December 27, 2021
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Val Capalbo Junior Bishop Feehan 1:38.64
2 Kara Sinnott Junior Shenendehowa 1:38.91
3 Jillian Fenerty Senior Franklin 1:42.32
4 Salma Boukhtam Sophomore North Quincy 1:42.37
5 Caelen O'Leary Junior Taunton 1:42.86
6 Shea Podbelski Junior Norton 1:43.13
7 Nia Mainer-Smith Senior Taunton 1:43.45
8 Bridget Shaw Senior Norwell 1:43.88
9 Marielle Goganian Junior Dover-Sherborn 1:44.26
10 Kiera Hurley Senior Shrewsbury 1:44.34
11 Brenna Corcoran Sophomore Haverhill 1:44.90
12 Alycia Hart Sophomore Saratoga Springs 1:45.77
13 Emily Raymond Senior Wachusett 1:45.98
14 Bridget Lee Junior Braintree 1:46.10
15 Christina Grillakis Senior Lowell 1:46.32
16 Julia Collyer Junior Acton-Boxborough 1:47.09
17 Audrey Callahan Junior Medfield 1:47.80
18 Prianka Sarathy Junior Littleton 1:48.18
19 Valeria Uribe Senior St. Raphael 1:48.67
20 Annika Preston Senior Ayer Shirley 1:48.76
21 Katherine Keating Senior O'Bryant 1:48.88
22 Eliza Dowling Senior Whitinsville Christian 1:49.00
23 Kiylah Williams Freshman Bloomfield 1:49.43
24 Katherine Hynes Senior Windham 1:50.02
25 Ella Dunbury Sophomore West Bridgewater 1:50.07
26 Julia Holt Junior Acton-Boxborough 1:50.42
27 Julia Hendricks Junior Shenendehowa 1:50.75
28 Dia Sweet Freshman Shenendehowa 1:50.82
29 Elizabeth White Senior Bishop Guertin 1:50.85
30 Sasha Wilkinson Senior Westborough 1:51.33
31 Jennifer Shafer Junior Colonie 1:51.41
32 Catherine Carter Senior Bishop Fenwick 1:51.68
33 Talia Banafato Sophomore Oyster River 1:52.13
34 Julia Rivera Senior Worcester Technical 1:52.20
35 Julie Richardson Sophomore Stoughton 1:52.73
36 Sophie Boyd Sophomore Westborough 1:53.05
37 Ella Johnston Junior Norwell 1:54.65
38 Trinity Abraham Junior Colonie 1:54.94
39 Emma Peterson Junior Cumberland 1:55.86
40 Miya Barboza Junior Greater New Bedford RVT 1:56.41
41 Hannah Mandell Freshman Groton-Dunstable 1:58.71
42 Ravyn Spears Junior Bloomfield 2:00.97
43 Madeline Prechtl Senior Groton-Dunstable 2:04.87
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Julia Collyer Junior Acton-Boxborough 1:47.09
24 Katherine Hynes Senior Windham 1:50.02
28 Dia Sweet Freshman Shenendehowa 1:50.82
32 Catherine Carter Senior Bishop Fenwick 1:51.68
33 Talia Banafato Sophomore Oyster River 1:52.13
34 Julia Rivera Senior Worcester Technical 1:52.20
35 Julie Richardson Sophomore Stoughton 1:52.73
36 Sophie Boyd Sophomore Westborough 1:53.05
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Prianka Sarathy Junior Littleton 1:48.18
23 Kiylah Williams Freshman Bloomfield 1:49.43
25 Ella Dunbury Sophomore West Bridgewater 1:50.07
30 Sasha Wilkinson Senior Westborough 1:51.33
31 Jennifer Shafer Junior Colonie 1:51.41
38 Trinity Abraham Junior Colonie 1:54.94
40 Miya Barboza Junior Greater New Bedford RVT 1:56.41
41 Hannah Mandell Freshman Groton-Dunstable 1:58.71
42 Ravyn Spears Junior Bloomfield 2:00.97
Girls' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jillian Fenerty Senior Franklin 1:42.32
14 Bridget Lee Junior Braintree 1:46.10
15 Christina Grillakis Senior Lowell 1:46.32
19 Valeria Uribe Senior St. Raphael 1:48.67
20 Annika Preston Senior Ayer Shirley 1:48.76
22 Eliza Dowling Senior Whitinsville Christian 1:49.00
27 Julia Hendricks Junior Shenendehowa 1:50.75
43 Madeline Prechtl Senior Groton-Dunstable 2:04.87
Girls' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Nia Mainer-Smith Senior Taunton 1:43.45
8 Bridget Shaw Senior Norwell 1:43.88
17 Audrey Callahan Junior Medfield 1:47.80
29 Elizabeth White Senior Bishop Guertin 1:50.85
37 Ella Johnston Junior Norwell 1:54.65
39 Emma Peterson Junior Cumberland 1:55.86
Girls' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Salma Boukhtam Sophomore North Quincy 1:42.37
5 Caelen O'Leary Junior Taunton 1:42.86
6 Shea Podbelski Junior Norton 1:43.13
9 Marielle Goganian Junior Dover-Sherborn 1:44.26
11 Brenna Corcoran Sophomore Haverhill 1:44.90
26 Julia Holt Junior Acton-Boxborough 1:50.42
Girls' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Val Capalbo Junior Bishop Feehan 1:38.64
2 Kara Sinnott Junior Shenendehowa 1:38.91
10 Kiera Hurley Senior Shrewsbury 1:44.34
12 Alycia Hart Sophomore Saratoga Springs 1:45.77
13 Emily Raymond Senior Wachusett 1:45.98
21 Katherine Keating Senior O'Bryant 1:48.88