April 16, 2022
|
Pelham - Pelham, NH

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 13.31 12.66 10.91 13.53 12.55 13.53 10
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 8.95 9.84 11.18 12.86 10.85 11.18 8
3 Braeden Manti SR Windham 11.73 13.46 11.50 9.43 13.69 14.72 6
4 AJ Sebastian SO Manchester Memorial 12.05 12.39 11.58 13.32 11.58 13.90 4
5 Ledger Russell SO Bedford 10.10 12.43 11.61 14.52 11.27 14.63 2
6 Nikolas Snyder SR Pelham 11.63 10.22 11.74 9.75 10.57 14.21 1
7 Nate Ashby SR Sanborn Regional 13.34 14.16 11.80 12.75 8.26 10.51 -
8 Ben Sawyer FR Conant 10.08 11.90 12.14 10.44 11.78 8.74 -

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 11.00 7.92 8.25 9.90
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.25 8.33 8.22 8.33
3 Braeden Manti SR Windham 11.29 10.84 10.50 12.87
4 Nikolas Snyder SR Pelham 11.58 10.77 12.74 11.58
5 AJ Sebastian SO Manchester Memorial 11.65 14.57 8.28 10.72
6 Ledger Russell SO Bedford 11.75 11.40 10.93 9.52
6 Ben Sawyer FR Conant 11.75 8.23 11.28 8.93
8 Nate Ashby SR Sanborn Regional 11.77 9.18 12.36 11.19
9 Jordan Espo JR Newmarket 11.80 13.69 9.80 13.46
9 Aidan Graves SR Bedford 11.80 13.34 13.22 13.57
11 Steven Elezi JR Manchester Memorial 11.83 13.61 12.90 12.43
12 Ben Hoesch FR Hollis/Brookline 11.94 13.97 11.59 12.06
12 Michael Menezes SO Nashua South 11.94 9.20 14.57 12.78
14 Caden Perry SR Goffstown 11.96 8.73 11.84 12.68
14 Jojo Guarnaccia JR Windham 11.96 14.95 10.17 11.13
16 David Croteau JR Windham 11.99 10.08 8.64 14.03
17 Adam Burke SR Windham 12.07 13.76 9.30 12.44
18 Vito Mancini III JR Windham 12.14 13.24 9.23 8.74
19 Davion Freeman SR Manchester Memorial 12.16 15.45 10.83 13.74
20 Nicholas Sobalo JR Pelham 12.22 15.40 13.57 11.74
21 Riley McMinn JR Bow 12.24 9.18 10.78 15.55
22 Carl Peters JR Coe-Brown 12.25 8.58 12.13 10.17
23 Danae Arnold Sophomore Ayer Shirley 12.29 12.29 8.85 8.98
24 Joshua Compoh SR Nashua South 12.34 14.81 13.45 13.21
25 Javin Manfield JR Bedford 12.38 12.38 9.04 12.01
26 Noah Lamontagne JR Lebanon 12.39 14.25 15.12 15.24
27 Talan Patkul SO Lebanon 12.40 13.27 13.52 10.42
28 Andrew Chen SR Bedford 12.41 9.31 12.79 13.53
29 Eli Goumas SO Bedford 12.51 14.52 15.64 10.26
30 Kody McCranie FR Bow 12.53 10.28 15.92 12.53
30 Stephen St Laurent SR Pembroke 12.53 10.65 10.03 9.03
32 Jordan Tanguay SR Pelham 12.56 10.05 13.82 8.92
33 Martin Allisandro SO Manchester Memorial 12.57 16.09 13.20 11.69
34 Aidan Barber FR Newmarket 12.59 15.74 11.84 9.32
34 Robinson Baguidy SR Goffstown 12.59 12.85 11.84 16.25
36 Casey Morin SO Epping 12.61 8.83 11.48 11.35
37 Ryle Isuga SO Lebanon 12.68 8.88 10.53 11.16
38 Nik Dilullo SR Pittsfield 12.73 9.81 9.04 10.70
38 Ricky Caillouette SO Sanborn Regional 12.73 10.57 9.42 15.15
40 Joseph Hsu SR Raymond 12.76 11.87 13.91 13.27
41 Jason Robillard JR Newmarket 12.88 9.66 10.44 9.54
41 Rowan Boyce SR Coe-Brown 12.88 14.04 13.14 9.28
43 Shane McKeen FR Sanborn Regional 12.90 9.81 10.58 16.13
44 Owen Boullion SO Bow 12.97 11.16 13.62 10.51
45 Luke Snyder JR Epping 13.03 9.91 14.08 14.21
46 Henry D'Antonio JR Sanborn Regional 13.10 10.22 9.44 9.96
47 Joe Harper JR Raymond 13.34 15.21 13.21 14.54
48 Zachary Thornton SO Lebanon 13.45 14.13 13.59 9.82
49 Joel Llibre FR Pelham 13.51 9.87 13.51 11.89
49 Vincent Aricier SO Hollis/Brookline 13.51 11.62 12.57 11.76
51 CJ Darois JR Raymond 13.58 10.19 11.95 12.36
52 Geoffrey Kayton SO Hollis/Brookline 13.59 11.69 14.82 10.88
53 Kyle Brown JR Sanborn Regional 13.72 12.76 16.61 16.19
54 Soumyan Dillip SO Newmarket 13.76 10.60 11.29 13.63
55 Corbin Brown FR Pembroke 13.79 12.42 17.24 14.07
56 Jake Westenberg JR Bow 13.83 11.07 11.90 14.94
57 Caspian Hayden JR Hollis/Brookline 13.86 12.06 10.95 9.98
58 Shea Loughnane SO White Mountains 13.90 13.63 17.80 10.29
59 Jean Claude Wenchell JR Manchester Memorial 14.00 16.52 17.64 15.40
60 Bronson Cutter FR Conant 14.01 10.23 16.82 13.59
61 Austin Olum Freshman Ayer Shirley 14.06 9.85 14.49 12.94
62 Landon Toomire FR Epping 14.14 10.33 13.72 15.28
63 Noah Brisson FR Raymond 14.16 13.74 12.04 16.00
64 Ethan Fredyma SO Pembroke 14.21 16.20 12.94 14.92
65 Adam Munguia FR Epping 14.38 11.51 16.83 13.95
66 Hezekiah Whithed SO White Mountains 15.37 11.22 10.76 19.37
67 Richard Horner FR Newmarket 15.61 13.12 13.74 13.12
68 Tyler Dunphy SO Raymond 16.45 14.48 16.45 19.58
69 Truman Evans FR Pelham 16.54 12.57 16.71 14.23
70 Cole Powers SO Epping 16.68 17.52 13.51 12.85
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Carl Peters JR Coe-Brown 8.82 13.23 15.68 12.38 12.25
34 Robinson Baguidy SR Goffstown 15.74 9.07 11.34 14.10 12.59
38 Nik Dilullo SR Pittsfield 12.61 10.82 15.53 12.99 12.73
43 Shane McKeen FR Sanborn Regional 13.55 13.68 10.97 10.32 12.90
67 Richard Horner FR Newmarket 19.98 17.18 15.46 18.74 15.61
69 Truman Evans FR Pelham 12.08 21.34 18.20 13.40 16.54
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Ben Sawyer FR Conant 15.16 11.75
8 Nate Ashby SR Sanborn Regional 8.60 11.77
20 Nicholas Sobalo JR Pelham 14.79 12.22
33 Martin Allisandro SO Manchester Memorial 12.45 12.57
34 Aidan Barber FR Newmarket 14.86 12.59
44 Owen Boullion SO Bow 12.58 12.97
52 Geoffrey Kayton SO Hollis/Brookline 12.78 13.59
70 Cole Powers SO Epping 16.52 16.68
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ledger Russell SO Bedford 8.23 14.22 10.58 15.16 11.75 11.28
18 Vito Mancini III JR Windham 10.44 15.79 14.94 12.99 12.14 8.74
24 Joshua Compoh SR Nashua South 13.70 13.21 8.77 11.36 12.34 15.55
38 Ricky Caillouette SO Sanborn Regional 13.24 16.30 12.48 9.42 12.73 12.35
51 CJ Darois JR Raymond 14.67 16.71 16.71 11.82 13.58 14.13
55 Corbin Brown FR Pembroke 10.21 13.52 11.31 12.14 13.79 15.31
62 Landon Toomire FR Epping 11.32 14.99 9.90 15.28 14.14 11.60
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Ben Hoesch FR Hollis/Brookline 11.94 11.47 11.82 14.33
14 Caden Perry SR Goffstown 11.96 13.52 15.55 12.68
17 Adam Burke SR Windham 12.07 13.76 13.16 9.42
25 Javin Manfield JR Bedford 12.38 11.39 13.99 9.54
36 Casey Morin SO Epping 12.61 15.89 14.63 16.14
53 Kyle Brown JR Sanborn Regional 13.72 11.53 13.45 15.37
58 Shea Loughnane SO White Mountains 13.90 11.26 12.51 13.07
68 Tyler Dunphy SO Raymond 16.45 16.45 13.16 20.90
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Michael Menezes SO Nashua South 8.96 11.94
21 Riley McMinn JR Bow 11.02 12.24
37 Ryle Isuga SO Lebanon 9.51 12.68
45 Luke Snyder JR Epping 11.86 13.03
54 Soumyan Dillip SO Newmarket 16.52 13.76
59 Jean Claude Wenchell JR Manchester Memorial 17.78 14.00
66 Hezekiah Whithed SO White Mountains 13.22 15.37
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 AJ Sebastian SO Manchester Memorial 8.74 11.65 12.82 11.19
30 Stephen St Laurent SR Pembroke 9.15 12.53 15.79 9.90
40 Joseph Hsu SR Raymond 16.46 12.76 13.02 11.74
41 Rowan Boyce SR Coe-Brown 11.34 12.88 13.91 10.82
48 Zachary Thornton SO Lebanon 16.95 13.45 13.05 14.13
56 Jake Westenberg JR Bow 9.96 13.83 17.84 15.49
65 Adam Munguia FR Epping 14.53 14.38 13.67 13.81
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Braeden Manti SR Windham 11.29 8.47 11.52 10.96
4 Nikolas Snyder SR Pelham 11.58 14.71 8.57 11.35
9 Aidan Graves SR Bedford 11.80 12.39 11.10 11.10
19 Davion Freeman SR Manchester Memorial 12.16 13.14 14.47 13.99
26 Noah Lamontagne JR Lebanon 12.39 11.77 15.62 12.02
46 Henry D'Antonio JR Sanborn Regional 13.10 11.27 13.89 11.01
64 Ethan Fredyma SO Pembroke 14.21 17.06 17.34 11.09
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jordan Espo JR Newmarket 14.99 15.11 11.21 10.03 11.80
11 Steven Elezi JR Manchester Memorial 14.32 12.66 12.90 13.73 11.83
16 David Croteau JR Windham 10.08 13.43 13.67 8.40 11.99
27 Talan Patkul SO Lebanon 10.17 12.40 14.76 14.39 12.40
28 Andrew Chen SR Bedford 16.14 9.56 10.80 13.41 12.41
49 Joel Llibre FR Pelham 10.95 15.81 10.95 16.89 13.51
57 Caspian Hayden JR Hollis/Brookline 17.88 15.53 15.25 13.31 13.86
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 10.92 11.25 11.25 9.34 8.22 12.72
14 Jojo Guarnaccia JR Windham 13.40 15.07 11.96 14.48 9.69 15.31
23 Danae Arnold Sophomore Ayer Shirley 11.68 15.86 12.29 9.59 8.73 9.47
29 Eli Goumas SO Bedford 10.39 13.51 12.51 8.89 13.14 14.14
41 Jason Robillard JR Newmarket 13.01 14.04 12.88 11.47 9.79 9.92
63 Noah Brisson FR Raymond 16.15 14.73 14.16 11.62 11.33 16.57
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 11.00
30 Kody McCranie FR Bow 12.53
32 Jordan Tanguay SR Pelham 12.56
47 Joe Harper JR Raymond 13.34
49 Vincent Aricier SO Hollis/Brookline 13.51
60 Bronson Cutter FR Conant 14.01
61 Austin Olum Freshman Ayer Shirley 14.06