January 14-16, 2022
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Val Capalbo Junior Bishop Feehan 1:39.90
2 Maeve Parrish Senior Bishop Feehan 1:40.68
3 Cassidy Robleno Sophomore Burnt Hills-Ballston Lake 1:41.22
4 Isabel Vogel Senior Burnt Hills-Ballston Lake 1:43.04
5 Michaella Namiotka Senior Wachusett 1:43.54
6 Emily Raymond Senior Wachusett 1:43.56
7 Erika Wojcik Sophomore North Andover 1:44.50
8 Alison Glavin Senior Weymouth 1:45.03
9 Elena Sabin Senior Lexington 1:45.36
10 Caitlin Dumouchel Senior Mansfield 1:45.45
11 Anna Casey Junior Medford 1:45.54
12 Emma Daley Freshman Weymouth 1:46.55
13 Ava Klein Senior Nashoba 1:46.55
14 Claire Brean Junior Beverly 1:46.80
15 Emily Kilbury Freshman Narragansett 1:46.94
16 Serena Caira Junior Lexington 1:47.19
17 Maya Dubrovsky Sophomore Lexington 1:47.84
18 Olivia Siwicki Sophomore North Andover 1:48.17
19 Grace Bateman Junior Shepherd Hill 1:48.53
20 Cailin Fennessy Sophomore Austin Prep 1:48.69
21 Catherine Roche Junior North Andover 1:48.93
22 Lily Beland 6 Academy of Notre Dame 1:49.09
23 Talia Banafato Sophomore Oyster River 1:49.47
24 Leigha Leavitt Sophomore North Andover 1:49.55
25 Emma Doran Senior Weymouth 1:49.66
26 Madeline Prechtl Senior Groton-Dunstable 1:49.95
27 Meghan Connolly Junior Weymouth 1:50.00
28 Annika Preston Senior Ayer Shirley 1:50.20
29 Riley Kenneally 8 Weymouth 1:50.22
30 Maya Samuels Freshman North Shore 1:50.62
31 Isabella Galusha Freshman Weymouth 1:50.93
32 Ashley Kilbury Junior Narragansett 1:50.99
33 Ava DeWitt Freshman Weymouth 1:51.15
34 Riley Fitzpatrick Senior Franklin 1:51.27
35 Robin Sanger Junior Triton 1:51.58
36 Allison Powderly Sophomore Franklin 1:52.73
37 Jillian LeBlanc Junior Old Rochester 1:53.54
38 Emma Judge Junior Beverly 1:53.61
39 Lily Krawciw Freshman Weymouth 1:53.87
40 Leah Glavin 8 Weymouth 1:53.97
41 Cameran Weaver Senior Old Rochester 1:54.56
42 Meghan Griffith Freshman Franklin 1:54.92
43 Ava Picone Sophomore Melrose 1:54.98
44 Gabby Sellars Junior Archbishop Williams 1:55.10
45 Sarah Yonchak Junior North Andover 1:55.19
46 Abby Rose Reid Sophomore Littleton 1:55.32
47 Gabriela Pinhancos Freshman Old Rochester 1:55.41
48 Ava Pilon Senior Lunenburg 1:55.52
49 Libby LeBlanc Freshman Franklin 1:55.56
50 Hannah Mandell Freshman Groton-Dunstable 1:55.66
51 Elizabeth Feeney Freshman Old Rochester 1:55.80
52 Allanah Burke Junior Revere 1:56.39
53 Sonia Nicholson Senior Nashoba 1:56.40
54 Juliana Taborda Senior Saint Mary's (Lynn) 1:56.79
55 Elizabeth Deeble Sophomore Melrose 1:59.56
56 Addie Toye Sophomore Oyster River 1:59.84
57 Ella Florence Junior Chicopee 2:00.15
58 Gabrielle Sullivan 8 Weymouth 2:01.31
59 Ava Votto Sophomore Haverhill 2:02.55
60 Yasmin Riazi Sophomore Revere 2:02.87
61 Abby Carlo Freshman Ursuline Academy 2:03.47
62 Rowan Kelly Junior Haverhill 2:03.82
63 Isabelle Cote Senior Nashoba 2:04.61
64 Edeh Ugbo Senior Brockton 2:05.92
65 Jasmine Maradiaga Junior Chelsea 2:06.61
66 Abigail Fetter Sophomore Weymouth 2:07.25
67 Addison Cherner 8 Weymouth 2:07.55
68 Rachel Brooks Senior Melrose 2:08.17
69 Louisa Ludmar Freshman North Shore 2:11.46
70 Sejal Abraham Junior Hopedale 2:11.96
71 Rory Sutherland Junior Plymouth Regional 2:12.92
72 Jasmine Lee Senior Melrose 2:16.01
73 Rozeli Gonzalez Junior Gardner 2:16.63
74 Lindsey Rivers 8 Oakmont 2:28.81
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Val Capalbo Junior Bishop Feehan 1:39.90
2 Maeve Parrish Senior Bishop Feehan 1:40.68
3 Cassidy Robleno Sophomore Burnt Hills-Ballston Lake 1:41.22
4 Isabel Vogel Senior Burnt Hills-Ballston Lake 1:43.04
5 Michaella Namiotka Senior Wachusett 1:43.54
6 Emily Raymond Senior Wachusett 1:43.56
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Alison Glavin Senior Weymouth 1:45.03
9 Elena Sabin Senior Lexington 1:45.36
10 Caitlin Dumouchel Senior Mansfield 1:45.45
11 Anna Casey Junior Medford 1:45.54
19 Grace Bateman Junior Shepherd Hill 1:48.53
25 Emma Doran Senior Weymouth 1:49.66
Girls' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Emma Daley Freshman Weymouth 1:46.55
14 Claire Brean Junior Beverly 1:46.80
17 Maya Dubrovsky Sophomore Lexington 1:47.84
18 Olivia Siwicki Sophomore North Andover 1:48.17
24 Leigha Leavitt Sophomore North Andover 1:49.55
26 Madeline Prechtl Senior Groton-Dunstable 1:49.95
27 Meghan Connolly Junior Weymouth 1:50.00
28 Annika Preston Senior Ayer Shirley 1:50.20
33 Ava DeWitt Freshman Weymouth 1:51.15
54 Juliana Taborda Senior Saint Mary's (Lynn) 1:56.79
Girls' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Ava Klein Senior Nashoba 1:46.55
16 Serena Caira Junior Lexington 1:47.19
20 Cailin Fennessy Sophomore Austin Prep 1:48.69
21 Catherine Roche Junior North Andover 1:48.93
22 Lily Beland 6 Academy of Notre Dame 1:49.09
23 Talia Banafato Sophomore Oyster River 1:49.47
32 Ashley Kilbury Junior Narragansett 1:50.99
50 Hannah Mandell Freshman Groton-Dunstable 1:55.66
52 Allanah Burke Junior Revere 1:56.39
71 Rory Sutherland Junior Plymouth Regional 2:12.92
Girls' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Erika Wojcik Sophomore North Andover 1:44.50
15 Emily Kilbury Freshman Narragansett 1:46.94
29 Riley Kenneally 8 Weymouth 1:50.22
30 Maya Samuels Freshman North Shore 1:50.62
31 Isabella Galusha Freshman Weymouth 1:50.93
34 Riley Fitzpatrick Senior Franklin 1:51.27
36 Allison Powderly Sophomore Franklin 1:52.73
44 Gabby Sellars Junior Archbishop Williams 1:55.10
55 Elizabeth Deeble Sophomore Melrose 1:59.56
56 Addie Toye Sophomore Oyster River 1:59.84
Girls' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Robin Sanger Junior Triton 1:51.58
37 Jillian LeBlanc Junior Old Rochester 1:53.54
39 Lily Krawciw Freshman Weymouth 1:53.87
40 Leah Glavin 8 Weymouth 1:53.97
41 Cameran Weaver Senior Old Rochester 1:54.56
42 Meghan Griffith Freshman Franklin 1:54.92
43 Ava Picone Sophomore Melrose 1:54.98
47 Gabriela Pinhancos Freshman Old Rochester 1:55.41
49 Libby LeBlanc Freshman Franklin 1:55.56
51 Elizabeth Feeney Freshman Old Rochester 1:55.80
53 Sonia Nicholson Senior Nashoba 1:56.40
Girls' 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Emma Judge Junior Beverly 1:53.61
45 Sarah Yonchak Junior North Andover 1:55.19
46 Abby Rose Reid Sophomore Littleton 1:55.32
48 Ava Pilon Senior Lunenburg 1:55.52
57 Ella Florence Junior Chicopee 2:00.15
58 Gabrielle Sullivan 8 Weymouth 2:01.31
59 Ava Votto Sophomore Haverhill 2:02.55
60 Yasmin Riazi Sophomore Revere 2:02.87
61 Abby Carlo Freshman Ursuline Academy 2:03.47
62 Rowan Kelly Junior Haverhill 2:03.82
65 Jasmine Maradiaga Junior Chelsea 2:06.61
Girls' 600 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
63 Isabelle Cote Senior Nashoba 2:04.61
64 Edeh Ugbo Senior Brockton 2:05.92
66 Abigail Fetter Sophomore Weymouth 2:07.25
67 Addison Cherner 8 Weymouth 2:07.55
68 Rachel Brooks Senior Melrose 2:08.17
69 Louisa Ludmar Freshman North Shore 2:11.46
70 Sejal Abraham Junior Hopedale 2:11.96
72 Jasmine Lee Senior Melrose 2:16.01
73 Rozeli Gonzalez Junior Gardner 2:16.63
74 Lindsey Rivers 8 Oakmont 2:28.81