February 9, 2022
|
Phillips Exeter (Indoor) - Exeter, NH
|
200m (Flat)

Girls' 55 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Charlotte Cousins Senior Oyster River 8.49 7.58 7.58 9.40 7.58
2 Lily Jenkins Sophomore Portsmouth 8.90 8.21 8.59 9.50 7.60
3 Kaylee Bennett Senior Phillips Exeter 9.16 9.16 7.00 5.69 7.69
4 Paige Betournay Senior Portsmouth 5.68 6.15 9.70 8.75 7.88
5 Mariam Nada Sophomore Portsmouth 6.39 5.68 7.18 7.42 7.89
6 Ifeoma Ajufo Senior Phillips Exeter 7.32 7.48 7.64 9.07 7.95
7 Anna Kim Sophomore Phillips Exeter 9.07 7.36 7.11 10.13 8.17
8 Maia Scopel Senior Oyster River 8.57 7.99 8.57 10.74 8.32
9 Cee McClave Sophomore Phillips Exeter 8.68 7.59 7.34 7.43 8.34
10 Zoe Arakelian Senior Portsmouth 10.62 7.28 6.86 9.62 8.36
11 Zuzanna Szul Sophomore Phillips Exeter 7.37 8.37 9.21 8.63 8.37
12 Camdyn Despres Freshman Pembroke 8.47 7.04 7.97 9.22 8.38
13 Delia Reyes Sophomore Phillips Exeter 9.15 8.81 6.04 6.72 8.39
14 Maxine Goard Freshman Dover 10.47 10.13 8.36 6.76 8.44
15 Margaret Parker Senior Dover 8.14 10.60 9.84 10.01 8.48
16 Katharine Morin Freshman Dover 7.49 10.98 7.83 9.96 8.51
17 Alexis Tuttle Senior Kennett 7.17 8.02 9.22 6.06 8.53
18 Mia Boyd Sophomore Oyster River 10.08 10.94 9.06 9.06 8.54
19 Kylie Glew Senior Oyster River 10.29 8.57 10.46 10.12 8.57
20 Jannah Maguire Freshman Phillips Exeter 10.84 10.84 7.14 10.07 8.60
21 Meredith Kiander Sophomore Pembroke 9.69 11.08 6.41 10.21 8.65
22 Emeline Friend-Gray Freshman Dover 9.01 7.54 9.88 6.93 8.66
23 Nainwen(Alaysha) Zhang Sophomore Phillips Exeter 8.12 9.35 6.53 9.27 8.82
24 Elie Dulin Sophomore Oyster River 7.08 7.43 7.16 10.61 8.84
25 Hannah Rubin Junior Phillips Exeter 10.20 9.23 10.12 6.66 8.87
26 Michelle Rowley Sophomore Oyster River 8.81 11.38 7.56 8.27 8.89
27 Vanessa VanDyne Freshman Kennett 8.90 9.26 11.51 6.48 8.99
28 Madeline Murray Senior Phillips Exeter 6.84 7.92 7.74 6.30 9.00
29 Bella Ladd Sophomore Oyster River 9.54 6.39 9.99 9.00 9.00
30 Lillian Corbitt Junior Pembroke 11.73 7.04 6.41 7.04 9.02
31 Mollie Wallace Junior Pembroke 10.84 7.68 8.94 11.02 9.03
32 Samantha Canning Junior Pembroke 6.97 9.62 7.79 9.07 9.16
33 Jackie Addo Freshman Phillips Exeter 9.96 7.72 8.00 9.58 9.30
34 Erin Turnbull Sophomore Oyster River 11.87 9.49 10.54 7.03 9.49
35 Hannah Kelsh Freshman Kennett 7.66 7.47 12.67 8.74 9.82
Girls' 55 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Charlotte Cousins Senior Oyster River 6.45 7.58 6.14 5.92 7.21 7.13
2 Lily Jenkins Sophomore Portsmouth 5.48 7.60 5.78 6.62 6.46 6.24
3 Kaylee Bennett Senior Phillips Exeter 9.00 7.69 9.69 7.85 9.85 9.08
4 Paige Betournay Senior Portsmouth 8.28 7.88 8.28 5.99 9.62 7.57
5 Mariam Nada Sophomore Portsmouth 9.71 7.89 7.03 7.97 7.34 9.95
6 Ifeoma Ajufo Senior Phillips Exeter 6.21 7.95 7.00 7.24 6.44 7.72
7 Anna Kim Sophomore Phillips Exeter 5.89 8.17 7.36 9.97 7.60 6.95
Girls' 55 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Maia Scopel Senior Oyster River 8.24 8.82 7.49 5.91 8.41 8.32 8.82
9 Cee McClave Sophomore Phillips Exeter 8.43 9.26 9.93 10.51 10.60 8.34 9.09
11 Zuzanna Szul Sophomore Phillips Exeter 7.79 6.62 8.79 8.88 7.45 8.37 6.20
12 Camdyn Despres Freshman Pembroke 7.21 9.72 9.64 6.54 8.55 8.38 8.55
13 Delia Reyes Sophomore Phillips Exeter 8.31 7.97 6.72 8.23 9.48 8.39 7.56
14 Maxine Goard Freshman Dover 10.64 9.96 6.33 6.84 10.55 8.44 9.88
19 Kylie Glew Senior Oyster River 9.86 7.20 8.15 9.95 10.97 8.57 7.80
20 Jannah Maguire Freshman Phillips Exeter 10.15 6.45 9.55 6.11 10.50 8.60 9.29
Girls' 55 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Katharine Morin Freshman Dover 8.51 7.92
17 Alexis Tuttle Senior Kennett 8.53 10.41
18 Mia Boyd Sophomore Oyster River 8.54 6.67
21 Meredith Kiander Sophomore Pembroke 8.65 10.64
22 Emeline Friend-Gray Freshman Dover 8.66 9.79
24 Elie Dulin Sophomore Oyster River 8.84 10.52
27 Vanessa VanDyne Freshman Kennett 8.99 7.29
Girls' 55 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Zoe Arakelian Senior Portsmouth 8.70 9.12 8.95 10.37 8.36 10.79
15 Margaret Parker Senior Dover 6.96 6.79 9.84 10.18 8.48 7.04
23 Nainwen(Alaysha) Zhang Sophomore Phillips Exeter 9.88 6.18 11.47 9.35 8.82 7.77
25 Hannah Rubin Junior Phillips Exeter 10.47 8.25 9.05 9.76 8.87 10.83
26 Michelle Rowley Sophomore Oyster River 9.25 6.94 8.54 11.47 8.89 7.38
28 Madeline Murray Senior Phillips Exeter 9.63 7.11 7.02 9.90 9.00 6.84
33 Jackie Addo Freshman Phillips Exeter 8.10 10.89 11.54 8.47 9.30 8.00
Girls' 55 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
29 Bella Ladd Sophomore Oyster River 9.00 9.00 10.44 10.89 7.02
30 Lillian Corbitt Junior Pembroke 9.02 7.49 10.20 9.57 9.66
31 Mollie Wallace Junior Pembroke 9.03 7.95 10.84 8.58 7.23
32 Samantha Canning Junior Pembroke 9.16 11.45 11.55 11.36 7.24
34 Erin Turnbull Sophomore Oyster River 9.49 6.84 10.16 6.65 9.02
35 Hannah Kelsh Freshman Kennett 9.82 9.63 10.41 11.98 9.33

Girls' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kaylee Bennett Senior Phillips Exeter 45.54 40.28 46.85 43.78 53.42
2 Jannah Maguire Freshman Phillips Exeter 1:01.34 43.88 53.32 47.18 49.54
3 Camdyn Despres Freshman Pembroke 51.41 42.68 53.35 48.50 1:02.57
4 Delia Reyes Sophomore Phillips Exeter 45.46 35.09 1:01.27 49.41 36.57
5 Zuzanna Szul Sophomore Phillips Exeter 40.06 44.51 42.04 49.45 1:02.81
6 Maxine Goard Freshman Dover 51.82 48.80 53.84 50.31 39.25
7 Hannah Rubin Junior Phillips Exeter 1:03.58 35.33 50.97 50.46 38.86
8 Cee McClave Sophomore Phillips Exeter 1:01.93 41.12 1:04.47 50.76 56.35
9 Nainwen(Alaysha) Zhang Sophomore Phillips Exeter 1:00.35 1:03.42 36.82 51.14 52.17
10 Mia Boyd Sophomore Oyster River 45.53 46.04 49.66 51.73 52.77
11 Margaret Parker Senior Dover 1:01.88 55.12 1:07.08 52.00 1:05.00
12 Abigail Stich Freshman Epping 44.26 51.10 47.42 52.68 39.51
13 Lillian Corbitt Junior Pembroke 42.51 50.34 43.63 55.93 57.61
14 Jackie Addo Freshman Phillips Exeter 57.81 1:07.35 55.56 56.12 1:01.74
15 Mia Henriques Junior St. Thomas Aquinas 1:07.71 44.58 54.17 56.42 1:06.58
16 Kyrie Johnson Junior Portsmouth 1:11.29 1:10.73 1:03.37 56.58 1:10.73
17 Samantha Canning Junior Pembroke 1:08.62 1:08.04 1:06.89 57.66 43.25
18 Hazel Stasko Sophomore Oyster River 59.65 59.07 41.12 57.91 40.54
19 Sydney Andrews Sophomore St. Thomas Aquinas 53.77 1:01.54 1:12.89 59.74 51.38
20 Reagan Ellsworth Sophomore Pembroke 53.03 1:07.50 1:17.74 1:00.26 1:08.10
Girls' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kaylee Bennett Senior Phillips Exeter 33.71 43.78
2 Jannah Maguire Freshman Phillips Exeter 51.90 47.18
3 Camdyn Despres Freshman Pembroke 54.32 48.50
6 Maxine Goard Freshman Dover 39.25 50.31
11 Margaret Parker Senior Dover 42.12 52.00
Girls' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Delia Reyes Sophomore Phillips Exeter 36.07 49.41
5 Zuzanna Szul Sophomore Phillips Exeter 59.34 49.45
7 Hannah Rubin Junior Phillips Exeter 44.91 50.46
8 Cee McClave Sophomore Phillips Exeter 47.72 50.76
9 Nainwen(Alaysha) Zhang Sophomore Phillips Exeter 1:03.42 51.14
Girls' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Mia Boyd Sophomore Oyster River 51.22 50.70 51.73 1:04.67
13 Lillian Corbitt Junior Pembroke 55.93 50.90 55.93 44.19
14 Jackie Addo Freshman Phillips Exeter 1:01.74 44.34 56.12 43.22
16 Kyrie Johnson Junior Portsmouth 1:05.64 56.02 56.58 1:01.11
17 Samantha Canning Junior Pembroke 1:05.74 58.82 57.66 43.83
Girls' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Abigail Stich Freshman Epping 52.68
15 Mia Henriques Junior St. Thomas Aquinas 56.42
18 Hazel Stasko Sophomore Oyster River 57.91
19 Sydney Andrews Sophomore St. Thomas Aquinas 59.74
20 Reagan Ellsworth Sophomore Pembroke 1:00.26

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Talia Banafato Sophomore Oyster River 1:49.15 1:51.32 2:06.45 1:19.98 1:48.07 2:14.01
2 Tessa Brown Sophomore Oyster River 2:17.62 2:15.33 1:55.83 1:23.72 1:54.68 2:03.86
3 Kayla Hyett Freshman Phillips Exeter 2:06.26 1:21.83 2:05.09 2:03.92 1:56.90 2:05.09
4 Sophia Green Junior Phillips Exeter 2:14.05 1:56.41 2:12.87 2:24.63 1:57.58 2:14.05
5 Brooke Raum Freshman Phillips Exeter 2:01.83 2:33.77 1:41.72 1:51.19 1:58.28 1:52.37
6 Caroline Ciaschini Sophomore Phillips Exeter 1:56.39 2:21.59 2:15.59 1:27.60 1:59.99 2:22.79
7 Amy Burton Senior Kennett 1:48.38 1:30.32 1:42.36 2:29.32 2:00.42 1:36.34
8 Sarah Sargent Sophomore Phillips Exeter 1:51.99 2:17.55 1:36.16 1:51.99 2:01.72 2:22.42
9 Megan Haley Junior Portsmouth 2:10.34 2:21.51 1:35.58 2:35.17 2:04.13 2:17.79
10 Leta Griffith Freshman Phillips Exeter 1:54.93 2:23.66 1:33.69 1:54.93 2:04.92 1:38.69
11 Shaela Iacobucci Junior Phillips Exeter 1:37.15 1:59.87 1:57.34 2:13.74 2:06.17 1:51.03
12 Indrani Basu Senior Phillips Exeter 2:15.26 2:12.73 1:36.08 2:22.85 2:06.41 2:36.75
13 Ophelia(Phe) Bentley Junior Phillips Exeter 1:50.66 2:08.47 2:41.54 1:54.48 2:07.19 1:41.76
14 McKayla Dockham Junior Kennett 2:40.97 2:25.64 1:37.09 2:38.41 2:07.75 1:51.15
15 Audrey Aslani-Fair Senior Phillips Exeter 1:47.63 2:42.73 2:41.45 2:03.01 2:08.13 1:55.32
16 Emeline Friend-Gray Freshman Dover 1:44.00 2:13.90 2:28.20 1:46.60 2:10.00 2:15.20
17 Phil Avilova Junior Phillips Exeter 1:36.40 2:05.06 2:48.05 1:32.50 2:10.27 1:31.19
18 Kadence Law Freshman St. Thomas Aquinas 1:59.93 2:46.27 2:53.08 2:25.82 2:16.28 2:46.27
  Lauren Kim Sophomore Phillips Exeter DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Indrani Basu Senior Phillips Exeter 2:06.41
14 McKayla Dockham Junior Kennett 2:07.75
18 Kadence Law Freshman St. Thomas Aquinas 2:16.28
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Amy Burton Senior Kennett 2:22.10 1:27.91 2:00.42
9 Megan Haley Junior Portsmouth 1:39.31 1:46.76 2:04.13
10 Leta Griffith Freshman Phillips Exeter 1:57.43 2:08.67 2:04.92
13 Ophelia(Phe) Bentley Junior Phillips Exeter 2:42.81 1:39.21 2:07.19
17 Phil Avilova Junior Phillips Exeter 1:39.01 2:07.67 2:10.27
Girls' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Kayla Hyett Freshman Phillips Exeter 1:56.90 2:29.64 2:05.09 1:55.74 1:45.21 2:28.47
5 Brooke Raum Freshman Phillips Exeter 1:58.28 1:57.10 1:42.91 1:27.53 1:57.10 1:42.91
6 Caroline Ciaschini Sophomore Phillips Exeter 1:59.99 2:21.59 2:09.59 1:43.20 2:16.79 2:31.19
8 Sarah Sargent Sophomore Phillips Exeter 2:01.72 1:38.60 1:43.47 1:49.55 1:39.81 2:01.72
11 Shaela Iacobucci Junior Phillips Exeter 2:06.17 1:48.51 1:44.73 1:43.46 1:42.20 1:49.77
15 Audrey Aslani-Fair Senior Phillips Exeter 2:08.13 2:28.63 1:50.20 1:55.32 2:28.63 2:27.35
Girls' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Talia Banafato Sophomore Oyster River 1:37.27 1:48.07 1:25.38 1:30.78 1:37.27
2 Tessa Brown Sophomore Oyster River 1:20.28 1:54.68 2:03.86 1:55.83 2:15.33
4 Sophia Green Junior Phillips Exeter 1:31.72 1:57.58 1:58.76 1:22.31 1:24.66
16 Emeline Friend-Gray Freshman Dover 1:34.90 2:10.00 2:39.90 2:04.80 1:33.60
  Lauren Kim Sophomore Phillips Exeter DQ DQ DQ DQ DQ

Girls' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mackenzie Cook Freshman Oyster River 2:29.65 2:14.49 3:09.42 3:09.42
2 Haley Kavanagh Freshman Oyster River 4:08.03 3:54.68 3:10.79 3:39.41
3 Kate Burrus Sophomore St. Thomas Aquinas 2:19.28 3:22.94 3:18.96 4:04.72
4 Erin Carty Sophomore Oyster River 3:30.95 2:30.10 3:22.83 3:39.06
5 Anika Tsai Senior Phillips Exeter 3:13.18 2:47.71 3:32.28 3:40.78
6 Tristen Crotty Junior Phillips Exeter 4:35.70 2:59.43 3:38.81 4:02.88
7 Andrea Nystedt Sophomore Phillips Exeter 3:35.73 3:07.11 3:40.13 3:18.12
8 Anna Blanchette Freshman Dover 4:44.17 4:35.07 3:47.33 3:31.42
9 Anvi Bhate Sophomore Phillips Exeter 4:04.88 3:48.86 3:48.86 3:37.42
10 Abigail Duchesne Junior Pembroke 3:25.08 2:59.15 3:55.72 3:10.94
11 Lauren Kim Sophomore Phillips Exeter 5:20.40 2:57.46 4:06.46 5:17.94
12 Helena Kline Sophomore Phillips Exeter 4:44.02 3:37.34 4:06.97 3:47.22
13 Lianna Yang Sophomore Phillips Exeter 3:08.67 4:43.00 4:08.24 5:00.37
14 Abigail Stich Freshman Epping 4:41.54 4:49.02 4:09.15 5:13.93
15 Kati McNulty Sophomore Sanborn Regional 4:08.15 4:05.62 4:13.21 3:25.10
16 Julia Rockwell Freshman Sanborn Regional 4:31.06 3:43.23 4:25.74 5:45.47
17 Quinn Lesmerises Sophomore Pembroke 5:12.98 3:15.95 4:32.15 3:26.84
18 Sophia Gross Senior St. Thomas Aquinas 4:57.27 5:27.55 4:35.25 5:38.56
Girls' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Andrea Nystedt Sophomore Phillips Exeter 3:20.32 4:30.76 3:40.13 3:13.72 4:19.76 3:15.92
8 Anna Blanchette Freshman Dover 4:05.52 3:17.78 3:47.33 2:48.23 4:23.71 2:39.14
9 Anvi Bhate Sophomore Phillips Exeter 4:46.08 4:02.60 3:48.86 3:21.40 2:58.51 2:51.65
10 Abigail Duchesne Junior Pembroke 4:09.87 3:43.94 3:55.72 4:16.94 4:52.30 3:39.22
11 Lauren Kim Sophomore Phillips Exeter 4:18.79 4:21.25 4:06.46 4:36.04 3:31.96 4:26.18
13 Lianna Yang Sophomore Phillips Exeter 4:10.73 3:21.08 4:08.24 3:01.22 3:58.31 4:43.00
14 Abigail Stich Freshman Epping 4:31.58 3:41.75 4:09.15 4:49.02 4:09.15 5:16.42
15 Kati McNulty Sophomore Sanborn Regional 3:12.44 3:35.23 4:13.21 3:35.23 3:45.36 4:41.07
16 Julia Rockwell Freshman Sanborn Regional 5:24.21 4:33.72 4:25.74 3:08.68 4:15.11 5:08.26
17 Quinn Lesmerises Sophomore Pembroke 4:48.48 4:48.48 4:32.15 3:54.05 4:59.37 5:12.98
18 Sophia Gross Senior St. Thomas Aquinas 4:21.49 5:05.53 4:35.25 3:37.45 4:27.00 4:54.52
Girls' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mackenzie Cook Freshman Oyster River 3:09.42 2:39.12 4:04.36
2 Haley Kavanagh Freshman Oyster River 3:10.79 3:47.04 3:14.61
3 Kate Burrus Sophomore St. Thomas Aquinas 3:18.96 3:03.05 2:25.24
4 Erin Carty Sophomore Oyster River 3:22.83 2:54.44 3:41.09
5 Anika Tsai Senior Phillips Exeter 3:32.28 2:37.09 4:21.11
6 Tristen Crotty Junior Phillips Exeter 3:38.81 3:03.80 2:59.43
12 Helena Kline Sophomore Phillips Exeter 4:06.97 3:42.28 3:00.29

Girls' Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Hyett Freshman Phillips Exeter 4:25.29 5:28.12 5:49.06 4:49.72 6:37.93 5:52.55
2 Sophia Green Junior Phillips Exeter 7:20.13 5:52.10 5:52.10 5:27.46 6:23.79 7:13.09
3 Annika Finelli Sophomore Phillips Exeter 4:42.20 6:52.71 5:52.74 4:10.45 7:10.35 5:42.16
4 Olivia Dwyer Junior Sanborn Regional 5:21.86 4:37.97 6:05.74 6:53.29 5:32.83 5:29.17
5 Tristen Crotty Junior Phillips Exeter 6:19.32 7:47.71 6:08.27 5:09.35 6:52.47 4:32.52
6 Georgia Hodgson Junior Portsmouth 4:51.06 6:33.11 6:17.99 4:28.38 6:36.89 6:48.23
7 Leta Griffith Freshman Phillips Exeter 5:59.31 5:43.86 6:26.35 6:03.17 6:07.04 5:12.95
8 Shaela Iacobucci Junior Phillips Exeter 5:35.95 4:33.45 6:30.63 6:11.10 8:20.01 7:52.67
9 Audrey Aslani-Fair Senior Phillips Exeter 6:38.89 4:57.21 6:31.06 5:16.76 5:24.58 7:02.35
10 Luisa Pelletier Freshman Dover 8:51.41 6:35.47 6:51.94 7:12.54 8:47.29 7:00.18

Girls' 2 Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nicole Craighead Senior Phillips Exeter 10:11.65 13:01.98 16:23.28 12:54.23 14:27.14 13:25.20 12:31.01

Girls' 55 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Charlotte Cousins Senior Oyster River 10.16 11.39 8.83 6.98 6.89 7.16 10.86
2 Kirstin Fontenot Senior Phillips Exeter 10.23 7.65 9.93 8.64 10.73 12.22 10.93
3 Zoe Arakelian Senior Portsmouth 11.39 11.09 10.17 7.73 8.95 10.78 13.12
4 Michelle Rowley Sophomore Oyster River 8.92 10.18 11.43 9.26 9.26 13.72 13.49
5 Bella Ladd Sophomore Oyster River 10.57 11.15 11.61 10.45 12.78 10.34 13.01
6 Victoria Gobbi Junior Portsmouth 15.83 13.87 12.27 13.50 15.83 12.03 10.68
7 Reagan Ellsworth Sophomore Pembroke 16.03 14.66 12.42 12.30 10.19 12.30 13.91

Girls' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME
1 Oyster River A Charlotte Cousins, Maia Scopel, Kylie Glew, Elie Dulin 2:27.72 2:27.72 2:01.08
2 Portsmouth A Emme Foster, Sophia Schallehn, Zoe Arakelian, Mariam Nada 2:30.85 1:40.97 2:01.65
3 Dover A Hope Duncan, Maxine Goard, Margaret Parker, Grace Nkounkou 1:36.52 2:11.62 2:05.35
4 Kennett A Alexis Tuttle, Vanessa VanDyne, McKayla Dockham, Aida Wheat 2:33.61 2:32.30 2:11.29
5 St. Thomas Aquinas A Brigid O'Connor, Kate Albertelli, Mia Henriques, Emily Wright 2:34.22 1:47.28 2:14.10
6 Oyster River
(B>)
B Erin Turnbull, Mia Boyd, Hazel Stasko, Michelle Rowley 2:16.52 1:40.02 2:15.16

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Oyster River Haley Kavanagh, Talia Banafato, Erin Carty, Mackenzie Cook 4:36.94 3:22.17 5:24.02 3:24.94 5:04.64 5:48.95
2 Portsmouth Grace Jenkins, Avery Timerman, Avery Cole, Lily Jenkins 4:38.07 4:49.20 5:50.37 3:28.56 5:39.25 5:42.03
3 St. Thomas Aquinas Brigid O'Connor, Kate Albertelli, Emily Wright, Kate Burrus 5:30.36 4:20.99 4:50.72 6:49.65 6:33.13 7:06.17

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Katharine Morin Freshman Dover 4' 0.06" 5' 5.88" 3' 8.82" 4' 6" 4' 11.40" 1.37m
  • 3' 10"
    O
  • 4' 0"
    XO
  • 4' 2"
    O
  • 4' 4"
    XO
  • 4' 6"
    XO
  • 4' 8"
    XXX
1 Hanna Tomany Freshman Sanborn Regional 5' 7.5" 5' 7.5" 5' 8.04" 4' 6" 4' 3.30" 1.37m
  • 3' 10"
    XO
  • 4' 0"
    O
  • 4' 2"
    O
  • 4' 4"
    XO
  • 4' 6"
    O
  • 4' 8"
    XXX
3 Cee McClave Sophomore Phillips Exeter 4' 8.68" 4' 9.72" 3' 7.16" 4' 4" 3' 11.32" 1.32m
  • 3' 10"
    P
  • 4' 0"
    P
  • 4' 2"
    P
  • 4' 4"
    O
  • 4' 6"
    XXX
4 Reagan Sutherland Freshman Plymouth Regional 3' 2.5" 3' 11" 3' 2.5" 4' 2" 3' 8" 1.27m
  • 3' 10"
    O
  • 4' 0"
    O
  • 4' 2"
    XO
  • 4' 4"
    XXX
5 Zoe Kirk Freshman Dover 4' 10.56" 3' 8.64" 4' 3.84" 4' 0" 2' 10.56" 1.21m
  • 3' 10"
    O
  • 4' 0"
    XO
  • 4' 2"
    XXX
  Reagan Ellsworth Sophomore Pembroke NH NH NH NH NH NH
  • 3' 10"
    XXX
  Abbie Lucas Junior Sanborn Regional NH NH NH NH NH NH
  • 3' 10"
    XXX

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Gao Lotus   Phillips Exeter 6' 6" 1.98m
  • 5' 0"
    XO
  • 5' 6"
    O
  • 6' 0"
    XO
  • 6' 6"
    XO
  • 7' 0"
    XXX
2 Madeline Murray Senior Phillips Exeter 5' 6" 1.67m
  • 5' 0"
    O
  • 5' 6"
    O
  • 6' 0"
    XXX
  Sarah Sargent Sophomore Phillips Exeter NH NH
  • 5' 0"
    XXX

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Mariam Nada Sophomore Portsmouth 11' 8.83" 14' 3.75" 4.36m
  • FOUL  
  • 14' 3.75"  
  • 14' 1.25"  
2 Hannah Rubin Junior Phillips Exeter 9' 2.07" 13' 1.25" 3.99m
  • 11' 2.25"  
  • 12' 1"  
  • 12' 1.25"  
  • 12' 6.25"  
  • 12' 5.25"  
  • 13' 1.25"  
3 Zoe Kirk Freshman Dover 9' 8.85" 12' 9.75" 3.90m
  • 12' 9.75"  
  • 11' 9"  
  • 12' 5.75"  
  • FOUL  
  • 12' 4.25"  
  • 11' 10"  
4 Hanna Tomany Freshman Sanborn Regional 8' 3.72" 11' 6.5" 3.51m
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11' 6.5"  
  • 11' 3.5"  
  • FOUL  
  • 0' 11.5"  
5 Abhi Alley-Violette Sophomore Sanborn Regional 14' 3.84" 11' 2.25" 3.40m
  • 10' 8.5"  
  • 10' 7.75"  
  • 10' 11"  
  • 9' 11.5"  
  • 11' 2.25"  
  • 10' 3.25"  
6 Reagan Ellsworth Sophomore Pembroke 9' 8.86" 9' 11.25" 3.02m
  • 9' 11.25"  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Avery Hastings Senior Phillips Exeter 34' 1.43" 32' 2.25" 9.81m
  • 32' 2.25"  
  • 30' 9.25"  
  • 31' 10.25"  
  • 30' 6.75"  
  • FOUL  
  • 29' 10.25"  
2 Andrew Serdar-Espinosa   Phillips Exeter 36' 3.30" 30' 2.75" 9.21m
  • 27' 8.5"  
  • 29' 9.5"  
  • 29' 3.5"  
  • 30' 2.75"  
  • 28' 9.5"  
  • 29' 5.5"  
3 Jillian Evans Senior Sanborn Regional 28' 0.5" 28' 0.5" 8.54m
  • 26' 1.75"  
  • 27' 1.25"  
  • 27' 0.75"  
  • 26' 8"  
  • 28' 0.5"  
  • FOUL  
4 Sophia Fernandez   Phillips Exeter 35' 5.60" 27' 8.5" 8.44m
  • 25' 8"  
  • 25' 1.5"  
  • 21' 11"  
  • 25' 3.75"  
  • 25' 1.25"  
  • 27' 8.5"  
5 Taylor Garland Senior Kennett 26' 3.63" 26' 0.5" 7.93m
  • 23' 1.75"  
  • 23' 5.25"  
  • 22' 4.75"  
  • 26' 0.5"  
  • 24' 2.5"  
  • 23' 9.75"  
6 Naisha Deora Senior Phillips Exeter 19' 7.04" 25' 5.25" 7.75m
  • 25' 5.25"  
  • 24' 8.75"  
  • FOUL  
  • 22' 7.5"  
  • 24' 7.75"  
  • 21' 0"  
7 Paige Chesbro Sophomore Sanborn Regional 32' 1.13" 25' 3.25" 7.70m
  • 24' 10.5"  
  • 25' 3.25"  
  • 20' 1.25"  
  • 24' 0.5"  
  • 24' 8.25"  
  • 23' 2"  
8 Haley Alden Sophomore Phillips Exeter 19' 2.58" 22' 10.5" 6.97m
  • 22' 10.5"  
  • 22' 10"  
  • 22' 8"  
9 Ava Coffey Senior St. Thomas Aquinas 28' 5.88" 22' 9.5" 6.94m
  • 21' 1"  
  • 22' 9.5"  
  • 22' 3.25"  
10 Abbie Lucas Junior Sanborn Regional 18' 6.44" 22' 4" 6.80m
  • 22' 4"  
  • 21' 7.75"  
  • 21' 0"  
11 Corinne Blaise Sophomore Phillips Exeter 15' 5.40" 21' 5.5" 6.54m
  • FOUL  
  • 21' 5.5"  
  • 17' 6.5"  
12 Jane Wiest   Phillips Exeter 23' 1.29" 21' 4.75" 6.52m
  • 20' 7"  
  • 21' 4.75"  
  • 18' 6.25"  
13 Lillian Corbitt Junior Pembroke 26' 1.11" 20' 8.5" 6.31m
  • 20' 8.5"  
  • 19' 4.5"  
  • 20' 7.75"  
14 Victoria Gobbi Junior Portsmouth 21' 1.12" 20' 5.75" 6.24m
  • 19' 4"  
  • 20' 5.75"  
  • 20' 2"  
15 Samantha Canning Junior Pembroke 25' 2.26" 19' 10" 6.04m
  • 19' 10"  
  • 17' 11.75"  
  • 19' 2.5"  
16 Madeline Murray Senior Phillips Exeter 19' 9.15" 19' 4.5" 5.90m
  • 19' 4.5"  
  • 16' 8.25"  
  • 19' 1"  
17 Haley O' Toole Senior Sanborn Regional 14' 5.60" 18' 1" 5.51m
  • 17' 10.25"  
  • 18' 1"  
  • 17' 8"  
18 Hannah Alley-Violette Sophomore Sanborn Regional 15' 10.90" 13' 10" 4.21m
  • 11' 5.5"  
  • 13' 10"  
  • 13' 7.75"