May 7, 2022
|
Belmont - Belmont, NH

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Owen Carney SR Inter-Lakes 26.98 24.87 23.46 24.64 10
2 Nehemiah Oyaronbi SO Trinity 30.65 20.76 24.13 19.79 8
3 Samson Adeoya SR Trinity 31.17 22.12 25.13 31.92 6
4 Eli Tanuvasa JR Hopkinton 20.64 18.38 25.17 31.97 5
5 Jarrin Sleeper SO Woodsville 25.60 20.02 25.34 22.81 4
6 Alex Fenn SO Woodsville 19.86 24.70 25.46 19.61 3
7 Sammy Sarkis SR Woodsville 27.88 27.88 26.05 33.09 2
8 Matt Vendt SO Hopkinton 27.77 20.96 26.19 25.15 1
9 Patrick Thavisouk SR Somersworth 28.40 18.67 26.29 23.14 -
10 Demetri Kafkoulis SO Belmont 20.74 27.38 26.58 33.76 -
11 Luke Cote FR Winnisquam 20.21 30.45 26.94 28.56 -
12 Theo Grandmaison JR Somersworth 34.75 26.82 27.36 22.17 -
13 Teddy Geoffrey FR Trinity 20.01 20.56 27.41 30.70 -
14 Gabriel Henriksen JR Hopkinton 34.46 29.05 28.48 32.47 -
15 Carter LaLiberte FR Winnisquam 35.54 24.18 29.13 29.43 -
15 Noah Brisson FR Raymond 27.97 24.76 29.13 28.26 -
17 David Irot SO Somersworth 24.19 31.57 29.50 21.54 -
18 Nathan Allard FR Belmont 25.40 33.96 29.53 26.58 -
19 Tyler Dunphy SO Raymond 36.30 22.91 29.75 24.40 -
20 Collin Phelps JR Winnisquam 35.07 28.25 32.47 28.25 -
  Emanuel Mongkuier SO Trinity NT NT NT NT   
  John Alade FR Trinity NT NT NT NT   
  Spencer Reardon SR Trinity NT NT NT NT   
  Joseph Hsu SR Raymond NT NT NT NT   
  CJ Darois JR Raymond NT NT NT NT   
  Cody Cheng JR Winnisquam NT NT NT NT   
  Kamdin Boyd FR Belmont NT NT NT NT   
  Damien Sanborn FR Belmont NT NT NT NT   
  Colby Vetter SO Belmont NT NT NT NT   
  Owen Brown FR Inter-Lakes NT NT NT NT   
  Tristan Kamann SO Inter-Lakes NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Owen Carney SR Inter-Lakes 23.46 10
2 Nehemiah Oyaronbi SO Trinity 24.13 8
3 Samson Adeoya SR Trinity 25.13 6
7 Sammy Sarkis SR Woodsville 26.05 2
  Tristan Kamann SO Inter-Lakes NT   
  Colby Vetter SO Belmont NT   
  Damien Sanborn FR Belmont NT   
  Joseph Hsu SR Raymond NT   
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Eli Tanuvasa JR Hopkinton 21.65 29.70 31.72 27.19 25.17 18.13 29.20 5
5 Jarrin Sleeper SO Woodsville 26.61 27.12 31.17 18.76 25.34 24.33 27.12 4
8 Matt Vendt SO Hopkinton 29.07 31.17 21.74 20.69 26.19 33.79 26.19 1
9 Patrick Thavisouk SR Somersworth 20.77 21.30 25.24 23.93 26.29 33.13 18.41 -
10 Demetri Kafkoulis SO Belmont 28.98 23.66 30.04 31.63 26.58 22.07 32.96 -
11 Luke Cote FR Winnisquam 29.37 30.72 22.63 29.91 26.94 20.75 23.98 -
  CJ Darois JR Raymond NT NT NT NT NT NT NT   
  John Alade FR Trinity NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Theo Grandmaison JR Somersworth 28.73 27.36 33.11 22.71 25.72 34.20 -
13 Teddy Geoffrey FR Trinity 19.74 27.41 25.22 26.87 28.51 23.03 -
14 Gabriel Henriksen JR Hopkinton 35.60 28.48 21.65 22.79 27.34 27.34 -
15 Noah Brisson FR Raymond 30.88 29.13 27.68 29.72 35.25 22.73 -
17 David Irot SO Somersworth 34.22 29.50 23.60 37.47 34.81 29.21 -
18 Nathan Allard FR Belmont 22.15 29.53 30.72 28.35 21.56 26.88 -
  Cody Cheng JR Winnisquam NT NT NT NT NT NT   
  Emanuel Mongkuier SO Trinity NT NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Alex Fenn SO Woodsville 25.46 20.63 23.94 26.48 3
15 Carter LaLiberte FR Winnisquam 29.13 23.31 25.06 30.01 -
19 Tyler Dunphy SO Raymond 29.75 22.02 37.19 28.56 -
20 Collin Phelps JR Winnisquam 32.47 34.42 32.15 25.98 -
  Owen Brown FR Inter-Lakes NT NT NT NT   
  Kamdin Boyd FR Belmont NT NT NT NT   
  Spencer Reardon SR Trinity NT NT NT NT