May 14, 2022
|
Oyster River - Durham, NH

Girls' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lauren MacPhee JR Kingswood 13.09
2 Gabrielle Madore SR Newmarket 13.50
3 Hope Silveira JR Spaulding 13.51
4 Abby Deane JR Oyster River 13.75
5 Nadia Pavlik SR Oyster River 14.02
6 Caleigh Bronson SO St. Thomas Aquinas 14.17
7 Kaitlin Tallman FR Spaulding 14.23
8 Rowan Donovan-Laviolette FR Kingswood 14.28

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lauren MacPhee JR Kingswood 16.72 9.96 9.69 13.27 15.26 15.80
2 Hope Silveira JR Spaulding 14.89 16.50 13.41 13.41 16.36 11.27
3 Gabrielle Madore SR Newmarket 16.28 15.05 10.54 13.68 12.59 14.50
4 Abby Deane JR Oyster River 14.41 14.41 16.21 13.85 15.93 16.62
5 Nadia Pavlik SR Oyster River 10.06 15.58 12.46 14.16 10.20 18.27
6 Rowan Donovan-Laviolette FR Kingswood 11.52 11.10 15.65 14.22 12.52 16.78
7 Kaitlin Tallman FR Spaulding 11.96 15.51 11.96 14.23 11.81 15.80
8 Caleigh Bronson SO St. Thomas Aquinas 14.49 16.93 12.48 14.34 15.35 14.92
9 Acadia Bloodlane SO Newmarket 11.25 16.73 12.12 14.42 14.71 13.13
10 Madison Brogan SO Somersworth 12.02 12.46 12.17 14.48 13.76 14.34
11 Prudence Bellmare FR Portsmouth 18.18 17.31 15.56 14.54 12.80 12.65
12 Emma Biddle JR Portsmouth 12.75 17.00 10.70 14.65 14.65 11.87
13 MiKayla Picard FR Epping 12.51 17.66 15.89 14.71 18.10 13.54
14 Lexana Farr FR Bow 18.32 18.61 18.91 14.77 16.69 11.67
15 Aubrey Hill SR Newmarket 16.41 11.63 15.06 14.91 19.09 16.70
16 Devin Peterson-Matos FR Spaulding 14.92 10.45 11.34 14.92 13.88 11.04
17 Bella Ladd SO Oyster River 18.36 15.78 18.66 15.17 12.60 16.99
18 Heather Clegg SR Oyster River 16.79 16.18 18.32 15.26 17.10 13.59
19 Ashley Jones SR Raymond 16.23 13.78 13.94 15.31 15.93 13.02
20 Haley Pickering JR Oyster River 15.75 18.07 11.28 15.44 12.20 16.22
21 Sierra Rose FR Kingswood 18.01 19.71 15.83 15.52 18.32 13.82
22 Elie Dulin SO Oyster River 13.32 13.01 18.81 15.67 18.81 19.28
22 Millie Cejka JR Somersworth 17.24 19.90 18.81 15.67 19.59 16.46
24 Norah Wolf SO Portsmouth 15.01 18.73 17.44 16.14 17.27 12.75
25 Ava Leslie FR Portsmouth 19.32 20.47 14.08 16.37 16.05 18.99
26 Lenna Hooper JR Kingswood 17.93 17.28 20.24 16.45 20.40 12.67
27 Lacey Arno FR Kingswood 11.85 16.95 14.32 16.45 19.25 19.25
28 Cam Wishart FR St. Thomas Aquinas 13.45 11.94 13.79 16.81 13.96 11.94
29 Makayla MacDonald FR Spaulding 15.10 18.49 16.29 16.96 21.37 15.95
30 Mary Winter FR St. Thomas Aquinas 13.27 15.65 20.42 17.01 20.59 21.27
31 Bianca Bergeron FR Raymond 14.15 21.76 22.67 18.13 19.04 21.76
  Katie Yeaton SO Portsmouth NT NT NT NT NT NT
  Harper Blank JR Somersworth NT NT NT NT NT NT
  Claire Trezak FR Oyster River NT NT NT NT NT NT
  Alexandra Paul FR Portsmouth NT NT NT NT NT NT
  Felicia MacCausland FR Portsmouth NT NT NT NT NT NT
  Alexandra Sirles JR Portsmouth NT NT NT NT NT NT
  Jordan Orr FR Portsmouth NT NT NT NT NT NT
  Victoria Senduk FR Somersworth NT NT NT NT NT NT
  Adelyn Salmons FR Portsmouth Christian NT NT NT NT NT NT
  Heather Gonyea SR Conant NT NT NT NT NT NT
  Eila Trottier SO Goffstown NT NT NT NT NT NT
  Emmy Melina FR Goffstown NT NT NT NT NT NT
  Mia Henriques JR St. Thomas Aquinas NT NT NT NT NT NT
  Sarah Franklin FR Bow NT NT NT NT NT NT
  Mackenzie Szczepanik FR Bow NT NT NT NT NT NT
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Lauren MacPhee JR Kingswood 13.27 14.34 11.81
14 Lexana Farr FR Bow 14.77 10.34 17.28
19 Ashley Jones SR Raymond 15.31 15.93 18.99
26 Lenna Hooper JR Kingswood 16.45 20.24 15.30
  Mackenzie Szczepanik FR Bow NT NT NT
  Sarah Franklin FR Bow NT NT NT
  Emmy Melina FR Goffstown NT NT NT
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Gabrielle Madore SR Newmarket 16.97 14.37 13.14 13.68
12 Emma Biddle JR Portsmouth 13.63 18.02 17.73 14.65
18 Heather Clegg SR Oyster River 14.50 11.30 16.94 15.26
20 Haley Pickering JR Oyster River 17.14 13.75 17.14 15.44
27 Lacey Arno FR Kingswood 14.32 16.29 14.15 16.45
  Adelyn Salmons FR Portsmouth Christian NT NT NT NT
  Felicia MacCausland FR Portsmouth NT NT NT NT
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Hope Silveira JR Spaulding 12.34 13.41
7 Kaitlin Tallman FR Spaulding 16.80 14.23
11 Prudence Bellmare FR Portsmouth 10.62 14.54
21 Sierra Rose FR Kingswood 18.78 15.52
29 Makayla MacDonald FR Spaulding 19.17 16.96
  Harper Blank JR Somersworth NT NT
  Mia Henriques JR St. Thomas Aquinas NT NT
  Alexandra Paul FR Portsmouth NT NT
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Rowan Donovan-Laviolette FR Kingswood 12.09 14.22 13.51 10.53 16.21 16.78
13 MiKayla Picard FR Epping 12.65 14.71 17.95 12.95 10.30 18.39
22 Millie Cejka JR Somersworth 20.38 15.67 12.54 14.58 11.13 18.65
28 Cam Wishart FR St. Thomas Aquinas 15.47 16.81 14.80 13.79 18.66 12.78
  Eila Trottier SO Goffstown NT NT NT NT NT NT
  Heather Gonyea SR Conant NT NT NT NT NT NT
  Alexandra Sirles JR Portsmouth NT NT NT NT NT NT
  Katie Yeaton SO Portsmouth NT NT NT NT NT NT
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Nadia Pavlik SR Oyster River 17.42 12.04 15.44 14.16
8 Caleigh Bronson SO St. Thomas Aquinas 13.48 15.63 13.48 14.34
15 Aubrey Hill SR Newmarket 14.76 11.34 16.11 14.91
16 Devin Peterson-Matos FR Spaulding 17.46 12.39 15.97 14.92
25 Ava Leslie FR Portsmouth 14.57 15.23 16.87 16.37
31 Bianca Bergeron FR Raymond 12.88 13.42 13.60 18.13
  Claire Trezak FR Oyster River NT NT NT NT
  Jordan Orr FR Portsmouth NT NT NT NT
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Abby Deane JR Oyster River 13.85
9 Acadia Bloodlane SO Newmarket 14.42
10 Madison Brogan SO Somersworth 14.48
17 Bella Ladd SO Oyster River 15.17
22 Elie Dulin SO Oyster River 15.67
24 Norah Wolf SO Portsmouth 16.14
30 Mary Winter FR St. Thomas Aquinas 17.01
  Victoria Senduk FR Somersworth NT