January 21, 2023
|
Phillips Exeter (Indoor) - Exeter, NH
|
200m (Flat)

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Tenley Nelson Junior Phillips Exeter 1:39.57 2:03.47 1:48.54 1:38.58 6
2 Anna Simpson SO Alvirne 1:46.35 2:15.07 1:54.86 1:24.02 5
3 Anique Poulin SO Dover 1:47.40 1:27.00 1:16.26 1:23.78 4
4 Audrey Littlefield SR Souhegan 1:48.42 1:45.17 1:43.00 1:43.00 3
5 Ava Martin SO Alvirne 1:49.09 2:05.46 1:55.64 1:58.91 2
6 Nevaeh Eppolito SO Nashua South 1:49.72 1:23.39 1:16.81 1:43.14 1
7 Anna Ray FR Bedford 1:52.27 1:50.03 1:37.68 2:07.99 -
8 Talia Banafato JR Oyster River 1:52.27 2:21.46 1:26.45 1:48.91 -
9 Kayla Hyett Sophomore Phillips Exeter 1:57.01 2:23.93 2:15.74 1:52.33 -
10 Riley Devine SR Souhegan 1:57.31 1:46.76 1:22.12 2:11.39 -
11 Isabella Bronson JR Dover 1:57.39 1:29.22 2:32.61 1:43.31 -
12 Zelena Long JR Nashua South 1:57.43 2:05.65 2:31.49 1:48.04 -
13 Mia Spear FR Hollis/Brookline 2:00.60 2:27.14 2:34.37 1:38.90 -
14 Tristen Crotty Senior Phillips Exeter 2:08.60 1:59.60 1:35.17 1:55.74 -
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Riley Devine SR Souhegan 1:45.58 1:57.31 1:37.37 2:04.35 1:39.72 -
12 Zelena Long JR Nashua South 2:00.96 1:57.43 2:23.27 1:39.82 2:30.31 -
13 Mia Spear FR Hollis/Brookline 1:34.07 2:00.60 2:16.28 1:47.34 2:00.60 -
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Anna Simpson SO Alvirne 1:28.27 2:05.50 1:20.83 1:38.91 1:46.35 1:18.70 2:05.50 5
5 Ava Martin SO Alvirne 1:34.91 1:32.73 1:27.28 1:30.55 1:49.09 2:15.28 1:36.00 2
6 Nevaeh Eppolito SO Nashua South 1:43.14 2:00.70 2:18.25 1:27.78 1:49.72 1:46.43 2:05.08 1
7 Anna Ray FR Bedford 2:19.22 1:47.78 1:41.05 1:43.29 1:52.27 1:34.31 1:24.21 -
11 Isabella Bronson JR Dover 2:13.83 1:28.05 1:50.35 2:24.39 1:57.39 2:19.70 2:03.26 -
14 Tristen Crotty Senior Phillips Exeter 2:29.18 2:39.47 2:38.18 2:30.47 2:08.60 2:27.89 1:49.31 -
Girls' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tenley Nelson Junior Phillips Exeter 1:26.63 1:50.53 1:39.57 2:04.47 1:15.68 6
3 Anique Poulin SO Dover 1:38.81 1:57.07 1:47.40 2:18.55 1:39.89 4
4 Audrey Littlefield SR Souhegan 1:31.08 2:12.28 1:48.42 1:21.32 1:51.68 3
8 Talia Banafato JR Oyster River 1:28.70 2:18.10 1:52.27 1:57.89 1:55.64 -
9 Kayla Hyett Sophomore Phillips Exeter 2:32.12 2:06.37 1:57.01 1:40.63 1:25.42 -