February 5, 2023
|
UNH--Paul Sweet Oval - Durham, NH
|
160m (Flat)

Boys' 4 x 160 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Oyster River Ty Dorow, Talon Ouellette, Keane Swiesz, Nicholas Jurrissen 1:08.63 1:26.77 1:01.53 1:02.32 1:18.88 59.95 1:00.74
2 Sanborn Regional 1:39.31 1:04.02 1:13.05 1:27.00 1:22.07 1:08.94 1:43.41
3 Manchester West Logan Paradis, Jonathan Sepulveda, Taylor Gallant, Edwen Rodriguez 1:23.42 1:19.29 1:23.42 1:13.51 1:22.59 1:15.99 1:04.42
4 Hanover Ian Aguilar-Hwang, Nathaniel Solberg, Luke Welder, Ian Solberg 1:00.30 1:08.56 1:18.47 1:22.60 1:22.60 1:11.87 1:46.56
5 Newport Kyle Ashley, Aidan Couitt, Eric Wilkinson, Tim Fratzell 1:07.74 1:44.53 1:11.92 1:00.21 1:23.62 1:01.05 1:18.61
6 Pembroke Corbin Brown, Brandon Lurvey, Charlie Ransom, Benaiah Hanson 1:28.89 1:28.89 1:18.82 1:26.37 1:23.85 1:44.82 1:04.57
7 Lebanon Tanner Ames, Joshua Ball, Nicholas Lamontagne, Ryle Isuga 1:42.01 1:47.91 1:26.83 1:08.29 1:24.30 1:16.72 1:38.63
8 Belmont Demetri Kafkoulis, Brenden Schofield, Brady Filteau, Damien Sanborn 1:13.45 1:21.99 1:27.11 1:04.91 1:25.40 1:18.57 1:36.51
9 Campbell Sean Bowen, Sean Follis, Gabriel Ternullo, Adin Brown 1:01.97 1:13.16 1:45.01 1:39.85 1:26.07 1:51.03 1:01.97
10 Kennett Logan Troon, Ross Stephens, Mikey Lyons, Devon Glackin 1:00.46 1:07.37 1:30.69 1:51.42 1:26.37 1:09.96 1:42.78
11 Hollis/Brookline Arjun Venkatesh, Brady McCammack, Tyler Wu, Samuel Bruneau 1:20.39 1:25.64 1:43.11 1:31.75 1:27.38 1:12.53 1:25.64
12 Con-Val Ryan Charron, Mason Deschenes, Cole Bouchard, James Post 1:28.44 1:01.30 1:23.19 1:38.95 1:27.56 1:15.31 1:09.18
13 Conant 1:25.43 1:27.19 1:37.76 1:35.12 1:28.07 1:08.70 1:43.05
  Pelham Jonathan Strout, Ryan LaPlant, Nicholas Sobalo, Junior MacKinnon DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
  Mascoma Valley Gunner Currier, Carter Nadeau, Josh Park, Brody Albanese DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
  Souhegan Aidan Eastland, Finley Raudelunas, Cole Henderson, Carson Behn DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Boys' 4 x 160 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
9 Campbell Bowen, Follis, Ternullo, Brown 1:27.80 1:48.45 1:26.07
12 Con-Val Charron, Deschenes, Bouchard, Post 1:25.81 1:17.93 1:27.56
Boys' 4 x 160 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
11 Hollis/Brookline Venkatesh, McCammack, Wu, Bruneau 1:29.13 1:27.38 1:13.40 1:26.51
13 Conant 1:50.97 1:28.07 1:13.98 1:15.74
Boys' 4 x 160 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
10 Kennett Troon, Stephens, Lyons, Glackin 1:41.06 1:13.42 1:26.37
  Mascoma Valley Currier, Nadeau, Park, Albanese DQ DQ DQ
Boys' 4 x 160 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
3 Manchester West Paradis, Sepulveda, Gallant, Rodriguez 1:22.59
8 Belmont Kafkoulis, Schofield, Filteau, Sanborn 1:25.40
Boys' 4 x 160 Relay Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
5 Newport Ashley, Couitt, Wilkinson, Fratzell 1:23.62 1:26.13 1:42.86 1:26.13
6 Pembroke Brown, Lurvey, Ransom, Hanson 1:23.85 1:07.08 1:17.15 1:32.24
Boys' 4 x 160 Relay Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
2 Sanborn Regional 1:36.85 1:22.07 1:10.58
7 Lebanon Ames, Ball, Lamontagne, Isuga 1:33.58 1:24.30 1:46.22
Boys' 4 x 160 Relay Section 7
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 Oyster River Dorow, Ouellette, Swiesz, Jurrissen 1:25.19 1:18.88
4 Hanover Aguilar-Hwang, Solberg, Welder, Solberg 1:07.74 1:22.60
Boys' 4 x 160 Relay Section 8
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
  Pelham Strout, LaPlant, Sobalo, MacKinnon DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
  Souhegan Eastland, Raudelunas, Henderson, Behn DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ