April 23, 2022
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Birhanu Harriman JR Lebanon 9:32.28 10
2 Jared Khalil JR Sanborn Regional 9:37.36 8
3 Dillon Labonte SR Oyster River 9:43.92 6
4 Tyson Khalil SO Sanborn Regional 10:09.10 4
5 Thomas Wolfe JR Lebanon 10:09.42 2
6 Lucian Gleiser SO Hanover 10:22.65 1
7 Connor Downes SR Newfound Regional 10:23.40 -
8 Mack Levy JR Hanover 10:27.99 -
9 Nikhil Chavda JR Coe-Brown 10:32.60 -
10 Liam McLean SO Coe-Brown 10:32.85 -
11 Jace Joslyn SO Monadnock 10:42.66 -
12 Alexander Gagnon SO Goffstown 10:47.35 -
13 Matt Clarner SO Hopkinton 10:47.84 -
14 Max Scharr JR Trinity 10:50.76 -
15 Jacob Thomas SR Sanborn Regional 11:04.65 -
16 Anthony Settineri FR St. Thomas Aquinas 11:19.98 -
17 Nathan Alajajian FR Conant 11:21.79 -
18 Ryan Farris FR Hanover 11:44.11 -
19 Carlton Lampinen SO Monadnock 11:48.55 -
20 Alden Pope FR Hanover 11:51.09 -
21 Mason Glew FR Plymouth Regional 11:58.35 -
22 Charles Silver FR Lebanon 12:01.70 -
23 Will Thompson SR Con-Val 12:02.02 -
24 Dylan Plowman FR Coe-Brown 12:03.27 -
25 Oliver Forsha JR Merrimack Valley 12:22.45 -
26 Elijah White SR Con-Val 12:27.71 -
27 Augustus Dixon SR Plymouth Regional 12:40.21 -
28 Rex Gleason FR Hanover 12:54.08 -
29 Luke Montiero JR St. Thomas Aquinas 12:55.99 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Birhanu Harriman JR Lebanon 9:32.28 10
2 Jared Khalil JR Sanborn Regional 9:37.36 8
3 Dillon Labonte SR Oyster River 9:43.92 6
4 Tyson Khalil SO Sanborn Regional 10:09.10 4
5 Thomas Wolfe JR Lebanon 10:09.42 2
6 Lucian Gleiser SO Hanover 10:22.65 1
7 Connor Downes SR Newfound Regional 10:23.40 -
8 Mack Levy JR Hanover 10:27.99 -
9 Nikhil Chavda JR Coe-Brown 10:32.60 -
10 Liam McLean SO Coe-Brown 10:32.85 -
11 Jace Joslyn SO Monadnock 10:42.66 -
12 Alexander Gagnon SO Goffstown 10:47.35 -
13 Matt Clarner SO Hopkinton 10:47.84 -
14 Max Scharr JR Trinity 10:50.76 -
15 Jacob Thomas SR Sanborn Regional 11:04.65 -
16 Anthony Settineri FR St. Thomas Aquinas 11:19.98 -
17 Nathan Alajajian FR Conant 11:21.79 -
24 Dylan Plowman FR Coe-Brown 12:03.27 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Ryan Farris FR Hanover 11:44.11 -
19 Carlton Lampinen SO Monadnock 11:48.55 -
20 Alden Pope FR Hanover 11:51.09 -
21 Mason Glew FR Plymouth Regional 11:58.35 -
22 Charles Silver FR Lebanon 12:01.70 -
23 Will Thompson SR Con-Val 12:02.02 -
25 Oliver Forsha JR Merrimack Valley 12:22.45 -
26 Elijah White SR Con-Val 12:27.71 -
27 Augustus Dixon SR Plymouth Regional 12:40.21 -
28 Rex Gleason FR Hanover 12:54.08 -
29 Luke Montiero JR St. Thomas Aquinas 12:55.99 -