April 29, 2023
|
Coe-Brown - Northwood, NH

Boys 1600m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Shaun Fifield SR Concord 4:54.80 4:46.21
2 Logan Korthals FR Milford 4:18.51 4:47.23
3 Connor Theodore SR Nashua South 4:33.28 4:47.66
4 Peyton Joslyn FR Monadnock 3:31.00 4:49.03
5 Tyler Watt JR Concord 4:23.52 4:49.58
6 Jackson Gannon SO Salem 3:26.15 4:50.35
7 Andrew Martin-Biggs SO Winnacunnet 5:12.66 4:52.20
8 Michael Zhu Junior Phillips Exeter 5:06.07 4:54.29
9 Nathan Alajajian SO Conant 3:26.34 4:54.77
10 Evan Berkley SO Pembroke 5:20.14 4:56.42
11 Ethan Lantz SR Portsmouth 3:27.67 4:56.66
12 Brent Dunning SO Alvirne 5:50.91 4:57.38
13 Daniel Dalbec SO Kearsarge 6:09.24 4:57.77
14 Ian Hricz JR Oyster River 5:01.71 4:58.72
15 Liam McLean JR Coe-Brown 4:38.21 4:59.15
16 Cameron Ingram SR Timberlane 5:33.15 5:00.13
17 Ethan Fiorenza JR Dover 5:15.51 5:00.48
18 Marcus Clark FR Exeter 4:03.70 5:00.86
19 Tate Hayman FR Plymouth Regional 4:00.80 5:01.00
20 Rishav Sood JR Nashua South 3:52.54 5:01.99
21 Jacob Slade SO Salem 4:47.19 5:02.30
22 John Toscano SR Salem 6:34.27 5:03.28
23 Benjamin Laplume SR Newfound Regional 5:40.37 5:03.90
24 Cayden Garrett SR Pelham 3:51.14 5:04.13
25 Samuel Nichols SR Lebanon 4:46.15 5:04.41
26 Cole Burns FR Nashua North 5:19.83 5:04.60
27 Austen Richard SR Conant 4:25.57 5:05.25
28 Isaac Ager SR Lebanon 6:06.33 5:05.27
29 Tristan Plumb SO Merrimack 3:55.50 5:05.84
30 Theo Fleischer SR Oyster River 4:56.97 5:06.15
31 Joe Hannon JR Oyster River 4:41.93 5:06.44
32 Mitchell Keese SO Oyster River 6:38.90 5:09.22
33 Anthony Settineri SO St. Thomas Aquinas 4:54.54 5:16.71
34 Ryan Mamos FR Nashua North 4:06.40 5:19.99
35 Patrick Vore JR Souhegan 3:54.19 5:20.80
36 Nate D'Silva FR Nashua North 3:58.76 5:22.65
37 James Campbell FR Nashua North 6:21.88 5:23.62
38 Ryan Ciarametaro SR Merrimack Valley 4:13.27 5:28.92
Boys 1600m Run Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Shaun Fifield SR Concord 4:03.28 5:32.01 4:46.21
2 Logan Korthals FR Milford 4:21.38 3:26.81 4:47.23
3 Connor Theodore SR Nashua South 5:48.07 6:02.46 4:47.66
4 Peyton Joslyn FR Monadnock 4:40.36 3:39.67 4:49.03
5 Tyler Watt JR Concord 5:47.50 4:03.25 4:49.58
6 Jackson Gannon SO Salem 5:16.49 3:40.67 4:50.35
7 Andrew Martin-Biggs SO Winnacunnet 4:31.75 3:39.15 4:52.20
8 Michael Zhu Junior Phillips Exeter 3:58.38 4:01.32 4:54.29
9 Nathan Alajajian SO Conant 4:37.09 3:52.87 4:54.77
10 Evan Berkley SO Pembroke 5:43.85 4:50.50 4:56.42
11 Ethan Lantz SR Portsmouth 4:12.17 3:48.43 4:56.66
12 Brent Dunning SO Alvirne 5:12.25 5:03.33 4:57.38
13 Daniel Dalbec SO Kearsarge 3:37.38 5:18.62 4:57.77
16 Cameron Ingram SR Timberlane 5:42.15 5:48.15 5:00.13
17 Ethan Fiorenza JR Dover 6:00.58 3:36.35 5:00.48
18 Marcus Clark FR Exeter 6:16.08 3:42.64 5:00.86
20 Rishav Sood JR Nashua South 4:13.68 6:05.41 5:01.99
21 Jacob Slade SO Salem 5:56.72 5:44.63 5:02.30
23 Benjamin Laplume SR Newfound Regional 5:03.90 4:30.48 5:03.90
30 Theo Fleischer SR Oyster River 6:04.32 5:27.58 5:06.15
Boys 1600m Run Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Ian Hricz JR Oyster River 3:47.03 3:58.98 3:50.02 4:58.72 5:55.48
15 Liam McLean JR Coe-Brown 4:35.22 4:56.16 4:23.26 4:59.15 4:56.16
19 Tate Hayman FR Plymouth Regional 4:45.95 4:36.92 4:51.97 5:01.00 3:42.74
22 John Toscano SR Salem 5:00.25 4:20.82 4:45.09 5:03.28 3:44.43
24 Cayden Garrett SR Pelham 5:28.46 4:27.64 6:04.96 5:04.13 6:20.17
25 Samuel Nichols SR Lebanon 6:14.43 4:06.58 3:54.40 5:04.41 6:05.30
26 Cole Burns FR Nashua North 5:41.16 6:32.94 6:17.71 5:04.60 4:21.96
27 Austen Richard SR Conant 4:46.94 6:06.30 5:26.62 5:05.25 6:24.62
28 Isaac Ager SR Lebanon 4:37.80 4:31.69 5:32.75 5:05.27 4:04.22
29 Tristan Plumb SO Merrimack 6:00.90 4:04.68 5:24.19 5:05.84 5:51.72
31 Joe Hannon JR Oyster River 6:32.25 5:12.57 5:21.77 5:06.44 6:10.80
32 Mitchell Keese SO Oyster River 6:32.71 3:51.92 4:41.39 5:09.22 3:45.73
33 Anthony Settineri SO St. Thomas Aquinas 6:26.39 3:44.87 4:19.71 5:16.71 5:26.22
34 Ryan Mamos FR Nashua North 4:57.59 5:48.79 6:39.99 5:19.99 5:19.99
35 Patrick Vore JR Souhegan 5:27.22 3:50.98 3:50.98 5:20.80 6:08.92
36 Nate D'Silva FR Nashua North 5:38.79 6:56.22 5:51.69 5:22.65 5:42.01
37 James Campbell FR Nashua North 6:54.24 3:59.48 4:15.66 5:23.62 5:13.92
38 Ryan Ciarametaro SR Merrimack Valley 4:56.03 6:24.84 7:04.31 5:28.92 4:56.03