May 6, 2022
|
Stevens - Claremont, NH

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Gus Byrne Senior Thetford Academy 30.17 17.58 23.75 10
2 Dylan Chambers SR Stevens 19.08 29.58 23.85 8
3 Joshua Gentchos SO Bishop Brady 31.27 22.30 24.24 6
4 Brady Elliott SR Fall Mountain 31.70 27.74 24.76 5
5 Travis McAllister Junior Windsor 19.84 29.52 24.80 4
6 Taj Bagnato SR Hanover 26.80 22.29 25.04 3
7 Landon Fogg JR Plymouth Regional 29.13 20.27 25.33 2
8 Nick Yonaitis SO Bishop Brady 32.17 20.94 25.53 1
9 Lucas Belisle SO Stevens 26.36 17.92 25.59 -
10 Karter Pollari JR Newport 32.39 33.17 25.91 -
11 Kaleb Swett Senior Windsor 31.17 24.94 25.97 -
12 Connor Miller FR Stevens 28.90 21.21 26.51 -
13 Luke Welder JR Hanover 20.18 25.49 26.55 -
14 Austin Pappalardo FR Plymouth Regional 31.67 20.38 27.54 -
15 Nicholas Brown SO Bishop Brady 35.88 30.36 27.60 -
16 Edward Gowdy JR Fall Mountain 30.51 35.22 27.73 -
17 Isaac Yukica Freshman Thetford Academy 20.08 19.79 28.27 -
18 Rowen Hutchins JR Hanover 23.37 33.06 28.50 -
19 Gavin Rheaume FR Plymouth Regional 24.26 27.69 28.54 -
20 Reed Ibarguen JR Plymouth Regional 21.46 36.62 28.61 -
21 Cameryn Simpson FR Newport 36.44 26.40 28.69 -
22 Hunter Austin FR Newport 33.41 29.67 28.80 -
23 Evan Rich Freshman Thetford Academy 34.13 22.95 29.42 -
24 Alex Kim Senior Thetford Academy 25.33 27.69 29.45 -
25 Eliot Sargent JR Plymouth Regional 21.27 39.50 30.38 -
  Hardy Payson Freshman Thetford Academy NT NT NT   
  Marcus Flynn SR Fall Mountain NT NT NT   
  Jordan Smith JR Fall Mountain NT NT NT   
  Kaeleb Tewksbury FR Fall Mountain NT NT NT   
  Sebastian Sangha SR Hanover NT NT NT   
  Pierce Seigne SR Hanover NT NT NT   
  Zach Hodge SR Kearsarge NT NT NT   
  Nyeoti Punni SR Lebanon NT NT NT   
  Jackson Stone SR Lebanon NT NT NT   
  Joshua Ball JR Lebanon NT NT NT   
  Eric Wilkinson JR Newport NT NT NT   
  Alex Dyer SR Stevens NT NT NT   
  Aiden White JR Stevens NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Gus Byrne Senior Thetford Academy 28.27 20.67 23.75 10
2 Dylan Chambers SR Stevens 20.99 26.95 23.85 8
11 Kaleb Swett Senior Windsor 18.70 30.91 25.97 -
  Jackson Stone SR Lebanon NT NT NT   
  Nyeoti Punni SR Lebanon NT NT NT   
  Zach Hodge SR Kearsarge NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Joshua Gentchos SO Bishop Brady 23.27 24.24 31.27 25.70 6
4 Brady Elliott SR Fall Mountain 24.27 24.76 27.24 26.99 5
6 Taj Bagnato SR Hanover 18.28 25.04 31.30 24.54 3
7 Landon Fogg JR Plymouth Regional 27.11 25.33 18.49 31.92 2
10 Karter Pollari JR Newport 32.13 25.91 30.06 22.80 -
  Eric Wilkinson JR Newport NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Travis McAllister Junior Windsor 24.80 21.58 23.56 18.85 18.36 20.09 25.55 4
13 Luke Welder JR Hanover 26.55 21.78 31.33 22.57 23.37 26.82 22.31 -
16 Edward Gowdy JR Fall Mountain 27.73 23.57 30.23 20.52 24.96 34.39 27.18 -
21 Cameryn Simpson FR Newport 28.69 22.96 26.11 33.86 28.69 21.52 31.56 -
  Sebastian Sangha SR Hanover NT NT NT NT NT NT NT   
  Marcus Flynn SR Fall Mountain NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Nick Yonaitis SO Bishop Brady 26.04 21.70 28.34 18.13 25.53 31.92 1
12 Connor Miller FR Stevens 23.07 31.02 27.57 22.01 26.51 31.82 -
15 Nicholas Brown SO Bishop Brady 19.32 22.91 20.43 27.05 27.60 20.98 -
23 Evan Rich Freshman Thetford Academy 32.95 36.19 26.19 20.89 29.42 33.84 -
  Aiden White JR Stevens NT NT NT NT NT NT   
  Alex Dyer SR Stevens NT NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Lucas Belisle SO Stevens 33.02 25.59 -
14 Austin Pappalardo FR Plymouth Regional 19.83 27.54 -
17 Isaac Yukica Freshman Thetford Academy 29.40 28.27 -
  Joshua Ball JR Lebanon NT NT   
  Hardy Payson Freshman Thetford Academy NT NT   
  Jordan Smith JR Fall Mountain NT NT   
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Rowen Hutchins JR Hanover 28.79 32.21 26.51 28.50 30.78 34.77 -
19 Gavin Rheaume FR Plymouth Regional 22.84 31.40 24.26 28.54 31.11 21.41 -
22 Hunter Austin FR Newport 26.50 29.38 36.58 28.80 20.74 30.53 -
24 Alex Kim Senior Thetford Academy 26.21 24.45 25.33 29.45 34.17 37.70 -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Reed Ibarguen JR Plymouth Regional 28.61 -
25 Eliot Sargent JR Plymouth Regional 30.38 -
  Pierce Seigne SR Hanover NT   
  Kaeleb Tewksbury FR Fall Mountain NT