May 18, 2023
|
Pembroke - Pembroke, NH

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joshua Gentchos JR Bishop Brady 10.32 11.34 10.32 12.70 14.18 12.02 6
2 Jack Beauchesne SR Bishop Brady 13.88 11.37 10.35 9.44 11.03 9.21 4
3 Chris Messmore SR Bishop Brady 9.63 11.74 11.16 11.27 10.80 13.86 2
4 Alan Yap JR Bishop Brady 14.19 11.82 14.19 15.02 14.42 10.64 1
5 Bishow Thapa SR Merrimack Valley 10.14 11.92 12.16 12.52 10.85 12.88 -
6 Nick Steigmeyer SR Bishop Brady 10.93 12.01 14.42 13.09 14.18 8.53 -
7 Beckett Rose SO Merrimack Valley 9.85 12.15 12.76 10.21 14.34 9.48 -
8 Brandon Lurvey FR Pembroke 15.27 12.51 10.39 10.64 8.76 13.39 -
9 Charlie Ransom SR Pembroke 10.53 12.53 13.91 10.65 10.53 10.28 -
10 Cameron Moore-Jahn JR Merrimack Valley 10.80 12.55 14.31 10.42 12.18 10.80 -
11 Max Brooks SR Bishop Brady 12.77 12.77 15.20 13.28 13.92 14.82 -
12 Matthew Palleschi FR Pembroke 9.62 12.82 11.41 15.90 16.54 16.29 -
13 Jessie Putnam SO Bishop Brady 15.44 13.08 15.96 16.09 15.70 12.56 -
14 Jacob Polley FR Pembroke 13.46 13.19 10.82 15.17 14.25 11.61 -
15 Andrei Gentes JR Pembroke 15.01 13.89 12.92 16.26 15.14 14.31 -
16 James Horangic FR Bishop Brady 17.41 14.27 13.42 11.13 15.27 15.13 -
  Luke Wolfram FR Bishop Brady NT NT NT NT NT NT   
  Kevin Dunn SO Bishop Brady NT NT NT NT NT NT   
  Aiden Paquette SO Merrimack Valley NT NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Andrei Gentes JR Pembroke 16.12 11.25 15.42 10.84 12.64 13.89 -
16 James Horangic FR Bishop Brady 16.70 13.85 10.42 14.42 12.99 14.27 -
  Luke Wolfram FR Bishop Brady NT NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Matthew Palleschi FR Pembroke 12.95 13.98 12.82 10.26 15.52 9.23 -
13 Jessie Putnam SO Bishop Brady 16.22 11.38 13.08 15.57 12.04 11.25 -
14 Jacob Polley FR Pembroke 10.82 13.85 13.19 10.56 10.56 13.72 -
  Aiden Paquette SO Merrimack Valley NT NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Beckett Rose SO Merrimack Valley 12.15 12.52 -
8 Brandon Lurvey FR Pembroke 12.51 13.26 -
9 Charlie Ransom SR Pembroke 12.53 10.28 -
10 Cameron Moore-Jahn JR Merrimack Valley 12.55 11.05 -
11 Max Brooks SR Bishop Brady 12.77 14.82 -
  Kevin Dunn SO Bishop Brady NT NT   
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua Gentchos JR Bishop Brady 11.34 6
2 Jack Beauchesne SR Bishop Brady 11.37 4
3 Chris Messmore SR Bishop Brady 11.74 2
4 Alan Yap JR Bishop Brady 11.82 1
5 Bishow Thapa SR Merrimack Valley 11.92 -
6 Nick Steigmeyer SR Bishop Brady 12.01 -