January 14-16, 2022
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Girls' Sprint Medley Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Newton South A Ellie Jolly, Sydney DiLoreto, Lily Bulczynski, Amelia Everett 4:12.60
2 Wachusett A Nyah Santana, Rahma Giwa, Emily Raymond, Ashlynn Witt 4:19.14
3 Taunton A Brooke Aldrich, Ava Uhl, Caelen O'Leary, Nia Mainer-Smith 4:22.25
4 Austin Prep A Eliza Martin, Cailin Fennessy, Isabella Tomic, Anya Budzinski 4:22.62
5 Pentucket A Reese Gallant, Sage Smith, Emily Rubio, Phoebe Rubio 4:23.25
6 Chelmsford A Naomi D'Souza, Olivia Hall, Amelia Kelley, Madeline Priestly 4:28.01
7 Cambridge Rindge & Latin A Lili Macarthur, Ruri Duffy, Dootchina Dorielan, Emma Randall-Jarrard 4:28.64
8 Pinkerton A Brooke Johnson, Eva Roberts, Madison Connors, Contessa Silva 4:32.48
9 Wachusett
(B>)
B Kate Larose, Anna White, Paige Keneally, Michaella Namiotka 4:32.59
10 Norwell A Bridget Shaw, Alexandra Ning, Ella Johnston, Julianne Flynn 4:36.12
11 North Shore A Sidney Lamond, Eliza Ritter, Maia Nisim, Madeline Bush 4:39.90
12 Gloucester A Natalie Aiello, Jenna Smith, Jenna Church, Skye Ciolino 4:47.53
13 Westford Academy A Jordan Bishop, Nadia Swepson, Olivia Baumert, Sydney Weiss 4:52.05
14 North Shore
(B>)
B Gabriella Stiffler, Brianna Graziosi, Veronica Frank, Maya Samuels 4:55.03
15 Coe-Brown A Olivia Buzzell, Anushka Chavda, Natalie Sicard, Cadence Howard 4:58.31
16 Ursuline Academy A Bridgette Afonso, Ani Fisher, Mia Doust, Kirsten Meyers 4:59.27
17 Saint Mary's (Lynn) A Aalina Tejada Lara, Aaliah Tejada Lara, Anna Fringuelli, Juliana Taborda 5:20.86
18 North Shore
(C>)
C Ava Gibstein, Georgia Stefas, Isabelle Lee, Kristen Arena 5:21.03
Girls' Sprint Medley Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Newton South Jolly, DiLoreto, Bulczynski, Everett 4:12.60
2 Wachusett Santana, Giwa, Raymond, Witt 4:19.14
3 Taunton Aldrich, Uhl, O'Leary, Mainer-Smith 4:22.25
4 Austin Prep Martin, Fennessy, Tomic, Budzinski 4:22.62
6 Chelmsford D'Souza, Hall, Kelley, Priestly 4:28.01
Girls' Sprint Medley Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Pentucket Gallant, Smith, Rubio, Rubio 4:23.25
8 Pinkerton Johnson, Roberts, Connors, Silva 4:32.48
9 Wachusett
(B>)
Larose, White, Keneally, Namiotka 4:32.59
Girls' Sprint Medley Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
7 Cambridge Rindge & Latin Macarthur, Duffy, Dorielan, Randall-Jarrard 4:28.64
10 Norwell Shaw, Ning, Johnston, Flynn 4:36.12
11 North Shore Lamond, Ritter, Nisim, Bush 4:39.90
12 Gloucester Aiello, Smith, Church, Ciolino 4:47.53
15 Coe-Brown Buzzell, Chavda, Sicard, Howard 4:58.31
Girls' Sprint Medley Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
13 Westford Academy Bishop, Swepson, Baumert, Weiss 4:52.05
14 North Shore
(B>)
Stiffler, Graziosi, Frank, Samuels 4:55.03
16 Ursuline Academy Afonso, Fisher, Doust, Meyers 4:59.27
17 Saint Mary's (Lynn) Tejada Lara, Tejada Lara, Fringuelli, Taborda 5:20.86
18 North Shore
(C>)
Gibstein, Stefas, Lee, Arena 5:21.03