January 14, 2023
|
George Davis Track
|
200m (Flat)

Girls' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anushka Chavda SR Coe-Brown 44.91 6
2 Maddox Lovely SO Newport 45.40 5
3 Ava Houle SR Campbell 47.41 4
4 Ty Valley JR Pembroke 48.01 3
5 Claire Ballou JR Hollis/Brookline 48.24 2
6 Maia Arthur SO Hollis/Brookline 48.37 1
7 Jaelyn Nialetz SO Belmont 48.50 -
8 Adeline Takantjas SO Belmont 48.91 -
9 Delaney Manning SO Coe-Brown 49.55 -
10 Audrie Green SO Hollis/Brookline 49.63 -
11 Ayden Malloy Senior Laconia 50.04 -
12 Gabriella Cubero FR Kennett 50.10 -
13 Aida Davis JR Con-Val 50.11 -
14 Madison Geddes SO Merrimack Valley 50.36 -
15 Anissa Thorne SR Coe-Brown 50.74 -
16 Camdyn Despres SO Pembroke 50.81 -
17 Sydney Spack FR Merrimack Valley 50.91 -
18 Kaiden Robb FR Winnisquam 51.32 -
19 Emily Tripple FR Winnisquam 51.66 -
20 Molly Sawyer SR Coe-Brown 51.93 -
21 Vanessa VanDyne SO Kennett 52.39 -
22 Samantha Kimball SR Merrimack Valley 52.62 -
23 Kendra Davidson SO Merrimack Valley 52.67 -
24 Annika Bergin SO Hollis/Brookline 52.78 -
25 Helena Papadopolulos JR Belmont 52.82 -
26 Brook Kimball JR Gilford 52.88 -
27 Evelynn Tagliaferro SO John Stark 53.20 -
28 Zariah Moore FR Winnisquam 55.20 -
29 Cathrine Schackford JR Kennett 57.67 -
30 Tessa Lynch FR Merrimack Valley 57.74 -
31 Hailey Clairmont FR Belmont 57.96 -
32 Olivia Laub FR Hollis/Brookline 58.55 -
33 Jacelyn Cox SR Kennett 58.61 -
34 Leanna Rowley JR Belmont 1:03.79 -
35 Sarah Brace FR Con-Val 1:04.04 -
36 Hannah Kelsch SO Kennett 1:05.28 -
Girls' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
30 Tessa Lynch FR Merrimack Valley 57.74 53.12 1:10.45 -
31 Hailey Clairmont FR Belmont 57.96 1:10.72 48.69 -
33 Jacelyn Cox SR Kennett 58.61 42.20 44.55 -
34 Leanna Rowley JR Belmont 1:03.79 1:12.09 1:21.02 -
35 Sarah Brace FR Con-Val 1:04.04 1:00.20 57.64 -
36 Hannah Kelsch SO Kennett 1:05.28 1:11.16 1:06.59 -
Girls' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Sydney Spack FR Merrimack Valley 40.73 50.91 47.35 42.26 46.84 -
22 Samantha Kimball SR Merrimack Valley 57.36 52.62 38.42 55.78 45.78 -
27 Evelynn Tagliaferro SO John Stark 46.29 53.20 57.46 1:07.04 1:02.25 -
28 Zariah Moore FR Winnisquam 50.79 55.20 1:04.59 41.40 1:10.11 -
29 Cathrine Schackford JR Kennett 46.72 57.67 1:04.02 49.60 50.18 -
32 Olivia Laub FR Hollis/Brookline 1:05.58 58.55 1:12.02 1:12.61 42.16 -
Girls' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Kaiden Robb FR Winnisquam 51.32 38.49 40.03 54.92 -
19 Emily Tripple FR Winnisquam 51.66 44.95 57.86 1:00.96 -
20 Molly Sawyer SR Coe-Brown 51.93 51.93 1:01.28 46.22 -
21 Vanessa VanDyne SO Kennett 52.39 48.73 1:07.59 1:06.02 -
25 Helena Papadopolulos JR Belmont 52.82 1:08.67 42.79 1:03.39 -
26 Brook Kimball JR Gilford 52.88 47.07 48.65 37.02 -
Girls' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Delaney Manning SO Coe-Brown 46.09 49.55 -
10 Audrie Green SO Hollis/Brookline 47.15 49.63 -
14 Madison Geddes SO Merrimack Valley 39.28 50.36 -
15 Anissa Thorne SR Coe-Brown 48.71 50.74 -
23 Kendra Davidson SO Merrimack Valley 43.19 52.67 -
24 Annika Bergin SO Hollis/Brookline 57.01 52.78 -
Girls' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Ty Valley JR Pembroke 48.01 3
5 Claire Ballou JR Hollis/Brookline 48.24 2
6 Maia Arthur SO Hollis/Brookline 48.37 1
7 Jaelyn Nialetz SO Belmont 48.50 -
8 Adeline Takantjas SO Belmont 48.91 -
12 Gabriella Cubero FR Kennett 50.10 -
Girls' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anushka Chavda SR Coe-Brown 44.91 6
2 Maddox Lovely SO Newport 45.40 5
3 Ava Houle SR Campbell 47.41 4
11 Ayden Malloy Senior Laconia 50.04 -
13 Aida Davis JR Con-Val 50.11 -
16 Camdyn Despres SO Pembroke 50.81 -