January 14, 2023
|
Phillips Exeter (Indoor) - Exeter, NH
|
200m (Flat)

Girls' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mikita Barry FR Bedford 42.34 6
2 Brianna Malone SR Portsmouth Christian 43.28 5
3 Samantha Ducharme JR Bedford 44.17 4
4 Kylie Rapoza SO Kingswood 45.27 3
5 Lauren MacPhee SR Kingswood 45.86 2
6 Paige Zimmerman JR Bedford 46.14 1
7 Emilia Kniestedt Junior Phillips Exeter 46.82 -
8 Sam Benochi Sophomore Phillips Exeter 47.05 -
9 Charlotte Beaudoin FR Timberlane 47.09 -
10 Chloe Crear SR Pelham 47.22 -
11 Anna Ray FR Bedford 47.23 -
12 Jenney Lutz SO Mascoma Valley 47.89 -
13 Carley Johnson JR Kingswood 47.95 -
14 Kaylee Bennett Senior Phillips Exeter 48.34 -
15 Ava Sanchez JR Windham 48.34 -
16 Zuzanna Szul Junior Phillips Exeter 48.58 -
17 Hei Man(Jolie) Ng Senior Phillips Exeter 49.15 -
18 Taylor Alperin FR Timberlane 49.17 -
19 Caleigh Bronson JR St. Thomas Aquinas 49.32 -
20 Maggie O'Connor SR Timberlane 49.53 -
21 Delia Reyes Junior Phillips Exeter 49.79 -
22 Jaylin Galeaz FR Londonderry 49.84 -
23 Sierra Lignos SR Portsmouth Christian 50.07 -
24 Sedona Lee SO Windham 50.24 -
25 Chloe Hall JR Windham 50.31 -
26 Kaylin Hennessy SR St. Thomas Aquinas 51.04 -
27 Kiersten MacKeen JR Timberlane 51.72 -
28 Philipline Doe FR Manchester Memorial 51.85 -
29 Ann Buffington SO Mascoma Valley 52.49 -
30 Myla Maguire FR Londonderry 52.53 -
31 Madeline Lee SO Bedford 52.70 -
32 Sara Daniels SO Londonderry 52.90 -
33 Danielle Doherty SO Londonderry 53.06 -
34 Mia Henriques SR St. Thomas Aquinas 53.49 -
35 Clara Dooley SO Londonderry 54.72 -
36 Gabriela Faria SO Pelham 56.32 -
37 Jesse Velie SO Manchester Memorial 56.58 -
38 Katerina Datsko FR Manchester Memorial 58.68 -
39 Kaleigh O'Donnell SO Pelham 1:04.90 -
  Sarah Coppinger SO Pelham DNF -
Girls' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Gabriela Faria SO Pelham 56.32 -
37 Jesse Velie SO Manchester Memorial 56.58 -
38 Katerina Datsko FR Manchester Memorial 58.68 -
39 Kaleigh O'Donnell SO Pelham 1:04.90 -
Girls' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Philipline Doe FR Manchester Memorial 51.85 -
32 Sara Daniels SO Londonderry 52.90 -
33 Danielle Doherty SO Londonderry 53.06 -
34 Mia Henriques SR St. Thomas Aquinas 53.49 -
35 Clara Dooley SO Londonderry 54.72 -
  Sarah Coppinger SO Pelham DNF -
Girls' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Hei Man(Jolie) Ng Senior Phillips Exeter 49.15 -
24 Sedona Lee SO Windham 50.24 -
27 Kiersten MacKeen JR Timberlane 51.72 -
29 Ann Buffington SO Mascoma Valley 52.49 -
30 Myla Maguire FR Londonderry 52.53 -
31 Madeline Lee SO Bedford 52.70 -
Girls' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Ava Sanchez JR Windham 48.34 -
18 Taylor Alperin FR Timberlane 49.17 -
20 Maggie O'Connor SR Timberlane 49.53 -
22 Jaylin Galeaz FR Londonderry 49.84 -
23 Sierra Lignos SR Portsmouth Christian 50.07 -
25 Chloe Hall JR Windham 50.31 -
Girls' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Chloe Crear SR Pelham 47.22 -
11 Anna Ray FR Bedford 47.23 -
16 Zuzanna Szul Junior Phillips Exeter 48.58 -
19 Caleigh Bronson JR St. Thomas Aquinas 49.32 -
21 Delia Reyes Junior Phillips Exeter 49.79 -
26 Kaylin Hennessy SR St. Thomas Aquinas 51.04 -
Girls' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Paige Zimmerman JR Bedford 46.14 1
7 Emilia Kniestedt Junior Phillips Exeter 46.82 -
8 Sam Benochi Sophomore Phillips Exeter 47.05 -
12 Jenney Lutz SO Mascoma Valley 47.89 -
13 Carley Johnson JR Kingswood 47.95 -
14 Kaylee Bennett Senior Phillips Exeter 48.34 -
Girls' 300 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mikita Barry FR Bedford 42.34 6
2 Brianna Malone SR Portsmouth Christian 43.28 5
3 Samantha Ducharme JR Bedford 44.17 4
4 Kylie Rapoza SO Kingswood 45.27 3
5 Lauren MacPhee SR Kingswood 45.86 2
9 Charlotte Beaudoin FR Timberlane 47.09 -