January 14-16, 2022
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hatim Boukhtam Senior North Quincy 1:58.66
2 Garret Rieden Senior Littleton 1:59.01
3 Jeremiah Payeur Senior Dover 1:59.38
4 Lachlan Bishop Senior La Salle Academy 2:00.68
5 Colin Kirn Junior Andover 2:00.88
6 Fin Greene Senior Natick 2:02.05
7 Neil Chowdhury Junior Andover 2:02.55
8 Ben Buffone Senior Amherst-Pelham 2:03.38
9 Adam Rieden Senior Littleton 2:04.04
10 Chris Jernigan Junior Oyster River 2:04.37
11 Matthew McDevitt Senior North Andover 2:04.40
12 Ben Feldman Junior Natick 2:04.41
13 Mark Magyar Junior Acton-Boxborough 2:04.54
14 David Parenteau Junior La Salle Academy 2:04.96
15 Timothy Rank Sophomore Littleton 2:05.37
16 Connor Acierno Sophomore Nashoba 2:05.65
17 Leith Jones Junior Wakefield 2:05.66
18 Drew Pesko Senior Marshfield 2:05.93
19 Luke Twomey Senior Marshfield 2:06.00
20 Cam McLeod Senior Littleton 2:06.69
21 Gavin Demas Junior Coe-Brown 2:06.70
22 Aiden Cass Senior Longmeadow 2:08.90
23 William Mezikofsky Sophomore Wakefield 2:10.10
24 diego lopez Junior Amherst-Pelham 2:10.25
25 James Christie Senior Wakefield 2:10.92
26 Nick Alvarado Junior Tewksbury 2:11.36
27 William Eskenas Junior Tewksbury 2:12.00
28 Adam Amadou Sophomore Worcester Technical 2:12.51
29 Brian Boateng Junior Worcester Technical 2:13.10
30 Ben Scharr-Weiner Junior Natick 2:13.30
31 Christian Tarnuzzer Senior Worcester Technical 2:14.65
32 Charles Catching Senior Natick 2:14.70
33 Alec Dimitroglou Senior East Longmeadow 2:15.48
34 Joseph Patt Sophomore Wakefield 2:16.56
35 Dan Ottesen Junior Westford Academy 2:17.68
36 Matt McCoy Junior Wakefield 2:18.07
37 Nathan Dubay Freshman Westford Academy 2:18.23
38 Liam Taggart Sophomore Wakefield 2:18.27
39 Mohamed Ouakani Senior Revere 2:18.28
40 Charlie Klatka Sophomore East Longmeadow 2:19.04
41 Jason Rzasa Sophomore Pinkerton 2:20.50
42 Russell Hertel Junior Oakmont 2:21.05
43 Sam Bangston Junior Wakefield 2:21.80
44 Oliver Polster Sophomore Wakefield 2:21.95
45 Max Barcan   Boston Latin Academy 2:22.13
46 Omar Elmi Senior Worcester Technical 2:22.56
47 Brian Arthur Sophomore Natick 2:23.14
48 Kyle Clifford Senior Gloucester 2:25.03
49 Shane Smith Sophomore East Longmeadow 2:25.05
50 Kamden Law Junior Oakmont 2:25.39
51 Imani Githure Sophomore Worcester Technical 2:25.68
52 Gabriel Palomeque Jara Junior Worcester Technical 2:26.40
53 Krish Almeida Freshman Burlington 2:27.24
54 Siddharth Bagmar Junior Burlington 2:28.94
55 Carlo Vallejos Junior Worcester Technical 2:30.99
56 Jayden Brostrom 8 Oakmont 2:32.45
57 Jose Olivar Junior Chelsea 2:34.16
58 Jessiah Vallejos Junior Worcester Technical 2:35.75
59 Michael Carpenter Junior Oakmont 2:40.04
60 Mark Poitras Sophomore Marshfield 2:42.43
61 Ethan Slayton Freshman Oakmont 2:46.53
62 Harrison Peteros Sophomore East Longmeadow 2:53.58
63 Weston Cinclair 8 Oakmont 3:04.84
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hatim Boukhtam Senior North Quincy 1:58.66
2 Garret Rieden Senior Littleton 1:59.01
3 Jeremiah Payeur Senior Dover 1:59.38
4 Lachlan Bishop Senior La Salle Academy 2:00.68
5 Colin Kirn Junior Andover 2:00.88
6 Fin Greene Senior Natick 2:02.05
7 Neil Chowdhury Junior Andover 2:02.55
8 Ben Buffone Senior Amherst-Pelham 2:03.38
12 Ben Feldman Junior Natick 2:04.41
14 David Parenteau Junior La Salle Academy 2:04.96
18 Drew Pesko Senior Marshfield 2:05.93
19 Luke Twomey Senior Marshfield 2:06.00
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Adam Rieden Senior Littleton 2:04.04
10 Chris Jernigan Junior Oyster River 2:04.37
11 Matthew McDevitt Senior North Andover 2:04.40
13 Mark Magyar Junior Acton-Boxborough 2:04.54
15 Timothy Rank Sophomore Littleton 2:05.37
16 Connor Acierno Sophomore Nashoba 2:05.65
17 Leith Jones Junior Wakefield 2:05.66
20 Cam McLeod Senior Littleton 2:06.69
21 Gavin Demas Junior Coe-Brown 2:06.70
22 Aiden Cass Senior Longmeadow 2:08.90
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 William Mezikofsky Sophomore Wakefield 2:10.10
24 diego lopez Junior Amherst-Pelham 2:10.25
25 James Christie Senior Wakefield 2:10.92
26 Nick Alvarado Junior Tewksbury 2:11.36
27 William Eskenas Junior Tewksbury 2:12.00
28 Adam Amadou Sophomore Worcester Technical 2:12.51
29 Brian Boateng Junior Worcester Technical 2:13.10
30 Ben Scharr-Weiner Junior Natick 2:13.30
31 Christian Tarnuzzer Senior Worcester Technical 2:14.65
32 Charles Catching Senior Natick 2:14.70
33 Alec Dimitroglou Senior East Longmeadow 2:15.48
39 Mohamed Ouakani Senior Revere 2:18.28
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Joseph Patt Sophomore Wakefield 2:16.56
35 Dan Ottesen Junior Westford Academy 2:17.68
36 Matt McCoy Junior Wakefield 2:18.07
37 Nathan Dubay Freshman Westford Academy 2:18.23
40 Charlie Klatka Sophomore East Longmeadow 2:19.04
41 Jason Rzasa Sophomore Pinkerton 2:20.50
42 Russell Hertel Junior Oakmont 2:21.05
43 Sam Bangston Junior Wakefield 2:21.80
44 Oliver Polster Sophomore Wakefield 2:21.95
46 Omar Elmi Senior Worcester Technical 2:22.56
47 Brian Arthur Sophomore Natick 2:23.14
50 Kamden Law Junior Oakmont 2:25.39
53 Krish Almeida Freshman Burlington 2:27.24
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Liam Taggart Sophomore Wakefield 2:18.27
45 Max Barcan   Boston Latin Academy 2:22.13
48 Kyle Clifford Senior Gloucester 2:25.03
49 Shane Smith Sophomore East Longmeadow 2:25.05
51 Imani Githure Sophomore Worcester Technical 2:25.68
52 Gabriel Palomeque Jara Junior Worcester Technical 2:26.40
54 Siddharth Bagmar Junior Burlington 2:28.94
55 Carlo Vallejos Junior Worcester Technical 2:30.99
56 Jayden Brostrom 8 Oakmont 2:32.45
57 Jose Olivar Junior Chelsea 2:34.16
58 Jessiah Vallejos Junior Worcester Technical 2:35.75
59 Michael Carpenter Junior Oakmont 2:40.04
60 Mark Poitras Sophomore Marshfield 2:42.43
61 Ethan Slayton Freshman Oakmont 2:46.53
62 Harrison Peteros Sophomore East Longmeadow 2:53.58
63 Weston Cinclair 8 Oakmont 3:04.84