May 19, 2023
|
Exeter - Exeter, NH

Boys' 100 Meters Finals

W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Tim Kelm JR Portsmouth Christian 11.40 14.82 9.81 8.33 10
2 Ty Dorow SR Oyster River 11.42 13.71 14.28 9.94 8
3 Talon Ouellette SO Oyster River 11.53 8.54 14.99 14.07 6
4 Paul Butler JR Spaulding 12.04 14.21 12.04 14.57 4
5 Kyle Bradley SR Sanborn Regional 12.06 9.29 15.20 10.62 2
6 Eli Benjamin SO Spaulding 12.10 8.96 12.35 13.44 1
7 Casey Morin JR Epping 12.20 14.40 10.13 15.25 -
8 Alejandro Madera JR Spaulding 12.22 10.88 15.52 8.80 -

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ty Dorow SR Oyster River 9.09 12.08 13.46 11.50
2 Tim Kelm JR Portsmouth Christian 8.11 13.55 12.74 11.58
3 Talon Ouellette SO Oyster River 12.66 12.54 11.03 11.61
4 Kyle Bradley SR Sanborn Regional 8.86 11.14 12.81 11.97
5 Casey Morin JR Epping 10.56 14.86 10.20 12.28
6 Paul Butler JR Spaulding 8.36 11.23 10.99 11.94
7 Eli Benjamin SO Spaulding 10.08 14.99 12.71 11.99
8 Alejandro Madera JR Spaulding 13.61 10.00 13.97 12.04
9 Phineas Reardon SO Exeter 10.75 9.54 15.70 12.07
10 Tayshawn Sheppard JR Somersworth 10.43 8.97 9.82 12.12
11 Carl Peters SR Coe-Brown 9.22 10.92 14.07 12.13
12 Brady Corcoran JR Winnacunnet 11.35 13.55 10.01 12.20
13 David Sauers JR Portsmouth Christian 10.92 9.33 12.76 12.27
14 Lachlan Becker SR Exeter 12.52 11.17 13.13 12.27
15 Seth Worrell SO Somersworth 9.34 8.98 14.38 12.29
16 Daniel Batstone SO Exeter 15.61 13.65 14.01 12.29
17 Isiah Walker SO Spaulding 10.37 13.33 11.48 12.34
18 Dillon Lassard SO St. Thomas Aquinas 15.19 13.47 14.45 12.35
19 Shane McKeen SO Sanborn Regional 13.61 9.90 14.23 12.37
20 Daniel Doherty IV SR Oyster River 9.17 13.39 15.12 12.39
21 Colby Gedney JR Oyster River 13.02 9.80 12.16 12.40
22 Desmond Rugg SR Exeter 11.31 12.92 15.78 12.42
23 Benjamin Mace JR Winnacunnet 10.98 14.47 14.97 12.47
24 Calvin Lambert SR Somersworth 13.73 15.85 13.61 12.48
25 James Grugnale FR Winnacunnet 12.65 14.15 15.90 12.52
26 John Bellerose FR Dover 10.42 13.43 12.55 12.55
27 David Johonnett JR Winnacunnet 12.02 12.27 15.44 12.65
28 Kyle Merrill JR Dover 13.67 9.11 9.24 12.65
29 Angus Moss JR Portsmouth 14.95 10.90 14.45 12.67
30 Anthony Queene JR Spaulding 14.47 16.12 13.20 12.69
31 James Brower SO Oyster River 10.30 11.19 11.19 12.71
32 Tony D'Andrea FR Dover 9.20 15.71 13.54 12.77
33 Magnus Boucher FR Dover 12.30 15.89 14.74 12.81
34 Alexander Frost SR Winnacunnet 14.05 15.21 12.12 12.89
35 Griffin Rice JR Exeter 13.53 9.50 14.32 13.01
36 Max Durkin JR Portsmouth 9.24 9.77 11.88 13.20
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ty Dorow SR Oyster River 11.50 13.57
6 Paul Butler JR Spaulding 11.94 8.96
12 Brady Corcoran JR Winnacunnet 12.20 10.50
18 Dillon Lassard SO St. Thomas Aquinas 12.35 14.70
24 Calvin Lambert SR Somersworth 12.48 15.48
32 Tony D'Andrea FR Dover 12.77 10.73
35 Griffin Rice JR Exeter 13.01 15.62
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Tim Kelm JR Portsmouth Christian 13.67 11.58
7 Eli Benjamin SO Spaulding 11.03 11.99
10 Tayshawn Sheppard JR Somersworth 8.61 12.12
16 Daniel Batstone SO Exeter 15.37 12.29
29 Angus Moss JR Portsmouth 14.83 12.67
31 James Brower SO Oyster River 9.92 12.71
34 Alexander Frost SR Winnacunnet 12.25 12.89
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Casey Morin JR Epping 10.81 12.28 14.86 9.95 9.95 12.28
19 Shane McKeen SO Sanborn Regional 11.63 12.37 15.59 8.79 8.91 11.14
20 Daniel Doherty IV SR Oyster River 9.05 12.39 10.41 11.16 14.50 11.28
21 Colby Gedney JR Oyster River 10.42 12.40 11.66 15.50 11.16 11.54
22 Desmond Rugg SR Exeter 11.18 12.42 13.79 14.16 14.66 13.79
23 Benjamin Mace JR Winnacunnet 9.36 12.47 13.72 10.60 13.72 13.10
30 Anthony Queene JR Spaulding 12.69 12.69 15.87 9.65 12.69 9.39
33 Magnus Boucher FR Dover 10.76 12.81 10.38 16.27 10.89 9.10
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Talon Ouellette SO Oyster River 11.03 13.12 8.60 11.61
8 Alejandro Madera JR Spaulding 10.48 8.79 9.88 12.04
14 Lachlan Becker SR Exeter 12.40 10.19 8.84 12.27
15 Seth Worrell SO Somersworth 10.57 14.38 13.40 12.29
25 James Grugnale FR Winnacunnet 15.15 9.14 15.90 12.52
26 John Bellerose FR Dover 15.06 11.30 11.17 12.55
36 Max Durkin JR Portsmouth 16.64 10.30 12.54 13.20
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Kyle Bradley SR Sanborn Regional 10.30 13.77 11.97 10.42 10.18 10.54
9 Phineas Reardon SO Exeter 11.95 10.99 12.07 8.45 13.88 13.16
11 Carl Peters SR Coe-Brown 12.86 12.01 12.13 15.05 15.77 14.56
13 David Sauers JR Portsmouth Christian 9.08 12.15 12.27 14.61 15.34 15.10
17 Isiah Walker SO Spaulding 10.49 10.49 12.34 10.25 11.23 10.00
27 David Johonnett JR Winnacunnet 12.40 15.94 12.65 13.29 11.26 14.05
28 Kyle Merrill JR Dover 12.40 14.17 12.65 8.99 11.14 14.05