February 9, 2022
|
Phillips Exeter (Indoor) - Exeter, NH
|
200m (Flat)

Girls' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mackenzie Cook Freshman Oyster River 4:04.36 3:09.42 3:11.32 2:37.22
2 Haley Kavanagh Freshman Oyster River 3:22.24 3:10.79 4:08.03 3:10.79
3 Kate Burrus Sophomore St. Thomas Aquinas 4:14.67 3:18.96 2:47.13 3:42.84
4 Erin Carty Sophomore Oyster River 3:02.55 3:22.83 3:00.52 2:36.18
5 Anika Tsai Senior Phillips Exeter 3:19.55 3:32.28 2:45.58 2:51.95
6 Tristen Crotty Junior Phillips Exeter 3:56.32 3:38.81 3:01.62 3:54.13
7 Andrea Nystedt Sophomore Phillips Exeter 2:51.71 3:40.13 3:11.52 3:13.72
8 Anna Blanchette Freshman Dover 2:39.14 3:47.33 4:05.52 4:32.80
9 Anvi Bhate Sophomore Phillips Exeter 4:04.88 3:48.86 3:53.44 2:42.49
10 Abigail Duchesne Junior Pembroke 5:01.73 3:55.72 3:55.72 4:21.65
11 Lauren Kim Sophomore Phillips Exeter 3:59.07 4:06.46 3:31.96 4:40.97
12 Helena Kline Sophomore Phillips Exeter 3:15.11 4:06.97 3:37.34 4:02.03
13 Lianna Yang Sophomore Phillips Exeter 5:12.79 4:08.24 5:05.34 4:55.41
14 Abigail Stich Freshman Epping 5:08.95 4:09.15 3:56.70 3:16.83
15 Kati McNulty Sophomore Sanborn Regional 4:15.75 4:13.21 4:48.66 3:04.85
16 Julia Rockwell Freshman Sanborn Regional 4:09.80 4:25.74 4:09.80 3:16.65
17 Quinn Lesmerises Sophomore Pembroke 5:07.53 4:32.15 4:43.04 3:51.33
18 Sophia Gross Senior St. Thomas Aquinas 5:11.04 4:35.25 5:05.53 5:11.04
Girls' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Andrea Nystedt Sophomore Phillips Exeter 4:41.77 3:00.51 3:26.93 4:24.16 4:04.35 3:40.13 4:30.76
8 Anna Blanchette Freshman Dover 3:20.05 2:45.95 4:35.07 3:35.97 3:20.05 3:47.33 4:44.17
9 Anvi Bhate Sophomore Phillips Exeter 2:56.23 4:09.46 3:14.54 2:42.49 4:39.21 3:48.86 3:14.54
10 Abigail Duchesne Junior Pembroke 4:59.37 4:57.01 5:01.73 4:19.30 4:31.08 3:55.72 3:48.65
11 Lauren Kim Sophomore Phillips Exeter 3:12.24 4:55.76 4:31.11 5:08.08 2:57.46 4:06.46 3:09.78
13 Lianna Yang Sophomore Phillips Exeter 4:23.14 3:48.38 4:55.41 5:12.79 3:03.70 4:08.24 3:48.38
14 Abigail Stich Freshman Epping 3:06.87 3:16.83 3:34.27 2:56.90 4:06.66 4:09.15 4:26.59
15 Kati McNulty Sophomore Sanborn Regional 3:02.32 4:46.13 4:03.09 3:45.36 4:30.94 4:13.21 3:25.10
16 Julia Rockwell Freshman Sanborn Regional 5:02.95 5:02.95 3:51.20 3:27.28 3:27.28 4:25.74 4:41.69
17 Quinn Lesmerises Sophomore Pembroke 3:29.56 4:18.55 4:15.82 3:51.33 4:45.76 4:32.15 3:21.40
18 Sophia Gross Senior St. Thomas Aquinas 4:32.50 3:53.97 4:46.26 4:35.25 4:15.99 4:35.25 5:55.08
Girls' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mackenzie Cook Freshman Oyster River 3:09.42 3:47.31 3:43.52
2 Haley Kavanagh Freshman Oyster River 3:10.79 2:17.37 3:03.16
3 Kate Burrus Sophomore St. Thomas Aquinas 3:18.96 2:57.08 2:19.28
4 Erin Carty Sophomore Oyster River 3:22.83 3:24.86 2:58.49
5 Anika Tsai Senior Phillips Exeter 3:32.28 4:06.25 4:35.97
6 Tristen Crotty Junior Phillips Exeter 3:38.81 2:52.86 4:07.26
12 Helena Kline Sophomore Phillips Exeter 4:06.97 5:03.78 3:34.87