April 30, 2022
|
Coe-Brown - Northwood, NH

Boys 1600m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nicholas Marcotte JR Alvirne 4:47.20 3:57.01 3:51.43 4:38.83 4:38.83
2 John Crawford JR Alvirne 4:43.41 4:37.80 5:08.66 4:40.60 4:37.80
3 Mateo Bango Junior Phillips Exeter 5:04.55 3:59.70 4:33.53 4:41.99 5:07.37
4 Jonas Teeter SO Portsmouth Christian 3:58.48 3:18.73 4:38.23 4:43.90 4:04.16
5 Zach Pelletier SR Dover 3:22.43 5:13.63 5:36.43 4:45.11 6:04.94
6 Daniel Sixon SO Milford 3:27.03 3:56.19 4:39.93 4:51.59 4:51.59
7 Michael Bauer SR Hollis/Brookline 3:27.76 4:05.80 5:59.93 4:52.62 3:24.84
8 Carson Fischer FR Bishop Guertin 3:46.01 4:24.17 4:12.43 4:53.52 6:15.71
9 Matt Clarner SO Hopkinton 5:57.52 4:49.56 4:08.20 4:55.47 4:05.24
10 Ben Daniels SO Hopkinton 4:56.93 4:09.43 5:05.84 4:56.93 4:45.06
11 Nikhil Chavda JR Coe-Brown 5:36.36 5:09.57 4:21.94 4:57.66 5:57.20
12 Shaun Fifield JR Concord 6:00.31 4:07.15 6:06.26 4:57.77 5:45.42
13 Jon Savage JR Winnacunnet 4:35.23 4:44.21 3:56.34 4:59.16 5:20.11
14 Liam McLean SO Coe-Brown 4:02.82 3:44.83 5:20.76 4:59.77 4:32.79
15 Carson Jones JR Lebanon 5:21.54 3:45.38 6:21.64 5:00.50 5:06.51
16 Isaac Gower-Hall JR Windham 4:42.74 3:57.62 4:24.69 5:00.78 5:24.85
17 Gavin Garzia SR Kearsarge 4:30.86 6:04.15 3:36.69 5:00.95 3:36.69
18 Daniel Daschbach-Eaton SR Exeter 5:34.70 3:37.11 5:52.79 5:01.53 5:55.81
19 Aidan Ting Sophomore Phillips Exeter 6:11.87 6:33.03 5:23.50 5:02.33 6:02.80
20 Michael Zhu Sophomore Phillips Exeter 4:29.18 5:26.64 5:05.47 5:02.44 5:53.86
21 Luke DelGiudice SR Kearsarge 4:58.29 6:23.51 6:05.25 5:04.37 5:46.99
22 Cody Cahill JR Alvirne 3:45.90 4:50.01 4:40.85 5:05.27 4:50.01
23 Ken Zou SR Winnacunnet 5:48.18 4:22.67 3:42.96 5:05.42 6:27.89
24 Samuel Becht FR Windham 6:27.44 6:33.59 3:53.70 5:07.49 4:49.04
25 Dante Castellano SO Nashua South 4:21.89 3:35.67 5:29.67 5:08.10 5:57.40
26 John Atilano FR Windham 6:16.39 6:25.64 5:51.71 5:08.51 3:54.47
27 Finley Irvine SO Souhegan 5:55.62 6:07.99 3:39.56 5:09.23 5:15.42
28 David Swain FR Winnisquam 5:22.32 4:17.24 3:40.05 5:09.92 5:53.31
29 Aidan Bessada SO Nashua South 5:06.92 3:55.62 3:40.12 5:10.02 4:35.92
30 Dylan Hills FR Exeter 4:17.57 4:14.47 4:02.05 5:10.32 3:52.74
31 Justin Wentworth SR White Mountains 3:47.00 3:43.89 4:30.53 5:10.95 6:10.03
32 Jake Pitre FR Sanborn Regional 5:15.29 6:14.60 4:28.46 5:12.16 5:46.50
33 Rishav Sood SO Nashua South 3:38.67 6:11.74 6:11.74 5:12.38 5:34.25
34 Jace Joslyn SO Monadnock 3:57.60 5:00.13 3:51.35 5:12.63 4:00.73
35 Brent Dunning FR Alvirne 6:45.94 4:45.78 3:47.33 5:24.75 5:50.73
36 Cameron Patronick FR Nashua South 5:38.67 5:48.44 4:36.80 5:25.64 6:50.31
37 Mitchell Townsend SR Gilford 5:33.71 6:32.60 6:52.23 5:27.16 6:42.41
Boys 1600m Run Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Nicholas Marcotte JR Alvirne 3:34.70 3:31.91 4:38.83
2 John Crawford JR Alvirne 4:34.99 3:55.71 4:40.60
3 Mateo Bango Junior Phillips Exeter 5:24.29 5:52.49 4:41.99
4 Jonas Teeter SO Portsmouth Christian 3:32.93 5:46.36 4:43.90
5 Zach Pelletier SR Dover 5:44.99 5:44.99 4:45.11
6 Daniel Sixon SO Milford 3:27.03 3:50.36 4:51.59
8 Carson Fischer FR Bishop Guertin 5:22.88 5:11.14 4:53.52
10 Ben Daniels SO Hopkinton 5:17.72 5:47.41 4:56.93
11 Nikhil Chavda JR Coe-Brown 4:42.78 6:26.96 4:57.66
12 Shaun Fifield JR Concord 4:04.18 6:06.26 4:57.77
14 Liam McLean SO Coe-Brown 5:29.75 4:44.79 4:59.77
16 Isaac Gower-Hall JR Windham 4:03.64 5:42.89 5:00.78
17 Gavin Garzia SR Kearsarge 4:15.81 4:39.89 5:00.95
19 Aidan Ting Sophomore Phillips Exeter 4:35.12 4:16.98 5:02.33
20 Michael Zhu Sophomore Phillips Exeter 6:18.05 5:26.64 5:02.44
34 Jace Joslyn SO Monadnock 5:34.52 4:38.24 5:12.63
36 Cameron Patronick FR Nashua South 3:51.21 3:51.21 5:25.64
Boys 1600m Run Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Michael Bauer SR Hollis/Brookline 5:16.03 3:36.54 4:55.55 6:20.41 4:52.62
9 Matt Clarner SO Hopkinton 6:03.43 3:56.38 4:46.61 4:52.52 4:55.47
13 Jon Savage JR Winnacunnet 6:28.91 6:22.93 6:01.99 3:29.42 4:59.16
15 Carson Jones JR Lebanon 4:27.45 4:00.40 4:21.44 3:54.39 5:00.50
18 Daniel Daschbach-Eaton SR Exeter 4:43.44 6:28.98 4:04.24 6:28.98 5:01.53
21 Luke DelGiudice SR Kearsarge 6:23.51 4:55.24 5:01.33 4:43.07 5:04.37
22 Cody Cahill JR Alvirne 5:08.33 5:02.22 6:09.38 3:52.01 5:05.27
23 Ken Zou SR Winnacunnet 5:29.86 4:19.61 4:10.45 5:32.91 5:05.42
24 Samuel Becht FR Windham 5:10.57 4:09.07 5:50.54 3:41.40 5:07.49
25 Dante Castellano SO Nashua South 5:05.02 5:38.91 6:00.48 4:49.62 5:08.10
26 John Atilano FR Windham 5:39.37 6:31.81 4:37.66 3:35.96 5:08.51
27 Finley Irvine SO Souhegan 6:04.90 5:15.42 4:47.59 5:12.33 5:09.23
28 David Swain FR Winnisquam 6:27.40 6:24.30 6:02.61 4:04.84 5:09.92
29 Aidan Bessada SO Nashua South 5:50.33 5:50.33 6:30.63 4:14.22 5:10.02
30 Dylan Hills FR Exeter 4:08.26 6:18.59 5:38.25 5:50.67 5:10.32
31 Justin Wentworth SR White Mountains 6:19.36 4:46.08 4:08.76 4:46.08 5:10.95
32 Jake Pitre FR Sanborn Regional 6:42.69 4:25.34 5:21.53 3:47.88 5:12.16
33 Rishav Sood SO Nashua South 6:08.61 4:56.76 3:57.41 3:48.04 5:12.38
35 Brent Dunning FR Alvirne 5:05.27 6:00.48 4:36.04 6:49.19 5:24.75
37 Mitchell Townsend SR Gilford 6:22.78 5:23.89 6:58.77 6:16.24 5:27.16