May 19, 2023
|
Exeter - Exeter, NH

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brady Ash SR Sanborn Regional 37.11 1:04.94 37.11 51.54 1:06.49 50.00 41.75 10
2 Joe Harper SR Raymond 56.57 53.93 1:07.15 52.87 49.17 1:00.28 1:00.28 8
3 Colin Grant SR Exeter 47.62 51.36 50.83 53.50 47.08 44.41 1:09.02 6
4 Hunter Beaudoin JR Timberlane 52.23 47.92 44.69 53.84 1:01.92 49.00 40.92 4
5 Brodie Proulx SO Exeter 1:04.25 59.39 56.15 53.99 51.29 1:06.95 1:01.55 2
6 Zane Lepere JR Winnacunnet 1:05.62 1:05.62 58.51 54.68 1:04.53 51.40 1:06.71 1
7 Cameron Pettingill FR Timberlane 40.78 39.66 51.40 55.86 51.95 1:11.50 54.75 -
8 Gavin Westfall SR Winnacunnet 1:10.97 1:09.83 1:03.02 56.77 51.66 1:09.83 1:00.75 -
9 Michael Savage SO Timberlane 1:05.95 56.85 46.05 56.85 50.60 1:03.11 1:07.66 -
10 Carl Peters SR Coe-Brown 1:12.98 1:00.43 1:05.57 57.01 51.31 45.61 48.46 -
11 Andrew Allen FR Exeter 56.77 1:05.37 1:03.65 57.34 40.72 40.14 45.88 -
12 Ethan Proto JR Dover 48.22 1:12.90 43.05 57.40 1:14.62 47.65 53.96 -
13 Kalvin Huang SR Spaulding 42.51 54.16 50.08 58.23 40.76 1:06.39 45.42 -
14 Dominic Young SO Winnacunnet 54.78 1:15.17 1:01.77 58.27 57.11 49.53 1:09.35 -
15 Griffin Rice JR Exeter 1:06.60 50.25 49.66 58.42 1:10.11 1:10.11 56.09 -
16 Landon Paquet SO Exeter 1:01.94 48.50 48.50 58.43 56.10 1:09.54 1:05.45 -
17 Seth Kozak SO Portsmouth 44.44 1:06.08 56.14 58.47 46.20 56.72 1:04.32 -
18 Will Hart FR Portsmouth 50.93 1:05.56 46.83 58.53 1:00.29 59.70 1:00.29 -
19 Bryce Fabbri SO Winnacunnet 50.99 1:04.63 44.47 59.29 42.69 1:15.90 52.77 -
20 Anthony Szatko FR Coe-Brown 50.05 46.48 1:16.86 59.58 52.43 50.65 1:08.52 -
21 Andrew Russell SO Timberlane 54.31 1:15.20 1:10.43 59.68 47.15 56.10 1:05.06 -
22 Hunter Libby JR Spaulding 1:05.71 1:02.72 1:04.51 59.73 45.40 1:10.49 52.57 -
23 Shane Burto FR Coe-Brown 1:15.09 45.66 1:10.89 1:00.07 1:07.28 48.06 45.66 -
24 Theo Grandmaison SR Somersworth 1:00.26 1:19.12 1:08.78 1:00.86 1:11.82 49.91 57.82 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brady Ash SR Sanborn Regional 1:04.43 59.79 43.81 51.54 54.12 47.94 10
2 Joe Harper SR Raymond 47.06 48.12 44.94 52.87 1:03.45 1:05.56 8
3 Colin Grant SR Exeter 1:06.88 1:05.27 51.90 53.50 37.99 49.76 6
4 Hunter Beaudoin JR Timberlane 1:04.61 46.84 52.23 53.84 48.46 1:07.30 4
5 Brodie Proulx SO Exeter 1:07.49 1:03.71 53.99 53.99 1:03.71 1:07.49 2
6 Zane Lepere JR Winnacunnet 45.39 1:03.43 54.14 54.68 42.11 56.87 1
7 Cameron Pettingill FR Timberlane 1:02.01 54.19 1:03.13 55.86 43.02 56.42 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Gavin Westfall SR Winnacunnet 56.77 1:13.24 59.04 -
9 Michael Savage SO Timberlane 56.85 42.07 1:00.83 -
10 Carl Peters SR Coe-Brown 57.01 1:03.29 52.45 -
12 Ethan Proto JR Dover 57.40 1:10.61 1:00.85 -
13 Kalvin Huang SR Spaulding 58.23 56.49 49.50 -
16 Landon Paquet SO Exeter 58.43 59.60 1:06.03 -
17 Seth Kozak SO Portsmouth 58.47 1:04.91 51.46 -
18 Will Hart FR Portsmouth 58.53 57.36 59.70 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Andrew Allen FR Exeter 52.76 55.05 52.76 49.89 57.34 59.64 1:13.97 -
14 Dominic Young SO Winnacunnet 1:07.60 59.44 55.94 54.78 58.27 53.03 52.45 -
15 Griffin Rice JR Exeter 54.33 53.75 1:00.76 57.26 58.42 1:13.03 1:05.43 -
19 Bryce Fabbri SO Winnacunnet 51.59 1:06.41 58.70 1:14.12 59.29 1:10.56 1:08.78 -
21 Andrew Russell SO Timberlane 44.76 46.55 1:09.23 47.75 59.68 1:10.43 51.33 -
22 Hunter Libby JR Spaulding 46.00 50.77 51.37 59.73 59.73 1:00.33 1:05.71 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
20 Anthony Szatko FR Coe-Brown 59.58 1:17.46 46.48 1:15.07 -
23 Shane Burto FR Coe-Brown 1:00.07 1:17.49 44.46 58.27 -
24 Theo Grandmaison SR Somersworth 1:00.86 52.95 1:05.12 46.87 -