December 27, 2021
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Pedro Mayol Junior St. Raphael 1:23.72
2 Hatim Boukhtam Senior North Quincy 1:24.14
3 Jake Sullivan Senior North Kingstown 1:24.50
4 Jeremiah Payeur Senior Dover 1:25.09
5 Conal Scully Junior Taunton 1:25.81
6 Michael Neitlich Senior Middleboro 1:25.87
7 Caleb Straayer Senior Acton-Boxborough 1:26.07
8 Quincy Scott Junior Newton North 1:26.49
9 Mathew Davis Senior Bloomfield 1:26.89
10 Mamadu Tchamo Senior Brockton 1:26.95
11 Tyler Powderly Senior Franklin 1:27.18
12 Evan Cherry Junior Littleton 1:27.22
13 Andre Adonnino Senior Shenendehowa 1:27.59
14 Evan Farnan Senior Columbia 1:27.79
15 David Vandi Senior Lowell 1:28.09
16 Madsen Anderson Senior West Bridgewater 1:28.71
17 Chris Jernigan Junior Oyster River 1:29.45
18 Gulian Marconi Senior Hampshire 1:29.48
19 Drew Roberts Senior Haverhill 1:29.57
20 Mark Magyar Junior Acton-Boxborough 1:30.20
21 Keane Swiesz Junior Oyster River 1:30.68
22 Aidden Fitting Junior Taunton 1:30.88
23 Elias Horne Junior Marshfield 1:31.76
24 Andrew Smith Junior Bishop Feehan 1:31.78
25 Jack Toolin Senior North Kingstown 1:31.84
26 Ian Shaw Senior Columbia 1:32.08
27 Robert Turner Senior Bloomfield 1:32.59
28 Clifford Teixeira Junior Nashua South 1:32.90
29 Ethan Henshaw Senior Bishop Fenwick 1:33.56
30 Alex Thibeault Senior Nashua South 1:33.69
31 Jonathan McGurrin Senior Littleton 1:33.89
32 Eli Westfort Senior Westborough 1:33.95
33 Arnav Singh Senior Shenendehowa 1:34.06
34 Adam Amadou Sophomore Worcester Technical 1:34.16
35 Munzir Abdelgadir Senior Colonie 1:34.27
36 Derrick Samuels Senior O'Bryant 1:34.41
37 Akhere Edoro Junior Bishop Hendricken 1:34.62
38 Charlie Mills Senior Norton 1:34.69
39 Elliot Gauvin Junior Bishop Hendricken 1:34.99
40 Tyler Carroll Senior Haverhill 1:35.03
41 Myles Campbell Junior Walpole 1:35.20
42 Colin Davan Senior Hopkinton 1:35.54
43 Omar Elmi Senior Worcester Technical 1:35.78
44 Brian Boateng Junior Worcester Technical 1:35.82
45 Benjamin Robinson Junior Coe-Brown 1:36.18
46 Jason Rzasa Sophomore Pinkerton 1:36.72
47 Stephen Butler Sophomore Schenectady 1:36.73
48 Christian Tarnuzzer Senior Worcester Technical 1:36.87
49 Nic Belucio Sophomore Whitinsville Christian 1:36.90
50 Matthew Clay Sophomore Shenendehowa 1:37.36
51 Nicholas Fortuna Senior Methuen 1:37.55
52 Savion Navedo Junior Colonie 1:37.75
53 Odion Edoro Junior Bishop Hendricken 1:37.82
54 Gabe Zullo Junior Marshfield 1:37.98
55 Jack Knowles Senior Greater New Bedford RVT 1:39.82
56 Antonio Caneira Sophomore Greater New Bedford RVT 1:40.78
57 Ryan Dunn Senior Colonie 1:40.99
58 Sam Souza Senior West Bridgewater 1:41.60
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Mark Magyar Junior Acton-Boxborough 1:30.20
40 Tyler Carroll Senior Haverhill 1:35.03
41 Myles Campbell Junior Walpole 1:35.20
42 Colin Davan Senior Hopkinton 1:35.54
43 Omar Elmi Senior Worcester Technical 1:35.78
47 Stephen Butler Sophomore Schenectady 1:36.73
49 Nic Belucio Sophomore Whitinsville Christian 1:36.90
54 Gabe Zullo Junior Marshfield 1:37.98
56 Antonio Caneira Sophomore Greater New Bedford RVT 1:40.78
58 Sam Souza Senior West Bridgewater 1:41.60
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Andrew Smith Junior Bishop Feehan 1:31.78
27 Robert Turner Senior Bloomfield 1:32.59
30 Alex Thibeault Senior Nashua South 1:33.69
34 Adam Amadou Sophomore Worcester Technical 1:34.16
44 Brian Boateng Junior Worcester Technical 1:35.82
46 Jason Rzasa Sophomore Pinkerton 1:36.72
48 Christian Tarnuzzer Senior Worcester Technical 1:36.87
50 Matthew Clay Sophomore Shenendehowa 1:37.36
51 Nicholas Fortuna Senior Methuen 1:37.55
55 Jack Knowles Senior Greater New Bedford RVT 1:39.82
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Keane Swiesz Junior Oyster River 1:30.68
28 Clifford Teixeira Junior Nashua South 1:32.90
31 Jonathan McGurrin Senior Littleton 1:33.89
32 Eli Westfort Senior Westborough 1:33.95
35 Munzir Abdelgadir Senior Colonie 1:34.27
36 Derrick Samuels Senior O'Bryant 1:34.41
37 Akhere Edoro Junior Bishop Hendricken 1:34.62
39 Elliot Gauvin Junior Bishop Hendricken 1:34.99
52 Savion Navedo Junior Colonie 1:37.75
53 Odion Edoro Junior Bishop Hendricken 1:37.82
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Chris Jernigan Junior Oyster River 1:29.45
18 Gulian Marconi Senior Hampshire 1:29.48
22 Aidden Fitting Junior Taunton 1:30.88
23 Elias Horne Junior Marshfield 1:31.76
26 Ian Shaw Senior Columbia 1:32.08
29 Ethan Henshaw Senior Bishop Fenwick 1:33.56
33 Arnav Singh Senior Shenendehowa 1:34.06
38 Charlie Mills Senior Norton 1:34.69
45 Benjamin Robinson Junior Coe-Brown 1:36.18
57 Ryan Dunn Senior Colonie 1:40.99
Boys' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Caleb Straayer Senior Acton-Boxborough 1:26.07
9 Mathew Davis Senior Bloomfield 1:26.89
11 Tyler Powderly Senior Franklin 1:27.18
12 Evan Cherry Junior Littleton 1:27.22
16 Madsen Anderson Senior West Bridgewater 1:28.71
25 Jack Toolin Senior North Kingstown 1:31.84
Boys' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Michael Neitlich Senior Middleboro 1:25.87
8 Quincy Scott Junior Newton North 1:26.49
10 Mamadu Tchamo Senior Brockton 1:26.95
13 Andre Adonnino Senior Shenendehowa 1:27.59
14 Evan Farnan Senior Columbia 1:27.79
19 Drew Roberts Senior Haverhill 1:29.57
Boys' 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Pedro Mayol Junior St. Raphael 1:23.72
2 Hatim Boukhtam Senior North Quincy 1:24.14
3 Jake Sullivan Senior North Kingstown 1:24.50
4 Jeremiah Payeur Senior Dover 1:25.09
5 Conal Scully Junior Taunton 1:25.81
15 David Vandi Senior Lowell 1:28.09