April 22, 2023
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Girls' 100 Meters Finals

W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Aida Wheat JR Kennett 13.15 16.21 12.76 12.89 10
2 Tasha MacNeil JR Con-Val 10.64 16.62 13.29 12.36 8
3 Juliet Faria FR Kearsarge 11.64 16.98 13.69 10.96 6
4 Aisling Madden FR Hopkinton 13.59 11.53 13.72 10.29 4
5 Kayla Amyot SO Pembroke 15.63 15.91 14.08 12.96 2
6 Bella Skoglund JR Trinity 10.18 10.46 14.13 13.14 1
7 Amanda Yu SO Oyster River 13.00 10.04 14.13 16.82 -
8 Avery Baumgardt FR Oyster River 12.89 16.43 14.16 16.43 -

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Aida Wheat JR Kennett 9.72 9.46 12.95
2 Tasha MacNeil JR Con-Val 15.92 12.95 13.49
3 Aisling Madden FR Hopkinton 11.09 17.66 13.69
4 Bella Skoglund JR Trinity 15.24 10.07 13.98
5 Juliet Faria FR Kearsarge 14.73 11.22 14.02
6 Amanda Yu SO Oyster River 17.86 14.63 14.06
7 Kayla Amyot SO Pembroke 10.44 18.33 14.10
8 Avery Baumgardt FR Oyster River 12.43 15.68 14.12
9 Eshaya Lauder SO Manchester West 18.14 14.86 14.28
10 Eila Trottier JR Goffstown 14.10 14.39 14.53
11 Hanna Tomany JR Sanborn Regional 17.57 17.86 14.64
12 Gizel Lewis FR Goffstown 11.65 13.56 14.74
13 Abigail Steward FR Derryfield 12.41 18.91 14.77
14 Leonie Reher JR Newmarket 16.61 11.42 14.83
15 Gabrylle Santiago JR Newmarket 12.77 19.15 14.84
16 Bailey Burdick SO Merrimack Valley 16.04 10.84 14.85
17 Evangaline Athearn FR Oyster River 14.41 19.16 14.85
18 Gabrielle Minuti JR Pelham 15.75 12.33 14.85
19 Jenna Sinclair FR John Stark 12.80 16.37 14.88
20 Jada Lucas FR Merrimack Valley 14.53 17.68 14.98
21 Haley Pickering SR Oyster River 15.51 12.95 15.05
22 Kiera Bradley FR Derryfield 19.31 17.95 15.08
23 Maeve McNicholas FR Oyster River 19.33 18.12 15.10
24 Isabella Valliere SO Newfound Regional 15.72 12.36 15.26
25 Crissondra Lee-Johnson SO Hopkinton 17.94 19.63 15.33
26 Jasmine Blake FR Pembroke 10.95 14.65 15.42
27 Makayla Harwood FR Monadnock 17.90 16.05 15.43
28 Simone Ali FR Trinity 13.64 14.87 15.49
29 Jackie Tarr JR Pelham 17.97 15.80 15.49
30 Cathrine Schackford JR Kennett 16.43 13.18 15.50
31 Amonjay Torbor SR Newmarket 16.46 14.75 15.52
32 D'Aleczandra Johnson SO Hopkinton 13.04 14.44 15.52
33 Gabriela Faria SO Pelham 13.85 18.72 15.73
34 Madelyn Morette JR John Stark 15.43 14.01 15.74
35 Tegan Hershey FR Plymouth Regional 15.60 13.86 15.75
36 Maisie Michaud FR Con-Val 20.22 14.37 15.79
37 Jaskirat Kaur FR Lebanon 15.49 17.86 15.80
38 Sydney Wells FR Raymond 13.13 13.28 15.81
39 Ava Hallee FR Goffstown 20.27 18.68 15.83
40 Hannah Hodge FR Trinity 11.09 19.17 15.84
41 Mya Caulfield FR Raymond 13.00 17.76 15.85
42 Madison McAlpine JR Pembroke 18.23 19.83 15.99
43 Courtney Sabato FR Plymouth Regional 12.48 16.16 16.00
44 Makayla Lamothe FR Con-Val 17.28 19.84 16.00
45 Tessa Lynch FR Merrimack Valley 17.50 20.55 16.05
46 Erica Currier FR Plymouth Regional 12.61 11.48 16.16
47 Abuk Abiem SO Trinity 15.80 15.14 16.45
48 Taylor Hilton FR Con-Val 16.16 21.44 16.49
49 Josefina Eliessetch FR Kearsarge 19.96 15.67 16.49
50 Amariah Baez FR Pelham 17.72 19.05 16.56
51 Mariah Woodhouse FR Con-Val 12.03 21.55 16.70
52 Kaiya Viens SO Coe-Brown 13.60 14.27 16.78
53 Mya Crabb FR Raymond 18.50 21.44 17.29
54 Leah Lamothe FR Kearsarge 21.45 22.70 17.87
55 Joney Van Paridon JR Lebanon 23.77 17.50 18.42
56 Josie MacDonald FR Kennett 15.12 17.95 18.89
57 Stephanie Doucet SO Conant 20.77 20.77 19.05
58 Liliana Martinez FR Newmarket 16.03 25.14 19.79
59 Isabella Sidoti SO Kennett 16.80 20.30 23.33
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Aisling Madden FR Hopkinton 13.69 15.61
4 Bella Skoglund JR Trinity 13.98 17.34
16 Bailey Burdick SO Merrimack Valley 14.85 19.01
26 Jasmine Blake FR Pembroke 15.42 14.96
33 Gabriela Faria SO Pelham 15.73 17.62
35 Tegan Hershey FR Plymouth Regional 15.75 13.71
56 Josie MacDonald FR Kennett 18.89 14.17
58 Liliana Martinez FR Newmarket 19.79 19.20
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Eshaya Lauder SO Manchester West 14.43 10.00 14.28
18 Gabrielle Minuti JR Pelham 11.44 18.27 14.85
23 Maeve McNicholas FR Oyster River 11.93 13.59 15.10
24 Isabella Valliere SO Newfound Regional 11.60 15.42 15.26
31 Amonjay Torbor SR Newmarket 17.08 14.28 15.52
37 Jaskirat Kaur FR Lebanon 16.59 16.12 15.80
57 Stephanie Doucet SO Conant 20.58 22.29 19.05
59 Isabella Sidoti SO Kennett 20.53 17.27 23.33
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Amanda Yu SO Oyster River 14.06
14 Leonie Reher JR Newmarket 14.83
19 Jenna Sinclair FR John Stark 14.88
44 Makayla Lamothe FR Con-Val 16.00
49 Josefina Eliessetch FR Kearsarge 16.49
53 Mya Crabb FR Raymond 17.29
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Kayla Amyot SO Pembroke 14.10 14.95 16.78 12.84
10 Eila Trottier JR Goffstown 14.53 12.94 11.34 17.00
20 Jada Lucas FR Merrimack Valley 14.98 13.79 14.09 19.48
21 Haley Pickering SR Oyster River 15.05 14.45 17.16 16.56
36 Maisie Michaud FR Con-Val 15.79 19.11 15.16 12.79
40 Hannah Hodge FR Trinity 15.84 11.57 13.94 11.25
41 Mya Caulfield FR Raymond 15.85 13.79 17.28 19.66
55 Joney Van Paridon JR Lebanon 18.42 14.92 20.63 13.82
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Avery Baumgardt FR Oyster River 14.12
22 Kiera Bradley FR Derryfield 15.08
27 Makayla Harwood FR Monadnock 15.43
29 Jackie Tarr JR Pelham 15.49
30 Cathrine Schackford JR Kennett 15.50
34 Madelyn Morette JR John Stark 15.74
47 Abuk Abiem SO Trinity 16.45
48 Taylor Hilton FR Con-Val 16.49
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Tasha MacNeil JR Con-Val 13.49 11.47 16.06 13.49 12.55 11.47
11 Hanna Tomany JR Sanborn Regional 15.23 11.72 12.16 14.64 19.04 18.89
12 Gizel Lewis FR Goffstown 12.39 15.78 18.87 14.74 14.74 16.37
17 Evangaline Athearn FR Oyster River 18.27 13.52 10.70 14.85 17.82 13.07
42 Madison McAlpine JR Pembroke 18.07 16.79 18.71 15.99 16.95 15.19
43 Courtney Sabato FR Plymouth Regional 19.04 16.48 16.48 16.00 19.36 19.68
45 Tessa Lynch FR Merrimack Valley 19.75 12.68 15.09 16.05 20.71 19.59
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aida Wheat JR Kennett 14.38 16.71 12.95 14.25 11.92 13.86
13 Abigail Steward FR Derryfield 11.08 16.25 14.77 15.81 13.00 12.12
25 Crissondra Lee-Johnson SO Hopkinton 14.41 11.19 15.33 17.02 16.10 18.86
38 Sydney Wells FR Raymond 13.44 13.60 15.81 15.97 14.39 12.97
50 Amariah Baez FR Pelham 15.57 13.25 16.56 20.37 19.05 18.39
51 Mariah Woodhouse FR Con-Val 16.37 20.55 16.70 17.87 21.05 17.04
54 Leah Lamothe FR Kearsarge 14.84 19.48 17.87 18.77 13.41 13.59
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Juliet Faria FR Kearsarge 12.06 16.27 16.27 17.25 10.24 14.02
15 Gabrylle Santiago JR Newmarket 14.55 16.62 16.18 13.36 10.99 14.84
28 Simone Ali FR Trinity 17.82 13.79 12.86 16.73 16.73 15.49
32 D'Aleczandra Johnson SO Hopkinton 17.85 15.52 16.92 14.59 13.82 15.52
39 Ava Hallee FR Goffstown 16.47 13.78 12.83 16.94 16.78 15.83
46 Erica Currier FR Plymouth Regional 13.90 17.62 18.91 20.20 18.59 16.16
52 Kaiya Viens SO Coe-Brown 21.48 13.43 17.62 13.60 17.79 16.78