April 29, 2023
|
Coe-Brown - Northwood, NH

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaylen Bennett Sophomore Phillips Exeter 48.64 49.63 1:02.04 1:01.55 1:01.55 10
2 Brady Ash SR Sanborn Regional 44.39 50.44 54.48 47.42 51.45 8
3 Ty Dorow SR Oyster River 45.48 50.53 36.39 49.02 40.93 6
4 Charles Clavel Sophomore Phillips Exeter 48.86 51.43 1:00.18 49.38 1:04.29 4
5 Ben Sawyer SO Conant 42.42 51.73 43.97 47.60 45.53 2
6 Bishow Thapa SR Merrimack Valley 39.23 52.30 49.17 51.78 1:01.19 1
7 Matthew Corriveau SR Coe-Brown 58.25 52.47 53.00 44.08 53.52 -
8 Carson Behn JR Souhegan 1:06.97 53.57 1:04.82 37.50 54.11 -
9 Shane McKeen SO Sanborn Regional 45.60 53.64 51.50 55.79 1:09.74 -
10 Brendan Goodwin SO Winnisquam 58.32 54.50 50.14 1:10.85 44.15 -
11 Hunter Beaudoin JR Timberlane 1:07.08 54.53 41.45 1:10.89 55.62 -
12 Zane Lepere JR Winnacunnet 1:10.46 54.62 1:01.18 1:09.37 1:03.91 -
13 Cordel Epale Junior Phillips Exeter 41.29 55.05 45.15 43.49 42.94 -
14 Talon Ouellette SO Oyster River 45.50 55.48 44.39 58.81 49.94 -
15 Eric Wilkinson SR Newport 52.89 55.67 43.98 1:00.68 55.12 -
16 Keith ODonnell SR Nashua South 1:06.48 55.86 1:02.57 40.22 59.22 -
17 Sean Miller SR Lebanon 1:05.95 55.89 1:03.16 1:10.43 40.80 -
18 Ben Daniels JR Hopkinton 1:08.87 55.99 44.80 1:12.23 1:02.15 -
19 Brodie Proulx SO Exeter 55.46 56.02 48.74 45.38 1:06.67 -
20 Zackary Carrien SR Salem 1:01.19 56.13 1:06.24 48.28 56.70 -
21 Max Scopel FR Oyster River 1:07.43 57.14 58.29 1:14.29 1:10.86 -
22 Tim Fratzell SR Newport 45.68 57.82 1:09.39 53.78 54.93 -
23 Gavin Westfall SR Winnacunnet 1:06.14 59.05 58.46 51.97 57.28 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaylen Bennett Sophomore Phillips Exeter 54.10 49.14 55.09 46.66 1:04.52 49.63 39.71 10
2 Brady Ash SR Sanborn Regional 43.38 1:01.54 58.01 56.50 52.46 50.44 59.52 8
3 Ty Dorow SR Oyster River 49.02 47.50 50.53 42.95 1:02.16 50.53 1:00.64 6
4 Charles Clavel Sophomore Phillips Exeter 43.72 1:05.83 50.41 50.92 49.38 51.43 45.78 4
6 Bishow Thapa SR Merrimack Valley 43.94 55.44 49.69 59.10 40.80 52.30 39.23 1
14 Talon Ouellette SO Oyster River 1:00.48 58.26 39.95 1:07.69 53.82 55.48 1:11.02 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ben Sawyer SO Conant 51.73 2
7 Matthew Corriveau SR Coe-Brown 52.47 -
8 Carson Behn JR Souhegan 53.57 -
9 Shane McKeen SO Sanborn Regional 53.64 -
13 Cordel Epale Junior Phillips Exeter 55.05 -
16 Keith ODonnell SR Nashua South 55.86 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Brendan Goodwin SO Winnisquam 39.79 54.50 1:00.50 -
11 Hunter Beaudoin JR Timberlane 1:10.89 54.53 58.90 -
12 Zane Lepere JR Winnacunnet 48.62 54.62 1:09.92 -
20 Zackary Carrien SR Salem 1:10.73 56.13 49.40 -
21 Max Scopel FR Oyster River 1:06.29 57.14 58.29 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Eric Wilkinson SR Newport 1:04.58 55.12 42.31 55.67 -
17 Sean Miller SR Lebanon 44.16 59.81 43.60 55.89 -
18 Ben Daniels JR Hopkinton 47.60 39.76 49.28 55.99 -
19 Brodie Proulx SO Exeter 50.98 56.58 42.02 56.02 -
22 Tim Fratzell SR Newport 1:08.23 47.42 1:14.01 57.82 -
23 Gavin Westfall SR Winnacunnet 57.87 49.02 44.88 59.05 -