January 21, 2023
|
UNH--Paul Sweet Oval - Durham, NH
|
160m (Flat)

Girls' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mia Lantaigne FR Winnacunnet 47.35 45.09 40.13 50.96 54.11 38.33 37.43
2 Taylor Seaman SR Exeter 41.28 45.86 40.36 35.77 47.24 56.41 44.95
3 Martelle McBride FR Exeter 44.33 46.17 44.79 49.41 33.71 51.25 54.95
4 Lauren MacPhee SR Kingswood 1:00.17 46.28 48.60 55.54 37.49 38.42 59.24
5 Clara Knab JR Exeter 39.84 46.32 38.91 57.44 45.86 39.38 48.18
6 Holly Fermon SR Newmarket 52.13 46.54 47.94 55.85 46.08 45.15 47.94
7 Ainsley Grant SR Exeter 49.67 46.85 47.79 54.82 38.89 34.67 40.30
8 Reese Nicolosi JR Pelham 47.35 46.88 43.13 44.07 32.82 52.98 54.38
9 Jenney Lutz SO Mascoma Valley 44.57 46.91 57.70 49.73 45.51 1:00.52 44.57
10 Moxie Clifford FR Winnacunnet 53.09 46.98 39.00 58.26 59.20 32.89 43.23
11 Carley Johnson JR Kingswood 40.15 47.23 38.26 37.79 50.07 56.21 43.46
12 Garen Steiner JR Exeter 49.27 47.37 47.85 42.64 53.53 35.06 59.22
13 Ava Houle SR Campbell 51.21 47.86 54.56 49.78 58.87 1:00.31 54.09
14 Chloe Crear SR Pelham 56.80 48.13 36.58 55.35 36.58 45.25 35.62
15 Jaelyn Nialetz SO Belmont 1:02.45 49.17 59.99 41.31 1:01.47 51.63 46.72
16 Sierra Lignos SR Portsmouth Christian 46.92 49.39 59.27 38.03 1:01.25 41.99 43.96
17 Morgan Kantor SR Lebanon 38.54 49.40 55.33 36.56 59.78 55.33 49.90
18 Charlotte Larochelle FR Bow 45.16 49.62 1:02.03 59.55 43.67 51.11 52.60
19 Allison Kenyon SR Gilford 53.75 50.23 49.23 37.17 42.70 1:03.29 35.16
20 Aida Davis JR Con-Val 47.50 50.53 50.03 55.08 51.54 56.09 36.39
21 Ty Valley JR Pembroke 45.61 51.83 36.29 46.13 37.84 55.46 45.10
Girls' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Jaelyn Nialetz SO Belmont 49.17
16 Sierra Lignos SR Portsmouth Christian 49.39
18 Charlotte Larochelle FR Bow 49.62
20 Aida Davis JR Con-Val 50.53
Girls' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Reese Nicolosi JR Pelham 45.95 44.54 41.26 46.88 56.26 49.23 45.48
11 Carley Johnson JR Kingswood 38.26 49.12 55.74 47.23 52.90 46.29 51.01
19 Allison Kenyon SR Gilford 43.70 41.69 52.75 50.23 56.26 51.74 49.23
21 Ty Valley JR Pembroke 39.39 54.43 50.80 51.83 47.17 48.21 44.06
Girls' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Ainsley Grant SR Exeter 57.63 39.83 46.85
10 Moxie Clifford FR Winnacunnet 43.70 48.39 46.98
13 Ava Houle SR Campbell 51.21 58.87 47.86
14 Chloe Crear SR Pelham 59.69 51.50 48.13
Girls' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Holly Fermon SR Newmarket 46.54 49.34 57.25
9 Jenney Lutz SO Mascoma Valley 46.91 52.54 39.88
12 Garen Steiner JR Exeter 47.37 33.64 43.11
Girls' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Taylor Seaman SR Exeter 34.86 36.23 43.57 45.86 44.95
3 Martelle McBride FR Exeter 53.10 35.09 36.02 46.17 51.71
17 Morgan Kantor SR Lebanon 42.98 39.52 45.95 49.40 35.57
Girls' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mia Lantaigne FR Winnacunnet 47.35 52.76 45.09
4 Lauren MacPhee SR Kingswood 49.99 40.73 46.28
5 Clara Knab JR Exeter 40.77 32.43 46.32