May 14, 2022
|
Oyster River - Durham, NH

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ty Dorrow JR Oyster River 50.45
2 Jake Haley JR Portsmouth 52.00
3 Michael Schoff SR Portsmouth 52.55
4 Ben Sawyer FR Conant 53.80
5 Casey Arsenault JR Kingswood 54.49
6 Louis Arinello SR Kingswood 55.46
7 Joe Harper JR Raymond 55.92
8 Tyler Napoletano JR Newmarket 56.39
9 Jon Ciglar SO Conant 56.80
10 Jameson Senesombath JR Newmarket 57.34
11 Ethan Bessette SR Oyster River 57.70
12 Jordan Nagle SO Conant 58.23
13 Theo Beattie FR Portsmouth 58.31
14 Jaron LaBranche FR Newmarket 58.32
15 Nick Siagian SR Somersworth 58.38
16 Donovan Jordan FR Goffstown 58.55
17 Theo Grandmaison JR Somersworth 59.09
18 Caden Laing FR Kingswood 59.23
19 Luke O'Halloran JR Portsmouth Christian 59.25
20 Trent LaRose JR St. Thomas Aquinas 59.45
21 Alex Godbout JR St. Thomas Aquinas 1:00.32
22 Charles Miller SR Bishop Brady 1:00.43
23 Seth Kozak FR Portsmouth 1:01.89
24 Tyler Olkkola JR Kingswood 1:01.90
25 Jacob Foley SR Goffstown 1:01.90
26 Thomas Sargent FR Bow 1:02.77
27 Carter Mendenhall SO St. Thomas Aquinas 1:06.24
  Charlie Turner JR Portsmouth NT
  Michael Girard FR Spaulding NT
  Clayton Cramer FR Raymond NT
  Owen Boullion SO Bow NT
  Jack Noce FR Bow NT
  Michael Brooks SR Conant NT
  Alden Betterley SO Bow NT
  Mathias Hanson FR Bow NT
  Nate Steigmeyer JR Bishop Brady NT
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Owen Boullion SO Bow NT
  Jack Noce FR Bow NT
  Mathias Hanson FR Bow NT
  Charlie Turner JR Portsmouth NT
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Charles Miller SR Bishop Brady 1:00.43
23 Seth Kozak FR Portsmouth 1:01.89
24 Tyler Olkkola JR Kingswood 1:01.90
25 Jacob Foley SR Goffstown 1:01.90
26 Thomas Sargent FR Bow 1:02.77
27 Carter Mendenhall SO St. Thomas Aquinas 1:06.24
  Alden Betterley SO Bow NT
  Clayton Cramer FR Raymond NT
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Tyler Napoletano JR Newmarket 56.39
15 Nick Siagian SR Somersworth 58.38
16 Donovan Jordan FR Goffstown 58.55
17 Theo Grandmaison JR Somersworth 59.09
18 Caden Laing FR Kingswood 59.23
19 Luke O'Halloran JR Portsmouth Christian 59.25
20 Trent LaRose JR St. Thomas Aquinas 59.45
21 Alex Godbout JR St. Thomas Aquinas 1:00.32
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Joe Harper JR Raymond 55.92
10 Jameson Senesombath JR Newmarket 57.34
11 Ethan Bessette SR Oyster River 57.70
12 Jordan Nagle SO Conant 58.23
13 Theo Beattie FR Portsmouth 58.31
14 Jaron LaBranche FR Newmarket 58.32
  Michael Brooks SR Conant NT
  Michael Girard FR Spaulding NT
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ty Dorrow JR Oyster River 50.45
2 Jake Haley JR Portsmouth 52.00
3 Michael Schoff SR Portsmouth 52.55
4 Ben Sawyer FR Conant 53.80
5 Casey Arsenault JR Kingswood 54.49
6 Louis Arinello SR Kingswood 55.46
9 Jon Ciglar SO Conant 56.80
  Nate Steigmeyer JR Bishop Brady NT