May 18, 2024
|
Deerfield Academy - Deerfield, MA

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaylen Bennett Junior Phillips Exeter 21.27 18.20 24.55 21.92 28.50 26.75 21.70 10
2 Rayshon Andrews Junior Avon Old Farms 20.21 27.98 18.65 22.20 23.31 28.42 21.98 8
3 Charlie Young Senior Choate Rosemary Hall 20.74 26.09 28.55 22.30 28.77 22.53 28.33 6
4 Emerson Kington Senior Phillips Academy 21.64 17.84 25.43 22.30 28.55 23.87 19.85 4
5 Chase Judge Junior Milton Academy 15.79 27.06 18.50 22.55 16.47 28.42 26.84 2
6 Jackson Powell Sophomore Hotchkiss School 20.91 29.18 24.58 22.97 28.49 17.69 24.12 1
7 Michael Bradley Senior Milton Academy 25.96 22.28 25.04 22.97 17.69 19.07 27.80 -
8 Isaiah Reese Junior Phillips Exeter 16.12 23.25 23.71 23.02 21.87 24.41 28.78 -
9 Emory Sirman Junior Avon Old Farms 26.67 29.22 28.53 23.19 18.79 22.96 17.16 -
10 Eli Darity Junior Loomis Chaffee 28.30 26.44 29.92 23.19 28.06 19.02 26.67 -
11 Nicholas Dwamena Senior Northfield Mount Hermon 25.09 26.25 19.52 23.23 24.16 23.00 25.79 -
12 Owen Haight Senior Deerfield Academy 26.83 19.60 18.90 23.33 17.03 20.53 22.63 -
13 Alexander Mazzarelli Senior Phillips Academy 23.20 27.65 18.28 23.43 18.28 28.12 27.42 -
14 Jordan Summers Junior Belmont Hill School 26.10 25.87 21.40 23.51 17.64 28.69 22.10 -
15 Teo Ocana Freshman Brunswick School 21.48 28.09 22.42 23.60 25.02 24.08 26.67 -
16 Gabriel Taylor Junior St. Paul's School 26.28 18.23 21.78 23.67 27.70 17.05 29.35 -
17 Henry Paterson Freshman Deerfield Academy 29.69 25.18 28.50 23.75 25.89 19.48 19.48 -
18 Ross McKee Junior Belmont Hill School 22.17 30.51 29.08 23.83 27.65 24.07 29.79 -
19 Jack Wang Senior Northfield Mount Hermon 27.52 19.87 19.39 23.93 30.87 22.98 30.40 -
20 Triet Nguyen Sophomore Loomis Chaffee 23.74 25.19 30.04 24.22 22.29 23.98 27.86 -
21 Luca Walter Freshman St. Paul's School 22.51 29.77 19.51 25.01 26.01 21.26 26.26 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Owen Haight Senior Deerfield Academy 25.20 23.33 -
15 Teo Ocana Freshman Brunswick School 24.55 23.60 -
17 Henry Paterson Freshman Deerfield Academy 18.77 23.75 -
18 Ross McKee Junior Belmont Hill School 18.35 23.83 -
19 Jack Wang Senior Northfield Mount Hermon 22.26 23.93 -
20 Triet Nguyen Sophomore Loomis Chaffee 23.98 24.22 -
21 Luca Walter Freshman St. Paul's School 23.26 25.01 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Charlie Young Senior Choate Rosemary Hall 24.31 16.06 22.30 17.84 6
4 Emerson Kington Senior Phillips Academy 25.87 17.18 22.30 26.54 4
9 Emory Sirman Junior Avon Old Farms 24.82 23.19 23.19 24.35 -
11 Nicholas Dwamena Senior Northfield Mount Hermon 26.25 16.73 23.23 21.84 -
13 Alexander Mazzarelli Senior Phillips Academy 22.97 29.99 23.43 29.99 -
14 Jordan Summers Junior Belmont Hill School 30.33 23.04 23.51 22.81 -
16 Gabriel Taylor Junior St. Paul's School 25.09 30.30 23.67 20.36 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaylen Bennett Junior Phillips Exeter 25.43 21.92 21.05 20.61 15.35 27.40 10
2 Rayshon Andrews Junior Avon Old Farms 28.86 22.20 23.98 18.21 25.31 25.98 8
5 Chase Judge Junior Milton Academy 18.27 22.55 20.75 25.26 21.65 23.46 2
6 Jackson Powell Sophomore Hotchkiss School 26.88 22.97 27.11 19.30 26.88 24.35 1
7 Michael Bradley Senior Milton Academy 23.20 22.97 23.43 17.00 23.43 20.91 -
8 Isaiah Reese Junior Phillips Exeter 22.33 23.02 24.64 19.34 18.65 28.09 -
10 Eli Darity Junior Loomis Chaffee 25.98 23.19 22.27 18.32 26.90 18.09 -