May 6, 2022
|
Stevens - Claremont, NH

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.13 10
2 JJ Davis SR Kearsarge 11.45 8
3 Dylan Chambers SR Stevens 11.61 6
4 Joshua Gentchos SO Bishop Brady 11.71 5
5 Keegan Batchelder Junior Windsor 11.72 4
6 Gus Byrne Senior Thetford Academy 11.74 3
7 Jackson Stone SR Lebanon 11.76 2
8 Zach Hodge SR Kearsarge 11.99 1
9 Ariel Okinedo SR Bishop Brady 12.12 -
10 Kayden LaClair JR Stevens 12.13 -
11 Noah Lamontagne JR Lebanon 12.21 -
12 Landon Fogg JR Plymouth Regional 12.38 -
13 Alex Dyer SR Stevens 12.43 -
14 Karter Pollari JR Newport 12.70 -
14 Connor Miller FR Stevens 12.70 -
16 Luke Welder JR Hanover 12.90 -
17 Logan Worrall Junior Windsor 13.05 -
18 Austin Pappalardo FR Plymouth Regional 13.31 -
19 Liam Murphy Freshman Thetford Academy 13.33 -
20 Brett Salvitti SR Sunapee 13.34 -
21 Jackson Scheele SR Sunapee 13.35 -
22 Gavin Rheaume FR Plymouth Regional 13.60 -
23 Ben Perron Freshman Thetford Academy 13.80 -
24 TJ Berecz Junior Thetford Academy 13.81 -
25 Cameryn Simpson FR Newport 13.92 -
26 Hunter Austin FR Newport 14.01 -
27 Ethan Savage SO Plymouth Regional 14.18 -
28 Deklan Peirce JR Sunapee 14.20 -
29 Rowen Hutchins JR Hanover 14.39 -
30 Alex Kim Senior Thetford Academy 14.45 -
31 Nick Pagauisan FR Bishop Brady 14.52 -
32 Aaron Matthew JR Hanover 15.08 -
33 David Flater SO Sunapee 15.37 -
34 Thomas Mosdal JR Hanover 15.44 -
35 Harrison Dixon FR Plymouth Regional 16.50 -
  Griffin Gamache SR Lebanon NT   
  Jessie Putnam FR Bishop Brady NT   
  Kevin Dunn FR Bishop Brady NT   
  Sebastian Sangha SR Hanover NT   
  Aiden White JR Stevens NT   
  Lucas Gay SR Fall Mountain NT   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.13 10
2 JJ Davis SR Kearsarge 11.45 8
3 Dylan Chambers SR Stevens 11.61 6
4 Joshua Gentchos SO Bishop Brady 11.71 5
5 Keegan Batchelder Junior Windsor 11.72 4
6 Gus Byrne Senior Thetford Academy 11.74 3
7 Jackson Stone SR Lebanon 11.76 2
8 Zach Hodge SR Kearsarge 11.99 1
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Ariel Okinedo SR Bishop Brady 12.12 -
10 Kayden LaClair JR Stevens 12.13 -
11 Noah Lamontagne JR Lebanon 12.21 -
12 Landon Fogg JR Plymouth Regional 12.38 -
13 Alex Dyer SR Stevens 12.43 -
14 Connor Miller FR Stevens 12.70 -
14 Karter Pollari JR Newport 12.70 -
  Sebastian Sangha SR Hanover NT   
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Luke Welder JR Hanover 12.90 -
17 Logan Worrall Junior Windsor 13.05 -
18 Austin Pappalardo FR Plymouth Regional 13.31 -
20 Brett Salvitti SR Sunapee 13.34 -
32 Aaron Matthew JR Hanover 15.08 -
  Aiden White JR Stevens NT   
  Griffin Gamache SR Lebanon NT   
  Lucas Gay SR Fall Mountain NT   
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Liam Murphy Freshman Thetford Academy 13.33 -
22 Gavin Rheaume FR Plymouth Regional 13.60 -
23 Ben Perron Freshman Thetford Academy 13.80 -
24 TJ Berecz Junior Thetford Academy 13.81 -
25 Cameryn Simpson FR Newport 13.92 -
29 Rowen Hutchins JR Hanover 14.39 -
30 Alex Kim Senior Thetford Academy 14.45 -
34 Thomas Mosdal JR Hanover 15.44 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Hunter Austin FR Newport 14.01 -
27 Ethan Savage SO Plymouth Regional 14.18 -
31 Nick Pagauisan FR Bishop Brady 14.52 -
33 David Flater SO Sunapee 15.37 -
  Kevin Dunn FR Bishop Brady NT   
  Jessie Putnam FR Bishop Brady NT   
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Jackson Scheele SR Sunapee 13.35 -
28 Deklan Peirce JR Sunapee 14.20 -
35 Harrison Dixon FR Plymouth Regional 16.50 -