April 29, 2023
|
Coe-Brown - Northwood, NH

Girls 100m Dash Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Kahliyah Clayton Junior Phillips Exeter 16.06 15.11 12.68 13.49 1.1
2 Kaylee Bennett Senior Phillips Exeter 14.88 14.34 13.52 13.65 1.1
3 Martelle McBride FR Exeter 16.79 10.92 10.65 13.65 1.9
4 Samantha Tetreault SO Pelham 16.27 17.09 15.59 13.67 1.1
5 Carly Castaldy SR Exeter 12.73 16.15 13.00 13.68 1.9
6 Aisling Madden FR Hopkinton 14.28 13.05 10.58 13.73 1.9
7 Sylvia Guarracino FR Portsmouth 11.26 14.97 16.89 13.73 2.4
8 Eshaya Lauder SO Manchester West 16.25 17.63 14.74 13.77 1.9
9 Alejandra Chavarin SO Nashua South 17.00 17.56 12.58 13.82 2.4
10 Tianna Mann FR Manchester Central 11.21 12.73 14.11 13.83 1.9
11 Makayla Root SO Concord 15.37 17.03 17.17 13.84 2.4
12 Ella Hartson SO Alvirne 15.23 11.77 14.81 13.84 +0.0
13 Olivia Rudy JR Alvirne 15.97 16.10 12.63 13.88 2.4
14 Jennifer Watson FR Plymouth Regional 17.92 13.48 16.53 13.89 2.2
15 Amanda Yu SO Oyster River 13.22 9.74 15.72 13.91 1.1
16 Isabella Johnson FR Timberlane 10.60 13.94 10.74 13.94 2.4
17 Susan Kanu SR Mount Royal 14.09 16.60 14.79 13.95 1.1
18 Abigail Ahlers SR Salem 17.02 16.33 10.75 13.95 +0.0
19 Nicole Cancilla FR Dover 10.76 13.55 18.03 13.97 2.2
20 Rachel Gridley JR Concord 16.24 13.30 13.02 14.00 1.9
21 Abby Junkins FR Spaulding 12.61 12.05 16.82 14.01 1.7
22 Harmony Campbell FR Dover 13.78 15.75 15.33 14.06 2.4
23 Avery Aliberti FR Salem 11.12 9.85 17.59 14.07 +0.0
24 Madeleine Plante JR Londonderry 17.46 12.82 10.14 14.08 2.2
25 Moxie Clifford FR Winnacunnet 11.43 10.58 15.37 14.10 1.7
26 Cara Sullivan SR Merrimack 13.43 16.54 16.68 14.13 +0.0
26 Annabeth Wheeler JR Exeter 15.55 16.68 11.59 14.13 1.7
28 Grace Nkounkou SR Dover 14.33 13.33 10.64 14.18 +0.0
29 Katryna Dube JR White Mountains 14.05 10.65 17.32 14.19 2.2
30 Kaitlin Tallman SO Spaulding 11.22 17.61 18.18 14.20 1.7
31 Liana Pacheco SO Winnacunnet 14.06 13.92 16.05 14.20 +0.0
32 Jada Lucas FR Merrimack Valley 11.31 10.02 10.88 14.31 1.7
33 Sara Boudreau FR Spaulding 16.96 11.45 12.03 14.49 0.8
34 Gabrielle Minuti JR Pelham 15.38 13.06 17.42 14.51 2.2
35 Savanna Comeau FR Somersworth 11.83 18.55 16.79 14.60 1.1
36 Nazmeen Mohammad-Sidi JR Alvirne 12.02 18.17 17.29 14.65 0.8
37 Riley Molongoski SR Bishop Guertin 19.13 10.98 10.68 14.83 1.7
38 Claire Ahern FR Exeter 12.79 18.44 13.09 14.87 0.8
Girls 100m Dash Unseeded Section 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kahliyah Clayton Junior Phillips Exeter 11.47 13.49 16.60 12.95
2 Kaylee Bennett Senior Phillips Exeter 14.75 13.65 17.07 10.38
4 Samantha Tetreault SO Pelham 11.08 13.67 15.72 17.78
15 Amanda Yu SO Oyster River 13.64 13.91 14.33 12.38
17 Susan Kanu SR Mount Royal 17.72 13.95 10.19 10.75
35 Savanna Comeau FR Somersworth 17.82 14.60 13.14 15.48
Girls 100m Dash Unseeded Section 2
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Martelle McBride FR Exeter 15.57 13.65 10.38 9.70 11.06
5 Carly Castaldy SR Exeter 12.73 13.68 14.37 13.68 10.81
6 Aisling Madden FR Hopkinton 14.01 13.73 14.28 16.62 11.81
8 Eshaya Lauder SO Manchester West 15.56 13.77 15.56 17.63 17.35
10 Tianna Mann FR Manchester Central 15.36 13.83 10.93 12.87 11.48
20 Rachel Gridley JR Concord 13.44 14.00 12.74 17.08 12.88
Girls 100m Dash Unseeded Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Ella Hartson SO Alvirne 11.49 11.21 13.84
18 Abigail Ahlers SR Salem 12.98 14.79 13.95
23 Avery Aliberti FR Salem 13.23 18.30 14.07
26 Cara Sullivan SR Merrimack 16.82 14.28 14.13
28 Grace Nkounkou SR Dover 15.89 11.77 14.18
31 Liana Pacheco SO Winnacunnet 18.32 12.50 14.20
Girls 100m Dash Unseeded Section 4
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Sylvia Guarracino FR Portsmouth 11.67 13.73 11.81 15.93 14.01 14.83 12.22
9 Alejandra Chavarin SO Nashua South 11.06 13.82 16.73 15.62 10.92 11.47 13.69
11 Makayla Root SO Concord 18.00 13.84 16.34 14.67 13.71 13.71 13.43
13 Olivia Rudy JR Alvirne 14.30 13.88 11.52 10.14 17.08 14.72 17.77
16 Isabella Johnson FR Timberlane 15.90 13.94 14.36 9.90 16.87 17.15 17.29
22 Harmony Campbell FR Dover 15.47 14.06 10.83 11.25 17.58 13.36 17.58
Girls 100m Dash Unseeded Section 5
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
21 Abby Junkins FR Spaulding 9.81 14.01
25 Moxie Clifford FR Winnacunnet 14.67 14.10
26 Annabeth Wheeler JR Exeter 10.88 14.13
30 Kaitlin Tallman SO Spaulding 12.50 14.20
32 Jada Lucas FR Merrimack Valley 16.46 14.31
37 Riley Molongoski SR Bishop Guertin 12.02 14.83
Girls 100m Dash Unseeded Section 6
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Jennifer Watson FR Plymouth Regional 13.89 9.73 10.42 14.03 11.67
19 Nicole Cancilla FR Dover 13.97 17.05 9.92 17.89 17.61
24 Madeleine Plante JR Londonderry 14.08 16.48 10.70 13.80 16.06
29 Katryna Dube JR White Mountains 14.19 18.45 17.46 13.20 12.07
34 Gabrielle Minuti JR Pelham 14.51 16.84 11.76 10.74 13.64
Girls 100m Dash Unseeded Section 7
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
33 Sara Boudreau FR Spaulding 17.83 14.49 16.23 12.76
36 Nazmeen Mohammad-Sidi JR Alvirne 14.51 14.65 11.87 11.14
38 Claire Ahern FR Exeter 16.96 14.87 11.01 15.02