May 6, 2022
|
Stevens - Claremont, NH

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Nyeoti Punni SR Lebanon 11.36 12.36 11.13 9.13 10
2 JJ Davis SR Kearsarge 9.28 14.66 11.45 11.57 8
3 Dylan Chambers SR Stevens 11.38 12.31 11.61 12.31 6
4 Joshua Gentchos SO Bishop Brady 11.60 11.13 11.71 8.67 5
5 Keegan Batchelder Junior Windsor 12.78 11.61 11.72 9.03 4
6 Gus Byrne Senior Thetford Academy 14.80 9.87 11.74 12.21 3
7 Jackson Stone SR Lebanon 13.06 15.06 11.76 9.76 2
8 Zach Hodge SR Kearsarge 13.43 9.24 11.99 14.03 1
9 Ariel Okinedo SR Bishop Brady 15.52 9.70 12.12 14.67 -
10 Kayden LaClair JR Stevens 8.74 9.83 12.13 12.98 -
11 Noah Lamontagne JR Lebanon 13.19 15.14 12.21 12.21 -
12 Landon Fogg JR Plymouth Regional 9.17 10.16 12.38 11.27 -
13 Alex Dyer SR Stevens 10.32 13.18 12.43 12.06 -
14 Connor Miller FR Stevens 14.48 13.97 12.70 10.54 -
14 Karter Pollari JR Newport 9.02 12.96 12.70 16.26 -
16 Luke Welder JR Hanover 13.81 11.36 12.90 16.00 -
17 Logan Worrall Junior Windsor 16.97 14.36 13.05 10.31 -
18 Austin Pappalardo FR Plymouth Regional 10.79 13.18 13.31 17.31 -
19 Liam Murphy Freshman Thetford Academy 15.60 12.13 13.33 13.33 -
20 Brett Salvitti SR Sunapee 16.55 15.75 13.34 10.14 -
21 Jackson Scheele SR Sunapee 16.02 10.02 13.35 13.62 -
22 Gavin Rheaume FR Plymouth Regional 15.51 9.66 13.60 17.14 -
23 Ben Perron Freshman Thetford Academy 9.94 14.63 13.80 10.63 -
24 TJ Berecz Junior Thetford Academy 17.82 11.88 13.81 11.74 -
25 Cameryn Simpson FR Newport 16.43 17.26 13.92 15.87 -
26 Hunter Austin FR Newport 11.91 15.13 14.01 18.22 -
27 Ethan Savage SO Plymouth Regional 15.32 17.45 14.18 12.06 -
28 Deklan Peirce JR Sunapee 10.51 18.04 14.20 10.80 -
29 Rowen Hutchins JR Hanover 15.69 14.54 14.39 14.83 -
30 Alex Kim Senior Thetford Academy 15.75 13.44 14.45 12.72 -
31 Nick Pagauisan FR Bishop Brady 15.69 13.07 14.52 18.44 -
32 Aaron Matthew JR Hanover 11.77 16.14 15.08 15.08 -
33 David Flater SO Sunapee 18.29 13.07 15.37 14.30 -
34 Thomas Mosdal JR Hanover 17.30 17.14 15.44 13.44 -
35 Harrison Dixon FR Plymouth Regional 21.29 13.04 16.50 20.30 -
  Sebastian Sangha SR Hanover NT NT NT NT   
  Kevin Dunn FR Bishop Brady NT NT NT NT   
  Griffin Gamache SR Lebanon NT NT NT NT   
  Jessie Putnam FR Bishop Brady NT NT NT NT   
  Aiden White JR Stevens NT NT NT NT   
  Lucas Gay SR Fall Mountain NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Nyeoti Punni SR Lebanon 8.57 11.13 10
2 JJ Davis SR Kearsarge 10.42 11.45 8
3 Dylan Chambers SR Stevens 10.80 11.61 6
4 Joshua Gentchos SO Bishop Brady 10.54 11.71 5
5 Keegan Batchelder Junior Windsor 13.13 11.72 4
6 Gus Byrne Senior Thetford Academy 10.92 11.74 3
7 Jackson Stone SR Lebanon 15.29 11.76 2
8 Zach Hodge SR Kearsarge 12.35 11.99 1
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Ariel Okinedo SR Bishop Brady 11.76 10.79 12.12 13.34 8.61 9.70 14.43 -
10 Kayden LaClair JR Stevens 15.65 8.74 12.13 12.01 15.17 13.83 15.77 -
11 Noah Lamontagne JR Lebanon 11.60 14.90 12.21 13.56 10.75 9.16 12.70 -
12 Landon Fogg JR Plymouth Regional 9.66 11.39 12.38 9.04 13.50 16.10 13.87 -
13 Alex Dyer SR Stevens 10.07 11.81 12.43 10.07 10.45 14.67 11.07 -
14 Connor Miller FR Stevens 11.18 12.45 12.70 14.86 15.37 13.47 14.48 -
14 Karter Pollari JR Newport 10.93 12.07 12.70 13.34 11.82 11.82 15.37 -
  Sebastian Sangha SR Hanover NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Luke Welder JR Hanover 13.55 12.90 10.84 10.58 -
17 Logan Worrall Junior Windsor 14.23 13.05 9.27 13.71 -
18 Austin Pappalardo FR Plymouth Regional 13.18 13.31 13.05 16.11 -
20 Brett Salvitti SR Sunapee 16.68 13.34 10.41 15.88 -
32 Aaron Matthew JR Hanover 10.71 15.08 12.67 17.35 -
  Aiden White JR Stevens NT NT NT NT   
  Griffin Gamache SR Lebanon NT NT NT NT   
  Lucas Gay SR Fall Mountain NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
19 Liam Murphy Freshman Thetford Academy 15.33 13.33 -
22 Gavin Rheaume FR Plymouth Regional 13.06 13.60 -
23 Ben Perron Freshman Thetford Academy 16.29 13.80 -
24 TJ Berecz Junior Thetford Academy 9.81 13.81 -
25 Cameryn Simpson FR Newport 17.82 13.92 -
29 Rowen Hutchins JR Hanover 18.28 14.39 -
30 Alex Kim Senior Thetford Academy 10.84 14.45 -
34 Thomas Mosdal JR Hanover 14.98 15.44 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
26 Hunter Austin FR Newport 13.59 10.51 14.01 16.40 15.13 -
27 Ethan Savage SO Plymouth Regional 10.07 16.17 14.18 14.04 11.77 -
31 Nick Pagauisan FR Bishop Brady 18.44 10.75 14.52 16.41 11.62 -
33 David Flater SO Sunapee 15.22 13.38 15.37 18.14 18.14 -
  Kevin Dunn FR Bishop Brady NT NT NT NT NT   
  Jessie Putnam FR Bishop Brady NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Jackson Scheele SR Sunapee 14.16 16.96 15.49 9.75 14.96 13.35 -
28 Deklan Peirce JR Sunapee 10.80 11.79 11.36 15.62 18.04 14.20 -
35 Harrison Dixon FR Plymouth Regional 20.13 17.00 20.96 12.54 13.70 16.50 -