April 12, 2022
|
Conant - Jaffrey, NH

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mitchell Hill SR Monadnock 4:42.23 4:36.64 3:35.17 5:29.73 4:00.31 4:39.43 3:15.61 10
2 Connor Traffie SR Mascenic Regional 4:15.98 3:58.12 6:18.02 3:37.29 4:18.96 4:57.65 4:04.08 8
3 Drew Traffie JR Mascenic Regional 5:32.06 4:53.17 4:14.28 4:59.15 4:56.16 4:59.15 6:10.95 6
4 Jethro Somero SR Mascenic Regional 3:51.39 6:21.64 6:27.65 5:24.54 3:30.35 5:00.50 3:30.35 5
5 Jace Joslyn SO Monadnock 6:22.11 4:15.74 4:06.72 6:13.08 5:12.91 5:00.87 5:03.88 4
6 Ryan O'Shea JR Mascenic Regional 6:12.35 5:38.78 3:48.90 3:45.85 4:07.22 5:05.20 6:12.35 3
7 John Mormando SR Conant 5:53.79 5:50.71 3:56.89 4:06.12 4:21.50 5:07.64 4:39.96 2
8 Nathan Alajajian FR Conant 3:51.71 5:10.03 4:24.34 4:04.76 4:11.29 5:26.34 5:36.13 1
9 Austen Richard SO Conant 6:00.97 5:37.58 4:10.68 5:00.81 7:14.50 5:34.23 5:34.23 -
10 Dominic Cicchetti JR Mascenic Regional 6:13.96 4:56.48 6:40.91 6:51.02 5:09.95 5:36.90 4:59.85 -
11 lacob Crawford FR Mascenic Regional 6:23.46 4:37.32 6:44.00 6:37.15 6:23.46 5:42.37 4:33.90 -
12 Dylan Braun SO Hillsboro-Deering 5:53.98 4:28.07 6:55.84 4:28.07 5:02.43 5:43.67 4:07.45 -
13 Mason Ferwarda SO Hillsboro-Deering 4:50.23 5:42.06 5:42.06 5:07.51 4:32.96 5:45.51 6:54.62 -
14 Derek Somero FR Mascenic Regional 6:42.16 6:00.56 6:14.43 5:01.62 4:33.89 5:46.69 7:27.23 -
15 Dylan Buttrick FR Mascenic Regional 4:58.84 4:58.84 5:44.01 5:16.21 7:00.45 5:47.48 5:12.74 -
16 Gabriel Barker FR Hinsdale 6:22.90 4:54.54 5:05.59 7:25.49 5:16.63 6:08.17 5:38.72 -
17 Cooper Scherlin JR Hinsdale 6:26.76 7:31.86 7:54.84 4:35.71 5:59.96 6:22.93 5:29.32 -
18 Benjamin Calderwood FR Hinsdale 6:34.66 5:18.03 7:55.12 6:00.17 5:25.69 6:23.16 6:49.99 -
  Logan Irwin SR Hillsboro-Deering DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Micheal Lugo SR Hinsdale DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Mitchell Hill SR Monadnock 5:04.58 5:52.09 3:29.58 4:39.43 10
5 Jace Joslyn SO Monadnock 6:31.14 4:18.75 5:24.94 5:00.87 4
8 Nathan Alajajian FR Conant 6:25.09 4:14.55 5:03.50 5:26.34 1
9 Austen Richard SO Conant 5:44.26 5:44.26 6:37.74 5:34.23 -
12 Dylan Braun SO Hillsboro-Deering 4:31.50 6:45.53 5:23.05 5:43.67 -
13 Mason Ferwarda SO Hillsboro-Deering 4:01.86 6:58.07 5:38.60 5:45.51 -
16 Gabriel Barker FR Hinsdale 5:46.08 4:50.86 6:08.17 6:08.17 -
17 Cooper Scherlin JR Hinsdale 5:33.15 6:45.91 6:03.79 6:22.93 -
18 Benjamin Calderwood FR Hinsdale 5:48.68 7:55.12 4:43.54 6:23.16 -
  Logan Irwin SR Hillsboro-Deering DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Connor Traffie SR Mascenic Regional 4:57.65 8
3 Drew Traffie JR Mascenic Regional 4:59.15 6
4 Jethro Somero SR Mascenic Regional 5:00.50 5
6 Ryan O'Shea JR Mascenic Regional 5:05.20 3
7 John Mormando SR Conant 5:07.64 2
10 Dominic Cicchetti JR Mascenic Regional 5:36.90 -
11 lacob Crawford FR Mascenic Regional 5:42.37 -
14 Derek Somero FR Mascenic Regional 5:46.69 -
15 Dylan Buttrick FR Mascenic Regional 5:47.48 -
  Micheal Lugo SR Hinsdale DNS