April 22, 2023
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Patrick Gandini SR Gilford 2:12.13 2:26.54 2:00.11 2:30.14 1:49.30 10
2 Chris Jernigan SR Oyster River 2:37.88 1:32.30 2:01.44 2:23.30 2:19.66 8
3 Trip Williams SR Pelham 1:42.80 2:07.87 2:05.36 2:07.87 2:21.66 6
4 Keane Swiesz SR Oyster River 2:24.66 2:22.12 2:06.89 1:55.47 2:14.51 4
5 Eli Lemire JR John Stark 2:05.90 2:03.36 2:07.17 1:35.38 2:19.89 2
6 Marshall Carey-Matthews SR Merrimack Valley 1:34.80 2:02.07 2:09.86 2:35.84 1:30.91 1
7 Jacob Sawyer SR Conant 1:37.65 2:04.05 2:11.96 2:09.32 1:57.45 -
8 Brandon Kenney SR Pelham 2:13.08 1:45.14 2:13.08 2:30.38 2:29.05 -
9 Dominic LaRose FR St. Thomas Aquinas 1:58.92 1:41.35 2:15.13 2:38.11 2:21.89 -
10 Augustin Ramos-Glew SO Lebanon 2:30.96 2:19.88 2:18.49 1:49.41 2:53.12 -
11 Daniel Dalbec SO Kearsarge 3:01.74 2:56.15 2:19.80 1:47.65 2:37.98 -
12 Cooper Krause SO Trinity 2:13.20 1:39.55 2:20.21 2:18.81 2:23.02 -
13 Carter Forest JR Gilford 2:43.61 2:45.02 2:21.04 2:46.43 2:53.48 -
14 Jason Dyment JR Kearsarge 2:48.21 2:49.62 2:21.35 2:12.87 2:28.42 -
15 Jack Barnes SR John Stark 1:51.01 1:59.55 2:22.32 1:46.74 1:55.28 -
16 Gavin Dyjak SO Coe-Brown 2:38.20 1:54.02 2:22.52 2:02.57 2:29.65 -
17 Andrew Dannehy SR Lebanon 3:01.54 2:40.10 2:22.94 2:07.22 2:35.81 -
18 Rahim Afzal SO Pelham 2:00.49 2:20.57 2:23.43 2:13.39 2:19.13 -
19 Alex Godbout SR St. Thomas Aquinas 2:12.26 2:51.08 2:23.76 2:05.08 2:30.95 -
20 Benjamin Roy SR Derryfield 1:54.55 2:33.70 2:25.00 2:40.95 1:58.90 -
21 Henry Stow JR Gilford 2:10.85 3:03.78 2:27.02 2:34.38 2:25.55 -
22 Ben Suranyi JR Gilford 2:09.49 2:55.10 2:27.14 1:45.94 2:30.09 -
23 Matt Nardone SR Trinity 1:59.97 3:08.10 2:28.11 3:08.10 3:00.70 -
24 Braden Phemester FR Trinity 3:12.63 1:49.86 2:30.49 2:56.08 2:24.47 -
25 James (Nate) Barrett JR Derryfield 2:15.35 2:42.72 2:32.07 3:07.05 1:52.54 -
26 Caleb Saturley FR Pembroke 2:02.13 2:32.66 2:32.66 1:49.92 3:18.46 -
27 Cole Magdziarz FR Coe-Brown 2:19.56 2:57.90 2:33.36 2:28.76 2:27.23 -
28 Rob Burton FR Kennett 2:30.65 2:59.86 2:33.72 2:30.65 2:15.28 -
29 Sam Fletcher FR Coe-Brown 2:18.58 2:55.94 2:35.70 2:52.83 1:52.11 -
30 Lenny Angove SO Conant 2:23.54 1:53.90 2:36.02 2:20.42 3:05.67 -
31 Benjamin Smith SO Gilford 3:05.61 2:37.06 2:38.64 2:49.75 2:08.50 -
32 Jake Alonso JR Con-Val 1:51.06 2:51.35 2:38.65 2:05.34 2:00.58 -
33 Dominic Lambert FR Raymond 3:27.63 3:27.63 2:40.95 2:05.55 3:29.24 -
34 Anthony Rich SO Coe-Brown 3:11.60 2:48.87 2:42.37 2:06.65 2:31.01 -
35 Nathaniel (Ned) Stepp FR Kearsarge 2:35.72 2:20.97 2:43.91 3:23.25 3:10.14 -
36 Ryan Perkins SO Manchester West 2:57.71 3:04.29 2:44.54 3:02.64 3:27.32 -
37 Oscar Zheng FR Newmarket 3:19.90 2:15.47 2:45.20 2:22.08 2:45.20 -
38 Gabe Dillon SO Oyster River 3:24.00 2:44.20 2:45.85 3:25.66 3:12.39 -
39 Eli Donovan FR Trinity 2:56.91 3:21.94 2:46.89 3:03.58 2:58.58 -
40 Odin Gauthier SO Conant 3:25.49 2:50.12 2:48.43 2:38.33 3:33.91 -
41 Tibor Ivanyi SO Pelham 2:04.41 2:40.20 2:50.42 3:39.85 3:14.28 -
42 Jack Harmon JR Raymond 2:13.88 3:49.24 3:03.39 3:12.56 2:56.06 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Jack Barnes SR John Stark 2:22.32 2:20.90 -
18 Rahim Afzal SO Pelham 2:23.43 1:41.84 -
20 Benjamin Roy SR Derryfield 2:25.00 1:51.65 -
24 Braden Phemester FR Trinity 2:30.49 2:35.01 -
26 Caleb Saturley FR Pembroke 2:32.66 2:47.93 -
27 Cole Magdziarz FR Coe-Brown 2:33.36 3:00.97 -
28 Rob Burton FR Kennett 2:33.72 2:50.63 -
31 Benjamin Smith SO Gilford 2:38.64 2:05.33 -
32 Jake Alonso JR Con-Val 2:38.65 3:24.66 -
33 Dominic Lambert FR Raymond 2:40.95 2:18.42 -
35 Nathaniel (Ned) Stepp FR Kearsarge 2:43.91 2:48.83 -
36 Ryan Perkins SO Manchester West 2:44.54 2:08.35 -
37 Oscar Zheng FR Newmarket 2:45.20 2:41.90 -
38 Gabe Dillon SO Oyster River 2:45.85 2:04.39 -
39 Eli Donovan FR Trinity 2:46.89 2:43.56 -
40 Odin Gauthier SO Conant 2:48.43 2:19.80 -
41 Tibor Ivanyi SO Pelham 2:50.42 2:02.71 -
42 Jack Harmon JR Raymond 3:03.39 3:58.41 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Augustin Ramos-Glew SO Lebanon 1:45.26 1:43.87 1:46.64 2:44.81 2:18.49 -
11 Daniel Dalbec SO Kearsarge 2:11.42 2:53.36 2:21.20 2:22.60 2:19.80 -
12 Cooper Krause SO Trinity 2:44.05 2:46.85 1:42.36 1:53.57 2:20.21 -
14 Jason Dyment JR Kearsarge 2:48.21 2:56.69 2:36.90 2:10.05 2:21.35 -
16 Gavin Dyjak SO Coe-Brown 1:44.04 1:56.87 1:58.30 1:54.02 2:22.52 -
17 Andrew Dannehy SR Lebanon 2:31.52 2:31.52 2:01.50 1:47.21 2:22.94 -
19 Alex Godbout SR St. Thomas Aquinas 2:28.08 1:46.39 3:05.45 3:02.58 2:23.76 -
21 Henry Stow JR Gilford 2:12.32 2:25.55 2:24.08 2:43.20 2:27.02 -
22 Ben Suranyi JR Gilford 3:11.29 2:03.60 2:25.67 1:47.42 2:27.14 -
23 Matt Nardone SR Trinity 2:53.29 2:50.33 2:56.25 2:19.23 2:28.11 -
25 James (Nate) Barrett JR Derryfield 3:10.09 3:17.70 2:22.95 2:19.91 2:32.07 -
29 Sam Fletcher FR Coe-Brown 2:29.48 2:46.60 3:00.62 3:22.41 2:35.70 -
30 Lenny Angove SO Conant 2:59.43 1:49.22 2:15.74 3:04.11 2:36.02 -
34 Anthony Rich SO Coe-Brown 3:08.35 1:53.66 2:58.61 3:22.97 2:42.37 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Patrick Gandini SR Gilford 2:00.11 10
2 Chris Jernigan SR Oyster River 2:01.44 8
3 Trip Williams SR Pelham 2:05.36 6
4 Keane Swiesz SR Oyster River 2:06.89 4
5 Eli Lemire JR John Stark 2:07.17 2
6 Marshall Carey-Matthews SR Merrimack Valley 2:09.86 1
7 Jacob Sawyer SR Conant 2:11.96 -
8 Brandon Kenney SR Pelham 2:13.08 -
9 Dominic LaRose FR St. Thomas Aquinas 2:15.13 -
13 Carter Forest JR Gilford 2:21.04 -