April 21, 2022
|
Kearsarge Regional - North Sutton, NH

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zach Hodge SR Kearsarge 11.70 10
2 Kayden LaClair JR Stevens 11.89 8
3 Eric Wilkinson JR Newport 11.96 6
4 Asher Graves SR Franklin 12.14 4
5 Marcus Flynn SR Fall Mountain 12.37 2
6 Quinton Cloutier SO Kearsarge 12.52 1
7 Connor Miller FR Stevens 12.53 -
8 Troy Feller FR Fall Mountain 12.55 -
9 Jonathan Wildes SR Fall Mountain 12.65 -
10 Tim Fratzell JR Newport 12.81 -
11 Devin Genes JR Stevens 13.00 -
12 Ruben Sistachs JR Wilton-Lyndeborough 13.09 -
13 Hunter LaClair FR Kearsarge 13.19 -
14 Lucas Gay SR Fall Mountain 13.38 -
15 Cameryn Simpson FR Newport 13.49 -
16 Jedidiah Chagnon FR Franklin 13.67 -
17 Tyson Patch FR Fall Mountain 13.79 -
18 Ben Clough FR Kearsarge 14.09 -
19 David Flater SO Sunapee 14.26 -
20 Hunter Austin FR Newport 14.31 -
21 Blake Pond JR Stevens 14.60 -
22 Jackson Scheele SR Sunapee 15.15 -
23 Jeremy Golubiewski FR Sunapee 15.52 -
24 Gabriel Kucharski JR Kearsarge 15.86 -
25 Matthew Elliot FR Kearsarge 18.40 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zach Hodge SR Kearsarge 11.70 10
2 Kayden LaClair JR Stevens 11.89 8
3 Eric Wilkinson JR Newport 11.96 6
4 Asher Graves SR Franklin 12.14 4
7 Connor Miller FR Stevens 12.53 -
10 Tim Fratzell JR Newport 12.81 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Marcus Flynn SR Fall Mountain 12.37 2
6 Quinton Cloutier SO Kearsarge 12.52 1
11 Devin Genes JR Stevens 13.00 -
12 Ruben Sistachs JR Wilton-Lyndeborough 13.09 -
13 Hunter LaClair FR Kearsarge 13.19 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Troy Feller FR Fall Mountain 12.55 -
14 Lucas Gay SR Fall Mountain 13.38 -
15 Cameryn Simpson FR Newport 13.49 -
17 Tyson Patch FR Fall Mountain 13.79 -
20 Hunter Austin FR Newport 14.31 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Jedidiah Chagnon FR Franklin 13.67 -
18 Ben Clough FR Kearsarge 14.09 -
21 Blake Pond JR Stevens 14.60 -
24 Gabriel Kucharski JR Kearsarge 15.86 -
25 Matthew Elliot FR Kearsarge 18.40 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jonathan Wildes SR Fall Mountain 12.65 -
19 David Flater SO Sunapee 14.26 -
22 Jackson Scheele SR Sunapee 15.15 -
23 Jeremy Golubiewski FR Sunapee 15.52 -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zach Hodge SR Kearsarge 23.93 10
2 Brady Elliott SR Fall Mountain 25.18 8
3 Gabriel Alers-Alers SO Franklin 25.40 6
4 Marcus Flynn SR Fall Mountain 25.63 4
5 Troy Feller FR Fall Mountain 26.00 2
6 Maddox Cahill SR Sunapee 26.29 1
7 Connor Miller FR Stevens 26.86 -
8 Travis Avery FR Newport 28.26 -
9 Ezekiel McCoy SO Franklin 28.55 -
10 Jedidiah Chagnon FR Franklin 28.73 -
11 Cameryn Simpson FR Newport 28.98 -
12 Hunter Austin FR Newport 29.90 -
13 Ben Golubiewski SR Sunapee 29.97 -
14 Bryce Palmer 8 Newport 31.15 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zach Hodge SR Kearsarge 23.93 10
4 Marcus Flynn SR Fall Mountain 25.63 4
7 Connor Miller FR Stevens 26.86 -
11 Cameryn Simpson FR Newport 28.98 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Troy Feller FR Fall Mountain 26.00 2
8 Travis Avery FR Newport 28.26 -
12 Hunter Austin FR Newport 29.90 -
14 Bryce Palmer 8 Newport 31.15 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Brady Elliott SR Fall Mountain 25.18 8
3 Gabriel Alers-Alers SO Franklin 25.40 6
6 Maddox Cahill SR Sunapee 26.29 1
9 Ezekiel McCoy SO Franklin 28.55 -
10 Jedidiah Chagnon FR Franklin 28.73 -
13 Ben Golubiewski SR Sunapee 29.97 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kayden LaClair JR Stevens 58.40 10
2 Brendan O'Donnell SR Franklin 1:00.37 8
3 Aidan Couitt 8 Newport 1:01.09 6
4 Travis Avery FR Newport 1:04.21 4
5 Gabriel Alers-Alers SO Franklin 1:06.47 2
6 Hunter Austin FR Newport 1:07.78 1
7 Cole Johnson FR Franklin 1:10.85 -
8 David Flater SO Sunapee 1:14.88 -
9 Connor Clark 8 Newport 1:20.49 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kayden LaClair JR Stevens 58.40 10
3 Aidan Couitt 8 Newport 1:01.09 6
4 Travis Avery FR Newport 1:04.21 4
6 Hunter Austin FR Newport 1:07.78 1
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Brendan O'Donnell SR Franklin 1:00.37 8
5 Gabriel Alers-Alers SO Franklin 1:06.47 2
7 Cole Johnson FR Franklin 1:10.85 -
8 David Flater SO Sunapee 1:14.88 -
9 Connor Clark 8 Newport 1:20.49 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Ross Fletcher JR Kearsarge 2:50.11

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Vincent Borelli JR Sunapee 5:09.68 10
2 Ben Tetu SO Fall Mountain 5:09.75 8
3 Matt Tschudin JR Sunapee 5:40.76 6
4 Elias Baer SO Kearsarge 5:48.49 4
5 Ryan Nelson JR Newport 5:50.75 2
6 Deklan Peirce JR Sunapee 6:01.05 1
7 Bryce Jarvis SR Stevens 6:03.95 -
8 Aedan Rasbury SR Kearsarge 6:52.94 -

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ben Tetu SO Fall Mountain 10:59.14 10
2 Ben Frithsen SO Fall Mountain 10:59.99 8

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hunter Stanchfield JR Kearsarge 18.03 10
2 Kayden LaClair JR Stevens 18.93 7
2 Evan Minard SR Kearsarge 18.93 7
4 Quinton Cloutier SO Kearsarge 20.78 4
5 Hayden Palmer SR Newport 20.91 2
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hunter Stanchfield JR Kearsarge 18.03 10
2 Kayden LaClair JR Stevens 18.93 7
2 Evan Minard SR Kearsarge 18.93 7
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Quinton Cloutier SO Kearsarge 20.78 4
5 Hayden Palmer SR Newport 20.91 2

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eric Wilkinson JR Newport 46.76 10
2 Evan Minard SR Kearsarge 47.90 8
3 Ruben Sistachs JR Wilton-Lyndeborough 50.94 6
4 Devin Genes JR Stevens 51.75 4
5 Hayden Palmer SR Newport 57.96 2
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eric Wilkinson JR Newport 46.76 10
2 Evan Minard SR Kearsarge 47.90 8
4 Devin Genes JR Stevens 51.75 4
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ruben Sistachs JR Wilton-Lyndeborough 50.94 6
5 Hayden Palmer SR Newport 57.96 2

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Brady Elliott SR Fall Mountain 5' 8" 1.72m 10
2 Hunter Stanchfield JR Kearsarge 5' 6" 1.67m 8
3 Jonathan Wildes SR Fall Mountain 5' 2" 1.57m 6
4 JJ Davis SR Kearsarge 5' 2" 1.57m 4
5 Devin Genes JR Stevens 5' 0" 1.52m 1.5
5 Aaron Fellows FR Newport 5' 0" 1.52m 1.5
6 Marcus Marland JR Franklin 5' 0" 1.52m -
7 Quinton Cloutier SO Kearsarge 5' 0" 1.52m -

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 August Zock JR Kearsarge 8' 0" 2.43m 10
2 Hunter Stanchfield JR Kearsarge 7' 6" 2.28m 8
3 Ethan Lamb JR Kearsarge 6' 6" 1.98m 5
3 Ross Fletcher JR Kearsarge 6' 6" 1.98m 5
5 Andrew Brahan FR Kearsarge 6' 0" 1.82m 2

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Cameron Messenger JR Sunapee 18' 2.5" 5.54m 10
2 Jonathan Wildes SR Fall Mountain 17' 6" 5.33m 8
3 Kayden LaClair JR Stevens 17' 4" 5.28m 6
4 Asher Graves SR Franklin 16' 6" 5.02m 4
5 Aidan Couitt 8 Newport 16' 5" 5.00m 2
6 Brady Elliott SR Fall Mountain 15' 11" 4.85m 1
7 Hunter LaClair FR Kearsarge 14' 6" 4.41m -
8 Ryan Nelson JR Newport 14' 5.5" 4.40m -
9 Brett Salvitti SR Sunapee 14' 4" 4.36m -
10 Marcus Flynn SR Fall Mountain 14' 3" 4.34m -
11 David Flater SO Sunapee 14' 1.5" 4.30m -
12 Devin Genes JR Stevens 14' 0.25" 4.27m -
13 Ross Fletcher JR Kearsarge 13' 0" 3.96m -
14 Andrew Brahan FR Kearsarge 12' 10" 3.91m -
15 Cameryn Simpson FR Newport 12' 8" 3.86m -
16 Jedidiah Chagnon FR Franklin 10' 10.5" 3.31m -
17 Matthew Elliot FR Kearsarge 9' 2" 2.79m -
18 Vaughn DiBernardo FR Fall Mountain 8' 3" 2.51m -
  JJ Davis SR Kearsarge FOUL NM -
  Jack Cicoria FR Kearsarge FOUL NM -

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Jonathan Wildes SR Fall Mountain 36' 11.25" 11.25m 10
2 Brady Elliott SR Fall Mountain 35' 5" 10.79m 8
3 JJ Davis SR Kearsarge 34' 4" 10.46m 6
4 Matt Tschudin JR Sunapee 31' 11.25" 9.73m 4
5 Marcus Flynn SR Fall Mountain 31' 9.25" 9.68m 2
6 Bryce Palmer 8 Newport 28' 7.5" 8.72m 1
7 Jack Cicoria FR Kearsarge 28' 2.5" 8.59m -
8 Connor Clark 8 Newport 24' 9.5" 7.55m -

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Gabriel Scola JR Kearsarge 33' 2" 10.10m 10
2 Justin Gauthier SO Franklin 28' 8" 8.73m 8
3 Tyson Patch FR Fall Mountain 28' 6" 8.68m 6
4 Lucas Gay SR Fall Mountain 27' 8" 8.43m 4
5 Gavin Garzia SR Kearsarge 27' 1.5" 8.26m 2
6 Jacob Baltazar SO Newport 27' 1" 8.25m 1
7 Ben Tyler JR Sunapee 27' 0.5" 8.24m -
8 Blake Pond JR Stevens 26' 3.5" 8.01m -
9 Braydon Patch FR Fall Mountain 26' 2.5" 7.98m -
10 Alexander Lard JR Franklin 26' 1" 7.95m -
  Kyle Ashley SO Newport NM NM -
  Elijah Daniel JR Franklin NM NM -
  Charles Pike JR Kearsarge NM NM -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Lucas Gay SR Fall Mountain 95' 1" 28.98m 10
2 Tyson Patch FR Fall Mountain 92' 10" 28.29m 8
3 Jacob Baltazar SO Newport 82' 1" 25.01m 6
4 Sam Dalke JR Stevens 79' 3" 24.15m 4
5 Brendan O'Donnell SR Franklin 77' 3" 23.54m 2
6 Gabriel Scola JR Kearsarge 75' 9" 23.08m 1
7 Braydon Patch FR Fall Mountain 72' 10" 22.19m -
8 Aedan Rasbury SR Kearsarge 71' 11" 21.92m -
9 Ethan Lamb JR Kearsarge 68' 9" 20.95m -
10 Alexander Lard JR Franklin 63' 9" 19.43m -
11 Justin Gauthier SO Franklin 62' 3" 18.97m -
12 Soren Charles Baughman FR Kearsarge 60' 7" 18.46m -
13 Lucien Osbourne   Sunapee 59' 7" 18.16m -
14 Ben Tyler JR Sunapee 59' 2" 18.03m -
15 Jackson Scheele SR Sunapee 53' 5" 16.28m -
16 Gabriel Kucharski JR Kearsarge 51' 7" 15.72m -
17 Connor Clark 8 Newport 32' 1" 9.77m -
18 Vaughn DiBernardo FR Fall Mountain 31' 9" 9.67m -
  Elijah Daniel JR Franklin NM NM -
  Charles Pike JR Kearsarge NM NM -

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Lucas Gay SR Fall Mountain 109' 9" 33.45m 10
2 Bryce Jarvis SR Stevens 99' 7" 30.35m 8
3 Ethan Lamb JR Kearsarge 96' 10" 29.51m 6
4 Tyson Patch FR Fall Mountain 96' 2" 29.31m 4
5 Hayden Palmer SR Newport 92' 2" 28.09m 2
6 Elias Baer SO Kearsarge 88' 5" 26.94m 1
7 Dominic Johnson SO Sunapee 88' 3" 26.89m -
8 Gavin Garzia SR Kearsarge 86' 4" 26.31m -
9 Lucien Osbourne   Sunapee 84' 7" 25.78m -
10 Jack Cicoria FR Kearsarge 83' 6" 25.45m -
11 Marcus Marland JR Franklin 79' 10" 24.33m -
12 Braydon Patch FR Fall Mountain 73' 5" 22.37m -
13 Ben Clough FR Kearsarge 68' 9" 20.95m -
14 Aedan Rasbury SR Kearsarge 63' 11" 19.48m -
15 Blake Pond JR Stevens 63' 1" 19.22m -
16 Ben Anderson FR Kearsarge 55' 1" 16.78m -
17 Cole Johnson FR Franklin 52' 11" 16.12m -
18 Ross Fletcher JR Kearsarge 51' 2" 15.59m -
19 Ben Golubiewski SR Sunapee 43' 10" 13.36m -
20 Jeremy Golubiewski FR Sunapee 34' 0" 10.36m -