May 14, 2022
|
Oyster River - Durham, NH

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ty Dorrow JR Oyster River 1:04.58 1:02.06 37.34 49.95 50.45
2 Jake Haley JR Portsmouth 59.80 1:07.08 56.68 59.28 52.00
3 Michael Schoff SR Portsmouth 1:04.11 58.86 45.20 37.31 52.55
4 Ben Sawyer FR Conant 1:04.56 53.27 48.96 43.58 53.80
5 Casey Arsenault JR Kingswood 58.31 56.67 38.69 1:08.66 54.49
6 Louis Arinello SR Kingswood 53.80 1:02.12 49.92 39.38 55.46
7 Joe Harper JR Raymond 54.81 1:08.79 48.65 58.72 55.92
8 Tyler Napoletano JR Newmarket 1:05.42 1:04.29 52.45 55.83 56.39
9 Jon Ciglar SO Conant 1:04.19 1:12.71 1:11.00 52.83 56.80
10 Jameson Senesombath JR Newmarket 42.44 56.20 45.30 55.05 57.34
11 Ethan Bessette SR Oyster River 1:10.40 1:01.74 46.74 1:15.01 57.70
12 Jordan Nagle SO Conant 1:01.15 41.35 41.35 1:08.72 58.23
13 Theo Beattie FR Portsmouth 1:00.65 50.15 1:11.73 45.49 58.31
14 Jaron LaBranche FR Newmarket 55.41 54.24 52.49 57.74 58.32
15 Nick Siagian SR Somersworth 1:08.31 53.13 41.45 50.79 58.38
16 Donovan Jordan FR Goffstown 1:07.34 54.46 59.14 54.46 58.55
17 Theo Grandmaison JR Somersworth 57.32 53.19 52.00 43.14 59.09
18 Caden Laing FR Kingswood 43.24 1:02.20 53.90 52.72 59.23
19 Luke O'Halloran JR Portsmouth Christian 49.18 1:15.84 1:14.66 49.77 59.25
20 Trent LaRose JR St. Thomas Aquinas 1:13.72 1:06.59 45.19 1:04.21 59.45
21 Alex Godbout JR St. Thomas Aquinas 1:04.55 1:08.77 49.47 1:17.82 1:00.32
22 Charles Miller SR Bishop Brady 56.81 1:08.89 56.81 48.95 1:00.43
23 Seth Kozak FR Portsmouth 1:00.04 1:16.13 1:13.65 54.47 1:01.89
24 Tyler Olkkola JR Kingswood 1:06.86 1:00.05 1:19.24 59.43 1:01.90
25 Jacob Foley SR Goffstown 1:08.09 48.29 1:14.28 1:12.43 1:01.90
26 Thomas Sargent FR Bow 45.20 1:02.15 44.57 1:02.77 1:02.77
27 Carter Mendenhall SO St. Thomas Aquinas 1:00.94 47.03 1:08.89 1:04.26 1:06.24
  Michael Brooks SR Conant NT NT NT NT NT
  Jack Noce FR Bow NT NT NT NT NT
  Clayton Cramer FR Raymond NT NT NT NT NT
  Owen Boullion SO Bow NT NT NT NT NT
  Michael Girard FR Spaulding NT NT NT NT NT
  Alden Betterley SO Bow NT NT NT NT NT
  Charlie Turner JR Portsmouth NT NT NT NT NT
  Mathias Hanson FR Bow NT NT NT NT NT
  Nate Steigmeyer JR Bishop Brady NT NT NT NT NT
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
  Owen Boullion SO Bow NT NT NT NT NT NT NT
  Jack Noce FR Bow NT NT NT NT NT NT NT
  Mathias Hanson FR Bow NT NT NT NT NT NT NT
  Charlie Turner JR Portsmouth NT NT NT NT NT NT NT
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
22 Charles Miller SR Bishop Brady 55.60 1:17.96 53.18 1:00.43
23 Seth Kozak FR Portsmouth 47.04 51.99 44.56 1:01.89
24 Tyler Olkkola JR Kingswood 1:17.38 59.43 1:01.90 1:01.90
25 Jacob Foley SR Goffstown 1:08.09 1:08.09 1:17.38 1:01.90
26 Thomas Sargent FR Bow 47.71 1:05.91 1:07.17 1:02.77
27 Carter Mendenhall SO St. Thomas Aquinas 1:16.84 1:09.56 1:10.88 1:06.24
  Alden Betterley SO Bow NT NT NT NT
  Clayton Cramer FR Raymond NT NT NT NT
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Tyler Napoletano JR Newmarket 50.76 56.39 44.55
15 Nick Siagian SR Somersworth 48.46 58.38 1:08.31
16 Donovan Jordan FR Goffstown 1:03.82 58.55 53.87
17 Theo Grandmaison JR Somersworth 53.78 59.09 58.50
18 Caden Laing FR Kingswood 1:05.16 59.23 45.61
19 Luke O'Halloran JR Portsmouth Christian 1:12.88 59.25 57.48
20 Trent LaRose JR St. Thomas Aquinas 43.40 59.45 1:10.75
21 Alex Godbout JR St. Thomas Aquinas 48.26 1:00.32 1:17.21
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Joe Harper JR Raymond 49.21 49.21 1:00.40 1:04.31 52.01 58.72 55.92
10 Jameson Senesombath JR Newmarket 1:08.24 56.77 56.20 1:09.39 56.20 47.02 57.34
11 Ethan Bessette SR Oyster River 40.39 1:05.78 57.13 1:02.90 46.16 53.67 57.70
12 Jordan Nagle SO Conant 54.74 1:13.37 57.07 47.75 59.98 46.01 58.23
13 Theo Beattie FR Portsmouth 48.40 1:15.22 40.82 1:13.47 1:13.47 1:08.81 58.31
14 Jaron LaBranche FR Newmarket 1:11.74 1:11.15 53.08 1:14.65 50.16 1:09.99 58.32
  Michael Brooks SR Conant NT NT NT NT NT NT NT
  Michael Girard FR Spaulding NT NT NT NT NT NT NT
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ty Dorrow JR Oyster River 50.45 1:01.55 43.90 46.42 51.46 1:01.05
2 Jake Haley JR Portsmouth 52.00 50.44 37.96 47.32 37.44 39.52
3 Michael Schoff SR Portsmouth 52.55 1:05.17 40.47 49.40 1:04.64 46.77
4 Ben Sawyer FR Conant 53.80 55.96 40.35 51.65 55.96 37.66
5 Casey Arsenault JR Kingswood 54.49 1:05.94 43.05 1:03.76 53.95 39.78
6 Louis Arinello SR Kingswood 55.46 39.38 38.83 40.49 1:01.56 44.93
9 Jon Ciglar SO Conant 56.80 48.85 1:03.05 49.99 1:06.46 1:05.32
  Nate Steigmeyer JR Bishop Brady NT NT NT NT NT NT