April 23, 2022
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 10.75 10
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.10 8
3 Ty Dorrow JR Oyster River 11.46 6
4 Jack Beauchesne JR Bishop Brady 11.57 4
5 JJ Davis SR Kearsarge 11.62 2
6 Nate Ashby SR Sanborn Regional 11.71 1
7 Jordan Espo JR Newmarket 11.76 -
8 Jackson Stone SR Lebanon 11.85 -

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 11.07
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.37
3 Ty Dorrow JR Oyster River 11.41
4 JJ Davis SR Kearsarge 11.52
5 Nate Ashby SR Sanborn Regional 11.64
6 Jordan Espo JR Newmarket 11.79
7 Jack Beauchesne JR Bishop Brady 11.81
8 Jackson Stone SR Lebanon 11.83
9 Caden Perry SR Goffstown 11.86
10 Joshua Gentchos SO Bishop Brady 11.86
11 Nehemiah Oyaronbi SO Trinity 11.91
12 Aidan Bradley SO Hanover 11.99
13 Carl Peters JR Coe-Brown 12.07
14 Talan Patkul SO Lebanon 12.09
15 Ricky Caillouette SO Sanborn Regional 12.16
16 Jeremaih Nicols JR Oyster River 12.18
17 Tyler Walcott SO Kennett 12.19
18 Perrin McLeod SR Prospect Mountain 12.20
19 Elijah Mariacher JR Oyster River 12.22
19 Stephen St Laurent SR Pembroke 12.22
21 Aidan Barber FR Newmarket 12.28
22 Eli Tanuvasa JR Hopkinton 12.29
23 Brandon D'Amour SR Pelham 12.30
24 Samson Adeoya SR Trinity 12.30
25 Rere Edokpolo FR Trinity 12.31
26 Alan Yap SO Bishop Brady 12.32
27 Jack Carmody SR Pelham 12.36
28 Ryle Isuga SO Lebanon 12.37
29 Colby Gedney SO Oyster River 12.42
30 Jack Martin SR Kennett 12.44
30 Joshua Parent SR Pelham 12.44
32 Logan Troon FR Kennett 12.45
33 Jason Robillard JR Newmarket 12.47
34 Gabriel Kean SO Plymouth Regional 12.47
35 Quinton Cloutier SO Kearsarge 12.58
36 Landon Fogg JR Plymouth Regional 12.58
37 Griffin DeLisle FR Con-Val 12.59
38 Jordan Tanguay SR Pelham 12.64
39 Matt Martin JR Sanborn Regional 12.70
40 Talon Ouellette FR Oyster River 12.71
41 Robinson Baguidy SR Goffstown 12.71
42 Tristen Smith SR Kennett 12.77
43 Brady Curley SO Hillsboro-Deering 12.77
44 Nick Steigmeyer JR Bishop Brady 12.80
45 Patrick Thavisouk SR Somersworth 12.82
46 Luke Welder JR Hanover 12.83
47 Luke Snyder JR Epping 12.85
48 Thomas Ellsworth SR Hopkinton 12.89
49 Tegan Drake FR Newfound Regional 12.90
50 Andrew Rodriguez FR St. Thomas Aquinas 12.93
51 John Alade FR Trinity 12.96
52 Jacob Coman JR Epping 12.97
53 Nevaan Dias FR St. Thomas Aquinas 12.99
54 Kyle Bradley SO Sanborn Regional 12.99
55 Austin Pappalardo FR Plymouth Regional 13.01
56 Charlie Jones SR Coe-Brown 13.19
57 Henry D'Antonio JR Sanborn Regional 13.22
58 Austin Burkhamer SR John Stark 13.26
59 CJ Darois JR Raymond 13.35
60 Corey Guzman SR Con-Val 13.38
61 Athanasius Orlowski FR Newfound Regional 13.39
62 Cayden Krupnik JR Gilford 13.39
63 Joel Duzanis FR John Stark 13.42
64 Gavin Rheaume FR Plymouth Regional 13.46
65 Zachary Thornton SO Lebanon 13.48
66 Beckett Clark FR Kennett 13.54
67 Ben LaFlamme 8 Derryfield 13.56
68 Teddy Geoffrey FR Trinity 13.59
69 Austin Valliere SO Merrimack Valley 13.77
69 Brenden Francis JR Prospect Mountain 13.77
71 Caleb Hauptman SO John Stark 13.82
72 Liam Callahan FR Newfound Regional 13.82
73 Jared Nagle FR Conant 13.99
74 Noah Brisson FR Raymond 14.11
75 Rowen Hutchins JR Hanover 14.25
76 Teddy Abbate FR Hanover 14.36
77 Nick Pagauisan FR Bishop Brady 14.54
78 Logan Lane FR Hillsboro-Deering 14.69
79 Gabriel Forte JR Coe-Brown 14.82
80 Ben Prescott JR John Stark 15.00
81 Wyatt Dufresne FR Newfound Regional 15.05
82 Colin Kilbreth SR Coe-Brown 15.06
83 Lucas Spinelli FR St. Thomas Aquinas 15.38
84 Truman Evans FR Pelham 16.49
85 Eden Stilwell FR Monadnock 16.52
86 Harrison Dixon FR Plymouth Regional 17.29
87 Matthew Elliot FR Kearsarge 18.48
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Gabriel Kean SO Plymouth Regional 12.47
38 Jordan Tanguay SR Pelham 12.64
57 Henry D'Antonio JR Sanborn Regional 13.22
62 Cayden Krupnik JR Gilford 13.39
65 Zachary Thornton SO Lebanon 13.48
68 Teddy Geoffrey FR Trinity 13.59
81 Wyatt Dufresne FR Newfound Regional 15.05
84 Truman Evans FR Pelham 16.49
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Joshua Gentchos SO Bishop Brady 11.86
11 Nehemiah Oyaronbi SO Trinity 11.91
40 Talon Ouellette FR Oyster River 12.71
60 Corey Guzman SR Con-Val 13.38
69 Brenden Francis JR Prospect Mountain 13.77
73 Jared Nagle FR Conant 13.99
80 Ben Prescott JR John Stark 15.00
86 Harrison Dixon FR Plymouth Regional 17.29
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jack Beauchesne JR Bishop Brady 11.81
16 Jeremaih Nicols JR Oyster River 12.18
39 Matt Martin JR Sanborn Regional 12.70
41 Robinson Baguidy SR Goffstown 12.71
45 Patrick Thavisouk SR Somersworth 12.82
66 Beckett Clark FR Kennett 13.54
83 Lucas Spinelli FR St. Thomas Aquinas 15.38
87 Matthew Elliot FR Kearsarge 18.48
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Carl Peters JR Coe-Brown 12.07
18 Perrin McLeod SR Prospect Mountain 12.20
21 Aidan Barber FR Newmarket 12.28
44 Nick Steigmeyer JR Bishop Brady 12.80
53 Nevaan Dias FR St. Thomas Aquinas 12.99
61 Athanasius Orlowski FR Newfound Regional 13.39
75 Rowen Hutchins JR Hanover 14.25
85 Eden Stilwell FR Monadnock 16.52
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jordan Espo JR Newmarket 11.79
22 Eli Tanuvasa JR Hopkinton 12.29
25 Rere Edokpolo FR Trinity 12.31
26 Alan Yap SO Bishop Brady 12.32
30 Jack Martin SR Kennett 12.44
50 Andrew Rodriguez FR St. Thomas Aquinas 12.93
58 Austin Burkhamer SR John Stark 13.26
64 Gavin Rheaume FR Plymouth Regional 13.46
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Nate Ashby SR Sanborn Regional 11.64
23 Brandon D'Amour SR Pelham 12.30
24 Samson Adeoya SR Trinity 12.30
32 Logan Troon FR Kennett 12.45
37 Griffin DeLisle FR Con-Val 12.59
49 Tegan Drake FR Newfound Regional 12.90
79 Gabriel Forte JR Coe-Brown 14.82
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Caden Perry SR Goffstown 11.86
19 Elijah Mariacher JR Oyster River 12.22
33 Jason Robillard JR Newmarket 12.47
56 Charlie Jones SR Coe-Brown 13.19
67 Ben LaFlamme 8 Derryfield 13.56
76 Teddy Abbate FR Hanover 14.36
78 Logan Lane FR Hillsboro-Deering 14.69
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jackson Stone SR Lebanon 11.83
12 Aidan Bradley SO Hanover 11.99
30 Joshua Parent SR Pelham 12.44
35 Quinton Cloutier SO Kearsarge 12.58
43 Brady Curley SO Hillsboro-Deering 12.77
59 CJ Darois JR Raymond 13.35
77 Nick Pagauisan FR Bishop Brady 14.54
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Ty Dorrow JR Oyster River 11.41
15 Ricky Caillouette SO Sanborn Regional 12.16
19 Stephen St Laurent SR Pembroke 12.22
27 Jack Carmody SR Pelham 12.36
52 Jacob Coman JR Epping 12.97
55 Austin Pappalardo FR Plymouth Regional 13.01
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 JJ Davis SR Kearsarge 11.52
17 Tyler Walcott SO Kennett 12.19
42 Tristen Smith SR Kennett 12.77
51 John Alade FR Trinity 12.96
63 Joel Duzanis FR John Stark 13.42
71 Caleb Hauptman SO John Stark 13.82
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.37
28 Ryle Isuga SO Lebanon 12.37
36 Landon Fogg JR Plymouth Regional 12.58
47 Luke Snyder JR Epping 12.85
48 Thomas Ellsworth SR Hopkinton 12.89
69 Austin Valliere SO Merrimack Valley 13.77
74 Noah Brisson FR Raymond 14.11
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Seth Baylus SR Merrimack Valley 11.07
14 Talan Patkul SO Lebanon 12.09
29 Colby Gedney SO Oyster River 12.42
46 Luke Welder JR Hanover 12.83
54 Kyle Bradley SO Sanborn Regional 12.99
72 Liam Callahan FR Newfound Regional 13.82
82 Colin Kilbreth SR Coe-Brown 15.06