May 13, 2023
|
Oyster River - Durham, NH

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ty Dorow SR Oyster River 51.55 1:07.02 1:02.38 41.24
2 Bishow Thapa SR Merrimack Valley 52.52 38.87 1:04.08 52.00
3 Joe Harper SR Raymond 53.39 1:04.07 45.92 1:08.88
4 Keane Swiesz SR Oyster River 54.36 1:10.67 52.19 50.56
5 Christian Smith SR St. Thomas Aquinas 54.79 48.77 41.64 45.48
6 Carl Peters SR Coe-Brown 54.84 1:02.52 38.94 1:08.01
7 Caleb Van Epps JR Portsmouth 55.04 1:11.01 1:04.40 54.49
8 Zane Lepere JR Winnacunnet 55.60 58.38 1:09.50 1:09.50
9 Jason Robillard SR Newmarket 55.84 58.08 57.52 58.08
10 Zachary Petrie SO Bedford 55.85 1:04.79 1:10.38 1:06.47
11 Will Hart FR Portsmouth 55.96 39.74 1:03.80 1:04.92
12 Dominic LaRose FR St. Thomas Aquinas 56.02 43.14 1:08.35 45.94
13 Jaron LaBranche SO Newmarket 56.22 41.61 1:08.59 1:10.28
14 Tyler Napoletano SR Newmarket 56.56 59.96 52.04 45.25
15 Timothy Gross JR St. Thomas Aquinas 57.07 50.80 1:07.35 1:05.06
16 Jake Westenberg SR Bow 57.68 47.88 50.76 1:14.41
17 Quinn Hamel JR Goffstown 57.69 46.16 56.54 57.69
18 Seth Kozak SO Portsmouth 57.75 1:03.53 1:14.50 45.63
19 Bryce Fabbri SO Winnacunnet 57.79 58.95 1:11.66 46.81
20 Trent LaRose SR St. Thomas Aquinas 58.11 52.88 1:03.34 1:04.51
21 Jonathan Tudor JR Newmarket 58.28 43.13 1:14.60 1:00.62
22 John Colangelo FR Bedford 58.73 1:04.61 48.16 1:02.85
23 Miles Miller FR Bow 58.86 44.74 1:04.75 1:04.16
24 Reece Rogers SR St. Thomas Aquinas 58.89 49.47 1:16.56 54.77
25 Daniel Johnson SR Epping 59.25 42.07 1:10.51 1:03.40
26 Hunter Libby JR Spaulding 59.85 1:13.62 46.09 50.88
27 Owen Lubic SO Bedford 1:00.02 45.02 1:09.63 42.02
28 Brody Palmateer JR Bishop Brady 1:00.32 43.43 51.28 48.86
29 Ryan Casey FR Bishop Brady 1:00.61 58.80 1:14.55 58.80
30 Sawyer Hill FR Newmarket 1:01.54 57.24 53.54 1:10.77
31 Elias Spalding SO Winnacunnet 1:01.74 54.34 54.34 43.84
32 Keagan Ware SO Bedford 1:01.80 1:07.37 1:06.75 51.30
33 Bradley Addison FR Somersworth 1:02.40 1:09.27 1:06.77 1:16.13
34 Charles Montiero SO St. Thomas Aquinas 1:03.20 54.99 1:11.42 49.93
35 Jeremiah Sihotang SR Portsmouth 1:03.70 55.42 48.42 48.42
36 Vaughn Larson FR Somersworth 1:05.05 1:12.21 1:11.56 1:11.56
37 David Owen FR Bow 1:08.70 54.28 1:14.89 1:19.01
  Jake Haley SR Portsmouth NT NT NT NT
  Jonathan Gancarz SO Bow NT NT NT NT
  Rowen Berndt SO Winnacunnet NT NT NT NT
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ty Dorow SR Oyster River 39.18 59.80 42.27 42.79 51.55 1:07.02 38.67
2 Bishow Thapa SR Merrimack Valley 1:06.18 43.07 47.27 42.02 52.52 59.88 58.30
4 Keane Swiesz SR Oyster River 38.06 1:07.95 49.47 51.65 54.36 1:07.95 51.10
6 Carl Peters SR Coe-Brown 46.07 52.65 59.78 53.75 54.84 47.17 1:07.46
8 Zane Lepere JR Winnacunnet 55.05 1:12.28 1:02.83 1:10.62 55.60 48.93 54.49
14 Tyler Napoletano SR Newmarket 44.12 1:13.53 1:04.48 1:03.92 56.56 56.00 1:08.44
22 John Colangelo FR Bedford 43.46 1:00.50 43.46 1:05.19 58.73 1:08.13 45.81
  Jake Haley SR Portsmouth NT NT NT NT NT NT NT
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Joe Harper SR Raymond 43.25 53.39 43.25
5 Christian Smith SR St. Thomas Aquinas 43.84 54.79 1:00.27
9 Jason Robillard SR Newmarket 47.47 55.84 1:08.13
10 Zachary Petrie SO Bedford 45.80 55.85 1:05.91
11 Will Hart FR Portsmouth 57.64 55.96 56.52
12 Dominic LaRose FR St. Thomas Aquinas 50.42 56.02 1:02.19
16 Jake Westenberg SR Bow 1:01.72 57.68 50.76
24 Reece Rogers SR St. Thomas Aquinas 1:16.56 58.89 41.23
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Jaron LaBranche SO Newmarket 52.29 56.22 39.36 42.73 40.48 1:05.78 39.36
15 Timothy Gross JR St. Thomas Aquinas 45.09 57.07 54.22 50.80 1:10.77 1:01.07 53.08
17 Quinn Hamel JR Goffstown 1:04.04 57.69 41.54 1:11.54 47.31 1:05.77 48.46
19 Bryce Fabbri SO Winnacunnet 53.17 57.79 48.55 57.22 1:04.73 58.95 52.59
20 Trent LaRose SR St. Thomas Aquinas 58.11 58.11 1:10.32 1:10.32 41.26 48.24 52.88
23 Miles Miller FR Bow 1:02.98 58.86 56.51 1:16.52 1:15.93 1:12.99 56.51
25 Daniel Johnson SR Epping 46.22 59.25 42.07 1:10.51 1:08.73 1:15.25 55.70
  Jonathan Gancarz SO Bow NT NT NT NT NT NT NT
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Caleb Van Epps JR Portsmouth 1:08.25 44.59 53.94 56.14 55.04
18 Seth Kozak SO Portsmouth 1:14.50 57.18 41.58 1:14.50 57.75
21 Jonathan Tudor JR Newmarket 47.79 1:10.52 1:07.61 49.54 58.28
26 Hunter Libby JR Spaulding 51.48 1:14.82 1:17.81 1:12.42 59.85
27 Owen Lubic SO Bedford 1:03.03 48.62 52.22 1:01.82 1:00.02
30 Sawyer Hill FR Newmarket 45.54 46.77 49.85 49.24 1:01.54
31 Elias Spalding SO Winnacunnet 44.46 1:09.15 1:04.83 1:17.80 1:01.74
  Rowen Berndt SO Winnacunnet NT NT NT NT NT
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
28 Brody Palmateer JR Bishop Brady 1:03.94 1:00.32 1:16.61
29 Ryan Casey FR Bishop Brady 49.10 1:00.61 46.67
32 Keagan Ware SO Bedford 55.01 1:01.80 58.10
33 Bradley Addison FR Somersworth 1:09.27 1:02.40 46.18
34 Charles Montiero SO St. Thomas Aquinas 1:04.47 1:03.20 1:14.58
35 Jeremiah Sihotang SR Portsmouth 45.23 1:03.70 50.33
36 Vaughn Larson FR Somersworth 1:12.86 1:05.05 1:12.86
37 David Owen FR Bow 1:19.01 1:08.70 1:13.51