January 14-16, 2022
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Boys 55m Dash SEEDED Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jonas Clarke Senior South Hadley 6.39
2 Seth Baylus Senior Merrimack Valley 6.53
3 Jayden Phillips Junior Randolph 6.60
4 Datrell Jones Junior Catholic Memorial 6.64
5 Triston Burke Senior East Hartford 6.68
6 Roman Conca Senior West Springfield 6.69
7 Jake Wall Senior Mansfield 6.71
  Evan Imasogie Junior Lowell FS

Boys 55m Dash SEEDED Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jonas Clarke Senior South Hadley 6.41
2 Jayden Phillips Junior Randolph 6.62
3 Seth Baylus Senior Merrimack Valley 6.65
4 Datrell Jones Junior Catholic Memorial 6.68
5 Triston Burke Senior East Hartford 6.70
6 Roman Conca Senior West Springfield 6.72
7 Jake Wall Senior Mansfield 6.75
8 Evan Imasogie Junior Lowell 6.76
9 Ahmed Nada Senior Portsmouth 6.76
10 Eric Perkins Sophomore Catholic Memorial 6.77
11 Nathan Mugford Junior Dracut 6.77
12 Diogo Silva Senior Weymouth 6.85
13 Kam Massey Senior East Hartford 6.87
14 Melvin Alves Senior Cardinal Spellman 6.87
15 Gardy Augustin Junior Randolph 6.88
16 Joshua Centeio Junior Brockton 6.89
17 Michael Schoff Senior Portsmouth 6.91
18 Tyler Castillo Sophomore Littleton 6.92
19 Christensen Paul Junior Brockton 6.95
20 Marshall Naegelin Senior Weymouth 6.99
21 William Acquaviva Junior Newburyport 7.06
22 Dillon Haughton Senior East Hartford 7.09
23 Stephan Moise Junior Cardinal Spellman 7.12
Boys 55m Dash SEEDED Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jonas Clarke Senior South Hadley 6.41
7 Jake Wall Senior Mansfield 6.75
10 Eric Perkins Sophomore Catholic Memorial 6.77
16 Joshua Centeio Junior Brockton 6.89
18 Tyler Castillo Sophomore Littleton 6.92
Boys 55m Dash SEEDED Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jayden Phillips Junior Randolph 6.62
3 Seth Baylus Senior Merrimack Valley 6.65
9 Ahmed Nada Senior Portsmouth 6.76
14 Melvin Alves Senior Cardinal Spellman 6.87
15 Gardy Augustin Junior Randolph 6.88
17 Michael Schoff Senior Portsmouth 6.91
20 Marshall Naegelin Senior Weymouth 6.99
Boys 55m Dash SEEDED Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Datrell Jones Junior Catholic Memorial 6.68
6 Roman Conca Senior West Springfield 6.72
12 Diogo Silva Senior Weymouth 6.85
13 Kam Massey Senior East Hartford 6.87
21 William Acquaviva Junior Newburyport 7.06
Boys 55m Dash SEEDED Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Triston Burke Senior East Hartford 6.70
8 Evan Imasogie Junior Lowell 6.76
11 Nathan Mugford Junior Dracut 6.77
19 Christensen Paul Junior Brockton 6.95
22 Dillon Haughton Senior East Hartford 7.09
23 Stephan Moise Junior Cardinal Spellman 7.12

Boys 55m Dash UNSEEDED

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alex Landry Junior Acton-Boxborough 6.70
2 Matthew Inuzuka Freshman Acton-Boxborough 6.72
3 Jesse Ofurie Junior Saint John's Prep 6.80
4 Yan De la Rosa Junior Natick 6.88
5 Neil Chowdhury Junior Andover 6.89
6 Tristan Wu Junior Acton-Boxborough 6.89
7 Vinnie Gianetti Senior Nashoba 6.91
8 Carson Browne Junior Saint John's Prep 6.92
8 Mark Marchese Senior Revere 6.92
10 James Yazici Freshman Winchester 6.92
11 Joshua Jeon Senior Acton-Boxborough 6.93
12 Leonid Burlak Sophomore Acton-Boxborough 6.95
13 Cooper Johnson Junior Saint John's Prep 6.96
14 Gus Fallah Senior Acton-Boxborough 6.99
15 Leo Schiappa Senior Old Rochester 6.99
16 Emmanuel Simon Senior Chelsea 7.02
17 Michael Gerfen Junior Lexington 7.03
18 Jason O'Keefe Junior Marshfield 7.03
19 John Morgan Junior Randolph 7.04
20 Sam Devine Junior Marshfield 7.05
21 Christoph Osselmann Chai Sophomore Acton-Boxborough 7.05
22 Joseph Garell Senior Joseph Case 7.06
22 Noah Stegmeier Sophomore Acton-Boxborough 7.06
24 Zachary Olayiwole Senior Acton-Boxborough 7.06
25 Chamberlain Guthrie Jr Sophomore Mansfield 7.06
26 Ben Caldwell Senior Marshfield 7.07
27 Colin Harte Sophomore Bromfield School 7.08
28 Justice Hicks Senior Acton-Boxborough 7.08
29 Jake Wheaton Junior Lexington 7.09
30 Isaiah Walker Senior Catholic Memorial 7.10
30 Drew McStay Junior Saint John's Prep 7.10
32 Brady Pallotta Junior Saint John's Prep 7.10
33 James Guy Senior Saint John's Prep 7.11
34 Maxwell Tucker Junior Catholic Memorial 7.11
35 Kuzey Kaya Junior Winchester 7.11
36 Zackery Smith Sophomore Pinkerton 7.13
36 Matthew Devine Senior Pinkerton 7.13
38 Darrion Williams Senior East Hartford 7.13
39 John Nowicki Junior Saint Mary's (Lynn) 7.14
40 Dominick Gamelli Sophomore East Longmeadow 7.15
41 Jaidyn Anderson Senior Natick 7.15
42 Randy Vasallo Senior East Hartford 7.15
43 Michael Cliver Sophomore Natick 7.17
44 Ethan Ortega Freshman Catholic Memorial 7.18
45 John Lung Senior Acton-Boxborough 7.20
46 Mark Tringas Sophomore Brookline 7.20
47 Jason Bois Senior Saint John's Prep 7.20
48 Tyler Fabbri Senior Andover 7.21
49 Zachary Christenson Senior Shepherd Hill 7.22
50 Kaiden Hollins Junior Seekonk 7.23
51 Niko Ceppi Senior Arlington Catholic 7.23
52 Evan Harting Senior Acton-Boxborough 7.24
52 Abraham Chiocca Senior Methuen 7.24
54 Jimmy Nguyen Junior North Andover 7.25
55 Kofi Asubonteng Freshman Acton-Boxborough 7.25
56 Will Schlesinger Junior Winchester 7.26
57 Christopher Adamchek Sophomore Acton-Boxborough 7.26
58 Miguel Jaramillo Junior Lexington 7.26
59 Davin True Freshman Marshfield 7.27
59 Maxwell Gerry Senior Marshfield 7.27
61 Matthew Githae Senior Groton-Dunstable 7.27
62 Nolan Clarke Junior Mansfield 7.28
63 Natan Naykene Freshman Winchester 7.29
64 Shane Olsen Junior Milton 7.30
65 Zachary Parados Sophomore Acton-Boxborough 7.31
66 Jiahuai Kang Sophomore Littleton 7.31
67 Aiden Potter Sophomore North Andover 7.31
68 Levi Ryll Junior Westford Academy 7.31
69 Preston Archer Senior Saint Mary's (Lynn) 7.32
69 Liam Gildea Senior Austin Prep 7.32
71 Ali Warsame Junior Chelsea 7.33
72 Jaden Stubbs Sophomore Catholic Memorial 7.33
73 Harrison Sigel Sophomore Brookline 7.34
74 Emeri Shende-Ruiz Sophomore Brookline 7.34
75 Darren Romani Sophomore Seekonk 7.35
76 Phillip LeGassick Junior Old Rochester 7.35
77 Marshall Kehlhem Freshman Catholic Memorial 7.37
78 Evan Tang Sophomore Cambridge Rindge & Latin 7.37
79 Preston Longo Sophomore East Longmeadow 7.37
80 Thomas Showstead Freshman Natick 7.37
81 Nathan Looney Freshman Marshfield 7.38
82 Evan Lin Senior Winchester 7.39
83 Jacob Lozowski Sophomore Seekonk 7.40
84 Markland Richards Senior Chelsea 7.40
85 James Wreh Junior Cambridge Rindge & Latin 7.41
86 Adam Bernat Freshman North Andover 7.41
87 Brennan Moses Senior Westford Academy 7.41
88 Patrick Delaney Junior Milford 7.42
88 Brandon Dee Freshman North Andover 7.42
90 Jack McSorley Junior Marshfield 7.42
91 ZACHARY BELLO Sophomore Norwell 7.42
92 Lucas DaRosa Sophomore Acton-Boxborough 7.42
92 Naresh Vytheswaren Junior Lexington 7.42
94 Jonathan Gray Senior North Andover 7.43
95 Tyler Hughes Senior Saint John's Prep 7.44
96 Jeremaih Nicols Junior Oyster River 7.44
97 Edward Hindle Freshman Seekonk 7.45
97 Tyler Finn Senior Marshfield 7.45
99 Charles Hoogendoorn Junior Winchester 7.45
100 Michael Frodelius Junior North Andover 7.46
101 Tyler Cunningham Freshman Acton-Boxborough 7.47
102 Nasir Adams Senior Chelsea 7.49
103 Bryan Li Junior Norton 7.50
104 Isaiah Kinds Senior Mansfield 7.50
105 James Brower Freshman Oyster River 7.51
106 Donny MacMillan Senior Arlington Catholic 7.51
107 Owen Delaney Sophomore North Andover 7.52
108 James Federico Junior North Andover 7.52
109 Alejandro Borda Sophomore Wakefield 7.54
110 Sean McCarty Senior Shepherd Hill 7.55
111 Chase Nixon Freshman Milton 7.56
112 David Johnson Sophomore North Andover 7.57
113 Jon Colley Senior Westford Academy 7.57
114 Daniel Gronek Sophomore Shepherd Hill 7.58
115 Aidan Cleaves Freshman Oakmont 7.58
116 Dallas West Junior East Hartford 7.59
117 Isidor Jankovich Senior Winchester 7.62
118 Matthew Breitenstein Sophomore Mansfield 7.63
119 Ryan DeMars Sophomore Westford Academy 7.63
120 Adrian Pena Freshman Milton 7.65
121 brenden camphor Sophomore Amherst-Pelham 7.65
122 Nicholas Abbott Freshman Burlington 7.67
123 Ronak Bhagia Senior Ashland 7.67
124 Nick Pilleri Senior Wakefield 7.68
125 Ferris Collins Sophomore Milton 7.69
126 Devin Santillana Senior Arlington Catholic 7.69
127 Dominic Dulin Freshman Oyster River 7.69
128 logan Alfandari Freshman Amherst-Pelham 7.69
129 Dylan Cote Sophomore North Andover 7.70
130 Jonathan Edwards Junior Pinkerton 7.70
131 Johnny Moran Sophomore East Hartford 7.72
132 Mykal Roberson Junior East Hartford 7.73
133 Calvin Pierre Sophomore Randolph 7.74
134 Zakai Perkins Freshman Milton 7.75
134 Basem Moustafa Junior Cambridge Rindge & Latin 7.75
136 Jon Smith Sophomore Westford Academy 7.76
137 Atticus D'Alessandro Sophomore Milton 7.77
138 Carlos Jimenez Sophomore Chelsea 7.81
139 Leo Vitale Sophomore Gloucester 7.82
140 Yahir Collado Senior Gloucester 7.82
141 Jason Friedman Sophomore Mansfield 7.83
142 Lucas Mueller Senior Littleton 7.84
143 Patrick Ryan Senior Shepherd Hill 7.86
144 Gino Tripoli Sophomore Gloucester 7.87
145 Tyler Lum Sophomore Milton 7.88
146 Lucian McPherson Sophomore Milton 7.90
147 Eli Christ 8 Oakmont 7.96
148 Teddy Donnellan Junior Mansfield 7.96
149 Edward Power Senior Saint Mary's (Lynn) 8.00
149 Logan Guillette Junior Pinkerton 8.00
151 Jamison Lembo Freshman North Andover 8.00
152 Garrett Olsen Sophomore Gloucester 8.02
153 Jackson Traylor 8 Oakmont 8.04
154 Brian Higgins Senior Mansfield 8.07
155 Justin Kipp Freshman Oakmont 8.08
156 Nate Wessel Freshman North Andover 8.10
157 Maurice Lynn Sophomore East Hartford 8.13
158 Michael Stamides Junior Burlington 8.17
159 Casimir Pierre Freshman Holyoke 8.17
160 Brady Vrettas Junior Milton 8.18
161 Haven Doud Freshman Gloucester 8.20
162 Matthew Cormier Freshman Oakmont 8.21
163 Jake Burton Freshman Marshfield 8.23
164 Michael Gray Freshman North Andover 8.24
165 Zaki Ahsan Junior Westford Academy 8.29
166 Lucas Meyers Freshman Burlington 8.29
167 Lucas DaSilva Sophomore Gloucester 8.31
168 Anthony Marangiello Sophomore Marshfield 8.32
169 Andrw Fahim Sophomore Gloucester 8.45
170 Rishit Rajput Sophomore Westford Academy 8.53
171 Andrew Protasowicki Freshman Littleton 8.54
172 Tyler Gallante Freshman Wakefield 8.64
173 Connor Walsh Freshman Oyster River 8.69
174 Jaydon Currie 8 Oakmont 8.74
175 Izaiah Dejesus Freshman Oakmont 8.82
176 Keegan de Paula Sophomore Burlington 8.90
177 Adrian Newman Freshman Marshfield 9.05
178 Samuel Belcher 8 Oakmont 9.05
179 Jayden Noterman Junior Nashoba 9.08
180 Thomas Lynch Freshman North Andover 9.20
181 Tyler Martin Freshman Oakmont 9.25
182 Ian McLeod Junior Oakmont 9.30
183 Gabriel Dias Freshman Randolph 9.52
184 Owen Delatorre Freshman North Andover 10.18
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Yan De la Rosa Junior Natick 6.88
19 John Morgan Junior Randolph 7.04
38 Darrion Williams Senior East Hartford 7.13
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Mark Marchese Senior Revere 6.92
10 James Yazici Freshman Winchester 6.92
18 Jason O'Keefe Junior Marshfield 7.03
30 Isaiah Walker Senior Catholic Memorial 7.10
42 Randy Vasallo Senior East Hartford 7.15
132 Mykal Roberson Junior East Hartford 7.73
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Neil Chowdhury Junior Andover 6.89
7 Vinnie Gianetti Senior Nashoba 6.91
15 Leo Schiappa Senior Old Rochester 6.99
34 Maxwell Tucker Junior Catholic Memorial 7.11
44 Ethan Ortega Freshman Catholic Memorial 7.18
61 Matthew Githae Senior Groton-Dunstable 7.27
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Ben Caldwell Senior Marshfield 7.07
66 Jiahuai Kang Sophomore Littleton 7.31
72 Jaden Stubbs Sophomore Catholic Memorial 7.33
77 Marshall Kehlhem Freshman Catholic Memorial 7.37
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Emmanuel Simon Senior Chelsea 7.02
27 Colin Harte Sophomore Bromfield School 7.08
30 Drew McStay Junior Saint John's Prep 7.10
32 Brady Pallotta Junior Saint John's Prep 7.10
48 Tyler Fabbri Senior Andover 7.21
52 Abraham Chiocca Senior Methuen 7.24
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jesse Ofurie Junior Saint John's Prep 6.80
8 Carson Browne Junior Saint John's Prep 6.92
13 Cooper Johnson Junior Saint John's Prep 6.96
20 Sam Devine Junior Marshfield 7.05
25 Chamberlain Guthrie Jr Sophomore Mansfield 7.06
51 Niko Ceppi Senior Arlington Catholic 7.23
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Joseph Garell Senior Joseph Case 7.06
29 Jake Wheaton Junior Lexington 7.09
33 James Guy Senior Saint John's Prep 7.11
41 Jaidyn Anderson Senior Natick 7.15
43 Michael Cliver Sophomore Natick 7.17
50 Kaiden Hollins Junior Seekonk 7.23
134 Basem Moustafa Junior Cambridge Rindge & Latin 7.75
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Leonid Burlak Sophomore Acton-Boxborough 6.95
17 Michael Gerfen Junior Lexington 7.03
28 Justice Hicks Senior Acton-Boxborough 7.08
36 Zackery Smith Sophomore Pinkerton 7.13
58 Miguel Jaramillo Junior Lexington 7.26
69 Liam Gildea Senior Austin Prep 7.32
76 Phillip LeGassick Junior Old Rochester 7.35
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Kuzey Kaya Junior Winchester 7.11
39 John Nowicki Junior Saint Mary's (Lynn) 7.14
65 Zachary Parados Sophomore Acton-Boxborough 7.31
73 Harrison Sigel Sophomore Brookline 7.34
78 Evan Tang Sophomore Cambridge Rindge & Latin 7.37
85 James Wreh Junior Cambridge Rindge & Latin 7.41
102 Nasir Adams Senior Chelsea 7.49
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alex Landry Junior Acton-Boxborough 6.70
6 Tristan Wu Junior Acton-Boxborough 6.89
14 Gus Fallah Senior Acton-Boxborough 6.99
47 Jason Bois Senior Saint John's Prep 7.20
83 Jacob Lozowski Sophomore Seekonk 7.40
92 Lucas DaRosa Sophomore Acton-Boxborough 7.42
95 Tyler Hughes Senior Saint John's Prep 7.44
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Noah Stegmeier Sophomore Acton-Boxborough 7.06
24 Zachary Olayiwole Senior Acton-Boxborough 7.06
57 Christopher Adamchek Sophomore Acton-Boxborough 7.26
59 Davin True Freshman Marshfield 7.27
64 Shane Olsen Junior Milton 7.30
69 Preston Archer Senior Saint Mary's (Lynn) 7.32
99 Charles Hoogendoorn Junior Winchester 7.45
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 John Lung Senior Acton-Boxborough 7.20
67 Aiden Potter Sophomore North Andover 7.31
68 Levi Ryll Junior Westford Academy 7.31
87 Brennan Moses Senior Westford Academy 7.41
92 Naresh Vytheswaren Junior Lexington 7.42
104 Isaiah Kinds Senior Mansfield 7.50
142 Lucas Mueller Senior Littleton 7.84
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Dominick Gamelli Sophomore East Longmeadow 7.15
46 Mark Tringas Sophomore Brookline 7.20
49 Zachary Christenson Senior Shepherd Hill 7.22
52 Evan Harting Senior Acton-Boxborough 7.24
55 Kofi Asubonteng Freshman Acton-Boxborough 7.25
56 Will Schlesinger Junior Winchester 7.26
80 Thomas Showstead Freshman Natick 7.37
128 logan Alfandari Freshman Amherst-Pelham 7.69
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Joshua Jeon Senior Acton-Boxborough 6.93
21 Christoph Osselmann Chai Sophomore Acton-Boxborough 7.05
74 Emeri Shende-Ruiz Sophomore Brookline 7.34
75 Darren Romani Sophomore Seekonk 7.35
86 Adam Bernat Freshman North Andover 7.41
94 Jonathan Gray Senior North Andover 7.43
101 Tyler Cunningham Freshman Acton-Boxborough 7.47
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Matthew Devine Senior Pinkerton 7.13
62 Nolan Clarke Junior Mansfield 7.28
63 Natan Naykene Freshman Winchester 7.29
71 Ali Warsame Junior Chelsea 7.33
107 Owen Delaney Sophomore North Andover 7.52
113 Jon Colley Senior Westford Academy 7.57
116 Dallas West Junior East Hartford 7.59
144 Gino Tripoli Sophomore Gloucester 7.87
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
54 Jimmy Nguyen Junior North Andover 7.25
59 Maxwell Gerry Senior Marshfield 7.27
88 Patrick Delaney Junior Milford 7.42
88 Brandon Dee Freshman North Andover 7.42
91 ZACHARY BELLO Sophomore Norwell 7.42
103 Bryan Li Junior Norton 7.50
117 Isidor Jankovich Senior Winchester 7.62
126 Devin Santillana Senior Arlington Catholic 7.69
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Matthew Inuzuka Freshman Acton-Boxborough 6.72
82 Evan Lin Senior Winchester 7.39
97 Edward Hindle Freshman Seekonk 7.45
100 Michael Frodelius Junior North Andover 7.46
106 Donny MacMillan Senior Arlington Catholic 7.51
108 James Federico Junior North Andover 7.52
114 Daniel Gronek Sophomore Shepherd Hill 7.58
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
81 Nathan Looney Freshman Marshfield 7.38
84 Markland Richards Senior Chelsea 7.40
96 Jeremaih Nicols Junior Oyster River 7.44
105 James Brower Freshman Oyster River 7.51
112 David Johnson Sophomore North Andover 7.57
118 Matthew Breitenstein Sophomore Mansfield 7.63
136 Jon Smith Sophomore Westford Academy 7.76
148 Teddy Donnellan Junior Mansfield 7.96
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
79 Preston Longo Sophomore East Longmeadow 7.37
121 brenden camphor Sophomore Amherst-Pelham 7.65
123 Ronak Bhagia Senior Ashland 7.67
125 Ferris Collins Sophomore Milton 7.69
131 Johnny Moran Sophomore East Hartford 7.72
138 Carlos Jimenez Sophomore Chelsea 7.81
154 Brian Higgins Senior Mansfield 8.07
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
90 Jack McSorley Junior Marshfield 7.42
109 Alejandro Borda Sophomore Wakefield 7.54
110 Sean McCarty Senior Shepherd Hill 7.55
133 Calvin Pierre Sophomore Randolph 7.74
140 Yahir Collado Senior Gloucester 7.82
141 Jason Friedman Sophomore Mansfield 7.83
149 Logan Guillette Junior Pinkerton 8.00
160 Brady Vrettas Junior Milton 8.18
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME
97 Tyler Finn Senior Marshfield 7.45
119 Ryan DeMars Sophomore Westford Academy 7.63
130 Jonathan Edwards Junior Pinkerton 7.70
137 Atticus D'Alessandro Sophomore Milton 7.77
139 Leo Vitale Sophomore Gloucester 7.82
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
122 Nicholas Abbott Freshman Burlington 7.67
124 Nick Pilleri Senior Wakefield 7.68
127 Dominic Dulin Freshman Oyster River 7.69
134 Zakai Perkins Freshman Milton 7.75
143 Patrick Ryan Senior Shepherd Hill 7.86
146 Lucian McPherson Sophomore Milton 7.90
152 Garrett Olsen Sophomore Gloucester 8.02
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 23
PL NAME YEAR TEAM TIME
111 Chase Nixon Freshman Milton 7.56
120 Adrian Pena Freshman Milton 7.65
129 Dylan Cote Sophomore North Andover 7.70
145 Tyler Lum Sophomore Milton 7.88
147 Eli Christ 8 Oakmont 7.96
151 Jamison Lembo Freshman North Andover 8.00
153 Jackson Traylor 8 Oakmont 8.04
155 Justin Kipp Freshman Oakmont 8.08
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 24
PL NAME YEAR TEAM TIME
115 Aidan Cleaves Freshman Oakmont 7.58
149 Edward Power Senior Saint Mary's (Lynn) 8.00
157 Maurice Lynn Sophomore East Hartford 8.13
158 Michael Stamides Junior Burlington 8.17
161 Haven Doud Freshman Gloucester 8.20
164 Michael Gray Freshman North Andover 8.24
169 Andrw Fahim Sophomore Gloucester 8.45
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 25
PL NAME YEAR TEAM TIME
156 Nate Wessel Freshman North Andover 8.10
159 Casimir Pierre Freshman Holyoke 8.17
162 Matthew Cormier Freshman Oakmont 8.21
163 Jake Burton Freshman Marshfield 8.23
166 Lucas Meyers Freshman Burlington 8.29
175 Izaiah Dejesus Freshman Oakmont 8.82
179 Jayden Noterman Junior Nashoba 9.08
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 26
PL NAME YEAR TEAM TIME
165 Zaki Ahsan Junior Westford Academy 8.29
167 Lucas DaSilva Sophomore Gloucester 8.31
168 Anthony Marangiello Sophomore Marshfield 8.32
170 Rishit Rajput Sophomore Westford Academy 8.53
171 Andrew Protasowicki Freshman Littleton 8.54
172 Tyler Gallante Freshman Wakefield 8.64
173 Connor Walsh Freshman Oyster River 8.69
174 Jaydon Currie 8 Oakmont 8.74
Boys 55m Dash UNSEEDED Section 27
PL NAME YEAR TEAM TIME
176 Keegan de Paula Sophomore Burlington 8.90
177 Adrian Newman Freshman Marshfield 9.05
178 Samuel Belcher 8 Oakmont 9.05
180 Thomas Lynch Freshman North Andover 9.20
181 Tyler Martin Freshman Oakmont 9.25
182 Ian McLeod Junior Oakmont 9.30
183 Gabriel Dias Freshman Randolph 9.52
184 Owen Delatorre Freshman North Andover 10.18

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alex Landry Junior Acton-Boxborough 22.22
2 Seth Baylus Senior Merrimack Valley 22.71
3 Alex Arbogast Junior Tewksbury 23.06
4 Samuel Pan Senior Acton-Boxborough 23.14
5 Jesse Ofurie Junior Saint John's Prep 23.16
6 Tristan Wu Junior Acton-Boxborough 23.19
7 Tristan O'Riorden Senior Nashoba 23.27
8 Jayden Phillips Junior Randolph 23.28
9 Leo Schiappa Senior Old Rochester 23.58
10 Jacob Spezzaferri Senior Pinkerton 23.62
11 Noah Stegmeier Sophomore Acton-Boxborough 23.78
12 Triston Burke Senior East Hartford 23.81
13 Zachary Olayiwole Senior Acton-Boxborough 23.91
14 Carson Browne Junior Saint John's Prep 23.94
15 Jayden Bai Junior Lexington 23.95
16 Cooper Johnson Junior Saint John's Prep 24.00
17 Yan De la Rosa Junior Natick 24.00
18 Leonid Burlak Sophomore Acton-Boxborough 24.05
19 Jack Berinato Senior Wakefield 24.09
20 Michael Soucy Senior Methuen 24.10
21 Brendan Burke Sophomore Saint John's Prep 24.12
22 Joshua Jeon Senior Acton-Boxborough 24.16
23 Christoph Osselmann Chai Sophomore Acton-Boxborough 24.23
24 Kam Massey Senior East Hartford 24.26
25 Dylan Weddle Sophomore Natick 24.36
26 Eli Batista Sophomore Peabody Vet. Mem. 24.38
27 Miguel Jaramillo Junior Lexington 24.40
28 Gus Fallah Senior Acton-Boxborough 24.42
29 Michael Gerfen Junior Lexington 24.42
29 Dylan Aliberti Sophomore Saint John's Prep 24.42
31 Gardy Augustin Junior Randolph 24.49
32 Mark Marchese Senior Revere 24.51
33 Sam Devine Junior Marshfield 24.62
34 Zachary Parados Sophomore Acton-Boxborough 24.63
35 Justice Hicks Senior Acton-Boxborough 24.69
36 Kofi Asubonteng Freshman Acton-Boxborough 24.77
37 Matthew Devine Senior Pinkerton 24.78
38 Chamberlain Guthrie Jr Sophomore Mansfield 24.84
39 Melvin Wiltchire   Boston Latin Academy 24.85
40 Ben Caldwell Senior Marshfield 24.85
41 Tyler Fabbri Senior Andover 24.89
42 Yosker Batista Junior Peabody Vet. Mem. 24.89
43 James Guy Senior Saint John's Prep 24.91
44 Shane Olsen Junior Milton 24.92
45 Michael Cliver Sophomore Natick 24.97
46 Alan Paulino Junior Peabody Vet. Mem. 24.98
47 Evan Harting Senior Acton-Boxborough 24.99
48 Kyle Gassiraro Senior Littleton 25.04
49 Thomas Showstead Freshman Natick 25.04
50 Lucas DaRosa Sophomore Acton-Boxborough 25.07
51 Patrick Ezeh Senior Ashland 25.09
52 Jason O'Keefe Junior Marshfield 25.11
53 Nicholas Dresser Sophomore Peabody Vet. Mem. 25.13
54 Randy Vasallo Senior East Hartford 25.17
55 Jaidyn Anderson Senior Natick 25.20
56 John Nowicki Junior Saint Mary's (Lynn) 25.21
57 Emmanuel Simon Senior Chelsea 25.22
58 Jimmy Nguyen Junior North Andover 25.24
59 Peter Giordano Junior Gloucester 25.24
60 Jonathan Courtright Junior Wakefield 25.29
61 Ryan Tracy Junior Wakefield 25.29
62 Paul Neary Junior Littleton 25.36
63 Ryan Cunningham Senior Burlington 25.40
64 Jaheim Perez   Boston Latin Academy 25.40
65 Moses Kemoh Senior Worcester Technical 25.43
66 Brandon Dee Freshman North Andover 25.49
67 Matthew Morrison Freshman Pinkerton 25.50
68 Aiden Potter Sophomore North Andover 25.53
69 Nate Gardner Sophomore Manchester Essex 25.55
70 Jonathan Gray Senior North Andover 25.63
71 Brett O'Brien Junior Saint Mary's (Lynn) 25.66
72 Jiahuai Kang Sophomore Littleton 25.69
73 Christopher Adamchek Sophomore Acton-Boxborough 25.69
74 Jack McSorley Junior Marshfield 25.73
75 Matthew Breitenstein Sophomore Mansfield 25.78
76 Jake Antosca Senior Norton 25.78
77 Nathan Looney Freshman Marshfield 25.80
78 Tyler Cunningham Freshman Acton-Boxborough 25.81
79 Davin True Freshman Marshfield 25.84
80 Levi Ryll Junior Westford Academy 25.85
81 Colin Ridley Sophomore Peabody Vet. Mem. 25.89
82 Daniel Gronek Sophomore Shepherd Hill 26.00
83 Ferris Collins Sophomore Milton 26.01
84 Dylan Moroney Junior Saint Mary's (Lynn) 26.06
85 Maxwell Gerry Senior Marshfield 26.08
86 Chase Nixon Freshman Milton 26.09
87 Daviel Canela Senior Peabody Vet. Mem. 26.10
88 Nate Dussault Senior North Andover 26.11
89 Edward Chor Junior Worcester Technical 26.12
90 Paul Drilon Junior Peabody Vet. Mem. 26.14
91 Tyler Finn Senior Marshfield 26.16
92 David Johnson Sophomore North Andover 26.24
93 Shane Smith Sophomore East Longmeadow 26.29
94 Dan Kacevich Sophomore Worcester Technical 26.31
95 Anibal Diaz Ofray Junior Holyoke 26.34
96 logan Alfandari Freshman Amherst-Pelham 26.35
97 Preston Longo Sophomore East Longmeadow 26.37
98 Atticus D'Alessandro Sophomore Milton 26.45
99 James Federico Junior North Andover 26.47
100 Nick Pilleri Senior Wakefield 26.49
101 Meshak Mbusa Junior Worcester Technical 26.49
102 Owen Delaney Sophomore North Andover 26.50
103 James Brower Freshman Oyster River 26.50
104 Brian Casey Junior Wakefield 26.52
105 Dylan Giles Sophomore Burlington 26.53
106 Sawyer O'Riorden Sophomore Nashoba 26.53
107 Alex Murray Sophomore Burlington 26.54
108 Michael Frodelius Junior North Andover 26.55
109 Michael Gyimah Sophomore Worcester Technical 26.58
110 Lucian McPherson Sophomore Milton 26.58
111 Zeke Mensah Senior East Hartford 26.64
112 Karim Camara Sophomore Milton 26.70
113 Dylan Cote Sophomore North Andover 26.85
114 Alejandro Borda Sophomore Wakefield 26.93
115 Dallas West Junior East Hartford 26.93
116 Nasir Adams Senior Chelsea 26.97
117 brenden camphor Sophomore Amherst-Pelham 26.98
118 Vincent Luu Sophomore East Longmeadow 27.02
119 Johnny Moran Sophomore East Hartford 27.07
120 Peyton Mahn Junior Saint Mary's (Lynn) 27.08
121 Markland Richards Senior Chelsea 27.21
122 Jonathan Edwards Junior Pinkerton 27.26
123 Adrian Pena Freshman Milton 27.37
124 Pius Baidoo Junior Worcester Technical 27.41
125 Nicholas Abbott Freshman Burlington 27.46
126 Eli Christ 8 Oakmont 27.62
127 Carlos Jimenez Sophomore Chelsea 27.83
128 Nolan Clarke Junior Mansfield 27.95
129 Juleein Nicolas Junior Worcester Technical 27.96
130 Ronan Shaw Sophomore Shepherd Hill 27.97
131 Mykal Roberson Junior East Hartford 28.05
132 Vincent Ruffo-Cabrera Sophomore Worcester Technical 28.12
133 Patrick Ryan Senior Shepherd Hill 28.13
134 Anthony Marangiello Sophomore Marshfield 28.26
135 Jackson Traylor 8 Oakmont 28.29
136 Edward Power Senior Saint Mary's (Lynn) 28.36
137 Michael Gray Freshman North Andover 28.37
138 Henry Kanaraucs   Boston Latin Academy 28.46
139 Griffen Copp Senior Littleton 28.48
140 Tyler Callahan Junior Burlington 28.58
141 Casimir Pierre Freshman Holyoke 28.78
142 Logan Guillette Junior Pinkerton 28.85
143 Maurice Lynn Sophomore East Hartford 28.89
144 Sebasthian Diaz Sophomore Worcester Technical 28.96
145 Matthew Cormier Freshman Oakmont 29.37
146 Jake Burton Freshman Marshfield 29.52
147 Jonathan Hutchinson Freshman Shepherd Hill 29.65
148 Benedict Addae Sophomore East Hartford 30.51
149 Samuel Norman Junior Burlington 31.54
150 Jaydon Currie 8 Oakmont 31.78
151 Samuel Belcher 8 Oakmont 31.85
152 Adrian Newman Freshman Marshfield 32.30
153 Connor Walsh Freshman Oyster River 32.48
154 Abhay Jhumat Freshman Burlington 33.00
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alex Landry Junior Acton-Boxborough 22.22
2 Seth Baylus Senior Merrimack Valley 22.71
3 Alex Arbogast Junior Tewksbury 23.06
8 Jayden Phillips Junior Randolph 23.28
12 Triston Burke Senior East Hartford 23.81
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Tristan O'Riorden Senior Nashoba 23.27
14 Carson Browne Junior Saint John's Prep 23.94
16 Cooper Johnson Junior Saint John's Prep 24.00
29 Dylan Aliberti Sophomore Saint John's Prep 24.42
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jesse Ofurie Junior Saint John's Prep 23.16
6 Tristan Wu Junior Acton-Boxborough 23.19
17 Yan De la Rosa Junior Natick 24.00
24 Kam Massey Senior East Hartford 24.26
63 Ryan Cunningham Senior Burlington 25.40
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Noah Stegmeier Sophomore Acton-Boxborough 23.78
15 Jayden Bai Junior Lexington 23.95
21 Brendan Burke Sophomore Saint John's Prep 24.12
43 James Guy Senior Saint John's Prep 24.91
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Leo Schiappa Senior Old Rochester 23.58
25 Dylan Weddle Sophomore Natick 24.36
28 Gus Fallah Senior Acton-Boxborough 24.42
35 Justice Hicks Senior Acton-Boxborough 24.69
47 Evan Harting Senior Acton-Boxborough 24.99
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Samuel Pan Senior Acton-Boxborough 23.14
22 Joshua Jeon Senior Acton-Boxborough 24.16
87 Daviel Canela Senior Peabody Vet. Mem. 26.10
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Ben Caldwell Senior Marshfield 24.85
54 Randy Vasallo Senior East Hartford 25.17
61 Ryan Tracy Junior Wakefield 25.29
104 Brian Casey Junior Wakefield 26.52
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Jack Berinato Senior Wakefield 24.09
33 Sam Devine Junior Marshfield 24.62
52 Jason O'Keefe Junior Marshfield 25.11
111 Zeke Mensah Senior East Hartford 26.64
131 Mykal Roberson Junior East Hartford 28.05
Boys' 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Eli Batista Sophomore Peabody Vet. Mem. 24.38
32 Mark Marchese Senior Revere 24.51
48 Kyle Gassiraro Senior Littleton 25.04
51 Patrick Ezeh Senior Ashland 25.09
117 brenden camphor Sophomore Amherst-Pelham 26.98
Boys' 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Michael Gerfen Junior Lexington 24.42
31 Gardy Augustin Junior Randolph 24.49
38 Chamberlain Guthrie Jr Sophomore Mansfield 24.84
45 Michael Cliver Sophomore Natick 24.97
101 Meshak Mbusa Junior Worcester Technical 26.49
Boys' 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Zachary Olayiwole Senior Acton-Boxborough 23.91
20 Michael Soucy Senior Methuen 24.10
23 Christoph Osselmann Chai Sophomore Acton-Boxborough 24.23
44 Shane Olsen Junior Milton 24.92
65 Moses Kemoh Senior Worcester Technical 25.43
Boys' 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Miguel Jaramillo Junior Lexington 24.40
36 Kofi Asubonteng Freshman Acton-Boxborough 24.77
46 Alan Paulino Junior Peabody Vet. Mem. 24.98
55 Jaidyn Anderson Senior Natick 25.20
96 logan Alfandari Freshman Amherst-Pelham 26.35
Boys' 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
53 Nicholas Dresser Sophomore Peabody Vet. Mem. 25.13
60 Jonathan Courtright Junior Wakefield 25.29
67 Matthew Morrison Freshman Pinkerton 25.50
81 Colin Ridley Sophomore Peabody Vet. Mem. 25.89
Boys' 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jacob Spezzaferri Senior Pinkerton 23.62
18 Leonid Burlak Sophomore Acton-Boxborough 24.05
34 Zachary Parados Sophomore Acton-Boxborough 24.63
42 Yosker Batista Junior Peabody Vet. Mem. 24.89
50 Lucas DaRosa Sophomore Acton-Boxborough 25.07
Boys' 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
37 Matthew Devine Senior Pinkerton 24.78
49 Thomas Showstead Freshman Natick 25.04
58 Jimmy Nguyen Junior North Andover 25.24
115 Dallas West Junior East Hartford 26.93
Boys' 200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Melvin Wiltchire   Boston Latin Academy 24.85
41 Tyler Fabbri Senior Andover 24.89
79 Davin True Freshman Marshfield 25.84
88 Nate Dussault Senior North Andover 26.11
135 Jackson Traylor 8 Oakmont 28.29
Boys' 200 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
83 Ferris Collins Sophomore Milton 26.01
99 James Federico Junior North Andover 26.47
114 Alejandro Borda Sophomore Wakefield 26.93
Boys' 200 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
68 Aiden Potter Sophomore North Andover 25.53
73 Christopher Adamchek Sophomore Acton-Boxborough 25.69
78 Tyler Cunningham Freshman Acton-Boxborough 25.81
98 Atticus D'Alessandro Sophomore Milton 26.45
108 Michael Frodelius Junior North Andover 26.55
Boys' 200 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
57 Emmanuel Simon Senior Chelsea 25.22
66 Brandon Dee Freshman North Andover 25.49
72 Jiahuai Kang Sophomore Littleton 25.69
100 Nick Pilleri Senior Wakefield 26.49
110 Lucian McPherson Sophomore Milton 26.58
Boys' 200 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
69 Nate Gardner Sophomore Manchester Essex 25.55
80 Levi Ryll Junior Westford Academy 25.85
86 Chase Nixon Freshman Milton 26.09
94 Dan Kacevich Sophomore Worcester Technical 26.31
107 Alex Murray Sophomore Burlington 26.54
Boys' 200 Meters Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME
62 Paul Neary Junior Littleton 25.36
70 Jonathan Gray Senior North Andover 25.63
85 Maxwell Gerry Senior Marshfield 26.08
91 Tyler Finn Senior Marshfield 26.16
Boys' 200 Meters Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
64 Jaheim Perez   Boston Latin Academy 25.40
77 Nathan Looney Freshman Marshfield 25.80
102 Owen Delaney Sophomore North Andover 26.50
121 Markland Richards Senior Chelsea 27.21
122 Jonathan Edwards Junior Pinkerton 27.26
Boys' 200 Meters Section 23
PL NAME YEAR TEAM TIME
74 Jack McSorley Junior Marshfield 25.73
90 Paul Drilon Junior Peabody Vet. Mem. 26.14
92 David Johnson Sophomore North Andover 26.24
109 Michael Gyimah Sophomore Worcester Technical 26.58
123 Adrian Pena Freshman Milton 27.37
Boys' 200 Meters Section 24
PL NAME YEAR TEAM TIME
56 John Nowicki Junior Saint Mary's (Lynn) 25.21
82 Daniel Gronek Sophomore Shepherd Hill 26.00
Boys' 200 Meters Section 25
PL NAME YEAR TEAM TIME
84 Dylan Moroney Junior Saint Mary's (Lynn) 26.06
106 Sawyer O'Riorden Sophomore Nashoba 26.53
119 Johnny Moran Sophomore East Hartford 27.07
124 Pius Baidoo Junior Worcester Technical 27.41
128 Nolan Clarke Junior Mansfield 27.95
Boys' 200 Meters Section 26
PL NAME YEAR TEAM TIME
112 Karim Camara Sophomore Milton 26.70
120 Peyton Mahn Junior Saint Mary's (Lynn) 27.08
125 Nicholas Abbott Freshman Burlington 27.46
143 Maurice Lynn Sophomore East Hartford 28.89
148 Benedict Addae Sophomore East Hartford 30.51
Boys' 200 Meters Section 27
PL NAME YEAR TEAM TIME
59 Peter Giordano Junior Gloucester 25.24
71 Brett O'Brien Junior Saint Mary's (Lynn) 25.66
89 Edward Chor Junior Worcester Technical 26.12
103 James Brower Freshman Oyster River 26.50
144 Sebasthian Diaz Sophomore Worcester Technical 28.96
Boys' 200 Meters Section 28
PL NAME YEAR TEAM TIME
76 Jake Antosca Senior Norton 25.78
129 Juleein Nicolas Junior Worcester Technical 27.96
132 Vincent Ruffo-Cabrera Sophomore Worcester Technical 28.12
140 Tyler Callahan Junior Burlington 28.58
146 Jake Burton Freshman Marshfield 29.52
Boys' 200 Meters Section 29
PL NAME YEAR TEAM TIME
95 Anibal Diaz Ofray Junior Holyoke 26.34
105 Dylan Giles Sophomore Burlington 26.53
134 Anthony Marangiello Sophomore Marshfield 28.26
139 Griffen Copp Senior Littleton 28.48
142 Logan Guillette Junior Pinkerton 28.85
Boys' 200 Meters Section 30
PL NAME YEAR TEAM TIME
118 Vincent Luu Sophomore East Longmeadow 27.02
126 Eli Christ 8 Oakmont 27.62
127 Carlos Jimenez Sophomore Chelsea 27.83
133 Patrick Ryan Senior Shepherd Hill 28.13
152 Adrian Newman Freshman Marshfield 32.30
Boys' 200 Meters Section 31
PL NAME YEAR TEAM TIME
130 Ronan Shaw Sophomore Shepherd Hill 27.97
141 Casimir Pierre Freshman Holyoke 28.78
145 Matthew Cormier Freshman Oakmont 29.37
147 Jonathan Hutchinson Freshman Shepherd Hill 29.65
150 Jaydon Currie 8 Oakmont 31.78
Boys' 200 Meters Section 32
PL NAME YEAR TEAM TIME
93 Shane Smith Sophomore East Longmeadow 26.29
113 Dylan Cote Sophomore North Andover 26.85
136 Edward Power Senior Saint Mary's (Lynn) 28.36
138 Henry Kanaraucs   Boston Latin Academy 28.46
153 Connor Walsh Freshman Oyster River 32.48
Boys' 200 Meters Section 33
PL NAME YEAR TEAM TIME
137 Michael Gray Freshman North Andover 28.37
149 Samuel Norman Junior Burlington 31.54
151 Samuel Belcher 8 Oakmont 31.85
154 Abhay Jhumat Freshman Burlington 33.00
Boys' 200 Meters Section 34
PL NAME YEAR TEAM TIME
75 Matthew Breitenstein Sophomore Mansfield 25.78
97 Preston Longo Sophomore East Longmeadow 26.37
116 Nasir Adams Senior Chelsea 26.97

Boys' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tyee Ambrosh Senior Saint John's Prep 36.73
2 Tristan Miller Junior Austin Prep 37.01
3 Gabriel Merrow Junior Nashoba 37.01
4 Kaden Taparausky Senior Shepherd Hill 37.20
5 Michael Mulcahy Senior Weymouth 37.44
6 Tim Smith Junior Lunenburg 37.46
7 Michael Schoff Senior Portsmouth 37.47
8 Brandon Riley Junior Weymouth 37.57
9 Melvin Alves Senior Cardinal Spellman 37.59
10 Michael Puglisi Senior Burnt Hills-Ballston Lake 37.63
11 Stephan Moise Junior Cardinal Spellman 37.65
12 Ty Dorrow Junior Oyster River 37.68
13 Matthew Slate Senior West Springfield 37.72
14 Nate Kablik Junior Mansfield 38.06
15 Colin Harte Sophomore Bromfield School 38.10
16 Connor Mceleney Senior Groton-Dunstable 38.15
17 Alexander LeBlanc Senior Pinkerton 38.42
18 Andrew Bamberg Sophomore Brookline 38.51
19 Evan Imasogie Junior Lowell 38.58
20 Tyler Castillo Sophomore Littleton 38.65
21 Parker Burns Junior Triton 38.69
22 Drew Roberts Senior Haverhill 38.70
23 Carl Deye Senior Randolph 38.72
24 Vinnie Gianetti Senior Nashoba 38.76
25 Jack Paula Junior Archbishop Williams 38.76
26 Andrew Kieng Sophomore Lowell 38.79
27 Logan Fournier Senior Shepherd Hill 38.80
28 John Morgan Junior Randolph 38.82
29 Gulian Marconi Senior Hampshire 38.93
30 Kejhaune Lester Junior Columbia 38.95
31 Collin Peterson Junior Seekonk 39.00
32 Shawn Maple Junior Shepherd Hill 39.01
33 Jayden Bixler Senior Archbishop Williams 39.08
34 Nathaniel Perez Junior Lowell 39.11
35 David Minogue Junior Saint John's Prep 39.18
36 Kyle Gassiraro Senior Littleton 39.21
37 Alexander Cole Senior Catholic Memorial 39.22
38 Keny Guerrero Senior Revere 39.24
39 Luke Sidwell Junior Franklin 39.27
40 Abraham Chiocca Senior Methuen 39.29
41 Peter Scangas Senior Triton 39.30
42 Alijah Daniels Senior Commerce 39.30
43 Jaylin Rainford Junior Catholic Memorial 39.34
44 Shaun Conrad Junior Peabody Vet. Mem. 39.41
45 Matthew Whelan Senior Melrose 39.42
46 Khai Uda-Thach Sophomore Lexington 39.44
47 William Parker Senior Hopedale 39.47
48 Cooper Johnson Junior Saint John's Prep 39.47
49 David Muir Sophomore North Andover 39.60
50 Declan Silva Junior Lowell 39.61
51 Brendan McCarthy Senior Austin Prep 39.73
52 Nicholas Fanuele Senior Austin Prep 39.74
53 McKenna O'Hare Gibson Sophomore Lexington 39.80
54 Andrew Capps Senior Narragansett 39.96
55 Samuel Borst Senior Milford 40.05
56 Dylan Buchanan Senior Mansfield 40.06
57 Michael Morana Senior Littleton 40.07
58 Dylan Moroney Junior Saint Mary's (Lynn) 40.12
59 Aviv Spitz Junior Lexington 40.12
60 William Kelley Sophomore Medford 40.12
61 Devan Donnelly Senior Hopkinton 40.13
62 Tommy Desir Senior Revere 40.22
63 Matthew Githae Senior Groton-Dunstable 40.23
64 Zachary Beauchemin Sophomore Hopkinton 40.24
65 Mark Wood Junior Saint Mary's (Lynn) 40.26
66 John Brand Junior Austin Prep 40.28
67 Nicholas Xanthopoulos Junior Lexington 40.31
68 Ty Lescord Sophomore Haverhill 40.36
69 Liam Gildea Senior Austin Prep 40.37
70 Brady Pallotta Junior Saint John's Prep 40.37
71 Ally Fanuele Sophomore Austin Prep 40.41
72 Aiden Zimmer Sophomore North Andover 40.48
73 Paul Neary Junior Littleton 40.58
74 Jack Danzinger Junior Saint John's Prep 40.61
75 Zack Thorn Junior North Andover 40.62
76 Mario Ramirez Senior Revere 40.63
77 Aiden Potter Sophomore North Andover 40.65
78 Jacob Lozowski Sophomore Seekonk 40.70
79 Tucker Larson Senior Saint John's Prep 40.73
80 Schneider Pierre Freshman Lowell 40.80
81 Dagne Auditore Senior Brookline 40.90
82 Lucas Carter Senior Saint John's Prep 40.94
83 Anthony Capela Junior Holliston 41.03
84 Colin Webber Junior Triton 41.07
85 Oscar Miller Senior Hanover 41.09
86 Marco Desimone 0 Peabody Vet. Mem. 41.11
87 Bisoka Msafiri Sophomore Lowell 41.15
88 Jaime Corral Sophomore Gardner 41.25
89 Jonathan Pronh Junior Lowell 41.29
90 DeShawn Standard Freshman Haverhill 41.38
91 Alex Rodgers Freshman Lowell 41.42
92 Ibrahima Ba Sophomore Methuen 41.44
93 Matthew Vandewalle Junior Saint John's Prep 41.47
94 Owen Giordano Junior Holliston 41.52
95 Ivan Kim Junior Lowell 41.60
96 Stephen Majkut Junior Holliston 41.65
97 Nick Porter Junior Lowell 41.66
98 Colin Bedard Junior Innovation Academy 41.67
99 Nate Scudo Sophomore Milford 41.67
99 Nodensky Vincent Junior Lowell 41.67
101 Michael Pallazola Junior Saint John's Prep 41.68
102 Samuel Ansah Freshman Lowell 41.69
103 Jay Wendell Senior Portsmouth 41.71
104 Tajai Hillman Senior Commerce 41.82
105 Inigo de los Reyes Sophomore Amherst-Pelham 41.83
106 Henry Dittemore Senior Nashoba 41.98
107 Shaun Carey Senior Holliston 41.98
108 Stephane Fevry Sophomore Haverhill 41.98
109 Ryan McCarthy Junior Weymouth 42.05
110 Khang Pham Senior Haverhill 42.05
111 Davin Indeglia Junior Methuen 42.07
112 Aidan Cleaves Freshman Oakmont 42.15
113 Matthew Levasseur Junior Innovation Academy 42.16
114 Dwayne Brown Senior Commerce 42.17
115 Nicholas Goodchild Senior Oakmont 42.24
116 Trevor Wallace Senior Shepherd Hill 42.29
117 Liam McElvaney 8 Weymouth 42.60
118 Jonas Norisca Sophomore Randolph 42.67
119 Craig Anderson Senior Commerce 42.91
120 Joseph Thibault 0 Peabody Vet. Mem. 42.96
121 Ben O'Mahony Senior Weymouth 42.97
122 Andrew Lucier Sophomore Gardner 42.97
123 Martin Griffith Freshman Randolph 43.01
124 Dante Quiles Junior Lowell 43.11
125 Ricardo Ruiz Sophomore Gardner 43.19
126 Shuaib Ibraheem Senior Lowell 43.20
127 Peyton Mahn Junior Saint Mary's (Lynn) 43.21
128 Gavin Neel Sophomore Methuen 43.21
129 Phoenix Drowne Junior Narragansett 43.22
130 Nathaniel Solberg Freshman Hanover 43.57
131 Paulan Huang Junior Triton 43.78
132 Lance Tomlinson Senior Ludlow 43.86
133 Darren Romani Sophomore Seekonk 43.89
134 brenden camphor Sophomore Amherst-Pelham 44.08
135 Jackson Traylor 8 Oakmont 44.50
136 Mason Butler Senior Saint John's Prep 44.57
137 Venkat Atluri Junior Holliston 44.80
138 Aiden Ibbitson Sophomore Holliston 44.94
139 Andrew Noble 8 Hopedale 45.08
140 Romeo Ross Sophomore Milford 45.23
141 Kerwens Garcon Junior Randolph 45.24
142 Brandon Piriano Freshman Haverhill 45.45
143 Ben Silveira Sophomore Ludlow 45.48
144 Ethan Silverberg 8 Gardner 45.59
145 Callum Trotter Sophomore Westford Academy 45.60
146 Patrick Ryan Senior Shepherd Hill 45.64
147 Nathan Pirelli Freshman Holliston 45.97
148 Logan Walsh Freshman Ludlow 46.01
149 Ari Cuevas Sophomore Gardner 46.18
150 Matthew Cormier Freshman Oakmont 46.22
151 Izaiah Dejesus Freshman Oakmont 46.30
152 Hugh Fitzgerald Freshman Holliston 46.36
153 Chase Bourassa Freshman Shepherd Hill 46.87
154 Henry Aguilar Sophomore Gardner 46.96
155 Nathan Karalus Freshman Shepherd Hill 47.13
156 Sean Ryan Junior Holliston 47.51
157 Jedidiaih Baillargeon 8 Gardner 47.62
158 Rigoberto Sales Aguilar Freshman Gardner 47.73
159 Luke Welder Junior Hanover 47.81
160 Triston Silveira Sophomore Ludlow 48.21
161 Mena Aziz Sophomore Gardner 49.69
162 Jaydon Currie 8 Oakmont 49.96
163 Wyatt Sanchez Sophomore North Andover 50.37
164 Samuel Belcher 8 Oakmont 51.49
165 Shyloh Peter Freshman Gardner 51.61
166 Devin Howell 8 Gardner 54.96
167 Ian McLeod Junior Oakmont 55.43
168 Jaime Aguilar 8 Gardner 55.63
169 Isaiah Muniz 7 Gardner 59.34
170 Josh Maglin 7 Gardner 59.82
171 Sam Maglin 7 Gardner 1:10.09
172 Kenai LeBlanc 7 Gardner 1:11.51
Boys' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tyee Ambrosh Senior Saint John's Prep 36.73
3 Gabriel Merrow Junior Nashoba 37.01
4 Kaden Taparausky Senior Shepherd Hill 37.20
9 Melvin Alves Senior Cardinal Spellman 37.59
Boys' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tristan Miller Junior Austin Prep 37.01
6 Tim Smith Junior Lunenburg 37.46
7 Michael Schoff Senior Portsmouth 37.47
11 Stephan Moise Junior Cardinal Spellman 37.65
Boys' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Michael Mulcahy Senior Weymouth 37.44
10 Michael Puglisi Senior Burnt Hills-Ballston Lake 37.63
13 Matthew Slate Senior West Springfield 37.72
18 Andrew Bamberg Sophomore Brookline 38.51
22 Drew Roberts Senior Haverhill 38.70
Boys' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Colin Harte Sophomore Bromfield School 38.10
16 Connor Mceleney Senior Groton-Dunstable 38.15
35 David Minogue Junior Saint John's Prep 39.18
48 Cooper Johnson Junior Saint John's Prep 39.47
52 Nicholas Fanuele Senior Austin Prep 39.74
Boys' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Alexander LeBlanc Senior Pinkerton 38.42
21 Parker Burns Junior Triton 38.69
41 Peter Scangas Senior Triton 39.30
Boys' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Brandon Riley Junior Weymouth 37.57
37 Alexander Cole Senior Catholic Memorial 39.22
39 Luke Sidwell Junior Franklin 39.27
119 Craig Anderson Senior Commerce 42.91
163 Wyatt Sanchez Sophomore North Andover 50.37
Boys' 300 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Evan Imasogie Junior Lowell 38.58
23 Carl Deye Senior Randolph 38.72
25 Jack Paula Junior Archbishop Williams 38.76
29 Gulian Marconi Senior Hampshire 38.93
40 Abraham Chiocca Senior Methuen 39.29
42 Alijah Daniels Senior Commerce 39.30
Boys' 300 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Nate Kablik Junior Mansfield 38.06
30 Kejhaune Lester Junior Columbia 38.95
44 Shaun Conrad Junior Peabody Vet. Mem. 39.41
46 Khai Uda-Thach Sophomore Lexington 39.44
85 Oscar Miller Senior Hanover 41.09
114 Dwayne Brown Senior Commerce 42.17
Boys' 300 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Ty Dorrow Junior Oyster River 37.68
38 Keny Guerrero Senior Revere 39.24
51 Brendan McCarthy Senior Austin Prep 39.73
58 Dylan Moroney Junior Saint Mary's (Lynn) 40.12
70 Brady Pallotta Junior Saint John's Prep 40.37
102 Samuel Ansah Freshman Lowell 41.69
Boys' 300 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Andrew Kieng Sophomore Lowell 38.79
43 Jaylin Rainford Junior Catholic Memorial 39.34
47 William Parker Senior Hopedale 39.47
55 Samuel Borst Senior Milford 40.05
56 Dylan Buchanan Senior Mansfield 40.06
68 Ty Lescord Sophomore Haverhill 40.36
Boys' 300 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Logan Fournier Senior Shepherd Hill 38.80
28 John Morgan Junior Randolph 38.82
33 Jayden Bixler Senior Archbishop Williams 39.08
49 David Muir Sophomore North Andover 39.60
53 McKenna O'Hare Gibson Sophomore Lexington 39.80
Boys' 300 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Collin Peterson Junior Seekonk 39.00
59 Aviv Spitz Junior Lexington 40.12
63 Matthew Githae Senior Groton-Dunstable 40.23
66 John Brand Junior Austin Prep 40.28
76 Mario Ramirez Senior Revere 40.63
82 Lucas Carter Senior Saint John's Prep 40.94
Boys' 300 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Shawn Maple Junior Shepherd Hill 39.01
45 Matthew Whelan Senior Melrose 39.42
65 Mark Wood Junior Saint Mary's (Lynn) 40.26
67 Nicholas Xanthopoulos Junior Lexington 40.31
Boys' 300 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Tyler Castillo Sophomore Littleton 38.65
36 Kyle Gassiraro Senior Littleton 39.21
69 Liam Gildea Senior Austin Prep 40.37
74 Jack Danzinger Junior Saint John's Prep 40.61
79 Tucker Larson Senior Saint John's Prep 40.73
81 Dagne Auditore Senior Brookline 40.90
Boys' 300 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Nathaniel Perez Junior Lowell 39.11
54 Andrew Capps Senior Narragansett 39.96
57 Michael Morana Senior Littleton 40.07
75 Zack Thorn Junior North Andover 40.62
Boys' 300 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
60 William Kelley Sophomore Medford 40.12
64 Zachary Beauchemin Sophomore Hopkinton 40.24
78 Jacob Lozowski Sophomore Seekonk 40.70
90 DeShawn Standard Freshman Haverhill 41.38
99 Nodensky Vincent Junior Lowell 41.67
128 Gavin Neel Sophomore Methuen 43.21
Boys' 300 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Vinnie Gianetti Senior Nashoba 38.76
50 Declan Silva Junior Lowell 39.61
71 Ally Fanuele Sophomore Austin Prep 40.41
92 Ibrahima Ba Sophomore Methuen 41.44
106 Henry Dittemore Senior Nashoba 41.98
109 Ryan McCarthy Junior Weymouth 42.05
Boys' 300 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
73 Paul Neary Junior Littleton 40.58
84 Colin Webber Junior Triton 41.07
96 Stephen Majkut Junior Holliston 41.65
97 Nick Porter Junior Lowell 41.66
108 Stephane Fevry Sophomore Haverhill 41.98
116 Trevor Wallace Senior Shepherd Hill 42.29
Boys' 300 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
61 Devan Donnelly Senior Hopkinton 40.13
72 Aiden Zimmer Sophomore North Andover 40.48
80 Schneider Pierre Freshman Lowell 40.80
86 Marco Desimone 0 Peabody Vet. Mem. 41.11
110 Khang Pham Senior Haverhill 42.05
Boys' 300 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME
62 Tommy Desir Senior Revere 40.22
93 Matthew Vandewalle Junior Saint John's Prep 41.47
101 Michael Pallazola Junior Saint John's Prep 41.68
126 Shuaib Ibraheem Senior Lowell 43.20
129 Phoenix Drowne Junior Narragansett 43.22
Boys' 300 Meters Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME
77 Aiden Potter Sophomore North Andover 40.65
87 Bisoka Msafiri Sophomore Lowell 41.15
88 Jaime Corral Sophomore Gardner 41.25
127 Peyton Mahn Junior Saint Mary's (Lynn) 43.21
159 Luke Welder Junior Hanover 47.81
Boys' 300 Meters Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME
83 Anthony Capela Junior Holliston 41.03
91 Alex Rodgers Freshman Lowell 41.42
95 Ivan Kim Junior Lowell 41.60
103 Jay Wendell Senior Portsmouth 41.71
111 Davin Indeglia Junior Methuen 42.07
112 Aidan Cleaves Freshman Oakmont 42.15
Boys' 300 Meters Section 23
PL NAME YEAR TEAM TIME
94 Owen Giordano Junior Holliston 41.52
107 Shaun Carey Senior Holliston 41.98
130 Nathaniel Solberg Freshman Hanover 43.57
132 Lance Tomlinson Senior Ludlow 43.86
133 Darren Romani Sophomore Seekonk 43.89
136 Mason Butler Senior Saint John's Prep 44.57
Boys' 300 Meters Section 24
PL NAME YEAR TEAM TIME
89 Jonathan Pronh Junior Lowell 41.29
99 Nate Scudo Sophomore Milford 41.67
104 Tajai Hillman Senior Commerce 41.82
117 Liam McElvaney 8 Weymouth 42.60
120 Joseph Thibault 0 Peabody Vet. Mem. 42.96
145 Callum Trotter Sophomore Westford Academy 45.60
Boys' 300 Meters Section 25
PL NAME YEAR TEAM TIME
122 Andrew Lucier Sophomore Gardner 42.97
125 Ricardo Ruiz Sophomore Gardner 43.19
134 brenden camphor Sophomore Amherst-Pelham 44.08
138 Aiden Ibbitson Sophomore Holliston 44.94
142 Brandon Piriano Freshman Haverhill 45.45
144 Ethan Silverberg 8 Gardner 45.59
Boys' 300 Meters Section 26
PL NAME YEAR TEAM TIME
115 Nicholas Goodchild Senior Oakmont 42.24
121 Ben O'Mahony Senior Weymouth 42.97
124 Dante Quiles Junior Lowell 43.11
131 Paulan Huang Junior Triton 43.78
139 Andrew Noble 8 Hopedale 45.08
148 Logan Walsh Freshman Ludlow 46.01
Boys' 300 Meters Section 27
PL NAME YEAR TEAM TIME
98 Colin Bedard Junior Innovation Academy 41.67
118 Jonas Norisca Sophomore Randolph 42.67
123 Martin Griffith Freshman Randolph 43.01
141 Kerwens Garcon Junior Randolph 45.24
143 Ben Silveira Sophomore Ludlow 45.48
146 Patrick Ryan Senior Shepherd Hill 45.64
Boys' 300 Meters Section 28
PL NAME YEAR TEAM TIME
105 Inigo de los Reyes Sophomore Amherst-Pelham 41.83
135 Jackson Traylor 8 Oakmont 44.50
147 Nathan Pirelli Freshman Holliston 45.97
150 Matthew Cormier Freshman Oakmont 46.22
151 Izaiah Dejesus Freshman Oakmont 46.30
153 Chase Bourassa Freshman Shepherd Hill 46.87
Boys' 300 Meters Section 29
PL NAME YEAR TEAM TIME
113 Matthew Levasseur Junior Innovation Academy 42.16
137 Venkat Atluri Junior Holliston 44.80
149 Ari Cuevas Sophomore Gardner 46.18
152 Hugh Fitzgerald Freshman Holliston 46.36
157 Jedidiaih Baillargeon 8 Gardner 47.62
162 Jaydon Currie 8 Oakmont 49.96
Boys' 300 Meters Section 30
PL NAME YEAR TEAM TIME
140 Romeo Ross Sophomore Milford 45.23
154 Henry Aguilar Sophomore Gardner 46.96
155 Nathan Karalus Freshman Shepherd Hill 47.13
156 Sean Ryan Junior Holliston 47.51
160 Triston Silveira Sophomore Ludlow 48.21
Boys' 300 Meters Section 31
PL NAME YEAR TEAM TIME
158 Rigoberto Sales Aguilar Freshman Gardner 47.73
161 Mena Aziz Sophomore Gardner 49.69
164 Samuel Belcher 8 Oakmont 51.49
165 Shyloh Peter Freshman Gardner 51.61
166 Devin Howell 8 Gardner 54.96
Boys' 300 Meters Section 32
PL NAME YEAR TEAM TIME
167 Ian McLeod Junior Oakmont 55.43
168 Jaime Aguilar 8 Gardner 55.63
169 Isaiah Muniz 7 Gardner 59.34
170 Josh Maglin 7 Gardner 59.82
171 Sam Maglin 7 Gardner 1:10.09
172 Kenai LeBlanc 7 Gardner 1:11.51

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Colby Gross Senior Old Rochester 49.83
2 Bradley Diaz Senior Wakefield 50.01
3 Joshua Lee Senior Lexington 50.84
4 Lucas Kehoe Junior Wakefield 52.38
5 victor Delany-Sire Junior Cambridge Rindge & Latin 52.80
6 Andrew Coelho Senior Gloucester 53.15
7 Vinnie Gianetti Senior Nashoba 53.39
8 Libaan Aden Junior Cambridge Rindge & Latin 53.70
9 Zackery Smith Sophomore Pinkerton 53.89
10 Owen Phelan Senior North Andover 54.03
11 Alexander LeBlanc Senior Pinkerton 54.15
12 Joao Victor Cunha Sophomore Revere 54.19
13 Shaun Conrad Junior Peabody Vet. Mem. 54.35
14 David Pinero-Jacome Sophomore Amherst-Pelham 54.38
15 Jayden Brown Sophomore East Hartford 54.49
16 Keny Guerrero Senior Revere 54.49
17 Elias Horne Junior Marshfield 54.54
18 Anthony Minichiello Senior Burlington 54.67
19 Aithan Bezanson Sophomore Saint John's Prep 54.86
20 Aiden Crummey Sophomore Milton 55.29
21 James Allard Junior North Andover 55.48
22 Griffin Murphy Freshman Norwell 55.48
23 Gavin O'Connor Senior Wachusett 55.60
24 Taylor Gavaletz Senior Shepherd Hill 55.66
25 Fabrice Hippolyte-Midy Junior Milton 56.01
26 Tommy Desir Senior Revere 56.11
27 Will Frye Junior Marshfield 56.43
28 Ali Warsame Junior Chelsea 56.51
29 Paul Conti Senior Burlington 56.59
30 Andy Marotta Sophomore Natick 56.71
31 Cyprian Ojatabu Sophomore Worcester Technical 56.76
32 Nate Nadow Junior Chelsea 56.95
33 Colin Irwin Sophomore Burlington 57.14
34 William Riley Junior Wakefield 57.46
35 Brady Miller Sophomore Natick 57.48
36 Williams Cayo Senior Milton 57.66
37 JOHN VINING Senior Norwell 57.73
38 Cal Hopkins Senior Shepherd Hill 57.80
39 Quinn Mattson Senior Burlington 57.83
40 Eli Westfort Senior Westborough 57.93
41 Mark Wood Junior Saint Mary's (Lynn) 58.16
42 Luka Juric Freshman Milton 58.59
43 HAROLD SHAW Sophomore Norwell 58.72
44 Patrick Gray Junior Burlington 58.90
45 Brian Williams Junior Marshfield 58.97
46 William Eskenas Junior Tewksbury 59.50
47 Donny Starks Sophomore East Hartford 59.56
48 Frank Johnson Freshman Natick 59.65
49 Casey Dion Junior Norton 1:00.02
50 Inesh Parikh Junior Burlington 1:00.86
51 Neil Almeida Junior Burlington 1:00.87
52 Matthew Wessel Senior North Andover 1:01.45
53 Brody Wyatt Freshman Wakefield 1:01.76
54 Aurelian Ngamo Junior Worcester Technical 1:01.80
55 Lucas Meyers Freshman Burlington 1:02.18
56 logan Alfandari Freshman Amherst-Pelham 1:04.10
57 Evan Kim Junior Burlington 1:04.37
58 Ethan Casey Sophomore Shepherd Hill 1:05.11
59 Jabbar Jabbar Freshman Worcester Technical 1:05.30
60 Nathanael Chao Sophomore Burlington 1:05.53
61 Nick Alvarado Junior Tewksbury 1:05.95
62 Jaden Deauseault Freshman Shepherd Hill 1:09.74
63 Rami Rachid Junior Shepherd Hill 1:13.28
64 Matthew Follett Junior Marshfield 1:13.73
65 Dakota Ellis Junior Burlington 1:14.30
66 Jayden Lamoretti Freshman Burlington 1:14.78
67 Alexander Chang Freshman Burlington 1:15.41
68 Christian Tagliamonte Senior Burlington 1:20.77
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Colby Gross Senior Old Rochester 49.83
2 Bradley Diaz Senior Wakefield 50.01
3 Joshua Lee Senior Lexington 50.84
4 Lucas Kehoe Junior Wakefield 52.38
10 Owen Phelan Senior North Andover 54.03
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 victor Delany-Sire Junior Cambridge Rindge & Latin 52.80
8 Libaan Aden Junior Cambridge Rindge & Latin 53.70
9 Zackery Smith Sophomore Pinkerton 53.89
14 David Pinero-Jacome Sophomore Amherst-Pelham 54.38
15 Jayden Brown Sophomore East Hartford 54.49
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Andrew Coelho Senior Gloucester 53.15
11 Alexander LeBlanc Senior Pinkerton 54.15
17 Elias Horne Junior Marshfield 54.54
19 Aithan Bezanson Sophomore Saint John's Prep 54.86
22 Griffin Murphy Freshman Norwell 55.48
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Vinnie Gianetti Senior Nashoba 53.39
12 Joao Victor Cunha Sophomore Revere 54.19
16 Keny Guerrero Senior Revere 54.49
18 Anthony Minichiello Senior Burlington 54.67
47 Donny Starks Sophomore East Hartford 59.56
56 logan Alfandari Freshman Amherst-Pelham 1:04.10
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Shaun Conrad Junior Peabody Vet. Mem. 54.35
29 Paul Conti Senior Burlington 56.59
30 Andy Marotta Sophomore Natick 56.71
40 Eli Westfort Senior Westborough 57.93
43 HAROLD SHAW Sophomore Norwell 58.72
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Aiden Crummey Sophomore Milton 55.29
26 Tommy Desir Senior Revere 56.11
27 Will Frye Junior Marshfield 56.43
33 Colin Irwin Sophomore Burlington 57.14
37 JOHN VINING Senior Norwell 57.73
39 Quinn Mattson Senior Burlington 57.83
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Gavin O'Connor Senior Wachusett 55.60
24 Taylor Gavaletz Senior Shepherd Hill 55.66
25 Fabrice Hippolyte-Midy Junior Milton 56.01
35 Brady Miller Sophomore Natick 57.48
36 Williams Cayo Senior Milton 57.66
38 Cal Hopkins Senior Shepherd Hill 57.80
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 James Allard Junior North Andover 55.48
31 Cyprian Ojatabu Sophomore Worcester Technical 56.76
44 Patrick Gray Junior Burlington 58.90
45 Brian Williams Junior Marshfield 58.97
53 Brody Wyatt Freshman Wakefield 1:01.76
61 Nick Alvarado Junior Tewksbury 1:05.95
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Ali Warsame Junior Chelsea 56.51
32 Nate Nadow Junior Chelsea 56.95
34 William Riley Junior Wakefield 57.46
42 Luka Juric Freshman Milton 58.59
46 William Eskenas Junior Tewksbury 59.50
48 Frank Johnson Freshman Natick 59.65
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
49 Casey Dion Junior Norton 1:00.02
50 Inesh Parikh Junior Burlington 1:00.86
51 Neil Almeida Junior Burlington 1:00.87
52 Matthew Wessel Senior North Andover 1:01.45
54 Aurelian Ngamo Junior Worcester Technical 1:01.80
58 Ethan Casey Sophomore Shepherd Hill 1:05.11
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
41 Mark Wood Junior Saint Mary's (Lynn) 58.16
55 Lucas Meyers Freshman Burlington 1:02.18
57 Evan Kim Junior Burlington 1:04.37
59 Jabbar Jabbar Freshman Worcester Technical 1:05.30
62 Jaden Deauseault Freshman Shepherd Hill 1:09.74
64 Matthew Follett Junior Marshfield 1:13.73
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
60 Nathanael Chao Sophomore Burlington 1:05.53
63 Rami Rachid Junior Shepherd Hill 1:13.28
65 Dakota Ellis Junior Burlington 1:14.30
66 Jayden Lamoretti Freshman Burlington 1:14.78
67 Alexander Chang Freshman Burlington 1:15.41
68 Christian Tagliamonte Senior Burlington 1:20.77

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Austin Desisto Junior Westford Academy 1:24.95
2 Zach Maclure Junior Lunenburg 1:25.26
3 Joao Victor Cunha Sophomore Revere 1:25.35
4 Fin Greene Senior Natick 1:26.00
5 Jake Haley Junior Portsmouth 1:26.43
6 Evan Farnan Senior Columbia 1:26.57
7 Fredy Peralta Senior Gardner 1:26.65
8 Evan Cherry Junior Littleton 1:27.05
9 Michael Soucy Senior Methuen 1:27.06
10 Declan Kelley Senior Saint John's Prep 1:27.17
11 Carter Norton Sophomore Columbia 1:28.91
12 Connor Acierno Sophomore Nashoba 1:29.26
13 Connor Perault Senior Saint John's Prep 1:30.68
14 Trevor Coughlin Junior Austin Prep 1:30.70
15 Russell O'Donnell Junior Melrose 1:30.84
16 Ricardo Galloway Junior Haverhill 1:31.20
17 Argi Protopapadakis Sophomore Brookline 1:31.27
18 Jonathan McGurrin Senior Littleton 1:31.56
19 Chris Roy Junior Lunenburg 1:31.64
20 Ian Shaw Senior Columbia 1:31.73
21 Griffin White Junior Triton 1:31.80
22 Ethan Kutz Junior Saint John's Prep 1:32.04
23 Colin Davan Senior Hopkinton 1:32.07
24 Jad Kassir Senior Brookline 1:32.07
25 Benwa Makala Freshman West Springfield 1:32.41
26 James Roper Sophomore Cardinal Spellman 1:32.69
27 Eli Westfort Senior Westborough 1:32.96
28 John Dugan Junior Austin Prep 1:33.21
29 Tommy Hall Senior Nashoba 1:33.28
30 John Sayles Senior Triton 1:33.54
31 Aditya Nambiar Senior Acton-Boxborough 1:33.58
32 Dillion Duval Junior Saint John's Prep 1:33.88
33 Matt Basteri Sophomore Nashoba 1:34.10
34 Stephen Majkut Junior Holliston 1:34.31
35 Nate Nadow Junior Chelsea 1:34.45
36 Jared Simoneau Sophomore North Andover 1:34.78
37 Bryan Nichols Junior Triton 1:35.07
38 Bearett Henderson Senior Narragansett 1:36.17
39 Ryan Flynn Senior Catholic Memorial 1:36.49
40 Joseph Mello Junior Seekonk 1:36.51
41 Kyle Brown Senior Burnt Hills-Ballston Lake 1:36.53
42 Matthew Kooken Senior North Andover 1:36.59
43 Alex Carbo Sophomore Hopedale 1:36.75
44 Theodore Carroll Junior Old Rochester 1:37.14
45 Matt Curry Senior Old Rochester 1:37.31
46 Chris Renaud Freshman West Springfield 1:38.20
47 Niall Copp Junior Littleton 1:38.21
48 John Emerson Junior Triton 1:38.35
49 Paul Colombo Sophomore Cambridge Rindge & Latin 1:38.55
50 shire thompson Senior Amherst-Pelham 1:38.86
51 Camden Bettez Sophomore Nashoba 1:38.89
52 Elijah Pagan Junior West Springfield 1:39.11
53 Russell Hertel Junior Oakmont 1:39.12
54 Hannon Wipff Freshman Haverhill 1:39.42
55 Logan Walsh Freshman Ludlow 1:39.45
56 Trey Kean Freshman North Andover 1:39.73
57 Trevor Sears Freshman Nashoba 1:39.87
58 Ben Donovan Senior Melrose 1:40.00
59 Rhett Ursu Sophomore North Andover 1:41.63
60 Tanner Maloney Sophomore Holliston 1:42.18
61 Luke Chandonnet Junior Innovation Academy 1:42.33
62 Cooper Campbell Junior Triton 1:42.46
63 Mardochee Mexil Senior Archbishop Williams 1:42.59
64 Patrick Staudenmayer Sophomore Amherst-Pelham 1:42.89
65 Jacob Danti Freshman Groton-Dunstable 1:43.50
66 Adam Campbell Junior South Hadley 1:44.28
67 Jack Hoskins Sophomore Seekonk 1:46.96
68 Kyle Mirabile Sophomore Randolph 1:47.17
69 Eli Christ 8 Oakmont 1:47.36
70 Lucas Duarte Freshman Randolph 1:47.70
71 Timothy Krysinski Freshman Shepherd Hill 1:48.45
72 Christian Gonzalez 7 Gardner 1:53.30
73 Alolye Okhipo Freshman Milford 1:55.26
74 Noah O'Toole 7 Gardner 2:07.48
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Zach Maclure Junior Lunenburg 1:25.26
3 Joao Victor Cunha Sophomore Revere 1:25.35
5 Jake Haley Junior Portsmouth 1:26.43
8 Evan Cherry Junior Littleton 1:27.05
10 Declan Kelley Senior Saint John's Prep 1:27.17
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Austin Desisto Junior Westford Academy 1:24.95
4 Fin Greene Senior Natick 1:26.00
6 Evan Farnan Senior Columbia 1:26.57
7 Fredy Peralta Senior Gardner 1:26.65
9 Michael Soucy Senior Methuen 1:27.06
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Connor Perault Senior Saint John's Prep 1:30.68
15 Russell O'Donnell Junior Melrose 1:30.84
20 Ian Shaw Senior Columbia 1:31.73
21 Griffin White Junior Triton 1:31.80
24 Jad Kassir Senior Brookline 1:32.07
26 James Roper Sophomore Cardinal Spellman 1:32.69
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Carter Norton Sophomore Columbia 1:28.91
12 Connor Acierno Sophomore Nashoba 1:29.26
14 Trevor Coughlin Junior Austin Prep 1:30.70
18 Jonathan McGurrin Senior Littleton 1:31.56
19 Chris Roy Junior Lunenburg 1:31.64
22 Ethan Kutz Junior Saint John's Prep 1:32.04
23 Colin Davan Senior Hopkinton 1:32.07
28 John Dugan Junior Austin Prep 1:33.21
30 John Sayles Senior Triton 1:33.54
31 Aditya Nambiar Senior Acton-Boxborough 1:33.58
Boys' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Ricardo Galloway Junior Haverhill 1:31.20
25 Benwa Makala Freshman West Springfield 1:32.41
27 Eli Westfort Senior Westborough 1:32.96
32 Dillion Duval Junior Saint John's Prep 1:33.88
33 Matt Basteri Sophomore Nashoba 1:34.10
38 Bearett Henderson Senior Narragansett 1:36.17
39 Ryan Flynn Senior Catholic Memorial 1:36.49
42 Matthew Kooken Senior North Andover 1:36.59
52 Elijah Pagan Junior West Springfield 1:39.11
Boys' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Argi Protopapadakis Sophomore Brookline 1:31.27
29 Tommy Hall Senior Nashoba 1:33.28
34 Stephen Majkut Junior Holliston 1:34.31
35 Nate Nadow Junior Chelsea 1:34.45
36 Jared Simoneau Sophomore North Andover 1:34.78
37 Bryan Nichols Junior Triton 1:35.07
40 Joseph Mello Junior Seekonk 1:36.51
47 Niall Copp Junior Littleton 1:38.21
50 shire thompson Senior Amherst-Pelham 1:38.86
63 Mardochee Mexil Senior Archbishop Williams 1:42.59
Boys' 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
41 Kyle Brown Senior Burnt Hills-Ballston Lake 1:36.53
43 Alex Carbo Sophomore Hopedale 1:36.75
44 Theodore Carroll Junior Old Rochester 1:37.14
48 John Emerson Junior Triton 1:38.35
51 Camden Bettez Sophomore Nashoba 1:38.89
54 Hannon Wipff Freshman Haverhill 1:39.42
56 Trey Kean Freshman North Andover 1:39.73
58 Ben Donovan Senior Melrose 1:40.00
64 Patrick Staudenmayer Sophomore Amherst-Pelham 1:42.89
65 Jacob Danti Freshman Groton-Dunstable 1:43.50
Boys' 600 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 Matt Curry Senior Old Rochester 1:37.31
46 Chris Renaud Freshman West Springfield 1:38.20
49 Paul Colombo Sophomore Cambridge Rindge & Latin 1:38.55
53 Russell Hertel Junior Oakmont 1:39.12
55 Logan Walsh Freshman Ludlow 1:39.45
57 Trevor Sears Freshman Nashoba 1:39.87
59 Rhett Ursu Sophomore North Andover 1:41.63
60 Tanner Maloney Sophomore Holliston 1:42.18
61 Luke Chandonnet Junior Innovation Academy 1:42.33
62 Cooper Campbell Junior Triton 1:42.46
Boys' 600 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
66 Adam Campbell Junior South Hadley 1:44.28
67 Jack Hoskins Sophomore Seekonk 1:46.96
68 Kyle Mirabile Sophomore Randolph 1:47.17
69 Eli Christ 8 Oakmont 1:47.36
70 Lucas Duarte Freshman Randolph 1:47.70
71 Timothy Krysinski Freshman Shepherd Hill 1:48.45
72 Christian Gonzalez 7 Gardner 1:53.30
73 Alolye Okhipo Freshman Milford 1:55.26
74 Noah O'Toole 7 Gardner 2:07.48

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hatim Boukhtam Senior North Quincy 1:58.66
2 Garret Rieden Senior Littleton 1:59.01
3 Jeremiah Payeur Senior Dover 1:59.38
4 Lachlan Bishop Senior La Salle Academy 2:00.68
5 Colin Kirn Junior Andover 2:00.88
6 Fin Greene Senior Natick 2:02.05
7 Neil Chowdhury Junior Andover 2:02.55
8 Ben Buffone Senior Amherst-Pelham 2:03.38
9 Adam Rieden Senior Littleton 2:04.04
10 Chris Jernigan Junior Oyster River 2:04.37
11 Matthew McDevitt Senior North Andover 2:04.40
12 Ben Feldman Junior Natick 2:04.41
13 Mark Magyar Junior Acton-Boxborough 2:04.54
14 David Parenteau Junior La Salle Academy 2:04.96
15 Timothy Rank Sophomore Littleton 2:05.37
16 Connor Acierno Sophomore Nashoba 2:05.65
17 Leith Jones Junior Wakefield 2:05.66
18 Drew Pesko Senior Marshfield 2:05.93
19 Luke Twomey Senior Marshfield 2:06.00
20 Cam McLeod Senior Littleton 2:06.69
21 Gavin Demas Junior Coe-Brown 2:06.70
22 Aiden Cass Senior Longmeadow 2:08.90
23 William Mezikofsky Sophomore Wakefield 2:10.10
24 diego lopez Junior Amherst-Pelham 2:10.25
25 James Christie Senior Wakefield 2:10.92
26 Nick Alvarado Junior Tewksbury 2:11.36
27 William Eskenas Junior Tewksbury 2:12.00
28 Adam Amadou Sophomore Worcester Technical 2:12.51
29 Brian Boateng Junior Worcester Technical 2:13.10
30 Ben Scharr-Weiner Junior Natick 2:13.30
31 Christian Tarnuzzer Senior Worcester Technical 2:14.65
32 Charles Catching Senior Natick 2:14.70
33 Alec Dimitroglou Senior East Longmeadow 2:15.48
34 Joseph Patt Sophomore Wakefield 2:16.56
35 Dan Ottesen Junior Westford Academy 2:17.68
36 Matt McCoy Junior Wakefield 2:18.07
37 Nathan Dubay Freshman Westford Academy 2:18.23
38 Liam Taggart Sophomore Wakefield 2:18.27
39 Mohamed Ouakani Senior Revere 2:18.28
40 Charlie Klatka Sophomore East Longmeadow 2:19.04
41 Jason Rzasa Sophomore Pinkerton 2:20.50
42 Russell Hertel Junior Oakmont 2:21.05
43 Sam Bangston Junior Wakefield 2:21.80
44 Oliver Polster Sophomore Wakefield 2:21.95
45 Max Barcan   Boston Latin Academy 2:22.13
46 Omar Elmi Senior Worcester Technical 2:22.56
47 Brian Arthur Sophomore Natick 2:23.14
48 Kyle Clifford Senior Gloucester 2:25.03
49 Shane Smith Sophomore East Longmeadow 2:25.05
50 Kamden Law Junior Oakmont 2:25.39
51 Imani Githure Sophomore Worcester Technical 2:25.68
52 Gabriel Palomeque Jara Junior Worcester Technical 2:26.40
53 Krish Almeida Freshman Burlington 2:27.24
54 Siddharth Bagmar Junior Burlington 2:28.94
55 Carlo Vallejos Junior Worcester Technical 2:30.99
56 Jayden Brostrom 8 Oakmont 2:32.45
57 Jose Olivar Junior Chelsea 2:34.16
58 Jessiah Vallejos Junior Worcester Technical 2:35.75
59 Michael Carpenter Junior Oakmont 2:40.04
60 Mark Poitras Sophomore Marshfield 2:42.43
61 Ethan Slayton Freshman Oakmont 2:46.53
62 Harrison Peteros Sophomore East Longmeadow 2:53.58
63 Weston Cinclair 8 Oakmont 3:04.84
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hatim Boukhtam Senior North Quincy 1:58.66
2 Garret Rieden Senior Littleton 1:59.01
3 Jeremiah Payeur Senior Dover 1:59.38
4 Lachlan Bishop Senior La Salle Academy 2:00.68
5 Colin Kirn Junior Andover 2:00.88
6 Fin Greene Senior Natick 2:02.05
7 Neil Chowdhury Junior Andover 2:02.55
8 Ben Buffone Senior Amherst-Pelham 2:03.38
12 Ben Feldman Junior Natick 2:04.41
14 David Parenteau Junior La Salle Academy 2:04.96
18 Drew Pesko Senior Marshfield 2:05.93
19 Luke Twomey Senior Marshfield 2:06.00
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Adam Rieden Senior Littleton 2:04.04
10 Chris Jernigan Junior Oyster River 2:04.37
11 Matthew McDevitt Senior North Andover 2:04.40
13 Mark Magyar Junior Acton-Boxborough 2:04.54
15 Timothy Rank Sophomore Littleton 2:05.37
16 Connor Acierno Sophomore Nashoba 2:05.65
17 Leith Jones Junior Wakefield 2:05.66
20 Cam McLeod Senior Littleton 2:06.69
21 Gavin Demas Junior Coe-Brown 2:06.70
22 Aiden Cass Senior Longmeadow 2:08.90
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 William Mezikofsky Sophomore Wakefield 2:10.10
24 diego lopez Junior Amherst-Pelham 2:10.25
25 James Christie Senior Wakefield 2:10.92
26 Nick Alvarado Junior Tewksbury 2:11.36
27 William Eskenas Junior Tewksbury 2:12.00
28 Adam Amadou Sophomore Worcester Technical 2:12.51
29 Brian Boateng Junior Worcester Technical 2:13.10
30 Ben Scharr-Weiner Junior Natick 2:13.30
31 Christian Tarnuzzer Senior Worcester Technical 2:14.65
32 Charles Catching Senior Natick 2:14.70
33 Alec Dimitroglou Senior East Longmeadow 2:15.48
39 Mohamed Ouakani Senior Revere 2:18.28
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Joseph Patt Sophomore Wakefield 2:16.56
35 Dan Ottesen Junior Westford Academy 2:17.68
36 Matt McCoy Junior Wakefield 2:18.07
37 Nathan Dubay Freshman Westford Academy 2:18.23
40 Charlie Klatka Sophomore East Longmeadow 2:19.04
41 Jason Rzasa Sophomore Pinkerton 2:20.50
42 Russell Hertel Junior Oakmont 2:21.05
43 Sam Bangston Junior Wakefield 2:21.80
44 Oliver Polster Sophomore Wakefield 2:21.95
46 Omar Elmi Senior Worcester Technical 2:22.56
47 Brian Arthur Sophomore Natick 2:23.14
50 Kamden Law Junior Oakmont 2:25.39
53 Krish Almeida Freshman Burlington 2:27.24
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Liam Taggart Sophomore Wakefield 2:18.27
45 Max Barcan   Boston Latin Academy 2:22.13
48 Kyle Clifford Senior Gloucester 2:25.03
49 Shane Smith Sophomore East Longmeadow 2:25.05
51 Imani Githure Sophomore Worcester Technical 2:25.68
52 Gabriel Palomeque Jara Junior Worcester Technical 2:26.40
54 Siddharth Bagmar Junior Burlington 2:28.94
55 Carlo Vallejos Junior Worcester Technical 2:30.99
56 Jayden Brostrom 8 Oakmont 2:32.45
57 Jose Olivar Junior Chelsea 2:34.16
58 Jessiah Vallejos Junior Worcester Technical 2:35.75
59 Michael Carpenter Junior Oakmont 2:40.04
60 Mark Poitras Sophomore Marshfield 2:42.43
61 Ethan Slayton Freshman Oakmont 2:46.53
62 Harrison Peteros Sophomore East Longmeadow 2:53.58
63 Weston Cinclair 8 Oakmont 3:04.84

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 David Manfredi Junior Weymouth 2:33.47
2 Mike Alleva Senior Lunenburg 2:34.09
3 David Vandi Senior Lowell 2:34.48
4 Garret Rieden Senior Littleton 2:35.19
5 Kenny Glavin Senior Weymouth 2:38.35
6 Declan Morgan Senior West Springfield 2:40.54
7 Adam Rieden Senior Littleton 2:41.13
8 Pierce Seigne Senior Hanover 2:41.24
9 Nathan Davis Senior Columbia 2:41.44
10 Steven Galatis Senior Austin Prep 2:41.47
11 Ryan Cotugno Senior Melrose 2:42.63
12 Chris Leonard Senior Mansfield 2:43.42
13 Jacob Yannone Senior Columbia 2:43.54
14 Conor Fitzgerald Senior Shepherd Hill 2:44.24
15 Patrick Bergin Junior Ayer Shirley 2:44.26
16 Christian Baker Junior Weymouth 2:44.39
17 Matthew Windecker Sophomore Burnt Hills-Ballston Lake 2:45.23
18 Mamadu Tchamo Senior Brockton 2:45.23
19 Gavin Bracken Sophomore Lexington 2:45.47
20 Aeden Barnett Junior Acton-Boxborough 2:45.57
21 Ryan Nealon Senior Bishop Feehan 2:45.79
22 Max Zhang Freshman Lexington 2:45.81
23 Hunter Bailey Sophomore Brookline 2:45.82
24 Will Dugan Senior Melrose 2:45.84
25 Andrew Smith Junior Bishop Feehan 2:45.86
26 Nathan Giordano Junior Holliston 2:46.07
27 Gavin O'Connor Senior Wachusett 2:46.51
28 Jarlen Arango Junior Lowell 2:46.58
29 Antonio Lopez Junior Lexington 2:46.92
30 Riley Tremblay Senior Mansfield 2:47.17
31 Alex Wahpo Junior Lowell 2:47.44
32 Jack Courtney Sophomore Lowell 2:47.61
33 Dan McGlashen Senior Haverhill 2:47.86
34 Frank Kelly Senior Lowell 2:47.91
35 Nicholas O'Connell Senior Brockton 2:47.95
36 Kyle Verner Sophomore Acton-Boxborough 2:48.36
37 Grady Sullivan Junior Mansfield 2:48.60
38 Matt Morneau Senior Lowell 2:48.78
39 Elliot Pertel Senior Brookline 2:48.89
40 Andrey Sorokin Senior North Andover 2:49.16
41 Charles Dagget Sophomore West Springfield 2:49.60
42 Christopher Gorynski Junior Brockton 2:50.35
43 Zack Laverdiere Senior Seekonk 2:50.76
44 Cristiano Almeida Junior Seekonk 2:51.31
45 Jeffery Li Senior Acton-Boxborough 2:51.31
46 Victor Li Sophomore Acton-Boxborough 2:51.47
47 Nick Brisson Sophomore Hampshire 2:52.23
48 Gavin Gareri Senior Brockton 2:52.40
49 Brady Henderson Junior Westborough 2:52.84
50 Brian Hughes Sophomore Burnt Hills-Ballston Lake 2:53.18
51 Ryan Courtney Senior Lowell 2:53.39
52 Andreas Burgess Junior Haverhill 2:53.64
53 Alex Lucier Senior Gardner 2:53.78
54 Victor Duong Sophomore Lowell 2:53.95
55 Andrew Cherkasky Junior Brookline 2:54.64
56 Connor Martin Freshman Lunenburg 2:54.69
57 Raymond Edjeovwo Freshman Lowell 2:55.07
58 Cole Moody Junior Brookline 2:55.20
59 Pablo Tejeda Meyers Sophomore Brookline 2:56.97
60 Stone Liu Senior Melrose 2:57.57
61 Noah Johnson Sophomore Gardner 2:58.15
62 Colin Scarpola Senior Saint John's Prep 2:58.58
63 Peter Story Junior Melrose 2:58.98
64 Nathan Dougherty Junior Arlington Catholic 2:59.40
65 Vamsi Ankalu Sophomore Westborough 2:59.77
66 Noah Amaral Junior Seekonk 3:00.29
67 Ryan Bausch Junior Holliston 3:01.07
68 Chris Lin Freshman Acton-Boxborough 3:01.30
69 Sam O'Shea Junior Triton 3:01.41
70 Austin Tremblay Senior Mansfield 3:01.53
71 Rowan O'Brien Sophomore Holliston 3:01.63
72 Gianvito Montillo Junior Archbishop Williams 3:02.00
73 Gavin DaFonte Sophomore Hampshire 3:02.17
74 Nolan Bushnell Freshman Old Rochester 3:02.18
75 Ciaran Flanagan Junior Catholic Memorial 3:03.52
76 Will Cummings Junior Catholic Memorial 3:03.89
77 Cole Jacobsen Junior Triton 3:04.86
78 Quinn Wiedle Freshman Narragansett 3:05.89
79 Jesse Moriello Junior Saint Mary's (Lynn) 3:06.76
80 Gino Di Vito Senior Gardner 3:07.14
81 Sean McCann Sophomore Hopkinton 3:07.31
82 Jack Colantuoni Sophomore Haverhill 3:07.87
83 Gustavo Lage Senior Littleton 3:08.31
84 Tyler Meunier Junior Gardner 3:08.40
85 Sam Mollineaux Junior Triton 3:08.62
86 Thomas Giudicianni Junior Mansfield 3:09.35
87 Brendan Doody Freshman Haverhill 3:09.42
88 Alexander Estrada Senior Chelsea 3:09.84
89 Jace Lunn-Correia Sophomore Lowell 3:09.86
90 Andrew MacDonald Freshman North Andover 3:10.04
91 Nicholas Elias-Gillette Sophomore Hampshire 3:10.40
92 Tommaso Franzoni Sophomore Acton-Boxborough 3:10.46
93 James Seaver Sophomore Hopedale 3:10.93
94 Colin Moody Senior Weymouth 3:11.08
95 Henry Telicki Junior Oakmont 3:12.03
96 Jack Libucha Freshman Haverhill 3:13.32
97 Rahul Parampalli Senior North Andover 3:13.58
98 Tristan Dodge Junior Lowell 3:13.60
99 Nathan Hutchinson Freshman Granby 3:14.66
100 Sririshi Atluri Junior Mansfield 3:15.58
101 Colin Geagan 8 Weymouth 3:16.51
102 Joseph Pezza Sophomore Milford 3:17.12
103 Steven Vovskco Senior Mansfield 3:17.14
104 John Dennison 8 Weymouth 3:17.96
105 Ruben Padilla Senior Chelsea 3:18.57
106 Seamus Egan 8 Weymouth 3:19.44
107 Josh MacNeill Junior Weymouth 3:19.57
108 Blake Garrison Sophomore Haverhill 3:19.65
109 Jose Olivar Junior Chelsea 3:19.90
110 Jayden Brostrom 8 Oakmont 3:20.00
111 Jerry Roche Junior Weymouth 3:20.10
112 James Yonchak Freshman North Andover 3:20.25
113 Derick Fowung Sophomore Milford 3:20.91
114 Griffin Funk Junior Granby 3:21.30
115 Christian Sanchez Junior Haverhill 3:25.34
116 Thomas Putnam Sophomore Milford 3:28.86
117 Chris huynh Freshman Randolph 3:30.83
118 Aydin Beck Freshman Hingham 3:32.01
119 Jacob Benson Freshman Hingham 3:32.12
120 Avery Kearnan Sophomore Innovation Academy 3:34.34
121 Ethan Slayton Freshman Oakmont 3:36.92
122 Rex Gleason Freshman Hanover 3:38.75
123 Leo Mace Freshman Milford 3:50.70
124 Weston Cinclair 8 Oakmont 3:59.25
125 Sebastian Valentin Freshman North Andover 4:12.58
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 David Manfredi Junior Weymouth 2:33.47
2 Mike Alleva Senior Lunenburg 2:34.09
3 David Vandi Senior Lowell 2:34.48
4 Garret Rieden Senior Littleton 2:35.19
5 Kenny Glavin Senior Weymouth 2:38.35
7 Adam Rieden Senior Littleton 2:41.13
32 Jack Courtney Sophomore Lowell 2:47.61
38 Matt Morneau Senior Lowell 2:48.78
43 Zack Laverdiere Senior Seekonk 2:50.76
44 Cristiano Almeida Junior Seekonk 2:51.31
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Pierce Seigne Senior Hanover 2:41.24
9 Nathan Davis Senior Columbia 2:41.44
10 Steven Galatis Senior Austin Prep 2:41.47
13 Jacob Yannone Senior Columbia 2:43.54
18 Mamadu Tchamo Senior Brockton 2:45.23
19 Gavin Bracken Sophomore Lexington 2:45.47
20 Aeden Barnett Junior Acton-Boxborough 2:45.57
28 Jarlen Arango Junior Lowell 2:46.58
34 Frank Kelly Senior Lowell 2:47.91
36 Kyle Verner Sophomore Acton-Boxborough 2:48.36
Boys' 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Ryan Cotugno Senior Melrose 2:42.63
14 Conor Fitzgerald Senior Shepherd Hill 2:44.24
15 Patrick Bergin Junior Ayer Shirley 2:44.26
16 Christian Baker Junior Weymouth 2:44.39
17 Matthew Windecker Sophomore Burnt Hills-Ballston Lake 2:45.23
21 Ryan Nealon Senior Bishop Feehan 2:45.79
22 Max Zhang Freshman Lexington 2:45.81
23 Hunter Bailey Sophomore Brookline 2:45.82
25 Andrew Smith Junior Bishop Feehan 2:45.86
29 Antonio Lopez Junior Lexington 2:46.92
31 Alex Wahpo Junior Lowell 2:47.44
35 Nicholas O'Connell Senior Brockton 2:47.95
51 Ryan Courtney Senior Lowell 2:53.39
54 Victor Duong Sophomore Lowell 2:53.95
Boys' 1000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Declan Morgan Senior West Springfield 2:40.54
12 Chris Leonard Senior Mansfield 2:43.42
24 Will Dugan Senior Melrose 2:45.84
26 Nathan Giordano Junior Holliston 2:46.07
27 Gavin O'Connor Senior Wachusett 2:46.51
30 Riley Tremblay Senior Mansfield 2:47.17
33 Dan McGlashen Senior Haverhill 2:47.86
41 Charles Dagget Sophomore West Springfield 2:49.60
42 Christopher Gorynski Junior Brockton 2:50.35
45 Jeffery Li Senior Acton-Boxborough 2:51.31
55 Andrew Cherkasky Junior Brookline 2:54.64
59 Pablo Tejeda Meyers Sophomore Brookline 2:56.97
62 Colin Scarpola Senior Saint John's Prep 2:58.58
Boys' 1000 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
37 Grady Sullivan Junior Mansfield 2:48.60
39 Elliot Pertel Senior Brookline 2:48.89
40 Andrey Sorokin Senior North Andover 2:49.16
46 Victor Li Sophomore Acton-Boxborough 2:51.47
47 Nick Brisson Sophomore Hampshire 2:52.23
48 Gavin Gareri Senior Brockton 2:52.40
49 Brady Henderson Junior Westborough 2:52.84
50 Brian Hughes Sophomore Burnt Hills-Ballston Lake 2:53.18
52 Andreas Burgess Junior Haverhill 2:53.64
57 Raymond Edjeovwo Freshman Lowell 2:55.07
58 Cole Moody Junior Brookline 2:55.20
66 Noah Amaral Junior Seekonk 3:00.29
Boys' 1000 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
64 Nathan Dougherty Junior Arlington Catholic 2:59.40
65 Vamsi Ankalu Sophomore Westborough 2:59.77
67 Ryan Bausch Junior Holliston 3:01.07
71 Rowan O'Brien Sophomore Holliston 3:01.63
72 Gianvito Montillo Junior Archbishop Williams 3:02.00
79 Jesse Moriello Junior Saint Mary's (Lynn) 3:06.76
81 Sean McCann Sophomore Hopkinton 3:07.31
82 Jack Colantuoni Sophomore Haverhill 3:07.87
87 Brendan Doody Freshman Haverhill 3:09.42
89 Jace Lunn-Correia Sophomore Lowell 3:09.86
92 Tommaso Franzoni Sophomore Acton-Boxborough 3:10.46
Boys' 1000 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
53 Alex Lucier Senior Gardner 2:53.78
56 Connor Martin Freshman Lunenburg 2:54.69
60 Stone Liu Senior Melrose 2:57.57
61 Noah Johnson Sophomore Gardner 2:58.15
63 Peter Story Junior Melrose 2:58.98
69 Sam O'Shea Junior Triton 3:01.41
70 Austin Tremblay Senior Mansfield 3:01.53
73 Gavin DaFonte Sophomore Hampshire 3:02.17
77 Cole Jacobsen Junior Triton 3:04.86
84 Tyler Meunier Junior Gardner 3:08.40
88 Alexander Estrada Senior Chelsea 3:09.84
96 Jack Libucha Freshman Haverhill 3:13.32
98 Tristan Dodge Junior Lowell 3:13.60
108 Blake Garrison Sophomore Haverhill 3:19.65
111 Jerry Roche Junior Weymouth 3:20.10
Boys' 1000 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
74 Nolan Bushnell Freshman Old Rochester 3:02.18
76 Will Cummings Junior Catholic Memorial 3:03.89
80 Gino Di Vito Senior Gardner 3:07.14
83 Gustavo Lage Senior Littleton 3:08.31
85 Sam Mollineaux Junior Triton 3:08.62
86 Thomas Giudicianni Junior Mansfield 3:09.35
90 Andrew MacDonald Freshman North Andover 3:10.04
93 James Seaver Sophomore Hopedale 3:10.93
94 Colin Moody Senior Weymouth 3:11.08
97 Rahul Parampalli Senior North Andover 3:13.58
99 Nathan Hutchinson Freshman Granby 3:14.66
100 Sririshi Atluri Junior Mansfield 3:15.58
105 Ruben Padilla Senior Chelsea 3:18.57
106 Seamus Egan 8 Weymouth 3:19.44
109 Jose Olivar Junior Chelsea 3:19.90
Boys' 1000 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
68 Chris Lin Freshman Acton-Boxborough 3:01.30
75 Ciaran Flanagan Junior Catholic Memorial 3:03.52
78 Quinn Wiedle Freshman Narragansett 3:05.89
91 Nicholas Elias-Gillette Sophomore Hampshire 3:10.40
95 Henry Telicki Junior Oakmont 3:12.03
101 Colin Geagan 8 Weymouth 3:16.51
102 Joseph Pezza Sophomore Milford 3:17.12
103 Steven Vovskco Senior Mansfield 3:17.14
104 John Dennison 8 Weymouth 3:17.96
107 Josh MacNeill Junior Weymouth 3:19.57
112 James Yonchak Freshman North Andover 3:20.25
113 Derick Fowung Sophomore Milford 3:20.91
114 Griffin Funk Junior Granby 3:21.30
Boys' 1000 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
110 Jayden Brostrom 8 Oakmont 3:20.00
115 Christian Sanchez Junior Haverhill 3:25.34
116 Thomas Putnam Sophomore Milford 3:28.86
117 Chris huynh Freshman Randolph 3:30.83
118 Aydin Beck Freshman Hingham 3:32.01
119 Jacob Benson Freshman Hingham 3:32.12
120 Avery Kearnan Sophomore Innovation Academy 3:34.34
121 Ethan Slayton Freshman Oakmont 3:36.92
122 Rex Gleason Freshman Hanover 3:38.75
123 Leo Mace Freshman Milford 3:50.70
124 Weston Cinclair 8 Oakmont 3:59.25
125 Sebastian Valentin Freshman North Andover 4:12.58

Boys' Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Freddy Collins Senior Nashoba 4:14.55
2 Tyler Sheedy Senior Dover 4:18.42
3 Evan Eberle Senior Lexington 4:23.89
4 Peter Fulgieri Senior Burnt Hills-Ballston Lake 4:25.69
5 Patrick Healey Senior Bishop Feehan 4:26.94
6 Aidan Cox Junior Coe-Brown 4:31.34
7 Lars Hogne Senior Coe-Brown 4:31.77
8 Charlie Tuttle Senior Saint John's Prep 4:32.09
9 Dillon Labonte Senior Oyster River 4:33.99
10 Oliver DiCerbo Senior Lexington 4:34.49
11 Bona Bradshaw Sophomore Littleton 4:34.84
12 Dylan Brenn Sophomore Wachusett 4:36.91
13 Jacob Yannone Senior Columbia 4:37.39
14 Nathan Davis Senior Columbia 4:38.86
15 Logan Tracia Junior Peabody Vet. Mem. 4:39.25
16 Caleb Hatlevig Sophomore Parker Charter Essential 4:39.69
17 Wyatt Ruff Junior Hopkinton 4:39.88
18 Jack Stein Junior Saint John's Prep 4:41.80
19 Timothy Rank Sophomore Littleton 4:44.41
20 Murray Copps Junior Old Rochester 4:45.60
21 John Garvey Junior Catholic Memorial 4:45.65
22 Dennis Simmons Senior Mohawk Trail 4:45.89
23 Garret Rieden Senior Littleton 4:46.92
24 Joshua Lancaster Senior Wachusett 4:47.75
25 Matthew Burdulis Senior Hopkinton 4:48.68
26 Henry Hagan Junior Oyster River 4:49.03
27 Zach Pelletier Senior Dover 4:50.16
28 Daniel Padley Freshman Saint John's Prep 4:50.55
29 Connor Acierno Sophomore Nashoba 4:50.56
30 Ryan Faletra Sophomore Peabody Vet. Mem. 4:50.86
31 Neil Aradhya Sophomore Groton-Dunstable 4:51.10
32 James Trigilio Junior Saint John's Prep 4:51.66
33 Mark Butters Junior Milford 4:51.74
34 Ben Scott Sophomore Hopkinton 4:51.95
35 Connor Wehr Junior Marshfield 4:52.09
36 Joe Korhonen Senior Parker Charter Essential 4:52.21
37 Gabe Gintonga Senior Peabody Vet. Mem. 4:54.56
38 Henry Jacobsen Freshman Parker Charter Essential 4:54.65
39 Dylan Faletra Sophomore Peabody Vet. Mem. 4:54.70
40 Cam Dorr Freshman Taunton 4:55.69
41 Kyle Kwiatek Sophomore Saint Mary's (Lynn) 4:55.76
42 Luke McGillivray Sophomore North Andover 4:56.37
43 Allan Kafig Senior Westborough 4:56.42
44 Tyler McCredie Junior Marshfield 4:56.83
45 Jason Feng Sophomore Winchester 4:57.67
46 Sam Denis Junior Taunton 4:58.20
47 Tommy Hall Senior Nashoba 4:58.57
48 Tony Vitelli Junior Marshfield 4:58.88
49 Connor Stach Freshman Parker Charter Essential 4:59.34
50 Daniel Brigham Junior Wachusett 4:59.83
51 Ben Katsev Sophomore North Andover 4:59.93
52 August Doetsch Freshman Austin Prep 5:00.49
53 Nick Brisson Sophomore Hampshire 5:00.88
54 Tyler Callahan Junior Saint John's Prep 5:01.16
55 Theo Fleischer Junior Oyster River 5:02.81
56 Tyler Johnson Sophomore Winchester 5:02.90
57 Timothy Hamilton Sophomore Winchester 5:03.19
58 Jackson Seney Senior Hampshire 5:04.77
59 John Terhune Sophomore Groton-Dunstable 5:06.10
60 Jacob Ollerhead Sophomore Norton 5:06.32
61 Connor Dorfman Sophomore Hopkinton 5:06.70
62 Marc Conrad Junior North Andover 5:07.49
63 Jackson Kline Senior Wachusett 5:07.88
64 Dimitri Kontos Senior Lexington 5:07.90
65 Eric Wei Sophomore Weston 5:08.05
66 Ethan Gonsalves Senior Joseph Case 5:08.10
67 Brian Boateng Junior Worcester Technical 5:08.25
68 Abram Brownson Freshman Parker Charter Essential 5:10.26
69 Gabe Zullo Junior Marshfield 5:12.00
70 Jack London Sophomore Nashoba 5:12.04
71 David Lococo Junior Wakefield 5:12.18
72 Dan Ottesen Junior Westford Academy 5:12.41
73 Brandon Nett Freshman Wakefield 5:12.67
74 Matt McCabe Freshman Marshfield 5:12.84
75 Salem Brownson Junior Parker Charter Essential 5:12.98
76 Owen Bernstein Freshman Winchester 5:13.46
77 Emmett LaRosa Freshman North Andover 5:14.63
78 Kyle Clifford Senior Gloucester 5:14.84
79 Max Decker Junior Parker Charter Essential 5:16.09
80 Sean Nichols Junior Norton 5:16.63
81 Brett McLellan Senior Wakefield 5:16.78
82 Christian Johannesen 8 Bromfield School 5:16.86
83 Nathaniel Su Sophomore Winchester 5:17.07
84 Owen Moon Junior Norton 5:18.27
85 Liam Kemeza 8 Bromfield School 5:18.48
86 Tyler Bruno Junior Norton 5:18.51
87 Niklas Restrepo Junior North Andover 5:18.96
88 Ryan Mcdowell Sophomore Winchester 5:19.13
89 Josh Pelletier Freshman North Andover 5:19.14
90 Nicholas Elias-Gillette Sophomore Hampshire 5:19.48
91 Trevor Sears Freshman Nashoba 5:20.74
92 Max Tutela Junior Wachusett 5:20.80
93 Logan McDonald Sophomore Pinkerton 5:21.07
94 Ryan Bentley Sophomore Westborough 5:21.16
95 Davide Bussone Freshman Saint John's Prep 5:21.21
96 Andrew Nett Freshman Wakefield 5:22.20
97 Andrew DiGiando Sophomore Milford 5:22.23
98 Graham Heinrich Freshman Marshfield 5:22.39
99 Shahbaz Anwar Senior Wakefield 5:22.82
100 Luke Paragona Junior Franklin 5:26.58
101 Colton Pesko Freshman Marshfield 5:27.61
102 Quinn Wiedle Freshman Narragansett 5:27.68
103 William Marquardt Freshman Winchester 5:27.96
104 Jake Ottaviani Senior North Andover 5:28.61
105 Joshua Callejas Senior Wachusett 5:28.95
106 Brady Morvay Freshman Littleton 5:28.98
107 Matt Wehr Junior Marshfield 5:28.99
108 Aidan Bates Senior Joseph Case 5:29.09
109 Jesse Yahres Freshman Wachusett 5:29.54
110 Jared Antoine Senior Westborough 5:29.84
111 Nicholas Walker Freshman Winchester 5:29.98
112 Hayden Pierce Junior Wachusett 5:30.35
113 Leo Nachamie Junior North Andover 5:30.71
114 Jackson Skawinski Freshman Murdock 5:31.51
115 Adam Lambiaso Sophomore Wakefield 5:32.21
116 Peter Holland Senior Littleton 5:32.64
117 Marcello Caruso Freshman Wakefield 5:33.76
118 Alejandro Zepeda Sophomore Chelsea 5:34.77
119 Nathan Hutchinson Freshman Granby 5:35.79
120 Johnny Maldonado Senior Chelsea 5:36.74
121 Jack Halter Freshman Franklin 5:37.21
122 Aiden Butterfield Senior North Andover 5:37.71
123 Sean Giuliano Junior Franklin 5:38.41
124 Brendan Morin Sophomore Milford 5:40.04
125 Mohamud Mohamud Sophomore Worcester Technical 5:40.43
126 Brian Langridge Freshman Winchester 5:45.81
127 Chris Bullock Junior North Andover 5:48.34
128 David Chamberlain Sophomore Winchester 5:48.83
129 Finn Mitchell Freshman Franklin 5:49.50
130 Ryan Anderson Freshman Norwell 5:52.07
131 Colin Cahill 8 Hampshire 5:52.69
132 Dylan Striek Freshman Hopkinton 5:52.83
133 Max Regan Freshman Nashoba 5:55.02
134 Stephen Burchfield Senior Winchester 5:55.20
135 Bradley Tavana Junior Winchester 5:56.13
136 Nathaniel Henshaw 8 Parker Charter Essential 5:58.65
137 Cypress Lance 7 Parker Charter Essential 5:58.86
138 Ryan Wilson Senior Milford 6:03.20
139 Luke Manzi Sophomore North Andover 6:04.19
140 Aidan Flynn Freshman North Andover 6:06.46
141 Ethan Belongia Sophomore North Andover 6:09.14
142 Jack Richard Junior Worcester Technical 6:10.49
143 Sanderson Marshall 7 Parker Charter Essential 6:11.91
144 Daniel Lee Freshman Winchester 6:13.62
145 Lavan Premkumar Junior Franklin 6:13.77
146 Marcus Conte Junior Wakefield 6:15.23
147 Stephen MacLennan Freshman Norton 6:15.57
148 Peter Reed Sophomore Parker Charter Essential 6:24.44
149 Alistair Niven Freshman Parker Charter Essential 6:24.82
150 Soham Makkenna Freshman North Andover 6:24.93
151 Will Richardson Freshman Winchester 6:33.30
152 Jacob Larrabee Freshman Norton 6:36.38
153 Albert Manzi Junior North Andover 6:47.06
154 Benjamin Sparks Freshman Norton 6:55.29
155 Samuel Skawinski 6 Murdock 7:02.67
156 Liam Mullen 7 Parker Charter Essential 7:29.99
Boys' Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Freddy Collins Senior Nashoba 4:14.55
2 Tyler Sheedy Senior Dover 4:18.42
3 Evan Eberle Senior Lexington 4:23.89
4 Peter Fulgieri Senior Burnt Hills-Ballston Lake 4:25.69
5 Patrick Healey Senior Bishop Feehan 4:26.94
6 Aidan Cox Junior Coe-Brown 4:31.34
7 Lars Hogne Senior Coe-Brown 4:31.77
8 Charlie Tuttle Senior Saint John's Prep 4:32.09
9 Dillon Labonte Senior Oyster River 4:33.99
10 Oliver DiCerbo Senior Lexington 4:34.49
11 Bona Bradshaw Sophomore Littleton 4:34.84
14 Nathan Davis Senior Columbia 4:38.86
15 Logan Tracia Junior Peabody Vet. Mem. 4:39.25
27 Zach Pelletier Senior Dover 4:50.16
Boys' Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Dylan Brenn Sophomore Wachusett 4:36.91
13 Jacob Yannone Senior Columbia 4:37.39
16 Caleb Hatlevig Sophomore Parker Charter Essential 4:39.69
17 Wyatt Ruff Junior Hopkinton 4:39.88
18 Jack Stein Junior Saint John's Prep 4:41.80
19 Timothy Rank Sophomore Littleton 4:44.41
22 Dennis Simmons Senior Mohawk Trail 4:45.89
23 Garret Rieden Senior Littleton 4:46.92
26 Henry Hagan Junior Oyster River 4:49.03
32 James Trigilio Junior Saint John's Prep 4:51.66
35 Connor Wehr Junior Marshfield 4:52.09
36 Joe Korhonen Senior Parker Charter Essential 4:52.21
41 Kyle Kwiatek Sophomore Saint Mary's (Lynn) 4:55.76
44 Tyler McCredie Junior Marshfield 4:56.83
48 Tony Vitelli Junior Marshfield 4:58.88
Boys' Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 John Garvey Junior Catholic Memorial 4:45.65
24 Joshua Lancaster Senior Wachusett 4:47.75
25 Matthew Burdulis Senior Hopkinton 4:48.68
28 Daniel Padley Freshman Saint John's Prep 4:50.55
29 Connor Acierno Sophomore Nashoba 4:50.56
31 Neil Aradhya Sophomore Groton-Dunstable 4:51.10
33 Mark Butters Junior Milford 4:51.74
38 Henry Jacobsen Freshman Parker Charter Essential 4:54.65
39 Dylan Faletra Sophomore Peabody Vet. Mem. 4:54.70
42 Luke McGillivray Sophomore North Andover 4:56.37
46 Sam Denis Junior Taunton 4:58.20
47 Tommy Hall Senior Nashoba 4:58.57
52 August Doetsch Freshman Austin Prep 5:00.49
67 Brian Boateng Junior Worcester Technical 5:08.25
72 Dan Ottesen Junior Westford Academy 5:12.41
87 Niklas Restrepo Junior North Andover 5:18.96
Boys' Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Murray Copps Junior Old Rochester 4:45.60
30 Ryan Faletra Sophomore Peabody Vet. Mem. 4:50.86
34 Ben Scott Sophomore Hopkinton 4:51.95
37 Gabe Gintonga Senior Peabody Vet. Mem. 4:54.56
43 Allan Kafig Senior Westborough 4:56.42
45 Jason Feng Sophomore Winchester 4:57.67
49 Connor Stach Freshman Parker Charter Essential 4:59.34
50 Daniel Brigham Junior Wachusett 4:59.83
53 Nick Brisson Sophomore Hampshire 5:00.88
54 Tyler Callahan Junior Saint John's Prep 5:01.16
55 Theo Fleischer Junior Oyster River 5:02.81
59 John Terhune Sophomore Groton-Dunstable 5:06.10
63 Jackson Kline Senior Wachusett 5:07.88
65 Eric Wei Sophomore Weston 5:08.05
Boys' Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Cam Dorr Freshman Taunton 4:55.69
51 Ben Katsev Sophomore North Andover 4:59.93
56 Tyler Johnson Sophomore Winchester 5:02.90
57 Timothy Hamilton Sophomore Winchester 5:03.19
58 Jackson Seney Senior Hampshire 5:04.77
61 Connor Dorfman Sophomore Hopkinton 5:06.70
62 Marc Conrad Junior North Andover 5:07.49
64 Dimitri Kontos Senior Lexington 5:07.90
66 Ethan Gonsalves Senior Joseph Case 5:08.10
68 Abram Brownson Freshman Parker Charter Essential 5:10.26
69 Gabe Zullo Junior Marshfield 5:12.00
71 David Lococo Junior Wakefield 5:12.18
74 Matt McCabe Freshman Marshfield 5:12.84
75 Salem Brownson Junior Parker Charter Essential 5:12.98
76 Owen Bernstein Freshman Winchester 5:13.46
98 Graham Heinrich Freshman Marshfield 5:22.39
107 Matt Wehr Junior Marshfield 5:28.99
Boys' Mile Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
60 Jacob Ollerhead Sophomore Norton 5:06.32
70 Jack London Sophomore Nashoba 5:12.04
73 Brandon Nett Freshman Wakefield 5:12.67
79 Max Decker Junior Parker Charter Essential 5:16.09
80 Sean Nichols Junior Norton 5:16.63
81 Brett McLellan Senior Wakefield 5:16.78
82 Christian Johannesen 8 Bromfield School 5:16.86
83 Nathaniel Su Sophomore Winchester 5:17.07
84 Owen Moon Junior Norton 5:18.27
92 Max Tutela Junior Wachusett 5:20.80
95 Davide Bussone Freshman Saint John's Prep 5:21.21
100 Luke Paragona Junior Franklin 5:26.58
105 Joshua Callejas Senior Wachusett 5:28.95
109 Jesse Yahres Freshman Wachusett 5:29.54
112 Hayden Pierce Junior Wachusett 5:30.35
123 Sean Giuliano Junior Franklin 5:38.41
Boys' Mile Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
77 Emmett LaRosa Freshman North Andover 5:14.63
78 Kyle Clifford Senior Gloucester 5:14.84
85 Liam Kemeza 8 Bromfield School 5:18.48
86 Tyler Bruno Junior Norton 5:18.51
88 Ryan Mcdowell Sophomore Winchester 5:19.13
89 Josh Pelletier Freshman North Andover 5:19.14
90 Nicholas Elias-Gillette Sophomore Hampshire 5:19.48
91 Trevor Sears Freshman Nashoba 5:20.74
94 Ryan Bentley Sophomore Westborough 5:21.16
96 Andrew Nett Freshman Wakefield 5:22.20
99 Shahbaz Anwar Senior Wakefield 5:22.82
101 Colton Pesko Freshman Marshfield 5:27.61
113 Leo Nachamie Junior North Andover 5:30.71
116 Peter Holland Senior Littleton 5:32.64
118 Alejandro Zepeda Sophomore Chelsea 5:34.77
120 Johnny Maldonado Senior Chelsea 5:36.74
Boys' Mile Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
93 Logan McDonald Sophomore Pinkerton 5:21.07
97 Andrew DiGiando Sophomore Milford 5:22.23
103 William Marquardt Freshman Winchester 5:27.96
104 Jake Ottaviani Senior North Andover 5:28.61
106 Brady Morvay Freshman Littleton 5:28.98
108 Aidan Bates Senior Joseph Case 5:29.09
110 Jared Antoine Senior Westborough 5:29.84
111 Nicholas Walker Freshman Winchester 5:29.98
114 Jackson Skawinski Freshman Murdock 5:31.51
115 Adam Lambiaso Sophomore Wakefield 5:32.21
117 Marcello Caruso Freshman Wakefield 5:33.76
119 Nathan Hutchinson Freshman Granby 5:35.79
121 Jack Halter Freshman Franklin 5:37.21
122 Aiden Butterfield Senior North Andover 5:37.71
125 Mohamud Mohamud Sophomore Worcester Technical 5:40.43
Boys' Mile Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
102 Quinn Wiedle Freshman Narragansett 5:27.68
124 Brendan Morin Sophomore Milford 5:40.04
126 Brian Langridge Freshman Winchester 5:45.81
127 Chris Bullock Junior North Andover 5:48.34
128 David Chamberlain Sophomore Winchester 5:48.83
129 Finn Mitchell Freshman Franklin 5:49.50
130 Ryan Anderson Freshman Norwell 5:52.07
131 Colin Cahill 8 Hampshire 5:52.69
132 Dylan Striek Freshman Hopkinton 5:52.83
133 Max Regan Freshman Nashoba 5:55.02
134 Stephen Burchfield Senior Winchester 5:55.20
135 Bradley Tavana Junior Winchester 5:56.13
138 Ryan Wilson Senior Milford 6:03.20
142 Jack Richard Junior Worcester Technical 6:10.49
145 Lavan Premkumar Junior Franklin 6:13.77
146 Marcus Conte Junior Wakefield 6:15.23
Boys' Mile Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
136 Nathaniel Henshaw 8 Parker Charter Essential 5:58.65
137 Cypress Lance 7 Parker Charter Essential 5:58.86
139 Luke Manzi Sophomore North Andover 6:04.19
140 Aidan Flynn Freshman North Andover 6:06.46
141 Ethan Belongia Sophomore North Andover 6:09.14
143 Sanderson Marshall 7 Parker Charter Essential 6:11.91
144 Daniel Lee Freshman Winchester 6:13.62
147 Stephen MacLennan Freshman Norton 6:15.57
148 Peter Reed Sophomore Parker Charter Essential 6:24.44
149 Alistair Niven Freshman Parker Charter Essential 6:24.82
150 Soham Makkenna Freshman North Andover 6:24.93
151 Will Richardson Freshman Winchester 6:33.30
152 Jacob Larrabee Freshman Norton 6:36.38
153 Albert Manzi Junior North Andover 6:47.06
154 Benjamin Sparks Freshman Norton 6:55.29
155 Samuel Skawinski 6 Murdock 7:02.67
156 Liam Mullen 7 Parker Charter Essential 7:29.99

Boys 2 Mile Run UNSEEDED

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Noah Gomes D'Sa Sophomore Bishop Feehan 10:22.33
2 Caleb Barnes Freshman Melrose 10:22.42
3 Dean Simmons Junior Catholic Memorial 10:35.92
4 Michael LeLacheur Junior Westborough 10:36.55
5 Colby Winn Senior North Andover 10:36.71
6 Liam Doherty Junior Methuen 10:36.93
7 James Osborn Sophomore Weston 10:38.98
8 Joseph Ryan Sophomore Lexington 10:39.48
9 Ryan Todisco Sophomore Andover 10:42.14
10 Nick Caron Sophomore Methuen 10:43.05
11 Dillon Ryan Sophomore Wachusett 10:45.54
12 Jason Dibble Senior Methuen 10:48.95
13 Adam Wedlake Sophomore Westford Academy 10:55.22
14 DJ Bresette Junior Austin Prep 10:58.05
15 Matt Basteri Sophomore Nashoba 10:59.73
16 Alexander Berube Senior Nashoba 11:00.40
17 Brady Collins Senior Methuen 11:05.93
18 Jarom Watts Sophomore Wachusett 11:06.55
19 Spencer Caouette Sophomore Littleton 11:08.41
20 Aidan McPhee Junior Lexington 11:08.96
21 Joseph Becuti Ortiz Junior Methuen 11:10.93
22 Gavin DaFonte Sophomore Hampshire 11:13.75
23 Torsten Brickley Junior Old Rochester 11:15.62
24 Sean O`Dea Senior Mohawk Trail 11:17.15
25 Henry Becuti Ortiz Junior Methuen 11:24.08
26 Nikhil Chavda Junior Coe-Brown 11:24.46
27 Matthias Lamb Senior Cambridge Rindge & Latin 11:25.91
28 Nuriel Vera-Degraff Senior Cambridge Rindge & Latin 11:25.99
29 Christopher Blake Senior Austin Prep 11:38.78
30 Gavin Zabik Freshman Murdock 11:44.72
31 Torren Ebstein Freshman Hopkinton 11:54.55
32 Samuel Reinoso Senior Methuen 11:57.68
33 Trevor Wlodyka Freshman North Andover 12:15.41
Boys 2 Mile Run UNSEEDED Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Noah Gomes D'Sa Sophomore Bishop Feehan 10:22.33
2 Caleb Barnes Freshman Melrose 10:22.42
3 Dean Simmons Junior Catholic Memorial 10:35.92
4 Michael LeLacheur Junior Westborough 10:36.55
5 Colby Winn Senior North Andover 10:36.71
6 Liam Doherty Junior Methuen 10:36.93
7 James Osborn Sophomore Weston 10:38.98
8 Joseph Ryan Sophomore Lexington 10:39.48
9 Ryan Todisco Sophomore Andover 10:42.14
10 Nick Caron Sophomore Methuen 10:43.05
12 Jason Dibble Senior Methuen 10:48.95
13 Adam Wedlake Sophomore Westford Academy 10:55.22
14 DJ Bresette Junior Austin Prep 10:58.05
25 Henry Becuti Ortiz Junior Methuen 11:24.08
26 Nikhil Chavda Junior Coe-Brown 11:24.46
27 Matthias Lamb Senior Cambridge Rindge & Latin 11:25.91
28 Nuriel Vera-Degraff Senior Cambridge Rindge & Latin 11:25.99
Boys 2 Mile Run UNSEEDED Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Dillon Ryan Sophomore Wachusett 10:45.54
15 Matt Basteri Sophomore Nashoba 10:59.73
16 Alexander Berube Senior Nashoba 11:00.40
17 Brady Collins Senior Methuen 11:05.93
18 Jarom Watts Sophomore Wachusett 11:06.55
19 Spencer Caouette Sophomore Littleton 11:08.41
20 Aidan McPhee Junior Lexington 11:08.96
21 Joseph Becuti Ortiz Junior Methuen 11:10.93
22 Gavin DaFonte Sophomore Hampshire 11:13.75
23 Torsten Brickley Junior Old Rochester 11:15.62
24 Sean O`Dea Senior Mohawk Trail 11:17.15
29 Christopher Blake Senior Austin Prep 11:38.78
30 Gavin Zabik Freshman Murdock 11:44.72
31 Torren Ebstein Freshman Hopkinton 11:54.55
32 Samuel Reinoso Senior Methuen 11:57.68
33 Trevor Wlodyka Freshman North Andover 12:15.41

Boys 2 Mile Run SEEDED

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Sullivan Junior Catholic Memorial 9:22.71
2 Freddy Collins Senior Nashoba 9:23.69
3 Henry Gartner Junior Falmouth 9:28.75
4 Luke Brennan Senior Pinkerton 9:30.85
5 Paul Bergeron Sophomore Westford Academy 9:31.09
6 Jack Casey Senior La Salle Academy 9:32.13
7 Lars Hogne Senior Coe-Brown 9:38.57
8 Alex Petersen Senior Brookline 9:40.31
9 Phillip Simas Junior La Salle Academy 9:51.86
10 Will Cowley Senior Longmeadow 9:55.71
11 Paul Lovett Junior Saint John's Prep 10:08.93
12 Donovan Murray Senior Milton 10:11.99
13 James Comisky Senior Milford 10:14.91
14 Ellis IIurilli-Hough Junior Melrose 10:15.17
15 Matt Serrano Senior Andover 10:24.70
16 Steven D'Alessandro Sophomore Natick 10:26.92
17 Luc Santos Senior Saint John's Prep 10:40.27

Boys 55m Hurdles unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sawyer O'Riorden Sophomore Nashoba 8.75
2 Declan Leclair Junior Oakmont 8.90
3 John Nowicki Junior Saint Mary's (Lynn) 8.92
4 William Bialobrzeski Sophomore Hopkinton 8.92
5 Cole Ahern Junior Plymouth Regional 8.98
6 Peter DePasquale Junior Saint John's Prep 9.07
7 Tyler Trudeau Senior Old Rochester 9.09
8 Jacob Pan Sophomore Lexington 9.15
9 Charles Silva Junior Methuen 9.18
10 Owen Fitzpatrick Junior Hopkinton 9.27
11 Chris Porter Senior Westford Academy 9.31
12 Nicholas Goodchild Senior Oakmont 9.34
13 Nick Cassidy Senior East Longmeadow 9.40
14 John Reed Senior North Andover 9.48
15 Alex Murray Sophomore Burlington 9.52
16 Taylor Gavaletz Senior Shepherd Hill 9.61
17 Niall Copp Junior Littleton 9.66
18 Ibrahima Ba Sophomore Methuen 9.68
19 Andrew Bialobrzeski Sophomore Hopkinton 9.80
20 Joshua Catino Senior Wakefield 9.84
21 Bradley Jocelyn Senior Brookline 9.94
22 Ronan Shaw Sophomore Shepherd Hill 10.06
23 Henry Telicki Junior Oakmont 10.21
24 Tyler Lum Sophomore Milton 10.25
25 Cal Hopkins Senior Shepherd Hill 10.26
26 Darren Romani Sophomore Seekonk 10.32
27 Cullen Byrne Senior Joseph Case 10.42
28 Tyler Callahan Junior Burlington 10.47
29 Matthew Bernardin Freshman Hopkinton 10.64
30 Evan Kim Junior Burlington 10.72
31 Edward Hindle Freshman Seekonk 10.87
32 Trent Brookings Sophomore Westford Academy 10.89
33 Dylan Giles Sophomore Burlington 11.33
34 Jonathan Hutchinson Freshman Shepherd Hill 11.61
35 Patrick Murphy Freshman Wakefield 11.88
36 Erik Drost Sophomore Gloucester 11.97
37 Jerry Gong Junior Lexington 12.12
38 Gavin Guo Freshman Westford Academy 13.03
Boys 55m Hurdles unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sawyer O'Riorden Sophomore Nashoba 8.75
3 John Nowicki Junior Saint Mary's (Lynn) 8.92
4 William Bialobrzeski Sophomore Hopkinton 8.92
6 Peter DePasquale Junior Saint John's Prep 9.07
7 Tyler Trudeau Senior Old Rochester 9.09
8 Jacob Pan Sophomore Lexington 9.15
19 Andrew Bialobrzeski Sophomore Hopkinton 9.80
Boys 55m Hurdles unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Charles Silva Junior Methuen 9.18
10 Owen Fitzpatrick Junior Hopkinton 9.27
11 Chris Porter Senior Westford Academy 9.31
12 Nicholas Goodchild Senior Oakmont 9.34
14 John Reed Senior North Andover 9.48
15 Alex Murray Sophomore Burlington 9.52
21 Bradley Jocelyn Senior Brookline 9.94
Boys 55m Hurdles unseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Declan Leclair Junior Oakmont 8.90
5 Cole Ahern Junior Plymouth Regional 8.98
16 Taylor Gavaletz Senior Shepherd Hill 9.61
17 Niall Copp Junior Littleton 9.66
18 Ibrahima Ba Sophomore Methuen 9.68
20 Joshua Catino Senior Wakefield 9.84
23 Henry Telicki Junior Oakmont 10.21
37 Jerry Gong Junior Lexington 12.12
Boys 55m Hurdles unseeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Nick Cassidy Senior East Longmeadow 9.40
22 Ronan Shaw Sophomore Shepherd Hill 10.06
26 Darren Romani Sophomore Seekonk 10.32
29 Matthew Bernardin Freshman Hopkinton 10.64
30 Evan Kim Junior Burlington 10.72
38 Gavin Guo Freshman Westford Academy 13.03
Boys 55m Hurdles unseeded Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Tyler Lum Sophomore Milton 10.25
27 Cullen Byrne Senior Joseph Case 10.42
28 Tyler Callahan Junior Burlington 10.47
32 Trent Brookings Sophomore Westford Academy 10.89
33 Dylan Giles Sophomore Burlington 11.33
Boys 55m Hurdles unseeded Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Cal Hopkins Senior Shepherd Hill 10.26
31 Edward Hindle Freshman Seekonk 10.87
34 Jonathan Hutchinson Freshman Shepherd Hill 11.61
35 Patrick Murphy Freshman Wakefield 11.88
36 Erik Drost Sophomore Gloucester 11.97

Boys 55m Hurdles SEEDED Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sean Golembiewski Junior Hopkinton 7.54
2 Tristan O'Riorden Senior Nashoba 7.78
3 Jason Bois Senior Saint John's Prep 7.95
4 Alan Nguyen Junior Westborough 8.03
5 Ricardo Goncalves Senior Revere 8.04
6 Jouvenson Romulus Senior Cardinal Spellman 8.08
7 Ean Hynes Junior Newburyport 8.17
8 Alexander Niejadlik Senior North Andover 8.26

Boys 55m Hurdles SEEDED Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sean Golembiewski Junior Hopkinton 7.59
2 Tristan O'Riorden Senior Nashoba 7.82
3 Ricardo Goncalves Senior Revere 8.00
4 Alan Nguyen Junior Westborough 8.01
5 Jason Bois Senior Saint John's Prep 8.10
6 Alexander Niejadlik Senior North Andover 8.18
7 Ean Hynes Junior Newburyport 8.22
8 Jouvenson Romulus Senior Cardinal Spellman 8.24
9 Jacob Kalgren Junior Ayer Shirley 8.42
10 Dylan Buchanan Senior Mansfield 8.50
11 Nate McDonough Junior Archbishop Williams 8.54
12 Nathan Jacques Junior North Andover 8.55
13 Dylan Aliberti Sophomore Saint John's Prep 8.55
14 Tyler Hughes Senior Saint John's Prep 8.56
15 Andrew Wannaphong Senior Methuen 8.62
16 Willem Eisl Junior Wachusett 8.64
17 Evan Armano Senior Newburyport 8.65
18 Lucas Ribeiro Sophomore Bishop Feehan 8.66
19 Callum Brown Junior Saint John's Prep 8.71
20 Declan Mick Junior Hopkinton 8.74
21 Cam McLeod Senior Littleton 8.77
22 Ephraim Mugwanya Senior Haverhill 8.78
23 Brady Iovanni Senior Lunenburg 8.82
24 Gabriel Buffonge Junior Melrose 9.00
25 Adam Von-Maszewski Senior Westborough 9.01
26 Bearett Henderson Senior Narragansett 9.11
Boys 55m Hurdles SEEDED Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sean Golembiewski Junior Hopkinton 7.59
3 Ricardo Goncalves Senior Revere 8.00
9 Jacob Kalgren Junior Ayer Shirley 8.42
12 Nathan Jacques Junior North Andover 8.55
14 Tyler Hughes Senior Saint John's Prep 8.56
24 Gabriel Buffonge Junior Melrose 9.00
26 Bearett Henderson Senior Narragansett 9.11
Boys 55m Hurdles SEEDED Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tristan O'Riorden Senior Nashoba 7.82
6 Alexander Niejadlik Senior North Andover 8.18
8 Jouvenson Romulus Senior Cardinal Spellman 8.24
11 Nate McDonough Junior Archbishop Williams 8.54
20 Declan Mick Junior Hopkinton 8.74
25 Adam Von-Maszewski Senior Westborough 9.01
Boys 55m Hurdles SEEDED Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Alan Nguyen Junior Westborough 8.01
7 Ean Hynes Junior Newburyport 8.22
13 Dylan Aliberti Sophomore Saint John's Prep 8.55
17 Evan Armano Senior Newburyport 8.65
18 Lucas Ribeiro Sophomore Bishop Feehan 8.66
19 Callum Brown Junior Saint John's Prep 8.71
22 Ephraim Mugwanya Senior Haverhill 8.78
Boys 55m Hurdles SEEDED Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jason Bois Senior Saint John's Prep 8.10
10 Dylan Buchanan Senior Mansfield 8.50
15 Andrew Wannaphong Senior Methuen 8.62
16 Willem Eisl Junior Wachusett 8.64
21 Cam McLeod Senior Littleton 8.77
23 Brady Iovanni Senior Lunenburg 8.82

Boys' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Dracut A Eythan Luxene, Reid Dubois, Nathan Mugford, Adlai Soucy 1:33.62
2 Catholic Memorial A Alexander Cole, Datrell Jones, Jaylin Rainford, Eric Perkins 1:34.13
3 Pinkerton A Matthew Morrison, Zackery Smith, Alexander LeBlanc, Jacob Spezzaferri 1:35.97
4 Randolph A John Morgan, Gardy Augustin, Carl Deye, Jayden Phillips 1:36.12
5 East Hartford A Darrion Williams, Nate Evans, Triston Burke, Kam Massey 1:36.19
6 Triton A Josh Monroe, Peter Scangas, Parker Burns, Eliot Lent 1:36.20
7 Nashoba A Vinnie Gianetti, Henry Dittemore, Gabriel Merrow, Tristan O'Riorden 1:36.26
8 West Springfield A Donald Kuloba, Roman Conca, Matthew Slate, Daniel Rivas 1:37.03
9 Lexington A Miguel Jaramillo, Jake Wheaton, Khai Uda-Thach, Naresh Vytheswaren 1:37.33
10 Haverhill A Jayden Brito, Aidan O'Riordan, Nolan Skafas, Ephraim Mugwanya 1:37.74
11 Methuen A Joshua Kwakye, Michael Soucy, Abraham Chiocca, Andrew Wannaphong 1:38.03
12 Littleton A Kyle Gassiraro, Arav Arora, Michael Morana, Tyler Castillo 1:38.76
13 North Andover A Derek Ellsey, Wyatt Sanchez, Alexander Niejadlik, AJ Lawrence 1:39.50
14 Ayer Shirley A Nate Adonis, Danae Arnold, Jacob Kalgren, Ryan Wade 1:39.87
15 Shepherd Hill A Logan Fournier, Zachary Christenson, Trevor Wallace, Shawn Maple 1:40.32
16 Archbishop Williams A Mardochee Mexil, Nate McDonough, Jayden Bixler, Jack Paula 1:41.53
17 East Hartford
(B>)
B Randy Vasallo, Dillon Haughton, Mykal Roberson, Jayden Brown 1:42.01
18 Austin Prep A Liam Gildea, Alex Fernandes, John Brand, Brendan McCarthy 1:42.04
19 Arlington Catholic A Devin Santillana, Cole Souza, Donny MacMillan, Niko Ceppi 1:42.19
20 Saint Mary's (Lynn) A Brett O'Brien, Peyton Mahn, Dylan Moroney, John Nowicki 1:42.59
21 Newburyport
(C>)
C Ryan Azzi, Ayele Mazurana, Elijah Contrino, Andrew Connelly 1:43.44
22 Westford Academy A Trent Brookings, Chris Porter, Jon Colley, Levi Ryll 1:43.55
23 Hanover A Aidan Bradley, Luke Welder, Oscar Miller, Patrick Elder 1:45.46
24 Newburyport
(B>)
B Evan Armano, Caelan Twichell, Travis Edmonds, Wyatt Hastings 1:47.21
25 Cambridge Rindge & Latin A Yunus Yildirim, James Wreh, Evan Tang, Malik Lamarre 1:47.57
26 Amherst-Pelham A Danny Clemons jr, Inigo de los Reyes, brenden camphor, Danny Clemons 1:47.91
27 Oakmont A Nicholas Goodchild, Russell Hertel, Kamden Law, Henry Telicki 1:48.08
28 Milford A Samuel Borst, Patrick Delaney, Yael Lopez De Victor, Nate Scudo 1:48.18
29 Oakmont
(B>)
B Jayden Brostrom, Eli Christ, Aidan Cleaves, Jackson Traylor 1:56.12
30 Innovation Academy A Matthew Levasseur, Luke Chandonnet, Avery Kearnan, Colin Bedard 1:57.30
31 Oakmont
(C>)
C Matthew Cormier, Jaydon Currie, Izaiah Dejesus, Ethan Slayton 2:08.44
  Commerce A Craig Anderson, Alijah Daniels, Dwayne Brown, Johstian Mendez DQ
  Bishop Feehan A Matthew Saunders, Liam Concannon, Nolan Duffy, Connor McHale DNF
Boys' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
5 East Hartford Williams, Evans, Burke, Massey 1:36.19
7 Nashoba Gianetti, Dittemore, Merrow, O'Riorden 1:36.26
8 West Springfield Kuloba, Conca, Slate, Rivas 1:37.03
17 East Hartford
(B>)
Vasallo, Haughton, Roberson, Brown 1:42.01
Boys' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Dracut Luxene, Dubois, Mugford, Soucy 1:33.62
2 Catholic Memorial Cole, Jones, Rainford, Perkins 1:34.13
  Bishop Feehan Saunders, Concannon, Duffy, McHale DNF
Boys' 4 x 200 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
3 Pinkerton Morrison, Smith, LeBlanc, Spezzaferri 1:35.97
4 Randolph Morgan, Augustin, Deye, Phillips 1:36.12
9 Lexington Jaramillo, Wheaton, Uda-Thach, Vytheswaren 1:37.33
13 North Andover Ellsey, Sanchez, Niejadlik, Lawrence 1:39.50
25 Cambridge Rindge & Latin Yildirim, Wreh, Tang, Lamarre 1:47.57
Boys' 4 x 200 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
10 Haverhill Brito, O'Riordan,