June 18-20, 2021
|
Nashua South - Nashua, NH

Boys' 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME PT
1 Juhu Hahto   Nashua South 6:00.95 5:55.35 4:00.63 5:32.97 5:24.57 4:39.80 682
2 Owen Stocker Senior Sanborn Regional 3:18.10 5:33.93 5:19.78 3:32.25 4:09.04 4:42.99 662
3 Derek Lacy Senior Hanover 4:52.86 5:09.92 6:01.10 4:35.80 5:38.36 4:44.33 653
4 Clifford Teixeria Sophomore Nashua South 4:03.98 4:15.46 5:53.05 4:18.33 4:38.42 4:47.03 637
5 Jesse Bordelon   Nashua South 5:01.93 3:33.99 4:03.30 4:20.89 5:51.76 4:53.13 600
6 Jeremy Melendez Senior Nashua South 3:36.53 6:00.88 4:30.66 5:45.84 5:42.84 5:00.73 556
7 Connor Theodore Sophomore Nashua South 5:55.64 4:39.65 5:28.28 6:10.84 4:21.41 5:03.96 537
8 Michael Rzasa Junior Nashua South 4:41.74 4:17.25 5:12.37 4:53.99 4:01.93 5:06.24 524
9 Dawson Hamele Senior Souhegan 6:10.56 5:48.95 6:19.83 4:44.10 6:04.39 5:08.80 510
10 Maxwell Smith Junior Exeter 5:39.84 3:36.26 3:36.26 4:56.59 6:10.73 5:08.94 509
11 Nick Lucas Senior Sanborn Regional 6:47.84 4:45.49 5:57.64 6:35.29 5:45.10 5:13.72 483
12 Forest Pribbernow Senior White Mountains 5:46.48 3:53.09 5:14.98 5:24.43 5:33.88 5:14.98 477
13 Michael Poulin Senior Exeter 6:18.35 6:05.74 4:53.22 4:18.54 6:43.58 5:15.29 475
14 Christian Fortin   Winnacunnet High Sch 6:40.82 4:34.58 6:37.66 6:15.57 6:50.28 5:15.60 473
15 Ryan Bellahrossi   Pelham 5:15.00 5:30.91 6:02.73 4:27.28 6:40.91 5:18.18 460
16 Anders Larson Junior Coe-Brown 4:37.82 5:54.46 5:54.46 4:18.66 6:13.62 5:19.33 454
17 Jacob Cowan Junior Coe-Brown 4:12.61 3:43.83 6:14.11 4:38.19 3:43.83 5:19.75 451
18 Liam Wheeler Sophomore Coe-Brown 6:39.77 6:42.96 5:26.21 5:00.63 5:13.42 5:19.81 451
19 Cole Ahern Sophomore Plymouth Regional 5:19.99 6:46.39 5:13.59 6:14.39 4:51.19 5:19.99 450
20 Rishav Sood   Nashua South 4:26.00 4:45.23 5:10.87 5:42.92 4:16.39 5:20.48 448
21 Max Lussier Senior Sanborn Regional 4:32.53 5:07.80 4:42.15 6:43.99 6:34.37 5:20.62 447
22 Gavin Currier Freshman Pembroke 5:48.36 4:37.40 4:40.62 4:08.37 5:38.68 5:22.55 437
23 Travis Martins Junior Manchester West 5:35.28 6:59.91 5:35.28 5:48.30 4:52.96 5:25.51 422
24 Iain Ireland Junior Exeter 6:46.41 5:27.11 4:01.20 4:27.64 6:03.46 5:30.41 397
25 Stephen St Laurent Junior Pembroke 6:48.66 6:15.44 5:38.89 4:09.18 6:55.30 5:32.24 388
26 Nik Dilullo Junior Pembroke 5:53.45 6:00.12 6:43.47 5:36.78 5:06.77 5:33.44 383
27 Jason Dillavou Sophomore Nashua South 6:02.79 6:49.81 4:11.94 6:33.02 6:12.86 5:35.91 371
28 Scott Kaufman Senior Nashua South 4:09.29 6:03.82 5:33.51 4:46.34 4:42.97 5:36.87 366
29 Samuel Epstein Junior Merrimack 6:17.34 6:13.97 6:07.24 5:13.33 6:54.40 5:36.91 366
30 Brandon D'Amour   Pelham 6:07.75 6:17.87 5:27.26 6:34.74 4:02.92 5:37.38 364
31 James Dupuis Senior Pembroke 5:57.06 5:23.05 6:10.66 4:08.24 7:22.07 5:40.05 351
32 Jacob Pacheco Senior Bishop Guertin 5:28.13 4:33.44 3:59.26 4:36.86 4:50.53 5:41.80 343
33 Nicholas Lamontagne Sophomore Lebanon 4:44.10 5:38.87 6:43.91 5:52.56 5:55.99 5:42.29 341
34 Tyler MacLean Senior Newfound Regional 4:34.25 6:41.09 4:47.96 4:54.82 6:03.38 5:42.81 338
35 Bryce Foster Junior Manchester Memorial 4:10.85 4:07.41 6:21.42 6:31.73 4:14.28 5:43.62 335
36 Joshua Gentchos Freshman Bishop Brady 5:16.58 6:35.72 5:02.81 7:10.13 5:26.90 5:44.10 333
37 Michael Rossetti Senior Nashua South 5:00.06 4:15.22 4:46.26 6:12.49 4:08.32 5:44.89 329
38 Eric Carlo Senior Nashua South 7:12.07 5:56.02 6:58.24 6:47.87 6:34.04 5:45.65 326
39 Marius Edwards Senior Newport 4:23.23 4:37.08 6:14.06 6:52.16 5:25.57 5:46.35 322
40 Noah Lamontagne Sophomore Lebanon 5:27.96 7:30.07 5:52.38 6:44.72 6:41.23 5:48.89 311
41 Michael Menezes   Nashua South 4:38.65 5:54.65 5:03.98 5:58.27 4:45.89 6:01.88 256
42 Fanhao Yu Freshman Nashua South 4:18.13 6:21.74 6:10.84 7:30.82 6:21.74 6:03.56 250
43 Alan Yap Freshman Bishop Brady 5:16.42 5:05.51 6:03.70 4:21.87 7:12.81 6:03.70 249
44 Joshua Ball Sophomore Lebanon 4:26.12 7:53.10 6:24.40 7:45.71 7:34.62 6:09.61 226
45 Nick Arenstam Senior Gilford 5:06.38 5:25.53 7:12.76 7:16.59 8:17.87 6:22.97 178
46 Ryan Wood Junior Manchester Memorial 7:06.60 8:17.04 5:17.01 8:01.39 6:31.37 6:31.37 151
47 William Walker   Kearsarge 4:43.27 4:43.27 4:39.33 6:45.23 7:28.50 6:33.42 144
48 Eddy Damis Jr Senior Nashua South 7:45.97 8:27.95 5:23.24 5:23.24 7:29.18 6:59.79 73
49 Brady Maclean Sophomore Newfound Regional 7:27.61 9:08.96 8:18.28 7:27.61 5:42.04 7:02.27 68
50 Sam Murray   Nashua South 7:34.45 6:38.19 6:16.55 7:25.80 5:41.92 7:12.81 47
  Joshua Jerome   Central High School NT NT NT NT NT NT -
  Shawn McGarvey   Central High School NT NT NT NT NT NT -
  Benjamn Mikas   Central High School NT NT NT NT NT NT -
  Logan Longacre Junior Pembroke NT NT NT NT NT NT -
  Aiden Kelley   Central High School NT NT NT NT NT NT -
  Matthew Bracket Senior Nashua South NT NT NT NT NT NT -
  Kevin Thran Senior Nashua South NT NT NT NT NT NT -
  Liam Delaney   Central High School NT NT NT NT NT NT -
Boys' Decathlon 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Clifford Teixeria Sophomore Nashua South 4:47.03 5:24.35 637
6 Jeremy Melendez Senior Nashua South 5:00.73 4:33.67 556
7 Connor Theodore Sophomore Nashua South 5:03.96 3:47.97 537
8 Michael Rzasa Junior Nashua South 5:06.24 4:20.31 524
27 Jason Dillavou Sophomore Nashua South 5:35.91 7:16.69 371
28 Scott Kaufman Senior Nashua South 5:36.87 4:12.66 366
37 Michael Rossetti Senior Nashua South 5:44.89 5:17.30 329
38 Eric Carlo Senior Nashua South 5:45.65 5:00.72 326
41 Michael Menezes   Nashua South 6:01.88 7:07.02 256
48 Eddy Damis Jr Senior Nashua South 6:59.79 5:23.24 73
  Kevin Thran Senior Nashua South NT NT -
  Matthew Bracket Senior Nashua South NT NT -
Boys' Decathlon 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Juhu Hahto   Nashua South 3:46.64 4:39.80 682
5 Jesse Bordelon   Nashua South 5:04.86 4:53.13 600
15 Ryan Bellahrossi   Pelham 5:11.82 5:18.18 460
20 Rishav Sood   Nashua South 5:20.48 5:20.48 448
30 Brandon D'Amour   Pelham 4:56.90 5:37.38 364
33 Nicholas Lamontagne Sophomore Lebanon 4:33.84 5:42.29 341
39 Marius Edwards Senior Newport 5:35.96 5:46.35 322
40 Noah Lamontagne Sophomore Lebanon 6:06.34 5:48.89 311
42 Fanhao Yu Freshman Nashua South 7:16.28 6:03.56 250
44 Joshua Ball Sophomore Lebanon 7:27.23 6:09.61 226
47 William Walker   Kearsarge 6:41.29 6:33.42 144
50 Sam Murray   Nashua South 5:07.30 7:12.81 47
Boys' Decathlon 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Owen Stocker Senior Sanborn Regional 4:37.33 5:36.76 4:03.38 4:42.99 3:43.57 4:11.87 662
3 Derek Lacy Senior Hanover 4:13.06 5:01.39 5:58.26 4:44.33 5:38.36 4:10.21 653
9 Dawson Hamele Senior Souhegan 5:24.24 6:38.36 3:54.69 5:08.80 5:52.04 4:41.01 510
10 Maxwell Smith Junior Exeter 4:53.50 6:04.55 5:21.30 5:08.94 3:57.89 4:38.05 509
11 Nick Lucas Senior Sanborn Regional 5:26.27 4:39.21 4:20.39 5:13.72 3:49.02 3:58.43 483
16 Anders Larson Junior Coe-Brown 6:13.62 5:38.49 6:23.20 5:19.33 4:18.66 3:43.53 454
19 Cole Ahern Sophomore Plymouth Regional 4:28.80 4:41.60 6:33.59 5:19.99 6:14.39 5:55.19 450
21 Max Lussier Senior Sanborn Regional 6:05.51 5:11.01 4:48.56 5:20.62 4:26.12 4:19.71 447
23 Travis Martins Junior Manchester West 5:45.04 5:19.00 4:13.90 5:25.51 6:07.83 5:38.53 422
29 Samuel Epstein Junior Merrimack 6:07.24 6:37.56 4:59.85 5:36.91 6:54.40 6:57.77 366
31 James Dupuis Senior Pembroke 4:15.04 5:46.86 4:49.05 5:40.05 4:25.24 5:40.05 351
32 Jacob Pacheco Senior Bishop Guertin 4:23.19 6:57.00 4:53.95 5:41.80 4:26.61 4:12.94 343
Boys' Decathlon 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Michael Poulin Senior Exeter 4:18.54 6:49.88 4:31.15 4:56.38 5:15.29 475
17 Jacob Cowan Junior Coe-Brown 4:12.61 4:09.41 3:43.83 4:06.21 5:19.75 451
18 Liam Wheeler Sophomore Coe-Brown 4:35.04 6:33.37 4:09.46 6:30.17 5:19.81 451
22 Gavin Currier Freshman Pembroke 4:43.85 5:09.65 6:52.87 4:05.14 5:22.55 437
24 Iain Ireland Junior Exeter 6:36.50 6:23.28 6:46.41 6:16.67 5:30.41 397
25 Stephen St Laurent Junior Pembroke 5:35.57 6:02.15 6:35.37 4:35.76 5:32.24 388
26 Nik Dilullo Junior Pembroke 4:36.76 6:20.13 5:43.45 6:33.46 5:33.44 383
34 Tyler MacLean Senior Newfound Regional 5:11.96 4:27.40 6:30.81 5:11.96 5:42.81 338
49 Brady Maclean Sophomore Newfound Regional 6:36.94 7:48.72 6:45.38 5:50.49 7:02.27 68
  Logan Longacre Junior Pembroke NT NT NT NT NT -
Boys' Decathlon 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Forest Pribbernow Senior White Mountains 5:14.98 477
14 Christian Fortin   Winnacunnet High Sch 5:15.60 473
35 Bryce Foster Junior Manchester Memorial 5:43.62 335
36 Joshua Gentchos Freshman Bishop Brady 5:44.10 333
43 Alan Yap Freshman Bishop Brady 6:03.70 249
45 Nick Arenstam Senior Gilford 6:22.97 178
46 Ryan Wood Junior Manchester Memorial 6:31.37 151
  Benjamn Mikas   Central High School NT -
  Joshua Jerome   Central High School NT -
  Shawn McGarvey   Central High School NT -
  Aiden Kelley   Central High School NT -
  Liam Delaney   Central High School NT -