke 3:04.56
23 Marshall Carey-Matthews Freshman Merrimack Valley 3:04.84
24 Mark Mercier Freshman Merrimack Valley 3:05.08
25 Connor Theodore   Nashua South 3:05.22
26 Mason Arseneau   Milford 3:05.65
27 Tyler Telge Freshman Manchester Memorial 3:13.43
28 Ben Dugas Freshman Pembroke 3:13.74
29 Mark Basnett Junior Manchester West 3:53.06
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Josh Felo Junior Merrimack 2:45.55
9 Ryan Fischer Junior Merrimack 2:46.43
10 Nick Norris Junior Portsmouth 2:47.84
11 Benjamin Berman Junior Winnacunnet 2:53.44
12 Shane Cameron Senior Coe-Brown 2:54.81
13 Ryan McClure Junior Timberlane 2:55.49
15 Kyle Duffy Senior Timberlane 2:55.61
16 AliNoor Ibrahim Senior Manchester Central 2:56.44
17 Adam Roy Sophomore Spaulding 2:57.92
18 Michael O'Neil Sophomore Portsmouth 2:58.07
20 Caeleb Fortunato Junior Milford 3:01.74
Boys' 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nico Ramirez Senior Keene 2:39.39
2 Stephen Connelly Junior Pinkerton 2:40.56
3 Zach Plaza Senior Pinkerton 2:40.62
4 Jeremiah Payeur Sophomore Dover 2:42.06
5 Tyler Sleedy   Dover 2:44.50
7 Sergio Sartini Senior Keene 2:45.63
8 Matt Bonner Senior Hanover 2:46.21
14 Jeremy Melendez Junior Nashua South 2:55.53