May 14-15, 2021
|
Nashua North - Nashua, NH
|
200m (Flat)
|

Men's 1 Mile Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Rohan Rai Senior Windham 4:56.56 4:20.14 4:01.93 4:20.14 4:33.15
2 Michael Killian Junior Windham 3:04.64 4:23.77 4:55.43 5:00.70 3:54.76
3 Nathaneal Fondakowski Junior Bishop Guertin 3:46.63 4:29.79 3:22.35 4:05.51 3:35.84
4 Caleb Korthals Senior Milford 5:02.64 4:30.21 4:59.94 4:46.43 5:35.06
5 Sean OKeefe Junior Bishop Guertin 3:36.30 4:40.90 5:42.70 4:26.86 3:53.15
6 Logan Carter Sophomore Windham 3:46.46 4:43.07 3:46.46 6:08.00 5:05.72
7 Tyler Lavallee Junior Manchester Memorial 3:38.54 4:43.81 5:54.77 5:15.03 4:21.11
8 Cooper Downey Senior Alvirne 3:31.46 4:45.75 4:25.75 3:20.03 5:40.05
9 Matthew Fairhurst Junior Timberlane 4:37.52 4:46.10 4:46.10 4:37.52 5:43.32
10 Zach Egan Junior Spaulding 5:24.12 4:46.83 4:32.49 6:01.41 5:41.33
11 Brady Carroll Junior Windham 5:50.23 4:56.80 6:02.10 5:44.29 3:48.54
12 Braden Sanchez Junior Windham 6:31.53 5:01.17 3:45.88 5:19.24 6:25.50
13 John Crawford Sophomore Alvirne 5:35.15 5:07.47 5:47.45 5:38.22 4:12.13
14 Sean Clough Junior Bedford 5:31.12 5:18.38 5:12.02 5:18.38 4:52.91
15 Yash Sharma Junior Bedford 4:52.95 5:25.50 5:05.97 6:59.90 4:07.38
16 Garrett Redmond Senior Bedford 4:51.93 5:28.01 5:31.29 5:28.01 4:02.73
17 Spencer Hawkins Junior Nashua South 6:32.77 5:38.59 4:37.65 6:49.70 5:25.05
Men's 1 Mile Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Braden Sanchez Junior Windham 4:52.14 4:37.08 5:01.17 5:07.20 3:30.82
13 John Crawford Sophomore Alvirne 3:53.68 4:55.18 5:07.47 4:09.05 3:35.23
14 Sean Clough Junior Bedford 6:15.69 6:28.43 5:18.38 6:12.51 3:55.61
15 Yash Sharma Junior Bedford 6:17.58 4:26.91 5:25.50 4:13.89 5:32.01
16 Garrett Redmond Senior Bedford 4:58.49 6:04.10 5:28.01 6:00.82 4:38.81
17 Spencer Hawkins Junior Nashua South 5:18.28 3:57.02 5:38.59 5:38.59 4:24.10
Men's 1 Mile Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Rohan Rai Senior Windham 5:19.98 4:59.16 4:20.14 4:25.35
2 Michael Killian Junior Windham 4:47.51 3:15.19 4:23.77 3:28.38
3 Nathaneal Fondakowski Junior Bishop Guertin 3:11.55 4:19.00 4:29.79 4:24.40
4 Caleb Korthals Senior Milford 5:02.64 5:02.64 4:30.21 3:41.58
5 Sean OKeefe Junior Bishop Guertin 3:39.11 5:53.94 4:40.90 5:34.27
6 Logan Carter Sophomore Windham 4:54.40 6:05.16 4:43.07 3:18.15
7 Tyler Lavallee Junior Manchester Memorial 4:52.33 3:55.57 4:43.81 3:24.35
8 Cooper Downey Senior Alvirne 5:54.33 6:11.48 4:45.75 5:28.62
9 Matthew Fairhurst Junior Timberlane 4:14.63 5:46.19 4:46.10 5:34.74
10 Zach Egan Junior Spaulding 6:12.88 5:47.07 4:46.83 3:52.34
11 Brady Carroll Junior Windham 4:18.22 4:39.00 4:56.80 6:05.07