December 27, 2021
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Boys 1 Mile Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Devan Kipyego Junior St. Raphael 4:21.59
2 Evan McGregor Senior Bishop Hendricken 4:23.91
3 Sean Kennedy-Wonneberger Senior Nathan Hale Ray 4:28.42
4 Wilson Jablonski Senior Bishop Hendricken 4:31.01
5 Toby Sagar Senior Dover-Sherborn 4:33.65
6 Jackson Borge Junior North Kingstown 4:34.11
7 Wyatt Burr Senior Bishop Fenwick 4:34.41
8 Cole McCue Junior Cumberland 4:35.25
9 Nathan Davis Senior Columbia 4:35.42
10 William Liu Junior Acton-Boxborough 4:35.81
11 Andrew Richardson Senior Acton-Boxborough 4:36.63
12 Nick Martin Junior East Greenwich 4:37.66
13 John Walker Senior Cumberland 4:37.82
14 Matthew Allen Junior Exeter 4:37.94
15 Timothy Rank Sophomore Littleton 4:38.97
16 Michael Clay Senior Shenendehowa 4:40.38
17 Will Cowley Senior Longmeadow 4:40.60
18 Baxter Gower-Hall Senior Windham 4:42.71
19 Troy Silvestri Junior Bishop Hendricken 4:43.35
20 Logan Carter Junior Windham 4:43.51
21 Keegan Tierney Junior Bishop Hendricken 4:44.19
22 Logan Doll Junior Shenendehowa 4:45.86
23 Isaac Gower-Hall Junior Windham 4:47.86
24 Andrew Worden Junior St. Raphael 4:50.09
25 Matt Morneau Senior Lowell 4:51.11
26 Cameron Thompson Senior Dover-Sherborn 4:54.07
27 Neil Aradhya Sophomore Groton-Dunstable 4:54.46
28 Brady Carroll Senior Windham 4:55.92
29 Kyle Verner Sophomore Acton-Boxborough 4:57.65
30 Ethan McDonald Junior Groton-Dunstable 4:57.91
Boys 1 Mile Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Timothy Rank Sophomore Littleton 4:38.97
22 Logan Doll Junior Shenendehowa 4:45.86
23 Isaac Gower-Hall Junior Windham 4:47.86
24 Andrew Worden Junior St. Raphael 4:50.09
26 Cameron Thompson Senior Dover-Sherborn 4:54.07
27 Neil Aradhya Sophomore Groton-Dunstable 4:54.46
28 Brady Carroll Senior Windham 4:55.92
29 Kyle Verner Sophomore Acton-Boxborough 4:57.65
30 Ethan McDonald Junior Groton-Dunstable 4:57.91
Boys 1 Mile Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Toby Sagar Senior Dover-Sherborn 4:33.65
7 Wyatt Burr Senior Bishop Fenwick 4:34.41
10 William Liu Junior Acton-Boxborough 4:35.81
11 Andrew Richardson Senior Acton-Boxborough 4:36.63
12 Nick Martin Junior East Greenwich 4:37.66
13 John Walker Senior Cumberland 4:37.82
14 Matthew Allen Junior Exeter 4:37.94
17 Will Cowley Senior Longmeadow 4:40.60
19 Troy Silvestri Junior Bishop Hendricken 4:43.35
21 Keegan Tierney Junior Bishop Hendricken 4:44.19
25 Matt Morneau Senior Lowell 4:51.11
Boys 1 Mile Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Devan Kipyego Junior St. Raphael 4:21.59
2 Evan McGregor Senior Bishop Hendricken 4:23.91
3 Sean Kennedy-Wonneberger Senior Nathan Hale Ray 4:28.42
4 Wilson Jablonski Senior Bishop Hendricken 4:31.01
6 Jackson Borge Junior North Kingstown 4:34.11
8 Cole McCue Junior Cumberland 4:35.25
9 Nathan Davis Senior Columbia 4:35.42
16 Michael Clay Senior Shenendehowa 4:40.38
18 Baxter Gower-Hall Senior Windham 4:42.71
20 Logan Carter Junior Windham 4:43.51