May 26, 2023
|
Oyster River - Durham, NH

Girls' 100 Meters Finals

W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aida Wheat JR Kennett 14.31 10.20 10.20 12.44 14.43 10.70 9.71 10
2 Anushka Chavda SR Coe-Brown 15.70 15.08 10.55 12.56 10.05 11.06 12.94 8
3 Erin Carty JR Oyster River 9.02 10.67 15.75 12.70 10.42 12.20 11.69 6
4 Keely Giordano JR Milford 15.00 11.87 10.44 13.04 15.78 14.87 15.26 4
5 Lauren MacPhee SR Kingswood 10.04 11.76 11.76 13.21 15.72 13.87 11.76 2
6 Annalise Nassy SR Milford 12.85 16.82 12.32 13.24 15.89 17.08 12.58 1
7 Tasha MacNeil JR Con-Val 15.02 12.61 10.73 13.41 9.79 9.53 17.17 -
8 Kylie Rapoza SO Kingswood 12.08 15.84 13.16 13.42 11.55 13.69 13.42 -

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aida Wheat JR Kennett 14.89 12.26 13.26 12.51 15.14 15.64 12.26
2 Anushka Chavda SR Coe-Brown 10.25 13.58 15.76 12.81 15.25 14.22 11.79
3 Erin Carty JR Oyster River 12.82 12.31 10.66 12.69 15.74 10.28 9.27
4 Keely Giordano JR Milford 17.06 16.54 9.84 13.12 10.37 13.12 10.63
5 Lauren MacPhee SR Kingswood 9.54 14.97 16.02 13.24 11.52 11.92 13.24
6 Tasha MacNeil JR Con-Val 17.24 12.34 16.58 13.26 10.74 9.68 14.06
6 Annalise Nassy SR Milford 14.06 14.86 12.47 13.26 12.34 16.84 13.53
8 Kylie Rapoza SO Kingswood 10.26 16.82 13.81 13.67 17.09 11.35 14.77
9 Amanda Yu SO Oyster River 12.72 9.98 16.00 13.67 10.80 13.40 12.99
10 Jennifer Watson FR Plymouth Regional 10.87 16.52 10.46 13.76 16.65 16.65 17.75
11 Kayla Amyot SO Pembroke 17.18 17.46 14.13 13.85 17.04 10.39 12.33
12 Charlotte Larochelle FR Bow 15.84 18.06 16.26 13.89 17.37 16.26 15.14
13 Elena Mierke JR Hanover 18.04 16.64 14.68 13.98 15.80 10.49 18.04
14 Dariia Konashuk FR Oyster River 16.98 15.72 13.89 14.03 12.91 13.47 10.39
15 Kennis Barry SO Oyster River 14.40 13.11 13.97 14.25 15.54 16.68 13.54
16 Maeve McNicholas FR Oyster River 16.21 18.36 18.50 14.34 11.62 12.91 10.90
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Anushka Chavda SR Coe-Brown 15.50 10.51 15.38 14.61 10.00 12.81 14.35
4 Keely Giordano JR Milford 12.21 15.49 16.27 14.44 11.16 13.12 12.73
6 Tasha MacNeil JR Con-Val 15.65 11.27 14.72 9.29 11.94 13.26 15.39
8 Kylie Rapoza SO Kingswood 16.54 17.50 15.04 12.44 10.12 13.67 16.82
9 Amanda Yu SO Oyster River 9.85 11.35 12.99 15.04 9.71 13.67 10.67
11 Kayla Amyot SO Pembroke 13.58 11.78 13.02 13.99 12.61 13.85 14.27
14 Dariia Konashuk FR Oyster River 11.09 10.53 15.58 16.98 11.37 14.03 11.51
15 Kennis Barry SO Oyster River 11.40 18.10 15.39 12.97 18.24 14.25 14.68
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aida Wheat JR Kennett 12.64 11.26 14.89 9.64 12.51
3 Erin Carty JR Oyster River 8.89 10.28 12.69 10.66 12.69
5 Lauren MacPhee SR Kingswood 10.33 13.24 9.93 15.23 13.24
6 Annalise Nassy SR Milford 16.98 12.20 9.42 17.24 13.26
10 Jennifer Watson FR Plymouth Regional 11.42 10.87 10.46 9.77 13.76
12 Charlotte Larochelle FR Bow 14.73 11.81 18.06 14.73 13.89
13 Elena Mierke JR Hanover 9.79 11.89 11.05 11.33 13.98
16 Maeve McNicholas FR Oyster River 16.21 14.77 17.36 14.34 14.34