December 27, 2021
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Boys' 55 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carter Cukerstein Senior Shenendehowa 6.36
2 Jonas Clarke Senior South Hadley 6.37
3 Datrell Jones Junior Catholic Memorial 6.56
4 Braeden Manti Senior Windham 6.60
5 Everton Muir Junior Newton North 6.63
6 Samuel Pan Senior Acton-Boxborough 6.64
7 Jadis Yarbrough Senior Chicopee Comprehensive 6.79
8 Che Samuel Senior Schenectady 6.81

Boys' 55 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carter Cukerstein Senior Shenendehowa 6.48
2 Jonas Clarke Senior South Hadley 6.51
3 Datrell Jones Junior Catholic Memorial 6.67
4 Braeden Manti Senior Windham 6.68
5 Samuel Pan Senior Acton-Boxborough 6.71
6 Everton Muir Junior Newton North 6.71
7 Che Samuel Senior Schenectady 6.72
8 Jadis Yarbrough Senior Chicopee Comprehensive 6.73
9 Kamalie Pemberton Senior Bishop Hendricken 6.74
10 Michael McElrath Senior Shenendehowa 6.78
11 Jalen Castillo Senior Stoughton 6.79
12 Jason Wonodi Senior Brockton 6.79
13 Brett Earle Senior Quabbin 6.82
14 Daviel Canela Senior Peabody Vet. Mem. 6.82
15 Nathan Rivas Sophomore Bishop Hendricken 6.84
16 Dennis Lee Senior Duxbury 6.84
17 Tristan Wu Junior Acton-Boxborough 6.85
17 Alex Wheeler Senior Columbia 6.85
19 Evan Imasogie Junior Lowell 6.88
20 Olasubomi Soyoye Senior Newton North 6.88
21 Jayden Falcone Sophomore Bishop Hendricken 6.88
22 Edmund Lok Junior Bishop Hendricken 6.89
23 Alexander Cole Senior Catholic Memorial 6.90
24 Matt Wong Senior North Quincy 6.91
25 Deron Davis Senior Schenectady 6.92
26 Eli Batista Sophomore Peabody Vet. Mem. 6.92
27 Jason Gillan Senior Shenendehowa 6.93
28 Ben Ross Senior Colonie 6.94
29 Mitchell Tackitt Junior Duxbury 6.94
30 Tommy Francese Senior Bishop Hendricken 6.97
31 Jacob Spezzaferri Senior Pinkerton 6.98
32 Jack Paula Junior Archbishop Williams 6.98
33 Isaiah Walker Senior Catholic Memorial 6.98
34 Alan Nguyen Junior Westborough 6.98
35 Dior Roberts Senior Schenectady 7.00
36 Tyler Dedrick Senior Shenendehowa 7.00
37 Jason O'Keefe Junior Marshfield 7.00
38 Jared Quann Sophomore Greater New Bedford RVT 7.01
39 Mikel Lacroix Senior Cumberland 7.01
40 Leo Schiappa Senior Old Rochester 7.02
41 Darren Castor Senior Brockton 7.03
42 Yanni Kakouris Junior Pentucket 7.04
43 Christopher Brice Junior Brockton 7.04
44 Nolan Skafas Senior Haverhill 7.04
44 Ihsaan Alozie Freshman Shenendehowa 7.04
46 William Parker Senior Hopedale 7.04
47 Colin Harte Sophomore Bromfield School 7.05
48 Ty Dorrow Junior Oyster River 7.05
49 Maddox Bo Sophomore Seekonk 7.06
50 Christopher Tagalakis Junior Pinkerton 7.07
51 Xavier Wilkens Sophomore Bishop Hendricken 7.07
52 Justice Hicks Senior Acton-Boxborough 7.07
53 Colin West Senior Westborough 7.08
54 Greyson Prado Junior Braintree 7.09
55 Brendan O'Guin Junior Newton North 7.10
56 Tyler Castillo Sophomore Littleton 7.11
57 Alan Paulino Junior Peabody Vet. Mem. 7.11
57 Gus Fallah Senior Acton-Boxborough 7.11
59 Matthew Moreau Senior Somerset-Berkley 7.13
60 Zachary Olayiwole Senior Acton-Boxborough 7.14
60 Thomas Chamberas Sophomore Acton-Boxborough 7.14
62 Connor Proof Sophomore Colonie 7.14
63 Nate Kablik Junior Mansfield 7.15
64 Sam Brewster Junior Groton-Dunstable 7.15
64 Sam Devine Junior Marshfield 7.15
66 John Lung Senior Acton-Boxborough 7.18
67 Jack Santos Junior Seekonk 7.19
68 Danae Arnold Sophomore Ayer Shirley 7.19
69 Alexander Gong Junior Sharon 7.20
69 Jaylin Rainford Junior Catholic Memorial 7.20
71 Nick Narcessian Senior Bishop Hendricken 7.22
72 Jelani Wells Senior Schenectady 7.22
73 Matthew Githae Senior Groton-Dunstable 7.24
74 Matthew Morrison Freshman Pinkerton 7.24
75 Dylan Brown Sophomore Whitinsville Christian 7.25
76 Kofi Asubonteng Freshman Acton-Boxborough 7.26
77 Johnny Weidman Senior Colonie 7.27
78 Elijah Mariacher Junior Oyster River 7.27
79 Jacob Lozowski Sophomore Seekonk 7.27
80 Donnell Harvey Sophomore Newton North 7.28
81 Gabriel Delacruz Senior Peabody Vet. Mem. 7.28
82 Jiahuai Kang Sophomore Littleton 7.29
83 Dennis Warner Junior Colonie 7.30
84 Jojo Guarnaccia Junior Windham 7.31
85 David Croteau Junior Windham 7.32
86 Nate Adonis Junior Ayer Shirley 7.34
87 Matthew Inuzuka Freshman Acton-Boxborough 7.35
88 Malik Lamarre Sophomore Cambridge Rindge & Latin 7.35
89 Ayden Sylvia Senior Greater New Bedford RVT 7.36
90 Arn Augustine Sophomore Colonie 7.37
91 Ethan Ortega Freshman Catholic Memorial 7.38
92 Kaiden Hollins Junior Seekonk 7.38
93 Lucas DaRosa Sophomore Acton-Boxborough 7.39
94 Tyler Cunningham Freshman Acton-Boxborough 7.39
95 Jaden Stubbs Sophomore Catholic Memorial 7.39
96 Darren Romani Sophomore Seekonk 7.44
97 Janderick Quinones Sophomore Burncoat 7.54
98 Joseph Kumal 8 Burncoat 7.66
99 Billy Huff Senior Colonie 7.67
100 Caleb Eastman Sophomore Colonie 7.69
101 Saro Karogozian Senior Colonie 7.79
102 Marcus Dascelin 8 Burncoat 8.56
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Nathan Rivas Sophomore Bishop Hendricken 6.84
30 Tommy Francese Senior Bishop Hendricken 6.97
38 Jared Quann Sophomore Greater New Bedford RVT 7.01
55 Brendan O'Guin Junior Newton North 7.10
66 John Lung Senior Acton-Boxborough 7.18
74 Matthew Morrison Freshman Pinkerton 7.24
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Brett Earle Senior Quabbin 6.82
23 Alexander Cole Senior Catholic Memorial 6.90
39 Mikel Lacroix Senior Cumberland 7.01
50 Christopher Tagalakis Junior Pinkerton 7.07
82 Jiahuai Kang Sophomore Littleton 7.29
93 Lucas DaRosa Sophomore Acton-Boxborough 7.39
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jonas Clarke Senior South Hadley 6.51
8 Jadis Yarbrough Senior Chicopee Comprehensive 6.73
27 Jason Gillan Senior Shenendehowa 6.93
29 Mitchell Tackitt Junior Duxbury 6.94
44 Nolan Skafas Senior Haverhill 7.04
73 Matthew Githae Senior Groton-Dunstable 7.24
79 Jacob Lozowski Sophomore Seekonk 7.27
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Samuel Pan Senior Acton-Boxborough 6.71
17 Alex Wheeler Senior Columbia 6.85
57 Gus Fallah Senior Acton-Boxborough 7.11
67 Jack Santos Junior Seekonk 7.19
90 Arn Augustine Sophomore Colonie 7.37
99 Billy Huff Senior Colonie 7.67
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jalen Castillo Senior Stoughton 6.79
12 Jason Wonodi Senior Brockton 6.79
16 Dennis Lee Senior Duxbury 6.84
32 Jack Paula Junior Archbishop Williams 6.98
35 Dior Roberts Senior Schenectady 7.00
94 Tyler Cunningham Freshman Acton-Boxborough 7.39
96 Darren Romani Sophomore Seekonk 7.44
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Che Samuel Senior Schenectady 6.72
10 Michael McElrath Senior Shenendehowa 6.78
22 Edmund Lok Junior Bishop Hendricken 6.89
72 Jelani Wells Senior Schenectady 7.22
80 Donnell Harvey Sophomore Newton North 7.28
98 Joseph Kumal 8 Burncoat 7.66
100 Caleb Eastman Sophomore Colonie 7.69
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Everton Muir Junior Newton North 6.71
19 Evan Imasogie Junior Lowell 6.88
20 Olasubomi Soyoye Senior Newton North 6.88
33 Isaiah Walker Senior Catholic Memorial 6.98
77 Johnny Weidman Senior Colonie 7.27
87 Matthew Inuzuka Freshman Acton-Boxborough 7.35
91 Ethan Ortega Freshman Catholic Memorial 7.38
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Braeden Manti Senior Windham 6.68
25 Deron Davis Senior Schenectady 6.92
26 Eli Batista Sophomore Peabody Vet. Mem. 6.92
37 Jason O'Keefe Junior Marshfield 7.00
54 Greyson Prado Junior Braintree 7.09
64 Sam Brewster Junior Groton-Dunstable 7.15
95 Jaden Stubbs Sophomore Catholic Memorial 7.39
97 Janderick Quinones Sophomore Burncoat 7.54
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carter Cukerstein Senior Shenendehowa 6.48
52 Justice Hicks Senior Acton-Boxborough 7.07
53 Colin West Senior Westborough 7.08
62 Connor Proof Sophomore Colonie 7.14
68 Danae Arnold Sophomore Ayer Shirley 7.19
78 Elijah Mariacher Junior Oyster River 7.27
83 Dennis Warner Junior Colonie 7.30
102 Marcus Dascelin 8 Burncoat 8.56
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
48 Ty Dorrow Junior Oyster River 7.05
56 Tyler Castillo Sophomore Littleton 7.11
57 Alan Paulino Junior Peabody Vet. Mem. 7.11
59 Matthew Moreau Senior Somerset-Berkley 7.13
60 Thomas Chamberas Sophomore Acton-Boxborough 7.14
88 Malik Lamarre Sophomore Cambridge Rindge & Latin 7.35
92 Kaiden Hollins Junior Seekonk 7.38
101 Saro Karogozian Senior Colonie 7.79
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Datrell Jones Junior Catholic Memorial 6.67
49 Maddox Bo Sophomore Seekonk 7.06
69 Jaylin Rainford Junior Catholic Memorial 7.20
71 Nick Narcessian Senior Bishop Hendricken 7.22
75 Dylan Brown Sophomore Whitinsville Christian 7.25
81 Gabriel Delacruz Senior Peabody Vet. Mem. 7.28
84 Jojo Guarnaccia Junior Windham 7.31
89 Ayden Sylvia Senior Greater New Bedford RVT 7.36
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Kamalie Pemberton Senior Bishop Hendricken 6.74
21 Jayden Falcone Sophomore Bishop Hendricken 6.88
24 Matt Wong Senior North Quincy 6.91
42 Yanni Kakouris Junior Pentucket 7.04
47 Colin Harte Sophomore Bromfield School 7.05
63 Nate Kablik Junior Mansfield 7.15
76 Kofi Asubonteng Freshman Acton-Boxborough 7.26
85 David Croteau Junior Windham 7.32
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Daviel Canela Senior Peabody Vet. Mem. 6.82
31 Jacob Spezzaferri Senior Pinkerton 6.98
34 Alan Nguyen Junior Westborough 6.98
36 Tyler Dedrick Senior Shenendehowa 7.00
43 Christopher Brice Junior Brockton 7.04
51 Xavier Wilkens Sophomore Bishop Hendricken 7.07
64 Sam Devine Junior Marshfield 7.15
69 Alexander Gong Junior Sharon 7.20
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Tristan Wu Junior Acton-Boxborough 6.85
28 Ben Ross Senior Colonie 6.94
40 Leo Schiappa Senior Old Rochester 7.02
41 Darren Castor Senior Brockton 7.03
44 Ihsaan Alozie Freshman Shenendehowa 7.04
46 William Parker Senior Hopedale 7.04
60 Zachary Olayiwole Senior Acton-Boxborough 7.14
86 Nate Adonis Junior Ayer Shirley 7.34