April 22, 2023
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mackenzie Cook SO Oyster River 5:16.64 3:44.82 5:38.81 5:29.31 6:23.14 5:16.64 10
2 Haley Kavanagh SO Oyster River 5:17.32 6:14.44 6:17.61 5:17.32 5:17.32 4:17.03 8
3 Sheldyn Fisher SR Coe-Brown 5:29.22 3:57.04 4:03.63 4:36.55 5:06.18 4:13.50 6
4 Molly Ellison JR Kearsarge 5:30.48 6:16.75 5:47.01 6:46.49 7:09.63 5:43.70 4
5 Kara Tschida SO Goffstown 5:31.22 4:31.60 5:37.85 4:28.29 5:08.04 7:00.65 2
6 Elli Englund FR Plymouth Regional 5:43.99 6:11.51 6:52.79 5:16.47 6:39.03 6:21.83 1
7 Maelle Jacques FR Kearsarge 5:48.92 4:56.59 4:35.65 5:48.92 4:39.14 7:02.20 -
8 Georgia Eckhardt SO Gilford 5:57.58 4:38.92 5:07.52 7:37.71 6:51.22 5:50.43 -
9 Paige Murdough SO Coe-Brown 5:58.07 4:50.04 5:33.01 7:34.75 4:46.46 4:53.62 -
10 Kylin Frenkiewich SR Kearsarge 5:59.40 6:24.56 7:07.69 4:36.74 7:00.50 4:58.31 -
11 Kelsey Maine JR Plymouth Regional 6:06.25 5:58.93 5:14.98 6:28.23 5:25.97 7:34.15 -
12 Anna Bergeron JR Coe-Brown 6:16.08 7:46.34 5:27.19 5:57.28 4:53.35 7:38.82 -
13 Madison Taylor FR Coe-Brown 6:18.60 4:51.53 4:36.38 5:52.10 7:22.97 8:12.18 -
14 Sarah Smith FR Lebanon 6:20.66 7:13.96 4:49.31 7:32.99 6:28.28 7:48.22 -
15 Jeweliana Gorham FR Kennett 6:21.30 7:45.19 5:35.55 4:34.54 5:35.55 5:16.48 -
16 Leah Ines SO Plymouth Regional 6:21.90 7:26.83 5:32.26 6:14.27 7:07.73 5:13.16 -
17 Courtney Jennings SR Coe-Brown 6:23.21 4:32.08 6:42.37 6:11.72 6:53.87 7:01.54 -
18 Sarah Bahrakis JR Sanborn Regional 6:29.45 6:25.56 8:06.82 8:14.61 8:26.29 8:06.82 -
19 Stephanie Kendzierski SO Kennett 6:31.79 7:54.07 8:09.74 4:38.17 4:53.85 6:23.96 -
20 Sophie Manlove FR Monadnock 6:36.90 4:45.77 5:33.40 5:05.62 4:57.68 7:40.41 -
21 Olivia Scharr SO Trinity 6:37.74 5:42.06 8:01.27 6:01.95 5:42.06 8:33.09 -
22 Athena Booth FR Gilford 6:39.96 8:27.95 5:07.97 8:35.95 7:35.96 6:55.96 -
23 Rachel Berube JR John Stark 6:42.23 8:26.81 4:45.59 8:42.90 7:46.59 5:01.68 -
24 Skylar Wagner SR Derryfield 6:46.58 7:02.85 6:38.45 5:37.47 6:26.26 6:38.45 -
25 Norah Boudreau FR Newmarket 6:48.40 6:27.98 5:06.30 7:41.50 7:53.75 8:18.25 -
26 Fahren Sweet SO Goffstown 6:52.18 8:18.74 6:02.72 5:25.63 7:16.91 6:10.97 -
27 Alyssa LaValley SR Bishop Brady 6:55.43 5:57.27 6:34.66 5:36.50 7:07.90 6:47.13 -
28 Alexandra MacDonald SR Plymouth Regional 6:59.18 7:53.68 5:43.73 7:45.29 8:56.55 7:36.91 -
29 Analiese Blasingame SR Kearsarge 6:59.31 8:18.98 7:07.70 4:53.52 8:31.56 5:35.45 -
30 Grace Yannelli FR Kennett 7:01.57 7:10.01 7:39.52 8:21.67 7:43.73 8:55.40 -
31 Elizabeth Petrov JR Con-Val 7:16.10 6:32.49 5:35.80 5:40.16 7:59.71 6:36.86 -
32 Sara Mackie FR Con-Val 7:32.18 8:40.01 7:05.05 6:10.79 7:41.23 6:42.44 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Jeweliana Gorham FR Kennett 6:36.56 6:21.30 5:05.04 7:14.69 -
17 Courtney Jennings SR Coe-Brown 5:14.24 6:23.21 6:34.71 4:43.58 -
19 Stephanie Kendzierski SO Kennett 6:00.45 6:31.79 7:30.56 7:46.23 -
20 Sophie Manlove FR Monadnock 5:29.43 6:36.90 6:13.09 8:35.97 -
21 Olivia Scharr SO Trinity 4:50.35 6:37.74 5:46.04 7:25.47 -
22 Athena Booth FR Gilford 7:27.96 6:39.96 7:03.96 7:11.96 -
23 Rachel Berube JR John Stark 5:01.68 6:42.23 6:06.03 4:57.65 -
25 Norah Boudreau FR Newmarket 6:40.24 6:48.40 6:40.24 8:14.17 -
26 Fahren Sweet SO Goffstown 5:54.48 6:52.18 7:21.04 6:39.82 -
27 Alyssa LaValley SR Bishop Brady 4:50.81 6:55.43 6:55.43 8:18.52 -
28 Alexandra MacDonald SR Plymouth Regional 6:59.18 6:59.18 8:43.98 6:13.07 -
29 Analiese Blasingame SR Kearsarge 7:41.25 6:59.31 8:31.56 4:57.71 -
30 Grace Yannelli FR Kennett 7:52.16 7:01.57 7:05.79 8:55.40 -
31 Elizabeth Petrov JR Con-Val 6:23.77 7:16.10 8:38.96 6:41.22 -
32 Sara Mackie FR Con-Val 9:07.14 7:32.18 5:52.70 6:01.75 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mackenzie Cook SO Oyster River 5:16.64 10
2 Haley Kavanagh SO Oyster River 5:17.32 8
3 Sheldyn Fisher SR Coe-Brown 5:29.22 6
4 Molly Ellison JR Kearsarge 5:30.48 4
5 Kara Tschida SO Goffstown 5:31.22 2
6 Elli Englund FR Plymouth Regional 5:43.99 1
7 Maelle Jacques FR Kearsarge 5:48.92 -
8 Georgia Eckhardt SO Gilford 5:57.58 -
9 Paige Murdough SO Coe-Brown 5:58.07 -
10 Kylin Frenkiewich SR Kearsarge 5:59.40 -
11 Kelsey Maine JR Plymouth Regional 6:06.25 -
12 Anna Bergeron JR Coe-Brown 6:16.08 -
13 Madison Taylor FR Coe-Brown 6:18.60 -
14 Sarah Smith FR Lebanon 6:20.66 -
16 Leah Ines SO Plymouth Regional 6:21.90 -
18 Sarah Bahrakis JR Sanborn Regional 6:29.45 -
24 Skylar Wagner SR Derryfield 6:46.58 -