January 14, 2023
|
Providence Career & Technical HS - Providence, RI
|
200m (Flat)

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 La Salle Academy Ian McMahon, Eoin Stansfield, Amari Monteiro, Thaden Leomensah 3:37.33
2 East Lyme Lucas DiNucci, Finian Gates, Kai Ritz, Brendan Fant 3:37.53
3 Barrington Gabe Tanous, Ethan Knight, Hayden Knight, Iain DeBoth 3:38.99
4 St. Johnsbury Academy Andrew Thornton-Sherma, Gerardo Fernandez, Jaden Beardsley, Andrew Bugbee 3:40.09
5 Stonington Oliver Cooke, Ryan Gruczka, Anders Dahl, Landon Pelletier 3:41.70
6 Westerly Christian Dejour, Jake Delicato, John Gingerella, Robbie Wade 3:41.87
7 Bishop Stang Andrew Fortin, Andrew Weaver, Mike Veegh, Chris Pacheco 3:43.51
8 Nashua North Jeffrey Maddock, Preston Thompson, Jack Sullivan, D'Sean Coffie 3:46.46
9 Fitch Charles Cabusao, Bernard Drayton, Amill Houston, Patrick Lindy 3:48.24
10 Prout School 3:54.65
11 Suffield Drew Organ, Ryan McMullen, Tyler Lewis, Christian Flanagan 3:54.94
12 Apponequet Eoin Gallagher, Brian Vale, Jacob Cusson, Caleb Ward 3:55.40
13 Lyman Memorial Jeremiah Bobbi, Ryan Dungan, Kyle Franchi, Nick Zaprianov 3:58.46
14 Souhegan Carson Behn, Aidan Eastland, Ben Gaudet, Jaren Noorda 4:02.11
15 Plainfield Sebastian Infantes, Joshua Perrin, Jacob Petrowsky, Owen Pothier 4:05.25
16 RHAM Julius Totten, Holden Sullivan, Rylan Sodhi, Amr Ahmed 4:10.73
17 Lyme-Old Lyme Dylan Hovey, Harry Whitten, George Williams, Gabriel Tooker 4:13.82
18 Tourtellotte Memorial Alex Nachtigall, Kaden Ciukaj, Joel Majorowski, Shawn Gauthier 4:18.22
  Mt.Hope Gavin Stegall, Tyler Cabral, Jacob Betres, Owen Schenck DQ
  Ledyard Jonas Regondola, Patrick Scully, Sam Almeida, Joey Morales DQ
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
7 Bishop Stang Fortin, Weaver, Veegh, Pacheco 3:43.51
9 Fitch Cabusao, Drayton, Houston, Lindy 3:48.24
11 Suffield Organ, McMullen, Lewis, Flanagan 3:54.94
14 Souhegan Behn, Eastland, Gaudet, Noorda 4:02.11
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
8 Nashua North Maddock, Thompson, Sullivan, Coffie 3:46.46
10 Prout School 3:54.65
13 Lyman Memorial Bobbi, Dungan, Franchi, Zaprianov 3:58.46
15 Plainfield Infantes, Perrin, Petrowsky, Pothier 4:05.25
  Ledyard Regondola, Scully, Almeida, Morales DQ
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
12 Apponequet Gallagher, Vale, Cusson, Ward 3:55.40
16 RHAM Totten, Sullivan, Sodhi, Ahmed 4:10.73
17 Lyme-Old Lyme Hovey, Whitten, Williams, Tooker 4:13.82
18 Tourtellotte Memorial Nachtigall, Ciukaj, Majorowski, Gauthier 4:18.22
  Mt.Hope Stegall, Cabral, Betres, Schenck DQ