May 3, 2022
|
Oyster River - Durham, NH

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anushka Chavda JR Coe-Brown 13.06 5
2 Makena Lee SR Coe-Brown 14.07 3
3 Abby Deane JR Oyster River 14.15 1
4 Nadia Pavlik SR Oyster River 14.40 -
5 Maia Scopel SR Oyster River 14.74 -
6 Paige Murdough FR Coe-Brown 14.95 -
7 Aly Latsilnik JR St. Thomas Aquinas 15.08 -
8 Addie Toye SO Oyster River 15.08 -
9 Mallory Desantis FR Oyster River 15.31 -
10 Analyses Wilkinson FR Coe-Brown 15.66 -
11 Haley Pickering JR Oyster River 15.79 -
12 Bella Ladd SO Oyster River 15.99 -
13 Montana Spead FR Coe-Brown 16.07 -
14 Mia Henriques JR St. Thomas Aquinas 16.72 -
15 Isabella Parisi SO St. Thomas Aquinas 16.94 -
16 Cam Wishart FR St. Thomas Aquinas 17.36 -
17 Mary Winter FR St. Thomas Aquinas 17.58 -
18 Kaiya Viens FR Coe-Brown 17.67 -
19 Madison Moore FR Coe-Brown 18.67 -
  Claire Trezak FR Oyster River NT   
  Hailey Bromley JR Oyster River NT   
  Kylie Glew SR Oyster River NT   
  Josephine Malloy JR Coe-Brown NT   
  Elie Dulin SO Oyster River NT   
  Johannah Deziel SR Oyster River NT   
  Heather Clegg SR Oyster River NT   
  Caleigh Bronson SO St. Thomas Aquinas NT   
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Mallory Desantis FR Oyster River 15.31 -
17 Mary Winter FR St. Thomas Aquinas 17.58 -
19 Madison Moore FR Coe-Brown 18.67 -
  Heather Clegg SR Oyster River NT   
  Claire Trezak FR Oyster River NT   
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Analyses Wilkinson FR Coe-Brown 15.66 -
13 Montana Spead FR Coe-Brown 16.07 -
15 Isabella Parisi SO St. Thomas Aquinas 16.94 -
16 Cam Wishart FR St. Thomas Aquinas 17.36 -
18 Kaiya Viens FR Coe-Brown 17.67 -
  Johannah Deziel SR Oyster River NT   
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Aly Latsilnik JR St. Thomas Aquinas 15.08 -
8 Addie Toye SO Oyster River 15.08 -
11 Haley Pickering JR Oyster River 15.79 -
12 Bella Ladd SO Oyster River 15.99 -
14 Mia Henriques JR St. Thomas Aquinas 16.72 -
  Kylie Glew SR Oyster River NT   
  Elie Dulin SO Oyster River NT   
  Caleigh Bronson SO St. Thomas Aquinas NT   
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anushka Chavda JR Coe-Brown 13.06 5
2 Makena Lee SR Coe-Brown 14.07 3
3 Abby Deane JR Oyster River 14.15 1
4 Nadia Pavlik SR Oyster River 14.40 -
5 Maia Scopel SR Oyster River 14.74 -
6 Paige Murdough FR Coe-Brown 14.95 -
  Hailey Bromley JR Oyster River NT   
  Josephine Malloy JR Coe-Brown NT   

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kylie Prusia SO Coe-Brown 29.45 5
2 Nadia Pavlik SR Oyster River 29.76 3
3 Brigid O'Connor JR St. Thomas Aquinas 30.13 1
4 Alexis Cowan JR Coe-Brown 30.27 -
5 Maia Scopel SR Oyster River 30.71 -
6 Addie Toye SO Oyster River 30.92 -
7 Karoline Salvatore FR St. Thomas Aquinas 31.66 -
8 Denise Nadig JR Oyster River 32.06 -
9 Kaylin Hennessy JR St. Thomas Aquinas 32.20 -
10 Mallory Desantis FR Oyster River 32.51 -
11 Emily Wright SR St. Thomas Aquinas 32.84 -
12 Ella Daniels SR Oyster River 33.32 -
13 Hazel Stasko SO Oyster River 35.08 -
14 Isabella Parisi SO St. Thomas Aquinas 35.15 -
15 Kaiya Viens FR Coe-Brown 37.57 -
  Corinne Connelly FR St. Thomas Aquinas NT   
  Claire Trezak FR Oyster River NT   
  Kylie Glew SR Oyster River NT   
  Madison Moore FR Coe-Brown NT   
  Abby Deane JR Oyster River NT   
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Brigid O'Connor JR St. Thomas Aquinas 30.13 1
15 Kaiya Viens FR Coe-Brown 37.57 -
  Claire Trezak FR Oyster River NT   
  Corinne Connelly FR St. Thomas Aquinas NT   
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Addie Toye SO Oyster River 30.92 -
9 Kaylin Hennessy JR St. Thomas Aquinas 32.20 -
10 Mallory Desantis FR Oyster River 32.51 -
11 Emily Wright SR St. Thomas Aquinas 32.84 -
12 Ella Daniels SR Oyster River 33.32 -
13 Hazel Stasko SO Oyster River 35.08 -
14 Isabella Parisi SO St. Thomas Aquinas 35.15 -
  Madison Moore FR Coe-Brown NT   
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kylie Prusia SO Coe-Brown 29.45 5
2 Nadia Pavlik SR Oyster River 29.76 3
4 Alexis Cowan JR Coe-Brown 30.27 -
5 Maia Scopel SR Oyster River 30.71 -
7 Karoline Salvatore FR St. Thomas Aquinas 31.66 -
8 Denise Nadig JR Oyster River 32.06 -
  Abby Deane JR Oyster River NT   
  Kylie Glew SR Oyster River NT   

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anushka Chavda JR Coe-Brown 1:05.02 5
2 Erin Carty SO Oyster River 1:07.30 3
3 Talia Banafato SO Oyster River 1:08.07 1
4 Mia Higginbotham FR Oyster River 1:09.18 -
5 Kylie Prusia SO Coe-Brown 1:09.66 -
6 Karoline Salvatore FR St. Thomas Aquinas 1:11.15 -
7 Alyviah Blad SO Coe-Brown 1:12.57 -
8 Kate Albertelli SR St. Thomas Aquinas 1:13.35 -
9 Carly Hardy JR Coe-Brown 1:13.48 -
10 Charlotta Burgland FR Oyster River 1:14.48 -
11 Kadence Law FR St. Thomas Aquinas 1:15.75 -
  Nadia Rusnak SO St. Thomas Aquinas NT   
  Avery Wells SO Coe-Brown NT   
  Madison Roy JR Coe-Brown NT   
  Amelia Edmonds SR Coe-Brown NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Mia Higginbotham FR Oyster River 1:09.18 -
7 Alyviah Blad SO Coe-Brown 1:12.57 -
8 Kate Albertelli SR St. Thomas Aquinas 1:13.35 -
11 Kadence Law FR St. Thomas Aquinas 1:15.75 -
  Nadia Rusnak SO St. Thomas Aquinas NT   
  Avery Wells SO Coe-Brown NT   
  Madison Roy JR Coe-Brown NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anushka Chavda JR Coe-Brown 1:05.02 5
2 Erin Carty SO Oyster River 1:07.30 3
3 Talia Banafato SO Oyster River 1:08.07 1
5 Kylie Prusia SO Coe-Brown 1:09.66 -
6 Karoline Salvatore FR St. Thomas Aquinas 1:11.15 -
9 Carly Hardy JR Coe-Brown 1:13.48 -
10 Charlotta Burgland FR Oyster River 1:14.48 -
  Amelia Edmonds SR Coe-Brown NT   

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haley Kavanagh FR Oyster River 2:28.90 5
2 Kate Burrus SO St. Thomas Aquinas 2:39.94 3
3 Mallory Taylor JR Coe-Brown 2:44.18 1
4 Tessa Brown SO Oyster River 2:47.44 -
5 Charlotte Leas FR Coe-Brown 3:19.04 -
6 Emily Dyer FR St. Thomas Aquinas 3:21.72 -
7 Sophia Gross SR St. Thomas Aquinas 3:40.96 -

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sheldyn Fisher JR Coe-Brown 5:18.58 5
2 Francesca Ferguson SO Coe-Brown 6:30.54 3
3 Anna Bergeron SO Coe-Brown 6:32.85 1
4 Emma Larson JR Coe-Brown 6:37.19 -

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aly Latsilnik JR St. Thomas Aquinas 18.54 5
2 Ella Daniels SR Oyster River 19.53 3
3 Abby Wojtkowski SR Coe-Brown 20.83 1
4 Anissa Thorne JR Coe-Brown 20.88 -

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Natalie Sicard JR Coe-Brown 51.83 5
2 Abby Wojtkowski SR Coe-Brown 56.18 3
3 Denise Nadig JR Oyster River 56.26 1
4 Mary Joy JR Coe-Brown 56.93 -
5 Anissa Thorne JR Coe-Brown 57.07 -
6 Samantha Perron FR Coe-Brown 57.98 -
7 Shannon Ross FR Coe-Brown 58.24 -
8 Bella Ladd SO Oyster River 1:02.08 -
9 Kaylin Hennessy JR St. Thomas Aquinas 1:05.33 -
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Abby Wojtkowski SR Coe-Brown 56.18 3
6 Samantha Perron FR Coe-Brown 57.98 -
8 Bella Ladd SO Oyster River 1:02.08 -
9 Kaylin Hennessy JR St. Thomas Aquinas 1:05.33 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Natalie Sicard JR Coe-Brown 51.83 5
3 Denise Nadig JR Oyster River 56.26 1
4 Mary Joy JR Coe-Brown 56.93 -
5 Anissa Thorne JR Coe-Brown 57.07 -
7 Shannon Ross FR Coe-Brown 58.24 -

Girls' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 St. Thomas Aquinas Brigid O'Connor, Aly Latsilnik, Kaylin Hennessy, Caleigh Bronson 58.93 5
2 Coe-Brown Paige Murdough, Shannon Ross, Delaney Manning, Samantha Perron 1:00.66 3
  Oyster River NT   

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1 Oyster River A Talia Banafato, Tessa Brown, Haley Kavanagh, Erin Carty 4:35.08 5
2 Coe-Brown A Paige Murdough, Anushka Chavda, Kylie Prusia, Mary Joy 4:48.41 3
3 Coe-Brown
(B>)
B Sheldyn Fisher, Mallory Taylor, Anna Bergeron, Carly Hardy 4:48.95   
4 St. Thomas Aquinas A Karoline Salvatore, Emily Wright, Nadia Rusnak, Kate Burrus 4:51.94 1

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Natalie Sicard JR Coe-Brown 4' 8" 1.42m 5
2 Grace Keslar JR Oyster River 4' 4" 1.32m 1.33
2 Emma Zeblisky FR Coe-Brown 4' 4" 1.32m 1.33
2 Josephine Malloy JR Coe-Brown 4' 4" 1.32m 1.33
  Analyses Wilkinson FR Coe-Brown NH NH   

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Makena Lee SR Coe-Brown 10' 1" 3.07m 5
2 Olivia Buzzell SR Coe-Brown 8' 0" 2.43m 3
3 Amelia Edmonds SR Coe-Brown 7' 6" 2.28m 1
4 Sophie Durant FR Oyster River 7' 0" 2.13m -
4 Mia Higginbotham FR Oyster River 7' 0" 2.13m -
6 Samantha Perron FR Coe-Brown 6' 6" 1.98m -
6 Shannon Ross FR Coe-Brown 6' 6" 1.98m -
  Kaylin Hennessy JR St. Thomas Aquinas NH NH   
  Johannah Deziel SR Oyster River NH NH   
  Maia Scopel SR Oyster River NH NH   
  Elena Pavlik FR Oyster River NH NH   

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Josephine Malloy JR Coe-Brown 15' 4.5" 4.68m 5
2 Olivia Buzzell SR Coe-Brown 14' 11" 4.54m 3
3 Alexis Cowan JR Coe-Brown 14' 3.5" 4.35m 1
4 Mary Joy JR Coe-Brown 14' 0.5" 4.27m -
5 Riley Drapeau SO Oyster River 13' 10.5" 4.22m -
6 Kaelyn Hardy SR Coe-Brown 13' 7" 4.14m -
7 Mallory Desantis FR Oyster River 12' 9" 3.88m -
8 Mia Henriques JR St. Thomas Aquinas 10' 11" 3.32m -
9 Montana Spead FR Coe-Brown 10' 8.5" 3.26m -
  Natalie Sicard JR Coe-Brown NM NM   
  Delaney Manning FR Coe-Brown NM NM   

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Alexis Cowan JR Coe-Brown 30' 10" 9.39m 5
2 Olivia Buzzell SR Coe-Brown 30' 9.25" 9.37m 3
3 Natalie Sicard JR Coe-Brown 30' 8" 9.34m 1
4 Brigid O'Connor JR St. Thomas Aquinas 30' 6.25" 9.30m -
5 Amelia Edmonds SR Coe-Brown 27' 5.5" 8.36m -
6 Samantha Perron FR Coe-Brown 27' 2.5" 8.29m -
7 Kaelyn Hardy SR Coe-Brown 26' 0.75" 7.94m -
8 Shannon Ross FR Coe-Brown 25' 9.5" 7.86m -
9 Addie Toye SO Oyster River 25' 9" 7.84m -
10 Montana Spead FR Coe-Brown 23' 10.5" 7.27m -
  Emma Zeblisky FR Coe-Brown NM NM   
  Johannah Deziel SR Oyster River NM NM   
  Delaney Manning FR Coe-Brown NM NM   

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Madeleine Grenier JR Coe-Brown 24' 6.25" 7.47m 5
2 Eliza Wheeler SO Oyster River 23' 11" 7.28m 3
3 Kaylinne Nicoll SR Coe-Brown 22' 7.25" 6.88m 1
4 Mary Winter FR St. Thomas Aquinas 19' 1" 5.81m -
5 Cam Wishart FR St. Thomas Aquinas 18' 3" 5.56m -
6 Isabella Parisi SO St. Thomas Aquinas 16' 1" 4.90m -
  Honorah McGlone SO Coe-Brown NM NM   

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Madeleine Grenier JR Coe-Brown 82' 3" 25.06m 5
2 Ainsley Kilbreth SO Coe-Brown 80' 3.5" 24.47m 3
3 Eliza Wheeler SO Oyster River 68' 8" 20.92m 1
4 Kaylinne Nicoll SR Coe-Brown 53' 8" 16.35m -
5 Honorah McGlone SO Coe-Brown 31' 2" 9.49m -

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Annika Gunderson SO Coe-Brown 108' 1" 32.94m 5
2 Emma Zeblisky FR Coe-Brown 91' 3" 27.81m 3
3 Riley Drapeau SO Oyster River 89' 10" 27.38m 1
4 Ainsley Kilbreth SO Coe-Brown 63' 6" 19.35m -
5 Analyses Wilkinson FR Coe-Brown 56' 5" 17.19m -
6 Grace Keslar JR Oyster River 55' 9" 16.99m -
  Madeleine Grenier JR Coe-Brown NM NM