April 22, 2023
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Allison Burke JR Newmarket 1:03.51 10
2 Anushka Chavda SR Coe-Brown 1:03.74 8
3 Shaylee Murdough SO Hopkinton 1:03.84 6
4 Reese Bove SO Hopkinton 1:03.94 4
5 Amelia Lefebvre JR Kearsarge 1:04.20 2
6 Holly Fermon SR Newmarket 1:04.80 1
7 Maya Thomas SR Goffstown 1:05.01 -
8 Soraya Glidden JR Newfound Regional 1:05.23 -
9 Sophia Upton FR Hopkinton 1:05.28 -
10 Morgan Kantor SR Lebanon 1:05.42 -
11 Aida Davis JR Con-Val 1:05.67 -
12 Lily Tedford JR Sanborn Regional 1:06.22 -
13 Allison Kenyon SR Gilford 1:08.01 -
14 Kylie Prusia JR Coe-Brown 1:09.23 -
15 Ava Rollins FR Conant 1:09.44 -
16 Annelise Brown FR Lebanon 1:09.75 -
17 Elizabeth Kourbatski SR Lebanon 1:09.89 -
18 Heron Hannon SO Plymouth Regional 1:10.82 -
19 Katie Patterson JR John Stark 1:11.84 -
20 Trinity Delaney JR Merrimack Valley 1:11.97 -
21 Lillian Thompson FR Newmarket 1:12.00 -
22 Bella Ladd JR Oyster River 1:12.24 -
23 Abigail Yockel SO Raymond 1:13.38 -
24 Whitney Adair FR Con-Val 1:13.47 -
25 Madison Roy SR Coe-Brown 1:13.69 -
26 Savannah Smith FR Hopkinton 1:14.30 -
27 Isabel Merrill JR Raymond 1:14.37 -
28 Maryanne Sawyer SO Coe-Brown 1:14.44 -
29 Mia Higginbotham SO Oyster River 1:14.67 -
30 Molly Sawyer SR Coe-Brown 1:14.92 -
31 Leah McFarland FR Newfound Regional 1:14.96 -
32 Kennedy Amorim SR Derryfield 1:17.25 -
33 Daizey Perron FR Merrimack Valley 1:17.29 -
34 Emily Battisti SO Conant 1:19.91 -
35 Amarah Lapinsky JR Conant 1:21.52 -
36 Bianca Bergeron SO Raymond 1:42.21 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
26 Savannah Smith FR Hopkinton 1:14.30 1:13.56 1:17.28 -
34 Emily Battisti SO Conant 1:19.91 1:36.70 1:29.50 -
35 Amarah Lapinsky JR Conant 1:21.52 1:31.31 1:11.74 -
36 Bianca Bergeron SO Raymond 1:42.21 1:11.55 1:26.88 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Annelise Brown FR Lebanon 1:09.75 -
21 Lillian Thompson FR Newmarket 1:12.00 -
23 Abigail Yockel SO Raymond 1:13.38 -
25 Madison Roy SR Coe-Brown 1:13.69 -
27 Isabel Merrill JR Raymond 1:14.37 -
28 Maryanne Sawyer SO Coe-Brown 1:14.44 -
31 Leah McFarland FR Newfound Regional 1:14.96 -
33 Daizey Perron FR Merrimack Valley 1:17.29 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Ava Rollins FR Conant 1:09.44 51.39 1:01.81 -
17 Elizabeth Kourbatski SR Lebanon 1:09.89 1:07.80 1:12.69 -
18 Heron Hannon SO Plymouth Regional 1:10.82 1:15.07 1:26.40 -
20 Trinity Delaney JR Merrimack Valley 1:11.97 1:18.45 57.58 -
22 Bella Ladd JR Oyster River 1:12.24 54.18 1:03.58 -
24 Whitney Adair FR Con-Val 1:13.47 1:24.49 1:00.25 -
29 Mia Higginbotham SO Oyster River 1:14.67 1:07.95 1:20.65 -
32 Kennedy Amorim SR Derryfield 1:17.25 1:18.80 1:03.35 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Shaylee Murdough SO Hopkinton 1:03.84 6
8 Soraya Glidden JR Newfound Regional 1:05.23 -
9 Sophia Upton FR Hopkinton 1:05.28 -
11 Aida Davis JR Con-Val 1:05.67 -
13 Allison Kenyon SR Gilford 1:08.01 -
14 Kylie Prusia JR Coe-Brown 1:09.23 -
19 Katie Patterson JR John Stark 1:11.84 -
30 Molly Sawyer SR Coe-Brown 1:14.92 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Allison Burke JR Newmarket 1:03.51 10
2 Anushka Chavda SR Coe-Brown 1:03.74 8
4 Reese Bove SO Hopkinton 1:03.94 4
5 Amelia Lefebvre JR Kearsarge 1:04.20 2
6 Holly Fermon SR Newmarket 1:04.80 1
7 Maya Thomas SR Goffstown 1:05.01 -
10 Morgan Kantor SR Lebanon 1:05.42 -
12 Lily Tedford JR Sanborn Regional 1:06.22 -