February 9, 2022
|
Phillips Exeter (Indoor) - Exeter, NH
|
200m (Flat)

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kamran Murray Senior Phillips Exeter 1:42.35 1:08.82 1:28.23
2 Christian Gyurscan Senior St. Thomas Aquinas 1:32.39 1:49.53 1:35.24
3 Max Lacombe Sophomore Phillips Exeter 1:23.87 1:45.79 1:35.30
4 Jacob Thomas Senior Sanborn Regional 1:43.09 1:23.05 1:35.45
5 Enzo Nakornsri Junior Phillips Exeter 1:54.84 1:11.78 1:35.70
6 Thomas Leopold Sophomore Phillips Exeter 1:20.02 1:08.46 1:36.41
7 Ethan Lantz Junior Portsmouth 1:56.91 1:41.46 1:36.62
8 David Testerman Senior Pembroke 1:41.62 1:52.27 1:36.78
9 Theo Beattie Freshman Portsmouth 1:56.76 1:48.78 1:39.79
10 Eamin Ahmed Sophomore Phillips Exeter 1:33.15 1:32.14 1:41.25
11 Jay Wendell Senior Portsmouth 1:44.80 2:04.32 1:42.74
12 Rex Bedwick Sophomore Phillips Exeter 1:47.69 2:12.54 1:43.54
13 Vir Shrestha Sophomore Phillips Exeter 1:24.93 1:49.35 1:46.16
14 Peter Hyatt Senior St. Thomas Aquinas 2:04.63 1:34.81 1:46.52
15 Noah Cavallo Senior Sanborn Regional 1:54.45 2:10.00 1:51.11
16 Andrew McMorrow Freshman St. Thomas Aquinas 2:19.41 1:19.99 1:54.27
  Daniel Connelly Freshman Phillips Exeter DQ DQ DQ
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Max Lacombe Sophomore Phillips Exeter 1:30.54 1:35.30
9 Theo Beattie Freshman Portsmouth 2:09.73 1:39.79
14 Peter Hyatt Senior St. Thomas Aquinas 2:04.63 1:46.52
15 Noah Cavallo Senior Sanborn Regional 1:23.34 1:51.11
16 Andrew McMorrow Freshman St. Thomas Aquinas 1:55.42 1:54.27
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Christian Gyurscan Senior St. Thomas Aquinas 1:27.62 1:35.24 2:02.86 1:07.62
4 Jacob Thomas Senior Sanborn Regional 1:29.73 1:35.45 1:39.27 1:21.14
5 Enzo Nakornsri Junior Phillips Exeter 1:44.32 1:35.70 1:50.06 2:01.54
8 David Testerman Senior Pembroke 1:09.69 1:36.78 1:55.17 1:37.75
10 Eamin Ahmed Sophomore Phillips Exeter 1:43.28 1:41.25 1:17.97 2:02.52
11 Jay Wendell Senior Portsmouth 1:48.91 1:42.74 1:41.72 1:27.33
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kamran Murray Senior Phillips Exeter 1:10.59 1:31.76 1:15.00 1:28.23 1:16.76
6 Thomas Leopold Sophomore Phillips Exeter 1:56.66 1:42.20 1:16.17 1:36.41 1:42.20
7 Ethan Lantz Junior Portsmouth 2:00.78 2:02.71 1:37.59 1:36.62 1:42.42
12 Rex Bedwick Sophomore Phillips Exeter 1:42.51 1:42.51 2:14.61 1:43.54 1:39.40
13 Vir Shrestha Sophomore Phillips Exeter 1:47.23 1:31.30 1:56.78 1:46.16 2:03.15
  Daniel Connelly Freshman Phillips Exeter DQ DQ DQ DQ DQ