January 15, 2023
|
UNH--Paul Sweet Oval - Durham, NH
|
160m (Flat)

Boys' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alex Collins SR Bishop Guertin 40.53 32.76 35.21 40.13 40.94 43.81 6
2 Ethan Proto JR Dover 30.30 46.07 43.99 29.47 41.50 36.94 5
3 Austin Lafontaine SO Bishop Guertin 52.60 35.35 40.82 31.56 42.08 49.66 4
4 Luke Snyder SR Epping 36.68 45.12 43.85 48.49 42.16 39.63 3
5 Alejandro Madera JR Spaulding 41.90 40.21 35.13 51.63 42.32 54.17 2
6 Ryan Jamison FR Winnacunnet 41.23 55.25 36.98 48.45 42.50 34.85 1
7 Aiden Flaherty JR Alvirne 33.19 41.38 30.17 48.28 43.10 40.95 -
8 Brandon Legrand SO Dover 48.41 55.33 44.09 47.55 43.22 46.68 -
9 Harvey Reynoso FR Winnacunnet 46.90 43.42 52.54 41.69 43.42 48.20 -
10 Daniel Johnson SR Epping 34.09 46.76 34.53 38.02 43.70 36.71 -
11 Matt Scamman JR Spaulding 43.83 40.33 47.34 56.11 43.83 51.29 -
12 David Deslisle JR Goffstown 39.94 53.11 44.77 50.48 43.89 46.09 -
13 Aidan Gallagher JR Goffstown 54.70 33.97 53.82 44.11 44.11 52.49 -
14 William Wheatley JR Dover 38.01 49.94 34.47 55.24 44.19 49.94 -
15 Casey Morin JR Epping 56.75 35.91 36.35 35.02 44.33 37.68 -
16 Ryan Uong SO Bishop Guertin 43.64 56.56 32.96 55.67 44.53 41.42 -
17 James Grugnale FR Winnacunnet 53.56 57.65 45.39 43.12 45.39 44.49 -
18 Mustafa Salman SO Alvirne 59.73 47.32 41.35 51.46 45.94 56.51 -
19 Ryan Burke SO Alvirne 38.74 33.67 51.20 38.28 46.12 32.75 -
20 Russell Quinney SO Goffstown 56.58 38.49 57.04 33.85 46.37 52.40 -
21 Luke Porembski JR Alvirne 53.04 51.62 36.46 58.24 47.35 34.10 -
22 Henrique Mateus SO Goffstown 48.34 37.81 36.86 1:02.22 47.86 58.87 -
23 Jorge Guerra SO Bishop Brady 47.05 52.82 45.61 38.41 48.01 53.30 -
24 Christopher Serino FR Bishop Guertin 34.24 46.78 50.15 41.47 48.22 58.83 -
25 Nick Bonesho JR Winnacunnet 35.81 50.81 44.52 36.78 48.39 58.56 -
26 Erik Marelli JR Winnacunnet 53.76 37.78 42.14 52.31 48.43 58.12 -
27 Adam Ballard FR Bishop Guertin 49.82 38.47 37.98 42.42 49.32 35.02 -
28 Evan Jones SO Dover 1:04.08 1:00.08 57.57 1:00.08 50.06 49.56 -
29 David Casey SO Epping 53.42 48.33 52.40 44.26 50.87 41.21 -
30 Aiden Nehiley FR Alvirne 37.66 1:05.38 57.01 1:06.42 52.30 1:02.24 -
31 Caleb Reavis FR Spaulding 1:13.72 59.93 1:17.91 1:10.72 59.93 53.34 -
  Kobe Spinney SO Bishop Guertin DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Boys' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Mustafa Salman SO Alvirne 50.08 48.24 37.67 45.94 39.05 39.97 -
29 David Casey SO Epping 56.47 59.52 57.49 50.87 56.47 52.91 -
30 Aiden Nehiley FR Alvirne 1:02.24 1:01.72 45.51 52.30 1:07.47 39.23 -
31 Caleb Reavis FR Spaulding 41.96 47.95 55.74 59.93 58.74 59.33 -
Boys' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Luke Porembski JR Alvirne 45.93 56.82 47.35 51.62 49.25 -
25 Nick Bonesho JR Winnacunnet 44.52 51.30 48.39 1:00.01 55.65 -
27 Adam Ballard FR Bishop Guertin 55.74 34.53 49.32 37.49 50.80 -
Boys' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 William Wheatley JR Dover 52.15 49.05 33.59 32.70 49.50 44.19 48.61 -
17 James Grugnale FR Winnacunnet 35.41 34.05 52.66 47.21 32.68 45.39 55.38 -
26 Erik Marelli JR Winnacunnet 1:02.48 46.98 34.87 46.01 57.15 48.43 58.60 -
28 Evan Jones SO Dover 52.07 1:04.58 35.55 36.05 53.07 50.06 37.55 -
Boys' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
19 Ryan Burke SO Alvirne 53.96 59.50 32.75 46.12 -
20 Russell Quinney SO Goffstown 52.40 54.72 54.26 46.37 -
22 Henrique Mateus SO Goffstown 35.90 33.98 43.08 47.86 -
23 Jorge Guerra SO Bishop Brady 36.97 58.58 40.81 48.01 -
Boys' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Harvey Reynoso FR Winnacunnet 43.42 49.07 -
15 Casey Morin JR Epping 44.33 41.23 -
16 Ryan Uong SO Bishop Guertin 44.53 51.21 -
24 Christopher Serino FR Bishop Guertin 48.22 37.13 -
Boys' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Ryan Jamison FR Winnacunnet 38.68 42.50 39.95 1
12 David Deslisle JR Goffstown 41.26 43.89 40.38 -
  Kobe Spinney SO Bishop Guertin DQ DQ DQ -
Boys' 300 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Aiden Flaherty JR Alvirne 43.10 38.79 47.41 41.81 -
11 Matt Scamman JR Spaulding 43.83 34.19 55.23 39.89 -
13 Aidan Gallagher JR Goffstown 44.11 33.53 37.50 55.14 -
Boys' 300 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Luke Snyder SR Epping 33.31 42.59 50.17 42.16 34.58 3
5 Alejandro Madera JR Spaulding 33.44 43.17 42.75 42.32 49.10 2
10 Daniel Johnson SR Epping 32.34 42.83 48.07 43.70 46.33 -
Boys' 300 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Austin Lafontaine SO Bishop Guertin 29.46 43.77 42.08 53.02 4
8 Brandon Legrand SO Dover 40.20 49.71 43.22 45.82 -
Boys' 300 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alex Collins SR Bishop Guertin 31.94 34.80 39.31 29.48 40.94 47.08 6
2 Ethan Proto JR Dover 48.97 34.45 36.11 31.54 41.50 46.48 5