December 30, 2022
|
UNH--Paul Sweet Oval - Durham, NH
|
160m (Flat)

Boys' 55 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ty Dorow SR Oyster River 7.93 7.79 8.40 7.04 6.63 6.83 4.92 6
2 Jordan Espo SR Newmarket 8.24 5.84 7.69 5.01 8.72 6.86 6.18 5
3 Alex Oyaronbi JR Trinity 7.80 6.56 8.84 8.35 8.97 6.90 8.08 4
4 Tim Kelm JR Portsmouth Christian 8.68 5.07 7.15 7.43 8.96 6.94 5.28 3
5 Talon Ouellette SO Oyster River 5.24 5.95 5.38 7.58 6.73 7.08 6.45 2
6 Nicholas Jurrisen SR Oyster River 5.83 7.53 7.96 8.67 6.96 7.10 7.60 1

Boys' 55 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alex Oyaronbi JR Trinity 6.94 6.87 8.68 5.42
2 Tim Kelm JR Portsmouth Christian 6.95 8.83 6.05 7.16
3 Ty Dorow SR Oyster River 6.98 8.17 8.80 7.75
4 Nicholas Jurrisen SR Oyster River 7.01 8.77 5.68 8.07
5 Jordan Espo SR Newmarket 7.02 9.13 7.80 8.99
6 Talon Ouellette SO Oyster River 7.18 9.19 8.40 5.10
7 Jason Robillard SR Newmarket 7.23 7.09 5.28 6.73
8 Taylor Gallant JR Manchester West 7.24 9.27 9.27 7.10
9 Junior MacKinnon SO Pelham 7.26 5.74 7.99 5.52
10 Nicholas Sobalo SR Pelham 7.27 7.64 9.46 6.33
10 Casey Morin JR Epping 7.27 9.09 9.38 9.16
12 Keane Swiesz SR Oyster River 7.36 5.82 6.04 5.97
13 Benaiah Hanson JR Pembroke 7.42 6.24 5.57 5.20
14 Daniel Doherty IV SR Oyster River 7.42 7.13 6.68 5.42
15 Ryan LaPlant JR Pelham 7.43 5.95 8.77 7.21
16 Jeremiah Nicols SR Oyster River 7.46 6.79 8.06 8.81
17 Luke Snyder SR Epping 7.48 5.39 9.73 8.76
18 Joey Allen SO Campbell 7.54 7.69 6.26 6.04
19 Jack Drouin JR Pelham 7.56 9.00 7.87 8.32
20 Ross Stephens FR Kennett 7.57 7.20 9.24 8.56
21 Jeremiah Ramaanan SO Manchester West 7.69 9.85 5.85 6.93
22 Gabriel Ternullo FR Campbell 7.76 7.92 7.76 7.61
23 Tyler Flynn FR Oyster River 7.79 7.64 8.18 8.34
24 Cooper Lawrence JR Epping 7.87 9.05 9.92 7.56
25 Mateo Wood FR Pelham 7.91 8.23 6.89 7.36
26 Brandon Lurvey FR Pembroke 7.91 6.09 7.12 10.29
27 William Fagan SO Oyster River 7.95 8.27 9.94 9.15
28 Corbin Brown SO Pembroke 7.95 6.84 6.76 7.95
29 Steven Valentine SR Pembroke 8.10 7.13 8.27 9.00
30 Matthew Franck SR Campbell 8.10 7.54 7.94 6.48
31 Matthew Palleschi FR Pembroke 8.12 7.72 6.01 7.15
32 Jason Hornbeck FR Portsmouth Christian 8.13 9.60 8.22 6.43
33 Mikey Lyons FR Kennett 8.17 8.50 5.80 10.63
34 Devon Glackin SR Kennett 8.22 7.16 10.69 5.76
35 David Casey SO Epping 8.41 7.99 9.34 10.52
36 Fin McGuirk SR Newmarket 8.48 10.86 7.47 7.98
37 Mario Torres FR Newmarket 8.57 6.09 10.37 9.43
38 Will Moore FR Trinity 8.91 7.84 9.98 8.82
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Ty Dorow SR Oyster River 6.84 6.98 8.52
10 Nicholas Sobalo SR Pelham 7.71 7.27 6.55
14 Daniel Doherty IV SR Oyster River 8.24 7.42 7.35
19 Jack Drouin JR Pelham 5.67 7.56 9.53
23 Tyler Flynn FR Oyster River 9.27 7.79 6.94
27 William Fagan SO Oyster River 9.39 7.95 7.56
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Jordan Espo SR Newmarket 8.85 4.92 6.39 7.02 5.13
12 Keane Swiesz SR Oyster River 6.48 6.11 5.45 7.36 7.14
22 Gabriel Ternullo FR Campbell 8.70 8.62 7.14 7.76 9.86
24 Cooper Lawrence JR Epping 7.09 5.59 7.24 7.87 9.84
29 Steven Valentine SR Pembroke 6.16 10.21 8.19 8.10 5.75
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alex Oyaronbi JR Trinity 8.33 6.87 6.94 6.81
6 Talon Ouellette SO Oyster River 7.04 6.47 7.18 7.26
18 Joey Allen SO Campbell 9.58 8.52 7.54 9.81
38 Will Moore FR Trinity 6.51 9.00 8.91 11.59
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Casey Morin JR Epping 8.15 7.27
15 Ryan LaPlant JR Pelham 7.21 7.43
16 Jeremiah Nicols SR Oyster River 6.05 7.46
28 Corbin Brown SO Pembroke 6.28 7.95
30 Matthew Franck SR Campbell 7.29 8.10
32 Jason Hornbeck FR Portsmouth Christian 10.09 8.13
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Tim Kelm JR Portsmouth Christian 6.95 6.33 5.77 8.83 8.00 9.04
13 Benaiah Hanson JR Pembroke 7.42 9.28 7.80 8.54 8.61 6.09
17 Luke Snyder SR Epping 7.48 8.53 6.51 9.50 9.35 5.46
31 Matthew Palleschi FR Pembroke 8.12 7.07 5.93 9.02 6.82 9.83
35 David Casey SO Epping 8.41 6.56 6.06 9.59 8.67 10.60
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Junior MacKinnon SO Pelham 7.26 6.54
20 Ross Stephens FR Kennett 7.57 9.24
25 Mateo Wood FR Pelham 7.91 9.89
26 Brandon Lurvey FR Pembroke 7.91 9.02
33 Mikey Lyons FR Kennett 8.17 6.79
37 Mario Torres FR Newmarket 8.57 10.12
Boys' 55 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Nicholas Jurrisen SR Oyster River 7.01 5.54 5.89
7 Jason Robillard SR Newmarket 7.23 6.00 9.33
8 Taylor Gallant JR Manchester West 7.24 7.53 9.34
21 Jeremiah Ramaanan SO Manchester West 7.69 7.08 5.93
34 Devon Glackin SR Kennett 8.22 6.91 9.54
36 Fin McGuirk SR Newmarket 8.48 6.45 6.45